Pichanie v brušku v tehotenstve. Mali ste niektorá?

papula
29. nov 2006

Ahojte kocky
chcem sa opytat mala ste niektora v tehu take neprijemne pichanie v brusku?mam to len sem tam a je to take cudne v podbrusku to citim ako keby som mala dostat menstruaciu,ale to je zevraj normalne,ale robi mi problem to ostatne pichanie tak ma niekedy pichne ze mi to udre az do krizou a to hlavne rano ked vstanem z postele a na vecer,ked si idem lahnút a je to dost citlive aj na bokoch mam z toho obavy.Nemate niektora skusenosti ci je to normalne?moja mamina to tiez mala pocas tehu aj so mnou aj s bratom tak to asi nieje nebezpecne vsak?

barbyes
23. feb 2010

a ako Ťa bolí? je to také ťahanie alebo kŕče? a v ktorom si týždni. A bolí Ťa to dlhodobo alebo len občas zabolí? Ak je to nejaká neznesiteľná bolesť asi by som na tvojom mieste vyhľadala lekára, za to nič nedáš. pri najhoršom na pošle domov, že je to OK, ale aspoň budeš v pohode a nebudeš sa báť. Ak je to len také ťahanie a bolesti pripomínajúse menštruačné tak to bude spôsobené tým, že sa rozťahuje maternica.

dior
23. feb 2010

ja som bola stymto vcera u dr-2 ni ma pichalo dole ,sem-tam + tvrdlo brusko, na to pichanie dr povedal,ze sa roztahuje maternica +cakam dvojicky a som stihla,tak je to rychlejsie a citlivejsie, krcok bol ok

dior
23. feb 2010

raha- radsej chod k dr,mna to upokojilo 🙂

nikusiatko
13. mar 2010

ahojte, ja mam uz onedlho koniec tehotenstva a v poslednej dobe ma dostatocne picha v podbrusku občas aj nižšie. Nemáte s tym niektorá skúsenosti?

otulik
19. júl 2010

ahojte ja mam tiez pichanie ked sa natahujem v posteli alebo ked sa zohnem a aj krce mam neviem ci ist k lekarke pisete tu ze to mate netreba sa bat len ja sa bojim 🙂

warszawka
25. apr 2011

baby,,ja tehotna niesom,,ale uz asi druhy mesiac citim v pravej strane podbruska taku bolest,,skor to vnimam ako palenie,,uz som mala podozrenie na slepak,,ale na pohotovosti mi povedali ze je to ok,,momentalne som po menzese ,ale ja to palenie citim skoro stale,,rano-vecer-na obed-hocikedy cez den,,poradte co by to asi mohlo byt,,?

kacena78
26. apr 2011

@warszawka u mňa sa tak prejavuje ovulácia ,tak neviem ako je to u teba ,zájdi k doktorovi možno nejaký zápal

ria525
8. júl 2011

Aojte baby chcem sa vas opytať či je to normalne .. ked už som vyše tyždna nespala s priateľom .. posledny pohlavny stym bol pred tyždnom a od vtedy mam silne biele vytoky .. a strašne bolesti okolo pupka 🙂 je to až na nevydržanie .. sem tam to prejde ale ptm sa to zas vrati .. rano mi byva trošku zle a nwm z čoho .. pridu namna až taky veľky naval tepla že mi je ako keby som mala odpadnuť .. ale ptm zas dobre .. nezvracam len ma občas tak napinaa .. a citim sa už dajaka trošku unavena a oslabena ... na gynek. nemožem lebo som momentalne v zahraniči ... Dakujem

chen
9. júl 2011

@ria525 skus si urobit test....ja som mala presne toto iste a vysiel pozitivny 🙂

tatianka7
9. júl 2011

ahojte kocky,stretol sa uz niekto s pocitom,ze sa natahuje maternica? som v piatom mesiaci a toto je pre mna nove a nie prave najprijemnejsie-priam bolestive..snad to nie je nieco zle.. 😕

tatianka7
9. júl 2011

@zuzajka4 Ajaj,ja riesim podobny problem,dnes som zacala mat take pocity,ako keby sa mi natahovala maternica..drobciatko uz citim-mrvenie zatial..a take bolesti,az krc sem-tam-hlavne po cikani,alebo nepravidelne pichanie..neviem,ci som prehnane citliva,ale niekedy je to neprijemne..Tiez som v 17.tt a neviem,ci s tym bezat,ci vyhrievat brusko,ci ako..A drzim palceky,aby si dopadla bez nemocnice..

zuzajka4
13. júl 2011

@tatianka7 juuuj tak ja uz babatko mam 🙂 Ja som to nakoniec mala trosku komplikovanejsie, aj som si v nemocnici polezala, ale hlavne,ze mala je v poriadku. A myslim si,ze dr.je tu nato aby sme sa ho mohli opytat ked nas nieco trapi.

lussy211
16. sep 2011

@katkamaz Na prvý krát🙂)To sme boli až prekvapení

baby2210
2. okt 2011

ahojte chcem sa opytat som asi tak v necelom3tyzdni tehotenstva je to uplny zacitok a stale ma bolieva brucho ako keby som mala menzes no nemam ho a obcas ma pichne v bruchu je to normalne?nemusim sa nicho obavat?

nikolet_89
17. okt 2011

ahojte tehulky, dnes som sla dio obchodu som v 21tt a zacalo ma pichat pod pupkom neviem ci je to normalne, lebo malinka sa hybe stale poradte mi prosim, lebo neviem ci mam ist k lekarovi, alebo nie

katkagaz
29. okt 2011

ahojte maminky chcela by som sa opytat dneska mam zvlastny den strasne ma picha na lavej strane pod bruskom sem tam pride to akokeby som menstruaciu mala dostat a potom zas picha trva to asi 4hodky do kopy je to normalne alebo daco nedobre som diabeticka a mam placentu praeviu som pomaly 33tyzdni poradte mi niektora prosim ☹

luccia13
6. dec 2011

ahojte mam taky problem mam neustale pichanie pri pupku asi uz2 dni a obcas ma poli podbrusku neviete mi poradit alebo povedat co to moze byt lebo mam naozaj strach ci sa nahodou nieco nedeje s malinkou ☹

tina7729
6. dec 2011

ahojte, toto iste mam aj ja. od zaciatku tehu pobolievanie az pichanie v maternici. ja som v 16tt a dost casto ma zvykne pichat niekedy tak riadne ma tam bodne.dr.povedal ked som sa na to opytala ze sa zvacsuje maternica.tak dufam ze to tak je.

22beba
6. dec 2011

@papula ahoj 🙂) ja som sice len v 9 týždni ale tiež citim take pýchanie a taký pocit ako keby som mala dostat kramy ...... niekedy mam v podbrusku take divne tlaky ... no tak neviem možnože sa mi len babo uhniezďuje 🙂 držim palce 🙂

miri29
24. jan 2012

Dakujem za objasnenie bolesti v brusku.... uz som zacinala byt riadne panicka;(
Uz druhu noc som mala dost silne bolesti, pichanie, tahanie..celu noc som hladala spravnu polohu na spanok.
Nastastie uz budem dnesnu noc i keby sa vyskytli znova bolesti pokojnejsia, kedze sa to deje u viacerych tehuliek.. Dakujem 🙂

monusik73
22. jún 2012

ahojte chcem sa spytat ci nema niekto skusenost s tym ked zenu pichne brusku a je dost unavena a chodi aj dost mocit na zachod ci to moze byt priznak tehotenstva? tento tyzden som si po menstruacii robila test a vysiel negativne tak neviem co si mam mysliet o tom 🙂 🙂

tinka_14
22. jún 2012

Baby ja som sa vcera pytala mojho lekara nato a povedal mi, ze ak ma picha je dobre - vraj je to sposobene tym, ze sa roztahuje maternica a natahuju sa tam nejake vazy.... Takze je to normalne

monusik73
22. jún 2012

@tinka_14 ahoj takze ty si myslis ze to je normalne? ja som zvedava co mi povie doktor za 3 tyzdne 🙂 🙂

tinka_14
22. jún 2012

zrejme ano... teda aspon vcera mi to vysvetloval, ze to tak ma byt, neviem v kt. si tyzdni, mne zacina v pondelok 8tt a ze maternica sa stale postupne roztahuje tak preto citit take pichanie

monusik73
22. jún 2012

@tinka_14 ja necakam zatial babatko, ale chcela by som teraz ma picha v podbrusku tak neviem z coho to moze byt ale tebe gratulujem ze ti to vyslo")

lusi636
4. apr 2013

ahojte chcem sa spytat mam 6 dni pred menzesom a dnes ma tri krat pichlo dost silno do brucha a potom to hned preslo co to moze byt stretli ste sa niektora stym prosim poradte mi

lusi636
4. apr 2013

moze to byt aj opriznak tehotenstva ci nie je to nieco ine a teraz akoby ma nieco v bruchu tazilo

polokakauko
30. máj 2013

ahojte chcela by som sa vás opýtať,už tu aj táto téma padla.Občas ma zvykne pichnúť jemne do jedného alebo druhého boku v brušku,mám strach je to moje prvé babo.Môže to byť nedostatkom napr.tekutín alebo jedla?snažím sa jesť čo to dá ale som dosť hubená,vážim 46.3kg 😒 Alebo to môže byť pohybom toho bábätka? dakujem vám

michaelahorniacekova
13. jún 2013

@papula mam to presne take podobne, ked vstanem s postele, alebo sa zohnem, pichne ma v podbrusku, niekedy je to az moc bolestive, tak ze musim nachvilku zastavit ked kracam.a zacat z hlboka dychat, mozu to byt zaciatky kontarkcii? som v 39 tt, dakujem

papulka154
30. okt 2013

Ahojte chcem sa spitat menstruaciu mam pravidelnu vzdy ju mam tak 6-7 dni a teraz ked som mala na posledy tak som velmi slabu a len 4 dni a stale ma picha v pod brusku a som velmi nervozna vsetko ma dokaze vitocit a rozplacem sa kvoli malickostam.. Robila som si aj test 4 dni pred menstruaciou a visla jedna ciarka, tak neviem co si mam mysliet 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre