Pichanie v brušku v tehotenstve. Mali ste niektorá?

papula
29. nov 2006

Ahojte kocky
chcem sa opytat mala ste niektora v tehu take neprijemne pichanie v brusku?mam to len sem tam a je to take cudne v podbrusku to citim ako keby som mala dostat menstruaciu,ale to je zevraj normalne,ale robi mi problem to ostatne pichanie tak ma niekedy pichne ze mi to udre az do krizou a to hlavne rano ked vstanem z postele a na vecer,ked si idem lahnút a je to dost citlive aj na bokoch mam z toho obavy.Nemate niektora skusenosti ci je to normalne?moja mamina to tiez mala pocas tehu aj so mnou aj s bratom tak to asi nieje nebezpecne vsak?

janika7
18. jan 2009

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli tady je nekdo, koho takhle picha v brisku a je uz v pokrocilem tehu? Na zacatku je to normalni, jak se rozpina deloha. Me budi docela silny bolesti v podbrisku tak dvakrat za noc. Jsou to i krece, jindy zase rezani. Jsem ve 32tt. Diky

bianka...
2. feb 2009

neviem ci mi budete niektora vediet poradit.picha ma az miestami reze v lavom podbrusku...a tvrdne mi aj brusko takto vecer...je to taka tupa bolest...ako keby mi niekto nozom bodal do toho miesta.dietatko mi je aktivne,pohybuje sa.

monr
4. feb 2009

ahoj kočky,
mňa už vyše týždňa pichá celé podbruško, ale tak, ženeviem ani chodiť poriadne, jeden lekár mi na to povedal, že by mohla tlačiť placenta na krčok, ale druhý m izas dal antibiotiká, že taká bolesť by z toho byť nemohla a tipuje nejaký zápal. vo štvrtok mi budú brať krv, a uvidí sa čo ďalej, ale zatiaľ mám pocit, že sa to nezlepšuje.
Uvidím, čo mi zajtra povie.

lucia2244
25. feb 2009

ahojte zienky,sice som este nerobiae tehu test ale mrcha mi meska a citim sa uuuuuplne divne,dufam, ze som v tom.......mam stale take pichanie v podbrusku,dufam,ze to nebude nic vazne.....

lucinka1104
25. feb 2009

luci pichanie je normálbne a prečo si nechceš urobiť test?

ivanka821
27. feb 2009

Toto je babenky pre mna stale zahadou.
Pretoze ja mavam krce dost casto a to hlavne ked idem na malu na zachod. Potom, ked si sadnem, tak som uplne ok.
Ale bolieva ma to casto.
lekari mi robili vela vysetreni, nakoniec sa zhodli v tom, ze aj ked sa malinka sice nehybe tak rastie a maternica sa roztahuje.
Aj ked mi to niekedy pripada ako krce.
Ale vysvetlil mi to na priklade.
Ze ked idete do posilovne a cvicite vela a zdvihate tazke vahy, tak mate bolesti svalov.
V podstate je to to iste. Dava mi to zmysel. Ze az ked sa tam objavi krv alebo tak, tak vtedy je to vazne.

f161
2. mar 2009

Zdravím maminky a těhulky 😉 Poslední měsíc se mi skoro každý večer než ulehnu stane, že mě popichuje v podbřišku... Někdy to docela zabolí...Není to bolest, která by se nedala vydržet...Ale když mě to přepadne, kleknu si na všechny čtyřy a prověsím bříško, vydejchám a to je panečku parádička 😉 Miminko si prej dělá místo 😵

bleelka
9. mar 2009

ahojte kocky a pocitovali ste niektora pichanie aj na zaciatku tehotenstva v 5 tt? Mne dnes to pichanie zacalo a neviem ci sa mam zacat bat alebo je to normalne... prosim poradte, dik moc

saza007
9. mar 2009

bleelka - ja som tiez pichanie pocitovala uz 4-5 tyzdni. Samozrejme, ak by si to pocitovala nejako extremne, tak je lepsie zabehnut k Dr, ale inak je to celkom bezne..

denisa87
15. apr 2009

ahoj maminky aj tehulky,aj ja mava take pichanie alebo skor krče v v okoli pupka aj na pravej strane bruska ale nie v podbrusku,ked ma to chyti tak sa musim normalne skrčit tak to boli...co vy nato?poradnu mam az nabuduci tyzden v stredu, 😒

selyma
28. aug 2009

Ahojte. Co to moze byt, ked ma picha v boku? Je to take ako ked som niekedy behala a vtedy pichalo v boku. Ale teraz nevehavam a picha ma niekedy cez den. A to nie som ani zadychcana. Sedim, picha. Ale zasa to nie je stale.

slovakia13
28. aug 2009

selyma
to pichanie poznam ,proste to patri k tehu 😀 niekedy je to dost neprijemne 😝

kika29
29. aug 2009

akočítam tak to pichanie má asi každá aj ja tým prechádzam.

catrine
29. aug 2009

Ahojte, tak to pichanie mam aj ja, ale len na pravej strane pod rebrom a niekedy ma picha aj trochu nižšie.Najhoršie je to v noci ked sa otačam, vtedy je to dost brutal bolest, tiež som sa najprv zlakla, že čo to ma byt, ale ako to tak čitam tak to mame fakt viacere.

baterka
2. sep 2009

ahoj holky, přidávám se do Vaší diskuze, pokud můžu 🙂, dneka mě ta děsná křeč v podbřišku přepadla poprvé (ó, kéž by to bylo naposledy!!!) a když jsem si mohla aspoň sednout, hned jsem začla googlovat, co že to proboha je. Uklidnily jste mě, že je to normální, díky! Jen, že to asi mám očekávat častěji. Šéf na mě divně koukal, že se tu svíjím jak paragraf... ☹

brisilda
3. sep 2009

kocky bolesti v tehotenstve su normalne ale treba davat pozor na silnu bolest v podbrusku ak je krcovita a neprestava hned utekajte do nemocnice .Bolesti v tehotenstve su hlavne na zaciatku ale nesmu byt krcovite! a dlhodobe.Ak trpite silnymi bolestami poradte sa radsej s odbornikom net vam odpoved na vase bolesti neda 😔 je lepsie sa dat zbytocne vysetrit ako podcenit svoje zdravie a zivot dietatka 😉 to je moj nazor na silne bolesti

brisilda
3. sep 2009

a este jedno kazda s vas moze mat ine bolesti kazda znasa inak bolest jedna ju mierne pocituje a druha to berie ako krce ja som pri prvom ehu nemala ziadne bolesti az pri porode 😀 😀 😀 zo zaciatku v prvom trimestri ma bolelo brucho ako ked mate dostat menzes to je normalne a ma to kazda, pretoze sa zvatsuje maternica ale ostre pichanie radsej konzoltujte s lekarom

danu
5. okt 2009

jespera • 27tt • 2. okt 2009 o 18:10
Ahojte Tehulky,
zienky ktore ste uz presli tymto tt alebo prave ste, prosim o vase skusenosti - pocitovali ste bolesti brucha, napr. hore nad pupkom, alebo uplne dole napr. pri chodzi? Ma to tak byt? alebo len zbytocne stresujem. Taktiez aj pohyby babatka citim menej intenzivne ako minuly tyzden - nie tak casto, ale su rano - vecer. Je to normalne -alebo s tym mam ist...
Vdaka

berus222 • 1d • 2. okt 2009 o 19:26
ahoj. ja som sice neni tehu, ale aj mna bolievalo pri pupku. tak pichalo. ale ak sa ti nieco nezda, chod k dr. za to nic nedas.

kvetinecka • 31tt • 3. okt 2009 o 10:58
Jesperko, určitě je lepší zajít k doktorovi, ať se na vás mrkne, ať máš klid, budou to pravděpodobně jen vazy dělohy, jak se roztahuje... ale pokud by to byly bolesti mestruačního charakteru, mohou to být předčasné stahy, ty jsem měla ve 23tt a málem předčasně porodila, nechci strašit.. 🙂 😉

csina • 1d, 29tt • 3. okt 2009 o 18:23
Jaspera, presne podobný problém mám aj ja. Niekedy mám pocit, že neprejdem ani pár krokov. Nie je to denne ale stáva sa mi to často. Cítim bodavú, ťahavú bolesť, alebo silné pichanie dole akoby v krčku, vyžaruje mi to do slabín a stehien. Netuším, čo by to mohlo byť, ale snažím sa viac šetriť a odpočívať. Bola som pred týždňom na pohotovosti, ale kvôli krvácaniu. Celú ma poprezerali, usúdili, že je všetko o.k. a poslali domov. A tie pohyby sa mi tiež striedajú, sú dni, keď mám pocit, že ani nespí a sú aj také, ako dnes, že kopne len sem tam. Už som si na to striedanie aktivity zvykla. Myslím, že ak by sa skutočne niečo dialo, tak to vycítime, veď mamičkovská intuícia nás v štichu snáď nenechá. 🙂 😉

alexandrah • 32tt • Včera o 23:23
ahoj jespera, ja to mam snad od prvych tyzdnov v tehu, väcsinou to nic neni, ked si precitas, tak takto to boli skoro kazdu ... ale je lepsie sa opytat pri prehliadke lekara.

csina • 1d, 29tt • Dnes o 20:47
jaspera, len doplním moju príčinu....Dnes som bola na poradni, opísala som potiaže a lekár,keď ma pozeral, usúdil, že je to fakt tým krčkom, je vraj asi príčinou aj môjho krvácania. Neviem presne, čo mal namysli, lebo mi to ďalej nevysvetľoval, ale potom doplnil, že je dosť dlhý a klenby voľné, tak vraj v poriadku. Mňa len prekvapilo, že to posudzoval vizuálne, keď ten krčok pozeral, je to také divné, nie?

bonnita77
26. okt 2009

ahojte baby.ja mam 17 rokou.a som tehotna mam 5 tizdnou a 3 dni a velmi ma picha nad bruhom celi den ma picalo so moze podla vas bit??a ma vela kedi boli aj zaludok 😒

bonnita77
26. okt 2009

mam 5 tiznou a velmi pa picha pod bruhom na lavej strane moze to bit ne bespecne????? 😕

astonka
26. okt 2009

bonnita ak je to neznsitelne tak chod radšej k lekarovi ja by som šla,a nevolnosti su v tehotenstve normalne

xpetka1x
9. jan 2010

no ako nba zac tehu

zuzajka4
13. jan 2010

Ahojte. Som v 17tt. včera som bola na poradni a keďže som sa sťažovala na neustálu bolesť podbruška dr. mi urobil vyšetrenie + usg a zistil,že napriek tomu že bábätko sa vyvíja a rastie ako má moja maternica je stale stiahnutá (on povedal doslovne,že sa bráni) Nestretla ste sa s tým náhodou niektorá? Predpísal mi lieky GUAJACURAN 2x1 a Magnezium 250 mg 3x1 a ked to nepomôže tak nemocnica.

xpetka1x
14. jan 2010

baby ajojte aj ja mam take slabucke bolesi take bodave take pycnutie ale len na lavej strane..pocula som ze tam ma maternica niake upnutie a aj to tam najviac boli ked sa roztahuje..mate s tym aj vy dake skusenosti??

barbyes
14. jan 2010

ja mávam zasa bodanie okolo pupka, ale také hnusné, že sa až pohnúť nevie, ale vždy to do cca 5 min prejde a zatiaľ sa mi to stalo iba 3-krát. máte niekto aj niečo také?

rybka7826
14. jan 2010

ahojte, ja ja som 33+5 tt a prave v pondelok som bola v poradni. lekar ma prezrel a povedal, ze je vsetko ok, no upozornil ma, ze mozem pocitovat castejsie tvrdnutie brucha a moze to byt teraz uz aj trochu bolestive

petkave
18. jan 2010

Zuzajka, k tomu GUAJACURANu, ja by som ho nebrala. Cez Vianoce som ležala v nemocnici a dávali mi ho ako oblbovák. Točila sa mi z neho hlava, chcelo sa mi stále spať... Je to iba niečo na ukľudnenie...

Inak, ja sa práve trápim kvôli bolestiam v podbrušku. Minulý týždeň som bola na kontrole, všetko bolo v poriadku, aj hematóm, ktorý som mala, zmizol, no bruško ma bolí už znova... Neviem, čo to má znamenať...

zuzajka4
18. jan 2010

Petkave na ja som po ňom tiež taká jak mechom čapnuta a pritom mi vôbec nepomohol a tak musím ist do nemocnice.No hlavne aby bolo všetko v poriadku.
Bolesti bruška netreba podceňovať a ak by ti to trvalo dlhšie treba radšej zájsť k dr.

petkave
20. jan 2010

Zuzajka, veď práve preto ho v nemocnici ani žiadna žena nebrala. Schovávali ho do šuplíkov a vyhadzovali do koša. Tak som nabehla na podobný systém a čuduj sa svete, hneď mi bolo lepšie. Bolesti ma prešli. Včera to už bolo OK, no stále ma trápi nádcha, nachladnutie, strata hlasu, kašeľ - točí sa mi to dookola... Už si ani nepamätám, kedy som sa cítila zdravo.

rahat8
23. feb 2010

ahojte baby ja som mala v nedelu cely den pichanie pod brusku som nemohla ani chodit a teraz mam tu istu bolest mam obavi ze coto moze bit prosim vas povedzte mi dakujem vam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre