Placenta praevia v 28tt

juliettka88
20. máj 2019

Ahojte tehulky 🙂

Som v 28tt a diagnostikovali mi placentu praevia marginalis, na zaklade coho mam prikazany kludovy rezim. Mali ste / mate niektora podobnu komplikaciu pocas tehu? Je este moznost, ze sa mi placenta vytiahne hore?
Dakujem za Vase suksenosti,

Julka

silesias
20. máj 2019

Ja som mala placenta rotalis od 13tt placenta sa nevytiahla ani o milimeter, rodila som prvý deň 36tt cisárskym rezom, lebo som krvácala do maternice.
Všetci ma strašili tu na MK ako musím byť v nemocnici ako musí byť nado mnou dozor. Doma som mala ročnú dcérku a zvládla som to len s jednou hospitalizáciou počas tehu.

silesias
20. máj 2019

Ty si ešte len v 28tt a placenta v podstate ani nazasahuje do krčka takže sa vytiahnuť môže.

tehotna85
20. máj 2019

Ona sa povacsine vytiahne ja som mala do 30 tt

lenka2813
20. máj 2019

ja som tiež mala a aj som bola týždeň hospitalizovaná kvôli krvácaniu...a nakoniec sa vytiahla a rodila som prirodzene 🙂

val80
20. máj 2019

@juliettka88 Pri placente marginalis je sanca,ze sa povytiahne a mozete mat klasicky prirodzeny porid.Odporucam vam ten kludovy rezim,hlavne vela lezat.Drzim palce

magnolia555
21. máj 2019

@juliettka88 ahoj,ja mám ten istý problém s placentou. Ja som ale 22+4 a doktor povedal, že je tam veľká šanca, že sa vytiahne hore. Krvácala a spinila som ale iba jeden deň a poslal ma do nemocnice a odtiaľ ma poslali domov, že lepšie sa mi bude ležať doma. Len nech nám všetko dobre dopadne.

juliettka88
autor
21. máj 2019

kočky, dakujem za podporu, verim v to, ze na najblizsej kontrole mi povie, ze sla aspon o kusok hore! 😉 tie, ktore este cakame, verim, ze nam to vsetkym dobre dopadne a budeme sa moct vytesovat z nasich krpcov!😍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre