Pichanie v podbrušku pri kýchaní a prudkom vstávaní. Čím to je?

biancarv
1. okt 2006

ahojte baby, mám taký problém vždy keď si idem kychnuť, no teda hneď po kýchnutí a začne strašne pichať v podbrušku. ale ked si bruško dopredu chytím rukami tak je všetko ok. čím to môže byť? alebo hocikedy keď prudko vstanem cítim to pichanie tiež. čo s tým? poradte prosím, dakujem 😉

ninocka
1. okt 2006

biancarv ja mam to iste aj ja strasne trpim ked kycham

biancarv
autor
1. okt 2006

ja sa kôli tomu neviem ani hýbať na niekoľko sekún. a je to normálne?

ninocka
1. okt 2006

ja to iste vzdy sa az zlaknem ci mi nieco nepresklo alebo nieco podobne

aktak
1. okt 2006

neviem ti poradit ale ja ked kycham tak sa mi velmi naprne brusko, az mi je maleho luto ze ho to tam tak stlaci, dufam ze je to ok
skus sa spytat lekara

biancarv
autor
1. okt 2006

no tak asi nič iné mi ani nezostáva ako sa poradiť s Dr. ale aspon viem že nie som sama komu sa podobné veci stávajú.

lindda
1. okt 2006

no cafte tehulky tento problem aj ja poznam ako by mi nieco v brusko roztrhalo, ale ja som sa pytala dr, a ze moze to byt aj s toho ze som mala nejaku operaciu a mozu to byt vnutorne stehy alebo zrasty 😒

bibula
2. okt 2006

😒 ahojte baby,ja som to mavala do 23tt dost casto-tie iste tazkosti co mate aj vy-vravela som to doktorke,dokonca som sa spytala,ci nemam slabu maternicu,povedala,ze vsetko je ok,dala mi len uzivat magne B6-neberiem ho pravidelne,lebo ma prehana,ale brusko uz ma tak casto nepicha,ani nepali,neviem cim to je,mozno s tym tie vityminy ani nic nemaju 😀
drzim palce,nech to prejde aj vas,ja som niekedy ani dychat preto nevedela.

ingridp
2. okt 2006

Baby, ja mam to iste. ale som len na zaciatku 7tt, tak sa bojim, aby sa babatku nic nestalo. to hadam ani nie je mozne, kolko teraz kycham. ked som nebola tehotna, kychla som si raz za mesiac a teraz? 10x denne

ninocka
2. okt 2006

ingridp aj ja to iste 10krat za den

lenus
2. okt 2006

🙂 tak to presne poznam, o com hovorite, mne sa to pichanie stava aj ked menim polohu ked lezim. Na to som ale stale nenasla "recept". No pri kychani mi pomaha,ked sa tesne predtym pikrcim, aby telo nebolo vystrete, a ked nahodou sedim, tak sa predklonim. Podla mna su to svaly okolo maternice, ktore sa prave vtedy stiahnu a ked sa uvolnia pri tom pokrceni, tak nepichaju, ale tazko povedat...

zoja2011
13. júl 2009

no caute,,,toto svata pravda,ja kycham.tak 15x denne,ani neviem z coho.a tiez ma daco prudko pichne,a boji sa ,,ale nemyslim,ze ba to nohlo dako babatko ohrozit,vsak je to prirodzene pre cloveka,,teda aaspon dufam...

flavi
14. júl 2009

ja si myslim, ze to sa stava mnohym mamickam, vazy, ktore drzia maternicu sa musia niekolkovelanasobne natiahnut a dostavaju zabrat, takze pri takom nasupe, ako je kychnutie to s nimi poriadne trhne, keby to malo ublizit babatku, doki by vam to povedal. ja ked zakaslem abo kychnem, tiez ma obcas poriadne pichne, ale sme OK a to sa mi stava od zaciatku tehu, dokonca som cca v 20 TT bola chora a kaslala som ako tuberak, chudak maly, natriasal sa tam ako na zdivenom koni, ale sme obaja OK, podstatne je, ze to pichnutie prejde a neostane vas boliet dlhodobo... a ak viete najst polohu, v ktorej pichne menej, tak proste sa do nej pokrcte, ja zasa ked kaslem, musim prekrizit nohy, z pochopitelnych dovodov... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre