Piercing v pupku. Kedy ho vybrať?

galina75
22. aug 2006

Ahojte
mam jednu otazku, som sice iba v 5 tyzdni, u doktorky som este nebola, mam ale piercing v pupku a chcela som sa spytat, ci ma niekdto info, kedy by som si ho mala vybrat?

pecule
4. júl 2007

Naušnice pupku určitě neva pokavad nemáte velké břicho,já si ho sundala po 20tt a kdyby mohla nosím to dál,líbilo se mi to víc.

marcela22
4. júl 2007

Ja som si náušnicu z pupku vytiahla hneď na začiaktu tehu a neviem si predstaviť, že by som ju tam ešte teraz mala...asi by to nebolo moc vábne 😀
Inak prepichnutý som ho mala 5krát (vždy vlastná výroba) a mala som tam takú asi 2mm jazvyčku po minulých prepichoch...a tá je teraz veľká viac ako 2x2cm 😝 A je to dosť škaredé...našťastie nedávno som skúšala či tam náušnica ešte vlezie a išlo to, tak si ju potom asi budem musieť dať naspäť, aby aspoň trohcu schovala tú jazvu 😖

wladka
4. júl 2007

baby, ja som piercing dala dole v 4 mes.. a az doporodu som s tou jazvou nic nerobila.. a tri mesiace po porode ma napadlo vyskusat, ci tam dam nausnicku, a nic.. planujem znovu na prepich.. zrastlo mi to v strede, neprejdem.. a nasilu sa bojim.. niekto mi poradil, ze ak sa chcete po porode vratit k piercingu, tak cele tehotenstvo, aspon obden nausnicou prejst.. ab ys ato nezrastlo.. keby som to vedela.. ☹

fenrirka
25. aug 2007

ja som v 20t a ešte ho tam mám plánujem ho vybrať ked bude bruško väčšie.Nezapaluje sa takže nevidím dôvod.Pýtala som sa aj lekára a on to schválil

terezkaaa
29. aug 2007

Já jsem si piercing vyndala asi v sedmém měsíci, kdy se to bříško začlo zvětšovat.Teď už ho mám zase zpátky a úplně bez problémů🙂

ikke
30. jún 2008

zipik • 7tt • Dnes v 18:01
Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat jestli máte nebo jste měli piercing v pupíku během těhotenství a kdy jste ho vytáhli nebo nechali si ho vytáhnout a jestli jste z toho měli nějaký problém (zdravotní).
Já jsem si ho zatím ještě nevytahovala, protože jsem byla jen na vaginálním ultrazvuku, tam to ničemu nevadilo, ale nevím jestli to nebude vadit na normálním ultrazvuku.
Koukal jsem na stránky tady na koníku a podobné téma jsem nenašla a fakt nevím ☹

mata.mata • 1d • Dnes v 18:06
zipik, piercing dej urcite ven, jak se Ti bude natahovat kuze na brisku, piercing zacne "vyrustat" a jizva se bude prodluzovat...

ilijanka • 1d • Dnes v 18:18
ten piercing Ti vypadne von aj sám, ja som mala pupok totálne napnutý von, daj si to preč, kým je čas 😝

zipik • 7tt • Dnes v 18:28
holky, děkuji za rady🙂. Já jsem ještě ke všemu pověrčivá, říkám si, že když ho vytáhnu, jako že už je vše v poho, tak se něco pokazí. . Jsem cvok 😝

mata.mata • 1d • Dnes v 18:40
jeeeee, vytahni ho a po porodu Te v Praze rada uvidim a klido Ti pupik pichnu 😎

zipik
30. jún 2008

mata: tak jsem prošla příspěvky tady, jsou docela různý, ale asi ho spíš vyndam, protože břicho už mi roste teď 😉 a ta nabídka´byla jen tak nebo fakt nastřeluješ (pícháš)?? 😉

mata.mata
30. jún 2008

pred tehu jsem makala v tetovacim studiu- delala jsem piercingy

zipik
30. jún 2008

mata: Tak to se třeba pak domluvíme 😉

mata.mata
30. jún 2008

ok 😉

marselina
30. jún 2008

mám také piersing v pupíku už od nějakých 15ti let,vždycky během těhotenství jej ale vyndám,tak kolem 17tt,pro jistotu.chystám se na velký ultrazvuk,tak nevím zda by jim to nevadilo,pro jistotu i klid duše,po porodu jej tam zase dám.

dilatator
11. júl 2008

speciální pružný těhu pierc vše vyřeší 🙂 www.aukro.cz

andy21
11. júl 2008

Ahoj holky, já měla taky piercing v pupíku,ale tak v 16tt mi začal tak nějak vadit, tak ho vyndám a po nporodu se udvidí, snad nezaroste 😉

atreides
11. júl 2008

taky jsem ho asi v pátém měsíci vyndala, páč mi začal vadit, ale dírku jsem občas protáhla, aby mi nezarostala a hned při návratu z porodky jsem si ho vrátila a v pohodě 😉

sylvar
11. júl 2008

já ho vyndala cca v 20 tt a po porodu už jsem ho tam nemohla dát, hrozně to bolelo, tak už ho nemám 😝

j.a.n.u.s.
11. júl 2008

Ja piercing vyndala hned pri zjisteni...zacal mi vadit...spise psychologicky...po porodu jsem si na bricho nemohla ani sahnout (Cisar), takze mam malou jizvicku na pupickem...pamatka...ted uz ho tam nedam...stejne by se mi schoval do spekuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciar79
12. júl 2008

ja som si ho vybrala tak v 3 mesiaci keď mi zavadzal v tehotenských rifliach. a v šesnedelí som chcela skúsiť či sa mi podarí dať späť. vyčistila som si to liehom a pekne mi tam išiel späť.akorát na tej pigmentovej čiare to nevyzerá nič moc 😀

hpaja
17. júl 2008

Ahoj holky, já mám pupík propíchnutý skoro 10 let a naušnici jsem vyndala asi v 8tt. Dirku občas protáhnu, aby nezarostla, protože na další píchnutí bych se asi neodhodlala. Po porodu plánuju náušnici zase vrátit 🙂

zipik
18. júl 2008

Ahojky holky, tak jsem nakonec nevydržela a když mi min. týden DR řekl, že je vše v pořádku, taky jsem jej vytáhla, ale první dny to byla sranda, pořád jsem si na pupík sahala, jak mám ve zvyku zkoušet jestli je utažený 🙂 . Jestli ho vrátím zpět ještě nevím, podle toho na jaké budu váze 😝

zuzulask
24. jún 2009

ja som si dala do pupku až po druhom pôrode tak 1,5 roka, ale chcela som ho stráááášne dávno, no odhodlala som sa až po ..... vždy som si vravela keď dokojím , keď sa napraví bruško no a už ho tam mám od marca.... mám však problém v roku 2004 som bola na laparoskopickej operácii žlčníka no a dierku na piercing mi robili cez jazvu , nechce sa mi to hojiť a reaguje mi aj stará jazva, neviete mi poradiť čo mám robiť????? mám si ho nechať alebo vybrať.... ☹ ☹ ☹ ☹

zlatka
24. jún 2009

Taky jsem ho vyndala při těhu a pravda, už ho asi nevrátím zpátky, bo se mi v těhu ten pupek zvětšil, vyklenul a teď se už jaxi nechce vrátit do své původní podoby a navíc by mi zdobil malej schpíček, co mi popo zůstal.

jeudi
24. jún 2009

ahojky ja ho v prvnim tehu vymenila za krouzek a mela ho tam celou dobu a na UZ jsem ho vyndavala a ted jsem ho vyndala a obcas ho tam dam aby mi to nezarostlo preci jsem netrpela takovou bolest,abych si to pak nechala zarust 😉

saraaaa
30. dec 2012

Ouu pre mamičky ? :D asi som sa sem zle dostala :D tak už dám nejaku tu otázku :D Mám piercing v pupku 10 dní , a chcela by som sa len opýtať že kedy si možem vymeniť druhý , ak stým máte skúsenosti budem rada ak budete reagovať na moj príspevok vopred Dakujem 🙂

bagira89
30. dec 2012

ja som si ho vybrala v piatom mesiaci lebo ma uz bolel, ale mam strasne hnusnu jazvu ako sa mi dierka natahuje, skaredu kozu okolo...no a sem tam si prejdem cez tu dierku tým pirsingom a vyberem hned takze mi nezrastie 🙂

bagira89
30. dec 2012

@saraaaa asi že ked sa ti to zahoji uplne 😀

bagira89
30. dec 2012

@dilatator ja ho mam a mna bolel aj ten, nemohla som ho nosit...koza je pri velkom brusku velmi tenka v mieste prepichu

velkacica
30. dec 2012

samozrejme, že môže sa nosiť, treba len aplikovať dlhšiu a ohybnú tičku - pre tehotné 😉
http://www.painfulpleasures.com/xcart/customer/...

eri150
11. sep 2013

Mne lekar odporucil hned na zaciatku si ho dat dole, vraj cez tu oblast preteka vyznamny energeticky tok zeny. Inak je gynekolog nie lud. liecitel 🙂 A inak, na co vam v tehotenstve je? Moze to poskodit kozu

romina1912
30. apr 2014

ja to nechapem ☹ ako ste si ho vratili späť? ja ho nemam 3 dni lebo sa mi gulicka odšrobovala a už ho nemôžem dostať späť ... ako sa vam to podarilo ked niektore ste si ho vratili po par mesiacoch a bez problemov 😕 ja mam pocit ze mi to zarastlo hned na druhy den

bronia13
30. apr 2014

ja som mala take problemi ze som to mala len 11 mesiacov 2 krat mi to vypadlo tak mi to prepichovali este raz a potom uz som povedala dost a vybrala som si to furt to hnisalo a bolelo... ale sestra to mala asi tak do 30-33 tyzdna myslim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre