Pichanie v brušku v tehotenstve. Mali ste niektorá?

papula
29. nov 2006

Ahojte kocky
chcem sa opytat mala ste niektora v tehu take neprijemne pichanie v brusku?mam to len sem tam a je to take cudne v podbrusku to citim ako keby som mala dostat menstruaciu,ale to je zevraj normalne,ale robi mi problem to ostatne pichanie tak ma niekedy pichne ze mi to udre az do krizou a to hlavne rano ked vstanem z postele a na vecer,ked si idem lahnút a je to dost citlive aj na bokoch mam z toho obavy.Nemate niektora skusenosti ci je to normalne?moja mamina to tiez mala pocas tehu aj so mnou aj s bratom tak to asi nieje nebezpecne vsak?

brunetka26
29. nov 2006

papula:mě se to s tím pýcháním v bříšku stává taky..většinou tak dvakrát za den..ale nemyslím,že by to mělo být něco špatného...doktor říkal,že už se to chystá..Jsem 40+6 a zatím se nic neděje...v pátek mi to asi vyvolají ale jinak je všechno o.k. tak se neboj...nebezpečné to není 😉

zdencab
29. nov 2006

me taky sem tam pichne. Vetsinou kdyz prudce vstanu. Ale pry mam byt v klidu ze se nic nedeje.Stejne mam ignorovat sem tam krece v brise...holt co bych nepretrpela, ze? 😝

reja
29. nov 2006

papula: aj ja som sa najskor zlakla. ale lekar ma upokojil, ze je to normalne-roztahuje sa maternica a pripravuje na babo

claire21
29. nov 2006

Ahoj papula, já jsem měla na začátku těhotenství intenzivní bolest jako když máš každou chvíli dostat menstruaci. Měla jsem to pravidelně každou noc a někdy i přes den a skoro jsem bolestí brečela. Doktor mě uklidnil, že to je tim, jak se zvětšuje děloha a posouvá se do správné polohy. Teď už tyhle dolesti nemam, ale občas (určitě jednou za den) v břichu píchne, ale já si myslim, že to nic neni, prostě se teď v bříšku děje hodně změn, tak to prostě občas tu a tam píchne. Pokud to nejsou nějaký nepřetržitý, silný křeče, tak to asi nic nebude 🙂 🙂

froschka
29. nov 2006

Ahojte.Ja zase ked si kychnem tak ma tak pichne vo vajecnikoch ze by som okoloiducich vrazdila 😀 a tiez ked nahle vstanem no a momentalne ma boli az taha maternica ale to sa zvacsuje takze je vse ok.Pokial nejde o extremne a nezvycajne dlhe bolesti si podla mna lamat hlavu netreba

gulicka
29. nov 2006

ahojte tehulky,

tak mne bolo povedane, ze ak to pichanie, ci krc nesprevadza tvrdnutie bruska, tak je to okey, avsak ak vam to miesto, kde vas pichne stvrdne, ide o tvrdnutie, cize predcasne kontrakcie a to uz vazne je. Sestra to mala od 5. mesiaca, ale nevedela o co ide, nastastie sa jej to stalo, ked ju prave prezerala jej dr a ta ju hned vypisala na PN + lieky (asi magnezium)- to uz bola v 7. mesiaci

gulicka
29. nov 2006

mna tiez obcas pichne - tiez pri kychani, prudkom pohybe alebo ked sa za niecim natahujem. Dr mi povedala, ze aj keby mi sem tam stvrdlo brusko pri tych krcoch, este sa nic nedeje pokial sa to neopakuje viac ako 5x za den alebo v pravidel. intervaloch

masinka
29. nov 2006

presne to hovorila aj mne lekarka - ze pokial to nie je v pravidelnych intervaloch, tak je to OK. ze maternica visi na nejakych vazoch a tie sa natahuju, tak to moze boliet
ja som mala dost intenzivne bolesti na pravej strane pocas 3-4 mesiaca tehu, pred otehotnenim som tam mala cystu a nejaky zapal, tak som sa dost bala, potom to ale nejako samo od seba prestalo

tigri
1. dec 2006

pripajam sa k ostatnym nazorom, bodava bolest je uplne bezna, mna to tiez niekedy trapi pri kychani, ked si nedam pozor a kychnem si vystreta, tiez niekedy ked sa po niecom natiahnem a casto ma bodne aj v spodnej casti maternice pri krcku...vraj ta bodava bolest je castejsia na pravej strane, lebo tam je nejaky specialny upon maternice, ktory dost boli, ked sa natahuje...

nika76
2. dec 2006

a mna to picha na lavej strane a vsetko citim len na lavej strane.Preco? 😨

evickaleh
2. dec 2006

nika ja tiez vsetko zvacsa citim na lavej strane, teda vlastne teraz si uz lave rebro niekedy ani necitim take je postlacane. Ale pichanie by malo suvisiet s natahovanim maternice.

pucik
7. dec 2006

ahoj holky, taky mě to docela vyděsilo, téměřkaždý večer týden mě v noci vzbudila ukrutná bolest v podbřišku a v zádech, jako kdyby měla přijít menzes, ještě mnohem horší, ale tak za půl hodinky jako by vůbec nic nebylo. Moc ste mi pomohly, že to je normální a je to těma změnama, tak díky za uklidnění, docela to pomáhá a přeji hodně radosti a žádné starosti a píchání ať přestane nebo vůbec nepřijde 😉 🙂

protea
7. dec 2006

Ahoj holky,
tak já se ptala na to svého gynekologa že mne píchá v bříšku a hlavně tedy na levé straně jestli to je normální.
On říkal, že ano, protože rosteme.
A to že mne píchá hlavně na levé straně mi odůvodnil tím, že tam jsou jakési úpony placenty, která teď roste a ty úpony pak dělají to píchání🙂

trace
7. dec 2006

Ahojky holky,
mě teď v poslední době taky dost píchá v podbřišku. Kolikrát mám strach jestli už to nejsou poslíčci, ale spíš tobude tím, že mimi už je velký a ještě ke všemu mi sedí hlavou nahoru takže nožičkama dost kope a tlačí. 🙂
Jsem teď klidnější když vidím, že v tom nejsem sama 😉
Přeji všem mooc štěstíčka a žádně starosti!

meli65
7. dec 2006

ahojte tehulky! mne tiez lekar povedal, ze je to uplne normalne. ze vsetko extremne rychlo rastie a to je vysledok toho, takze ziadne strachy. no az kym to nie je v 15-30 min. intervaloch...

kacici
8. dec 2006

ahoj holky,me pichalo hodne v podbrisku,mela jsem tak velke bolesti,ze jsem se bala,ze by mohlo jit o mimodeloz.tehot a doktori si me nechali na pozorovani v nemocnici.ale dneska me pustili,hcg mam pres 1000 a gestacni vacek na vagin.UZ 3,1mm,coz znamena hodne hodne male tehotenstvi.Doktor me rekl,ze ted me ten podbrisek bude bolet az do porodu a smal se,ze to nic neni,je to normalni reakce delohy.

nika76
8. dec 2006

Kacici
Tak to mas stastie,mne vcera povedali,ze mam zamlknuty potrat,a srdiecko nebije.. 😢

protea
8. dec 2006

Nika 😢
Je mi tě líto ani si to nedovedu představit.
Drž se 🙂

kacici
8. dec 2006

Nika,je mi to moc lito ☹ ,musi to byt ted pro tebe hodne smutny.Ja jsem ted byla vystrasena 3 dny a ten strach se me asi bude drzet az do konce tehotenstvi,protoze nikdy nevis co se muze stat.preju ti aby se Vam podarilo brzo dalsi miminko a to bylo zdrave a nemelo zadne potize.Znama takhle potratila v tretim mesici - zamlkly potrat a ted ceka chlapecka kazdym dnem 😉

meli65
8. dec 2006

Nika, tak to ma tiez strasne mrzi. Viem, ze ti to babo nevrati, ale hlavu hore! 🙂 Prajem Ti, aby sa vam podarilo dalsie babo a aby bolo vsetko v najlepsom poriadku!!! Viem, ze ta tym asi velmi nepovzbudim, ale vaz si, ze mozes byt tehotna! A bud rada (nie doslovne), ze sa ti to stalo skor ako neskor. Mne jedna kamoska v 32.tyzdni porodila mrtve.
Takze este raz! Vsetko dobre!!!

meli65
8. dec 2006

kacici, vsetko dobre prajem tebe aj malemu babu! 🙂 Ja som v 20.tyzdni a ja mam stale take bolesti v podbrusku. Je to ozaj normalne. Mozem ti nieco poradit? Nemaj strach! Nie je to ani pre teba dobre a toboz pre babo!!! Viem, ze sa to lahko povie. Ale ten strasny strach po par tyzdnoch zmizne. Aspon u mna to bolo tak. Teraz je tu iba nekonecna radost a cakanie na ten maly zazrak 🙂

lblb
26. dec 2006

ahojte baby.na tie bolesti v podbrusku je dobre uzivat magnezium 500mg 2xdenne,poradil mi to gynekolog.tie krce mi aj povolili,ale niekedy ked ma to chyti v noci,tak nemozem vobec spat,ani neviem ako by som si lahla,ale ked rano zacitim ako ma male mimi kope,aj zabudnem,ze som mala taku "uzasnu" noc...🙂

slunicko2
30. dec 2006

ahoj holky, ja jsem teprve v 6 tydnu, a bricho me sem tam boli jako pri menstruaci. Jsem rada, ze je to pomerne normalni 🙂 Sem tam malinko panikarim, specialne kdyz jsem ted prodelala malou virozu.
mela jsem problemy otehotnet, a podarilo se nam to az po hormonalni lecbe na kterou jsem ale musela 2 roky cekat. A tak bych byla rada, kdyby bylo vsechno v poradku.
Rikam si, ze mozna az zacne brisko rust, ze se prestanu tolik bat, ale asi ne, ze jo? 😀

claire21
30. dec 2006

Ahoj slunicko,
můžu tě fakt ujistit, že ty bolesti jsou normální, já jsem je taky měla a hodně silný a taky jsem z toho byla vystrašená, ael pak jsem zjistila, že s tím má zkušenost hodně holek tady na koníkovi. Prostě se v tobě teď dějí velký změny, miminko si dělá svůj pelíšek, ostatní orgány se trochu přesouvají a proto ty všechny bolesti. Mě tyhle bolesti už přešly, ale občas mě v břichu píchne...každopádně máš pravdu, že teď už se budeme o naše mimča bát celý život. Já jsem si myslela, že když za mnou bude 12. týden, tak si oddechnu, ale teď už zase čekam na pohyby, baych měla nějakou známku toho, že je mimčo v pořádku.
Takže přeju pevné nervy a hlavně zkus myslet na pozitivní věci a věřit, že včechno dobře dopadne 🙂 🙂 🙂
hodně štěstí Klárča

slunicko2
30. dec 2006

ahoj Klarko,
ja jsem asi vic vystrasena nez bych chtela. Vubec jsem nepredpokladala, ze se nam to podari hned prvni mesic hormonalni lecby. A tak se asi pozoruju vic nez je zdravo 😀
Take preji hodne stesti a at mimco zacne kopat co nejdrive 😀

majka07
30. dec 2006

Též mě píchne občas v podbřišku, jsou dny kdy je to častější, s doktorem tomu říkáme růstové období 😀 😀 😀 pa 😀 to přejde a píchne mě jen občas když prudce vstanu, jinak pohoda, kolem 20 tt to bylo častejší a taky jsme hezky vyrostli, teď máme útlum 😀 😀 😀

anett1
30. dec 2006

ahojte neviete my niektorá poradoť? v noci som sa zobudila na pichanie v ľavom boku. myslela som si že je to kvôli tomu, že som nato boku spala no nejako ma to neprestávalo pichať potom to prešlo a dnes cez deň ma taktiež sem tam pichá v ľavom boku. nepichá ma to tam celý deň pichá ma to v rôzných intervaloch.

majka07
30. dec 2006

anett pokud to nepřestane asi bych raději zvolila kontrolu u doktora a nebo mu alespoň zavolala, nevím jak to máš např ty, ale já mám od doktora číslo aj na jeho mobil kdyby se něco dělo, tak abych hnedka mohla volat.

anett1
30. dec 2006

tak to ja musím ísť na pohotovosť. uvidím ako to bude keď ma to bude pichať nadalej tak budem musieť ísť na tú pohotovosť. len dúfam, že to nieje nič hrozné a že to prestane nerada by som chodila po pohotovostiach.

majka07
30. dec 2006

to věřím, ale jistota je jistota, pokud to trvá déle tak raději tam zajít aby člověk věděl na čem je, třeba to je jen pitomost jako přiskřípnutý sval apod. ale jistotu ti dá doktor, držím palečky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre