Piercing v pupku. Kedy ho vybrať?

galina75
22. aug 2006

Ahojte
mam jednu otazku, som sice iba v 5 tyzdni, u doktorky som este nebola, mam ale piercing v pupku a chcela som sa spytat, ci ma niekdto info, kedy by som si ho mala vybrat?

alexandra
22. aug 2006

Ja som si ho vybrala hned ako som zistila ze som tehulka, a zatial ok.. Odporucam co najskor, nech sa tkanivo stihne ako tak zregenerovat kym Ti zacne riadne rast brusko..

dorotka
22. aug 2006

aj ja odporucam cim skor aby si nahodou telo neohrozila nejakym ekzemom ja radsej nenosim ani nausnice na usiach 😉

verulka
22. aug 2006

Ja tiez, mozem potvrdit. Hned von. Ja som mala pred prvym babom dva vedla seba a hned som ich dala von.amm iba mini jazvicku. Teraz mam zase ale uz iba jeden 😎

galina75
autor
22. aug 2006

dakujem, mne jazvicka urcite zostane, o to mi nejde, ide mi skor o nejake zbytocne problemy, ktore by mohli nastat v dosledku tohto piercingu. Tie nausnice sa mi zdaju Dotorka trochu prehnane, ale to je kazdeho osobna vec.
este raz dakujem. 😀

zuzu13
22. aug 2006

kamoška, mala piercing až do pôrodu a dala si ho dolu keď už išla na operačnú sálu. A všetko bolo OK.

alexandra
22. aug 2006

Asi zalezi aj na pokozke, na tom, kolko si ho nosila, atd.. Ja som nechcela riskovat ze sa mi potrha pokozka, tak som ho radsej dala dolu.. Spat pojde podla uvazenia 🙂

maryx
22. aug 2006

ja som si tiez dala piercing hned ako som sa dozvedela ze som tehotna dolu...kamoska si ho nechala a dierka sa jej nehorazne zväcsila a bolo to dost skarede, tak to moc riskovat nechcem 😒

tinockaaa
11. sep 2006

ahojte, ja mám piercing a kým mi nebude vyslovene zavadzať, tak si ho nechám. zatiaľ je to ok, už mi trošku vytlačilo aj pupok ale piercing ma nebolí ani koža sa mi nenaťahuje. A gynekológ mi k tomu nič nepovedal, len mi stále o neho cinkne keď počúva srdiečko bábätka. 🙂

konica
11. sep 2006

ja som si ho dala dole uz po mesiaci, bola som na slepak... inak ta jazva po operacii je otrasne roztiahnuta... , tiez rozmyslam ze si ho dam opat, mozno ked schudnem.. 😀

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinockaaa
11. sep 2006

ja sa bojím toho aby mi to nezarástlo, keby som si piercing musela vybrať, pretože druhý krát by som si už piercing urobiť nedala a úprimne už si neviem svoj pupok, nech je akýchkoľvek rozmerov predstaviť bez šperku. 😉

frantina
11. sep 2006

ja jsem si krouzek vyndala na operaci a po mesici mi jizva zarostla...pritom predtim jsem ho tam mela dva roky....po nejake dobe jsem nasla odvahu a pichla si ho sama(samozrejme sterilne)..a vubec to nebolelo...

tinockaaa
11. sep 2006

tak to ťa teda obdivujem 😲 to by som ja asi nedokázala.

konica
11. sep 2006

tinocka, to nic ze ti zarastie.. ked si predstavim moje brucho tesne pred.. urcite by sa mi to roztrhlo...

frantina
11. sep 2006

porad jsem cekala, ze to bude bolet, ale vazne to nebolelo...

verulka
12. sep 2006

Frantina suhlasim, ze potom to uz neboli. Ja som mala prepichnuty 2x pupok- vedla seba, nos a nebolelo to. Teraz mi to drahy zaplatil v salone, ale velky rozdiel v tom nebol. Inak mne dierky zarastli takmer okamzite. Aj v usiach- tam mam nausnice tri roky a ked si 4dni nedam nausky, tak mam co robit, aby som ich tam dostala. A je pravda, ze ja som mala pupok uuuplne cely von a neviem si predstavit, ze by som tam mala piercing. A s tym chudnutim? Ja som cakala dlho, ale kedze sa vaha nehybala, tak som si dala piercing aj tak 😎

ivanka592
30. jún 2007

baby vazne piercing v pupku vadi v tehu???? ups

k.a.t.k.a.
30. jún 2007

ja som si ho pred prvým ultrazvukom vybrala aby lekár nemal zbytočné reči ale po porode som si dala späť 😉

ivanka592
30. jún 2007

mne na UZv lekar nic nevravelzeby mal nieco proti ale neviem ci si ho dat prec ci nie

simus
30. jún 2007

holky já měla v pupiku kroužek teměž 12 let, sundala jsem ho asi půl roku před otěhotněním🙂

Jestli vám mužu doporučit tak vyndejte a hodně mazejte protože jak mi začal pupík nabývat na objemu tak kuže se natahuje a jak mám ty dírky po kroužku tak to festovně tahne🙂a navíc pupík se většinou vyklene ven a to znám baby co jim to u horní dírky prdlo a mají tam strije:_) takže bych to asi fakt raději sundala. jiné důvody bych neviděla

nalalie
30. jún 2007

ja mela piercing v pupiku tak 5 let,ale take jsem si ho vyndala,hned pote,co jsem zjistila,ze jsem tehotna...myslim,ze je to lepsi.

katarina82
30. jún 2007

Doktorům je to asi fuk, mě taky nikdo nic neřekl, ale po velkém utz ve 20tt jsem ho vyndala. Stejně se mi ten pupík začíná nějak natahovat a jak říká Simus, klene se ven, takže by mi piercing vadil. Mám ho už sedm let, po porodu si ho nechám píchnout znovu...

katulka1
1. júl 2007

Ahoj Tehulky, ja som ho vybrala asi v 8 tyždni, nevedela som si na taký pupík zvyknúť, pripadala som si ako mimozemšťan 🙂 😎 😀
Ale radšej som ho vybrala, ešte dávno sa hovorilo o energiách ktoré piercing brzdi...

vivian
1. júl 2007

Já jsem v šestém měsíci, piercing v pupku pořád mám a jestli si ho vyndám, tak čistě kvůli tomu, že jak roste břicho, tak ten pupek se mění, vypadá jinak, a ten piercing už na něm nevypadá tak dobře... Jinak to žádné problémy nedělá. Z gynekologického/porodnického hlediska neexistuje důvod, proč piercing vyndávat. Jde čistě o to, že může začít překážet, jak roste bříško - kůže se napíná, může to být nepříjemné, nebo se vyklene pupík a piercing se může začít zachytávat o oblečení... ale pokud šperk nepřekáží, tak není žádný medicínský důvod mít z něj obavy a vyndávat ho...

siskatan
1. júl 2007

mne lekár pri prvej prehlidke povedal, piercing von a na UZV druhy lekar povedal to iste, tak som si ho vybrala... jazva sa mi natiahla a kedze moje brucho zatial nevyzeralo tak vabne ako predtym, este som ho spat nedavala... no a uz som znovu tehotna, tak sa este nacakam 😀

lenycka
2. júl 2007

Galino, já jsem si piercing vyndala hned, jak jsem zjistila, že jsem těhotná...

atreides
2. júl 2007

Obě moje kamarádky nosily piercing dokud mohly, respektive jak píše vivian, dokud nezačal zavazet, když roste bříško. Žádné problémy neměly. Já osobně si ho budu chít nechat taky dokud budu moct 😉

ivanka592
2. júl 2007

ja si ho asi dám tiež vybrať 😔

luucia
2. júl 2007

Já sem piercing měla až do 25.tt a Dr. říkala, že dokud to nebude vadit mě, tak si ho můžu nechat a vyndat až na porod. Ale začal mi hnisat a bolelo mě celé bříško, tak sem ho vyndala a pak uvidím, jestli si ho ještě nechám píchnout!!! 😉

marce
2. júl 2007

Ahoj, ja mam taky piercing v pupiku. V tehotenstvi jsem ho vytahla, az jak mi narostlo vetsi brisko. Celou dobu jsem ho nenosila a po porodu jsem chtela ze zvedavosti zkusit jak na tom je dirka - i kdyz jsem ani edoufala, mela jsem v planu novy pichanec - no a jen jsem uplne bezboletne vytlacila takovy mazek a vydezifikovala a piercing je zase v pupiku. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre