Používame cookies. Viac informácií tu. OK
sabina897
29. sep 2019

Ahoj, aj ja som ju tak mala a tiež som chcela rodiť prirodzene. Lekári sa zhodli, že placenta sa môže v priebehu tehotenstva, aj celkom ku koncu tehotenstva vytiahnuť a môžem rodiť prirodzene. U mňa sa to nestalo, rodila som cisárskym 🙂

engel76
29. sep 2019

Ja som mala od 20tt, lezala som poctivo viac ako mesiac, nic nerobila a sa to upravilo, potom som chodila aj na prechadzky a rodila prirodzene.

evitka83
29. sep 2019

@777januska777 mne sa to casom vytiahlo, 16tt este nie je tak dlho

dracikdrahosko
29. sep 2019

Súhlasím s názormi mamičiek vyššie - u Teba je ešte veľká pravdepodobnosť, že sa placenta vytiahne, lebo máš ešte dosť času do pôrodu. Mne ju zistili až v siedmom mesiaci a už vtedy ma pripravili na cisársky rez, nakoľko v tomto čase je už veľmi malá pravdepodobnosť, že sa placenta vytiahne. Musela som úplne vynechať namáhavé činnosti, veľa oddychovať, prechádzať sa, nič ťažké nedvíhať, proste kľudový režim s čo najviac odpočinkom. Situácia ostala takáto už do konca tehotenstva a tým pádom bol pôrod ako lekári predpokladali - cisárskym.

777januska777
autor
29. sep 2019

A môže sa to stať aj keď ju mám na zadnej stene? Lebo som počula, že väčšinou sa posunie len keď je na prednej stene.

cickamon
29. sep 2019

@777januska777 ja mam tiez na zadnej stene a vytiahla sa za 2 mesiace tak ze uz krcok neprekryvala ale bola 2 cm nad brankou-dalsi mesiac sa neposunula a teraz som sa zabudla na poradni opytat...ja som teraz 27tt takze este mam 3 mesiace do terminu porodu tak uvidim ci to pojde prirodzene (velmi dufam ze ano)...no posunut sa posuva pomalicky urcite aj na zadnej strane (ps: kamoske sa tiez vytiahla na zadnej strane tolko ze mohla ist prirodzene no neviem kolko cm to nakoniec bolo)

777januska777
autor
29. sep 2019

@cickamon a ležala si či normálne si fungovala, len trošku s trošku kludnejsim režimom?

cickamon
29. sep 2019

@777januska777 normalne fungovala a fungujem cely cas len sa mam setrit a mam zakazane cvicenie a dlhe prechadzky (chodila som predtym kazdy den peso cca 6-7km) a nesmiem dvihat tazke veci...no dceru 14kg dviham obcas aj tak 😀...inak taka klasika-malu vodit do skolky ci na nakup idem vpohode aj domace prace porobim-len uz nie tak rychlo a vtakom mnozstve ako predtym

Tu začni písať odpoveď...

Odošli