Pichanie v brušku v tehotenstve. Mali ste niektorá?

papula
29. nov 2006

Ahojte kocky
chcem sa opytat mala ste niektora v tehu take neprijemne pichanie v brusku?mam to len sem tam a je to take cudne v podbrusku to citim ako keby som mala dostat menstruaciu,ale to je zevraj normalne,ale robi mi problem to ostatne pichanie tak ma niekedy pichne ze mi to udre az do krizou a to hlavne rano ked vstanem z postele a na vecer,ked si idem lahnút a je to dost citlive aj na bokoch mam z toho obavy.Nemate niektora skusenosti ci je to normalne?moja mamina to tiez mala pocas tehu aj so mnou aj s bratom tak to asi nieje nebezpecne vsak?

bershka
28. júl 2008

.

dagina
2. aug 2008

Ahoj holky, jsem ráda že jsem našla tuhle diskusi, asi poslední 3 dny mě také začíná občas píchat v podbřišku, někdy i trochu výš, ale křeče, že bych se u toho svíjela bolestí to rozhodně nejsou. Už jsem uvažovala že bych s tím jela k dr., ale asi to opravdu nic není..., navíc poslední dobou mě chutná i víc jíst, plácám páté přes deváté, takže třeba to může souviset i se zažíváním, no a mimčo se asi začíná víc roztahovat.

zuzula22.
2. aug 2008

Cauko.volam sa zuzana,mam 22,uz mam 3 rocneho syna,a zas cakame babo(planovane).aj mna picha,hlavne ked vela stojim alebo idem,este som nebola u doktora,ale vela vasich skoro istich skusenosti ma trochu upokojilo.Som velmi rada ze som nasla tuto stranku.

lusilia
4. aug 2008

Ahojte zienky, tak dufam, ze to pichanie v podbrusku je naozaj v pohode, lebo mne sa to tiez moc nepaci a zasa nechcem zo vsetkym behat za doktorkou, aj ked najradsej by som sla, ale uz v stredu idem na NT, tak hadam keby nieco, tak tam aj tak vsetko uvidia.
Drzim vsetkym palceky 😉

mery.maja
4. aug 2008

ahojte, dnes som hladala presne tuto temu a nasla som vas dost lahko.

Aj ja mam posledne dva dni take pichanie na lavej strane bruska,ale ako som vas tu citala snad to nieje nic vazne ale pre istotu ked pojdem do poradne sa nato spytam doktora.Tiez sa mi to stava pri kychnutí alebo ked som unavena z nejakej prace...som rada ze niesom sama ktora take nieco citi 🙂

enynka1
4. aug 2008

ahojte, ak to neni moc bolestive tak myslim ze je to normalne, aj mna pichavalo v prvyx mesiacox dost casto, a pre istotu som sa pytala dokyho, skontroloval ma a vsetko bolo v poriadku, tak to pichanie preto ze babo zacina pomaly rast a tlacit na okololite organy, takisto zvacsujuca sa maternica moze byt dosledkom pichania..ale preistotu sa popytajte lekarov nech mate istotu a budete pokojnejsie 😉

hlavinka
4. aug 2008

Holky, nebojte se, to je normalni. Vice to picha, kdyz treba dele jdete ci stojite. Nekoho to muze brat i v trisle. Samozrejme, pokud by to byla velka bolest a nejake krece, tak to je uz asi vaznejsi, ale tohle myslim ma opravdu kazda. I ja jsem to mela a skoncilo to asi tak po 18 tt. Pak mne zase pichalo pod pupikem, jakoze primo pod nim (v nem), holt se uz tlaci ven pupik....

meusicka
4. aug 2008

ahojte baby, ja mavam tiez pichanie a ked som bola posledne u lekara tak som povedala, lebo som mavala niekedy dost silne bolesti, to ani lezat, ani sediet, a tak nam kazal brat Magne B6 a teraz je nam lepsie. ale hlavne sa nepretazovat, pokial je moznost tak si treba troska lahnut cez den, vylozit nozicky a hladkat bruska 😉

katkamaz
15. aug 2008

Ahojte kocky,

ako tak pozeram na tuto temu, pisete tu same tehotne. Okrem toho, ze aj mna obcas picha na pravej strane (zatial ale neviem, ci som tehotna) sa chcem opytat, po akom dlhom case snazenia sa ste otehotneli, ked uz su tu same tehulky.
😉

adulkababulka
15. aug 2008

nam to trvalo 3 mesiace

adulkababulka
15. aug 2008

katkamaz - tu je tema Ako dlho ste sa snazili:

site:https://www.modrykonik.sk/forum/show.php ako dlho ste sa snazili

katkamaz
15. aug 2008

A neda sa tam vojst... 😒

kachlicka
16. aug 2008

Ahojte som v 9 týž. tehot. a mám pobolievanie v podbušku ako pri menštruácii, nemáte niekto s tým skúsenosti, či to zapríčiňuje zvečšujúca sa maternica alebo čo to môže byť

m.a.r.t.i.n.a
16. aug 2008

KATKAMAZ:
Nám sa to podarilo po 7 mesiacoch snaženia, už som začínala byť nervózna a boli sme aj na klinike v Brne na vyšetrení ale našťastie to prišlo bez "cudzej pomoci".

A inak k tomu pobolievaniu v podbrušku....
Mňa tam tiež občas pichlo, povedala som to svojmu doktorovi a ten povedal: "Jediný, kto Vás tam može pichať, je Váš manžel." Pozrel ma a že som ok, len to je niekedy reakcia maternice na niečo/presilenie, námahu atď./

clea333
16. aug 2008

kachlicka, ja to mam tiez, to sa zvacsuje maternica, problem by mohol byt len vtedy, ak by si mala krce, ale to by si poznala, ze je zle + pripadny vytok, neboj vsetko bude dobre

komisakpd
19. aug 2008

baby mate take pichanie ze vas to citite na dotyk?

janajanajana
19. aug 2008

Ja som mala taketo pichanie velmi casto v prvom tehotenstve, nielen v 1. trimestri ale aj neskor, niekedy to bolo fakt neprijemne ale po nejakych minutach to preslo. A vsetko bolo OK. Pri tomto 2. tehotenstve ma nic nepicha, az mam obavy, ci je to OK. 🙂

mamamima
20. aug 2008

ja som pri prvom nemala ziadne bolesti, ale teraz ma zvyklo tak pichnut, az som mala krc, ale ze to je normalne, bola som kvoli tomu aj u dr. na sono a ze ma picha az tam vo vnutri, ale fest, az ma nadvihovalo zo stolicky ako keby krcok matern., ale ze mam placentu vpredu, tesne nalepenu na mocovom mech., tak to preto...a ze pichanie je normalne ako rastie maternica...

ededik
20. aug 2008

Ahojte kočky,
ja od 5 rána pocitujem takú tupú bolesť nalavo pod vaječníkom...úplne dole...Bojím sa, či sa mi niečo nedeje s krčkom...som ešte len v 24tt... 😢

meusicka
20. aug 2008

baby urcie pichanie nepodcenovat. ja som mala tiez a dost silne spojene s krcmi a ked som bola u dokiho a ma vysetroval sam povedal, ze citi ze som dole citliva. povedala som mu o krcoch a pichani a tak mi povedal aby som hned utekala do lekarne a kupila si Magne B6. beriem ho uz asi mesiac a pichanie sice este mavam ale krce pominuly. poradte sa s dokim ci by ste mohli uzivat Magne B6 a mozno sa to zlepsi. nie je vzdy dobre ak sa spoliehame na to, ze je to v tehu o.k. ak mame pichanie, lebo aj to moze byt roznej intenzity a vlastne sme to stale len my co to citime.

katkamaz
20. aug 2008

Tak teraz fakt neviem... To pichanie som mavala obcas, ked som bola nachladena. Po niekolkym dnoch ale pominulo. Teraz to trva asi 3 tyzdne uz, sem tam to citim v priebehu dna, ale hlavne vecer. Ci som tehotna neviem, ale urcite byt mozem. Kedy (tie kt. ste tehotne) ste to zacali pocitovat vy, uz v prvom tyzdni tehotenstva napr.?
Dakuejm vopred za odpovede.

meusicka
20. aug 2008

katka... zo zaciatku pocitujes skor take pobolievanie na mrchu, pichanie sa zvykne dostavit az pozdejsie ked zacina miminko rast a maternica sa zacne roztahovat

bianus
20. aug 2008

katka: ahoj, pravdepodobne mas dostat menzes co? mna bolelo brusko, ako ked mas dostat menzes...a ak si tehu tak je to normalne - zahniezdenie maličkého drobca.. bruško ma boli aj teraz, sice už menej ale pobolieva - rastie mi maternica a samoska aj babo 😉 urob si test a uvidis. držim ti palce

funy
20. aug 2008

musim potvrdit slova meusicka, ze pichanie prichadza az neskor. u mna tento tyzden. nevies sa zohnut, lebo ta hned zacne pichat v podbrusku v oblasti vajecnikov napr.
to na zaciatku je ine pichanie. ked sa mat. roztahuje a je uz skoro mensia ako babatko vtedy pride to ozajstne pichanie.

funy
20. aug 2008

a magne B6 pomaha. ja ho beriem 3 krat denne.

katkamaz
20. aug 2008

Bianus - praveze nie som pre MS, az okolo 5.9. ma prist, tak neviem. Poslednu MS som mala zaciatkom augusta.

katkamaz
20. aug 2008

Kocky - co okrem pichania v brusku bolo u Vas predzvestou tehotenstva? Nieco, co ste predytm nemlali, nepocitovali. Zle na vracanie mi nie je. Mozno mi to pomoze... 😉

katkamaz
20. aug 2008

Este jedna vec - som straaaaaaaaaaaaaasne unavena posledne dni, spala by som stale. Mali ste to aj vy?

bianus
20. aug 2008

katka: a jeeej tak asi mas ovulaciu.... 😀 ja som mala bolesti pri ovulacii a aj unava. tiez mi trvala dlhsie. sleduj si aky mas hlien- tahavy, pocit mokra .... a vtedy popustajte vojacikov 😀 takze teraz by si mala dat pokoj polovicke , aby sa mu spermie trosku takpovediac nazbierali 😀 drzim palce

kukuca
20. aug 2008

Holky tak mě píchá v podbříšku. Jakoby na vaječnících. Je to nepříjemný.Vyšly mi 2 slabounce pozitivní testy,ale dneska se mi objevilo jakési špinění nebo co.Je toho malinko,vypadá to jak nahnědlý výtok, poradíte mi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre