Pichanie v brušku v tehotenstve. Mali ste niektorá?

papula
29. nov 2006

Ahojte kocky
chcem sa opytat mala ste niektora v tehu take neprijemne pichanie v brusku?mam to len sem tam a je to take cudne v podbrusku to citim ako keby som mala dostat menstruaciu,ale to je zevraj normalne,ale robi mi problem to ostatne pichanie tak ma niekedy pichne ze mi to udre az do krizou a to hlavne rano ked vstanem z postele a na vecer,ked si idem lahnút a je to dost citlive aj na bokoch mam z toho obavy.Nemate niektora skusenosti ci je to normalne?moja mamina to tiez mala pocas tehu aj so mnou aj s bratom tak to asi nieje nebezpecne vsak?

vavka33
30. dec 2006

Anet,mna to pichavalo zas na pravo a aj teraz a nikdy som s tym nesla na pohotovost.Moze to byt zvacsovanim maternice a ta ti na nieco tlaci alebo aj napr.pohybom vyluckov v crevach,prip.zastavenim vetrov.Pockaj s tou pohotovostou,podla mna ta to prejde.Keby to bolo vazne bolelo by ta to stale a dost a mozno by si mala aj ine priznaky.Nie som lekar,ale je to len moj nazor.Uvidis,bude to v pohode.No ak si nie si ista,chod sa dat pozriet.

anett1
30. dec 2006

vdaka vavka. ja som nechcela ísťna tú pohotovosť lebo to by som nezniesla ja len dúfam, že počas celého tehu na tu pohotovosť nebudem musieť ísť. takže ja stým počkám. vdala za radu vavka. 🙂

alysea
30. dec 2006

Anet ja by som rozhodne na tu pohotovost isla . Ono bolesti mozu byt ked sa maternica zvacsuje a pichanie je vcelku normalne ku koncu tehotenstva , ale teraz by som neriskovala . Nechcem ta strasit ani nic podobne , ale ja som si v prvom tehotenstve tiez vravela , to je normalne a neskoncilo to dobre . Odvtedy radsej budem robit zo seba blbca a behat kazdu chvilu k doktorovi ako sa bat o zivot dietatka . Drzkaj sa , pevne verim , ze to bude v poriadku a ze je to len rastom drobceka .

anett1
30. dec 2006

ja ešte počkám ked to bude vnoci znova prebiehať a bude ma to tam pichať tak na tu pohotovosť ráno pôjdem ale ked ma to prejde tak to nechám tak.

majka07
30. dec 2006

No já souhlasím s alysea, ono u každého to může být něco jiného. Je blbé, že třeba nemůžeš zavolat svému doktorovi a poradit se. No uvidíš, pokud by to bylo veliké píchání neváhej a raději běž.

vavka33
30. dec 2006

A cez telefon jej ako povie co ju tam boli?Bude zbytocne telefonovat,to moze ist rovno na pohotovost.A Ked rastie maternica,tak je to pichlava bolest.Mozes si kupit magnezium a ono ti to pomoze.Aj ja som ho mala predpisany koli tomu pichaniu.

majka07
30. dec 2006

vavka nevím jak to chodí u Vás, ale já mám číslo na svého gynekologa a když by se cokoliv dělo mám zavolat a pokud to nějak nevyřešíme po telefonu, je ochoten za mnou přijet a nebo můžu klidně přijet já za ním, což mně třeba dost vyhovuje, páč s pohotovostí nemám moc dobré zkušenosti a ráda se ji vyhnu

jana.1
30. dec 2006

Majka, a co to máš za ochotného gynekologa, že za tebou přijede? Nebo si to nějak připlácíš? Protože znám jedno soukromé zdravotnické středisko, platí se za rozsah služeb, přijedou i třeba jen přivezou léky, ale to se opravdu netýká všech. Já na gynekologa mám také kontakt, jak to tak obvykle bývá - adresu, www, tel. č. a můžu volat, když je v ordinaci.

mamacat
30. dec 2006

anett, aj mna picha v bruchu niekedy uplne zvlastne na uplne neobvyklych miestach.. ale nikdy to nepretrvava dlhsie. keby aj pretrvavalo na pohotovost nemozem ist, tak by som doktorke iba zavolala... ale ty ked mas moznost tam ist...a nadalej ta to boli tak chod radsej.

majka07
30. dec 2006

Písla jsem do IP. Jinak znám více takových doktorů, tedy co vím od holek aj doktorky, většinou každá pacientka jede za nimi, má to lepší jak na pohotovost, páč zážitky z pohotovostí by stály snad na knížku, neznám nikoho kdo by někdy neměl problém na pohotovosti, samo že toho nezneužívám, mám to pro případ fakt něčeho velkého, využila jsem soukromého telefonu jednou, páč jsem se v ordinaci zapomněla zeptat a přece mám o mimi veliký strach a tak jsme večer kolem 19 hodiny mu zavolala a ptala se ho na to co mě v hlavě hryzalo a měla su veliký strach, dostalo se mi rozumného vysvětlení, přece jen tu na MK jsem se neuklidnila, ono je to od odborníka přece jen takové jinačí a uklidňující, zde to má každý jinak a každá máme jiné tělo a prostě je to jiné, ve finále se stejně poradím se svým lékařem, páč holky tu mají každý jiný doktory atak, a kdo Tě zná nejlím, jen tvůj doktor. Tady senasbírají užitečné informace atd., ale co se týčelékařského hlediska uklidní mě doktor 😀 😀 😀

slunicko2
31. dec 2006

Tak to tedy holky musite mit lekare "andela", ktery se vazne pro medicinu obetuje 😉. Kdyz si predstavim, kolik ma tehotnych pacientek a kolik jich mu bude volat, kdy ma cas na odpocinek, aby druhy den mohl odvadet zase skvelou praci? Dokazu si to predstavit, kdyz ho chcete u porodu, pak je asi nejake spojeni nezbytne. I kdyz znam nemocnice, kde jim jen reknete ktereho lekare chcete a oni ho zavolaji za vas, aby nemusel rozdavat cisla 😀

Tady je to tak, ze lekari drzi sluzby. Zavolate do ordinace a tam vam zaznamnik nadiktuje mobilni cislo na ktere muzete zavolat v pripade akutni potreby. To mi prijde rozumne. Nebo volate midwife.

mamacat
31. dec 2006

slunicko2- aj tu je to trochu tak (USA)... aj my najprv zavolame na 24 hodinovu linku kde nam lekari poradia a presne zdokumentuju problem a nechaju odkaz u nasho doktora. ten potom bud sam alebo cez jeho sestricku zavola naspat(ked je v ordinacii). kedze zdravotna starostlivost je tu strasne draha predide sa tym zbytocnym navstevam u lekara
ale svojho doktora mozem hocikedy kontaktovat emailom, co mi tiez pripada dost efektivne..
ty si kde?

slunicko2
31. dec 2006

mamacat, ja ziju v UK. Tady se na pohotovost proste nechodi jen tak. Zavola se NHS linka, kde jim reknes o problemu a oni usuzuji, zda je to akutni.
prvnich 12 tydnu tehotenstvi stejne nic neudelaji. Jen doporuci scan a odpocinek.
Ja s mym lekarem take muzu byt ve styku emailem a nebo prave pres tu pohotovostni linku. Zatim se mi osvedcila NHS linka, kdyz jsem neco potrebovala. Oni pak casto organizuji navstevu lekare, kdyz maji pocit, ze by mel pacienta videt...

mamacat
31. dec 2006

ja som spinila v 8tt. tak som tam volala, len sa ma opytali nejake otazky, potom pozreli moje predosle vysetrenia a uzv a povedali mi ze to nic nie je... 🙂 ani som tam nemusela ist!
tak je to asi ine v kazdej krajine...
najlepsie vsak je ak clovek nema ziadne problemy ! 😀

alysea
31. dec 2006

anett1 poslala som ti IP , tak ak budes mat cas mrkni na nu .Drzkaj sa .

slunicko2
31. dec 2006

mamacat, me treba obcas boli v podbrisku jako kdyz to mam dostat. Na zacatku jsem spinila, ale mozna to bylo stale implantacni krvaceni. Jsem z toho porad vystrasena, a neustale se kontroluju. Ale jak tu psalo hodne holek, deloha se proste posouva. A tak se snazim nikomu nevolat. Stejne je to prilis brzy na to, aby s tim nekdo z lekaru mohl neco delat 🙂))))

alysea
31. dec 2006

slunicko2 bolesti su normalne / to ti povie kazdy lekar /, ja som tiez mala akoby som isla mat menzes , ale pichanie nemusi byt OK.Opatruj sa , aby ste boli ty aj drobcek v poriadku.

claire21
1. jan 2007

slunicko2,
já jsem měla stejné problémy jako ty, špinila jsem skoro měsíc a několik dní dokonce krvácela. na UTZ ale bylo všechno v pořádku a špinění mi přestalo až v 10. týdnu. do té doby jsem 2 týdny jen ležela a 2 další se pohybovala jen doma a nechodila ven. Brala jsem mějaké vitamíny na zastavení krvácení a dali mi i jednu injekci. hlavně se snaž namáhat se co nejmíň, jen odpočívej. Břicho mě taky bolelo jako když to mam dostat a i teď mě tam občas píchne, ale to prý nic není, to jsou prostě ty změny v bříšku. Moc ti držim palečky ať to u tebe dopadne tak dobře jako u mě, a hlavně kdyby jsi měla nějaké křeče v břiše nebo se to špinění zhoršilo, utíkej k doktorovi.
papa a držim ti moc palečky tobě i miminku!!! 🙂

rybca
18. nov 2007

Ahojte, dnes som 2 den MS a cely den ma picha v podbrusku, test som si robila pred 3 dnami a bol negativny, neviete cim by to mohlo byt okrem tehotenstva?

monaberuska1
19. nov 2007

Ahojky holky, čtu si totu🙂a občas mě v podbříšku taky dost píchá hlavně na večer pak to zas je dobrý a pak zas třeba 4x za noc.Někdy úplně sebou cuknu,takže to je normální?to znamená že se mimí už chystá na svět??

monaberuska1
22. nov 2007

holky prosím napište mi někdo jestli je to teda O.K.-)

poleva
22. nov 2007

opýtaj sa dokiho podľa mna

m615
23. nov 2007

Ahojte baby som tu nová.Po troch rokoch čakania som konečne otehotnela.Chcem sa spýtat či aj vás zvyknu pobolievat vaječníky ako na menzes.

matinka
23. nov 2007

Preberali sme to uz s babami v prvom trimestri, aj ja mavam bolesti, tiez som sa obavala, ale baby ma tu ukludnili, ze je to ok. ja ich mavam asi od 5 tt doteraz, ale coraz menej (posledne dva dni uz len vecer pred spanim)

loss
23. nov 2007

jasne baby budu vas pobolievat tak do 12tt pretoze sa roztahuje maternica

vellunka
8. júl 2008

ahojík chci se zeptat.....jsem v 31 týdnu těhotenství a občas mě píchne vedle pupíku může to něco znamenat???a v poslední době my hoodně tvrdne břicho 😖

dendika
18. júl 2008

ahojte babenky, neviete mi prosím niektorá poradit? také tie bolesti a pichnutia v brušku mávam aj ja, bola som s tým u lekára, ale povedal mi, že je to tým, že sa natahuje maternica...dnes ráno som si kýchla a to teda dost zabolelo a mala som pocit že to aj dlhšie bolo cítit, pri kýchaní som to už spozorovala, ale dnes to bolo silné....nemala ste niektorá podobné problémy?

tetadolly
18. júl 2008

Ahoj dendika: bolesti bříška jsou opravdu normální, já si spíše myslím, že se teď asi bojíš kýchnout, viď? ale nemusíš se bát, mám stejné problémy, ono bříško se musí připravit na stísněný prostor, proto není vyjímkou, když je ti nevolno, nebo zvracíš, nebo cítíš píchnutí v bříšku. Je to způsobeno i tím, že ačkoliv ty pravé pohyby maminka cítí až tak mezi 15-20 týdnem, tak miminko se již od prvního počátku v bříšku pohybuje a některé ženy jsou citlivější, zejména mají- li dlouhé tlusté střevo(dolichosygmatus). Také to může být způsobeno hladinou hormónů v těle, myslím ta zvíšená citlivost. Některé ženy, které dříve chodili do posilovny a posilovali bříško to mají z toho, že aby mohlo bříško růst musí se břišní svaly uvolnit a při kychnutí se stáhnou, protože je to pro ně impuls ke zpevnění a to píchá, vydrž to, opravdu to nic není, když kýcháš, zkus se pokrčit a uvolnit tak bříško a uvidíš, že bolest bude menší 🙂 a v jakém, že jsi týdnu? 😀

pishulina
18. júl 2008

Mňa dnes pichlo po celej šírke brucha, keď som ležala na bruchu a zrazu som sa chcela zdvihnúť. Prebleskla mi taká bolesť, ako keby nad maternicou, že som sa išla na ten moment zblázniť. Ale potom to hneď ustúpilo a už som necítila bolesť. Tiež sa bojím aj kýchnúť. Bolesť pri tom vyslovene necítim, len ako sa mi všetko v bruchu stiahne... Tak snáď má Teta Dolly pravdu 😀 😀 😀

dendika
20. júl 2008

ahojte babenky, áno tetadolly mala si pravdu, celý den som len potom trpla aby som si nekychla....ale ked som si kychla vobec to už nemalo taký priebeh....
pishulinka, hej to pichnutie po celej dlžke brucha tiež poznám, ja to mám tak 1 krát do týždna, hovorila som to aj lekárovi, ale len pritakal....je to udajne normalne, ale to kýchnutie, teda tá bolest ma vystrašila....som v 8 tt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre