Pokles maternice do malej panvy. Mám sa obávať?

jamik
1. feb 2008

Som v 17.tt a doktor mi povedal, ze moja maternica klesla do malej panvy a ak to ma skoncit dobre, mam mat kludovy rezim. Velmi ma to vystrasilo. Poradte mi, je to velmi zle? Krcok je zatial stale pevny a neotvara sa. Su nejake vhodne cviky, aby som babo donosila? Alebo co robit? Dakujem za rady.

jamik
autor
1. feb 2008

Naozaj ste nijaka nemala maternicu prilis nizko? Nikto mi neporadi?

dvojka
1. feb 2008

Ahoj,já mám dělohu podle doktorky úplně zakloněnou....Poradila mi cviky kočičí hřbet a taky zatahování pánevních svalů,ale to bylo ještě než jsem otěhotněla

miriamka
1. feb 2008

Jamik...a predtym si mala maternicu normalne?

fabiana
1. feb 2008

Jamik, myslím, že skôr by si sa mala obrátiť na svojho lekára, aby ti vysvetlil, o čo vlastne ide... Mne osobne by nestačilo, keby mi povedal, že treba byť v kľude... 😖 A už vonkoncom by som neskúšala nejaké cviky, ktoré ti tu niekto poradí...to, čo pomohlo jednej, nemusí druhej, takže opatrnosti nikdy nie je dosť. Skús sa radšej informovať u svojho lekára, aspoň budeš vedieť, čo je vo veci a možno budeš kľudnejšia. Držím palce!

jamik
autor
1. feb 2008

Myslim, ze ano. Nikdy mi doktor mic nehovoril. Ale uz pri druhom tehotenstve som citila, ze uz od cca 30 tt som mala babo nizko.

Teraz ma doktor pri rocnom vysetreni najprv nastrasil, ze nerastie maternica, ale na ultrazvuku potom videl, ze je v poriadku, len je velmi nizko. Ze by to neskor krcok nemusel vydrzat. ☹ ☹ .
Tak vobec neviem.
Zajtra sme mali ist na svadbu, tak neviem. Ma to byt v hoteli, kde si kedykolvek mozem ist lahnut ma izbu a budem odbremenena aj od deti, takze aj si muslim, ze sa ten kludovy rezim da dodrzat aj tam, kedze nemusim stale lezat, ale ne druhej strane ... Mam strach.

fabiana
1. feb 2008

Ach jaj, dúfam, že to bude dobré a všetko bude v poriadku. Ak sa cítiš dobre a naozaj budeš mať kľud zajtra, podľa mňa by si mohla na tú svadbu ísť... myslím, že kľudový režim sa dá dodržať aj tam, keď budeš dôsledná. Ale stále je tam to čo ak, však? Verím, že máš strach, ja by som tiež mala... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre