Pohlavné choroby v tehotenstve. Máte skúsenosť?

nana6138
21. apr 2008

Babulky som zufala, krvne testy mi potvrdili reaktivnu reakciu na syfilis, co ma riadne zaskocilo a som z toho uplne hotova, co by som ani necakala, vzdy som si myslela, ze je vsetko v najlepsom poriadku, teraz behame po lekaroch priatelovi zobrali krv a ja idem na hospitalizaciu kvoli tehotenstvu a liecbe. Prosim Vas ma niekto s tymto skusenosti velmi sa bojim o babatko, vlastne o nas vsetkych. Stale si myslim, ze je to nejaky omyl, ze sa pomylili vo vysledkoch, ale zrejme s tym musim bojovat ...

dakujem

maruschka
21. apr 2008

nana,testy určite zopakujú..Držím vám všetkým palce-najmä bábätku,aby to dobre dopadlo..Lekári ti v nemocnici určite povedia viac,rozober s nimi všetky problémy,otázky a obavy...

nana6138
autor
22. apr 2008

dakujem za povzbudenie nastupujem uz teraz vo stvrtok a mam z toho riadne obavy, budem na koznom oddeleni co mi pride divne ked som tehotna, bojim sa nejakych inych koznych chorob co tam s nimi budu ludia, reakcie okolia ci rodiny co mi je, preco tam idem - neviem na to reagovat je to vec, o ktorej nemienim a ani nikdy nechcem hovorit, neviem ako s tym budem zit ...

magg
22. apr 2008

nana babatko to vobec nemusi zasiahnut, hlavne nestresuj. Rodine povedz, ze mas ekzem , ten je v tehotenstve bezny kedze ide o hormonalne zmeny

gerena
22. apr 2008

ahoj nana.reaktivna vzorky este nemusi byt pozitivna, zoberu ti este raz krv, a vysetri sa na pritomnost antigenu. mozes byt len nositelom, nemusis mat aj priznaky,nechcem ta znepokojovat, ale ked si pozitivneababo to pravdepodobne zasiahne, podla toho ktorom si mesiaci.
ale da sa krasne liecit antibiotikami, a budete vsetci v poriadku

nana6138
autor
23. apr 2008

Baby ste zlate, ze ste mi odpisali a reagovali, chcem verit, ze bude vsetko v poriadku, ale som asi dost pesimisticka v tomto a mam strach, mame dva tyzdne pred svadbou a zajtra idem do nemocnice, ani neviem ci budem na svadbu doma, ci ma vobec budu pustat domov ked tam mam byt 14 dni ...
Tie antibiotika mi budu davat v liekoch alebo v injekciach tych sa dost bojim ...

otrivinkajanka
23. apr 2008

nana nechcem ta strasit,ale moja kamaratka mala syfilis bola 3 tyzdne na koznom davali jej injekcie a doktor jej vyslovene zakazal otehotniet pocas 5 rokov radsej to vsetko konzultuj s lekarom a daj si urobit vsetky mozne vysetrenia co existuju aj odber plodovej vody drzim ti palce nech ti to dobre dopadne

magg
23. apr 2008

no ako ja nechcem porovnavat, ale moja mama je porodna asistentka a bezne maju romky so syfilisom, ale vraj detii sa vacsinou rodia zdrave

lenuska3111
4. jan 2014

Potrebujem surne poradit mam partnera s ktorim mam dvoj rocne dieta od druheho mesiaca tehotenstva sme sa rozisli a teraz sme sa ksebe vratili a sme spolu dva mesiace a robila som si tehotensky test a ukazal ze som tehotna takze mozem byt priblizne v piatom tyzdni a moj muz sa mi priznal ze ma sifilis ktory mu zistili pred dvoma rokmi ktory mal liecit v nemocnici s niakymi injekciami a po dvoch injekciach odysiel a prerusil liecbu . Teraz neviem co mam robit myslite ze som sa musela nakazit alebo aj ked nie ma to vpliv na,dieta? Predomno mal dlhodob nechraneny styk a bola na testoch a nenakazila sa odneho

mon1806
3. feb 2022

@nana6138 ako vám to dopadlo ?

derdia
3. feb 2022

@mon1806 ta otazka je z rpku 2008😂😂😂

nana6138
autor
10. feb 2022

@mon1806 no ani neviem zijem s tym uz 13 rokov odkedy som sa to dozvedela, deti si v pohode zdrave, preliecene a ja neinfekcna takze som v poho, len v sledovani dozivotne

mon1806
10. feb 2022

@nana6138 lebo tie testy vychádzajú falošné pozitívne viem o com hovorím, to vám nerobili ďalšie testy? Lebo mne robili tiež mi vyšla reaktivita a samozrejme Negatívne nič iné som ani nečakala v čase odberu prvého som mala herpes

nana6138
autor
11. feb 2022

@mon1806 asi nie, lebo vzdy ked idem na kontrolu ta reaktivita tam je stale, ale ako keby spi tym, ze som preliecena a neinfekcna tak nemozem ani partnera nakazit chvalabohu

mon1806
11. feb 2022

@nana6138 sranda lebo mne vyšla tiež v 30 tt reaktivita ba tých rýchlo testoch následne na infekčným mi brali krv na presne výsledky a vyšli NEGATÍVNE teraz ma čaká druhý odber snáď bude tiež negatívny v nič iné ani neverím keďže nemám nič a nikým..... Cudne ze vám to takto vychádza nemáte nejakú autoimunitne chorobu?

cajomila
11. feb 2022

Mne v druhom tehotenstve na konci prišli výsledky...mega haló na gynde...vraj im vyšli, že mám ( už si nepamätám presne) 4 pohlavné choroby😳.
Ale moja DR vraví, že veľmi silné pochybuje.
Spravila mi hneď ďalšie stery, poslala do labáku...a
boli negatívne.
Bola som úplne zdravá.

Akože, super doktorka...inak by mi hrozilo kadečo... okamžitá hospitalizácia až do pôrodu, podávanie antibiotík rovno do žily...

mon1806
11. feb 2022

@cajomila no to presne aj mne tak, nič v 13 TT zrazu v 30 ze mam syfilis preboha kde by som ho asi tak chytila celé tehu nemám ani sex ani nič chodím po vyšetreniach jak krava

nana6138
autor
16. feb 2022

@mon1806 to neviem nikdy som potom nepatrala, mne ked to zistili nebolo to od vtedy uz manzela ale v okoli 5 rokov dozadu tak neviem ako to je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre