Poraďte, čo na hnačku v tehotenstve

lenka138
16. aug 2008

chcela by som poprosiť o radu. Dostala som hnačku a chcela by som sa spýtať ako ju najlepšie zastaviť a čo vlastne v tehotenstve môžem. Uvarila som si slabší čierny čaj a manžela som poslala kúpiť mi čučoriedky. Ak máte nejaké recepty, ktoré by rýchlo zabrali, tak mi prosím poraďte.

slimkaaaaaa
1. jún 2013

ahoj neviete mi poradisom v 28tyzdni a od vcera hnackujem uz druhy den idem aj 4razy za den na wc este ktomu mi je aj zle teplotu nemam ale inak je vsetko ok neviete nahodou co je pricinou alebo co by som mala robit?dakujem

matka1412
18. jún 2013

ahojte, myslíte, keď som v 35 tt môžem tú smectu?

zuzqars
15. sep 2013

Ahojte prosím vás o pomoc..som v 23 tt a už druhý deň hnackujem 😠 je to hrozne na záchod idem aj 12 krát denne uz som ztoho zúfala uz som schudla 4 kg ... Jem piskoty čiernu čokoládu a banány no nič mi nepomáha beriem aj biofloru to sú taletky na čreva ... Ďakujem Vám za rady

06katka
15. sep 2013

@zuzqars ahoj skus si dat Biogayu .....to su probiotika,ktore uzivaju aj male deticky tak si myslim ze by ti nemali uskodit....alebo skus zavolat na pohotovost,nech ti len poradia co si mozes dat....skore uzdravenie 😉

eejuska
15. sep 2013

cierne uhlie v tabletkach vypytaj si v lekarni povedz ze mas hnacku

zuzqars
15. sep 2013

Ďakujem za radu idem skúsiť zavolať že čo mi povedia 😒

zabka888
15. sep 2013

@zuzqars ahooj aj mna trápi dnes hnačka (už som bola asi 5x dnes), som v 16tt,, volala si na tú pohotovosť? poradili ti niečo? dakujem

zuzqars
15. sep 2013

ano povedli ze si mam nadalej davat tu biofloru ze to mi pomoze ...a sprav si ryzu a do toho uvarenu mrkvu mne to hnacku zmiernilo ,,,

lilke
15. sep 2013

@zuzqars piskoty nejedz, obsahuju cukor a vajcia, este viac ta rozdrazdia. ked mas akutnu hnacku, skus jeden den nic nejest, iba poriadne pit mineralku, prevarenu vodu alebo cierny caj. az na druhy den pridavaj suchare, ryzovy chlebik, starsi rozok, ryzu.
jeden z babskych receptov: lyzicku sladkej mletej papriky zjedz a zapi. hnusne, ale u nas v rodine pomaha.

zuzqars
16. sep 2013

@lilke no ja uz skušám všetko a nič nepomáha ..rozmýšľame s priateľom či radšej nejist na pohotovosť uz ma to drží od piatku a bojíme sa či to neškodi malemu ☹ ☹ ..

zuzqars
16. sep 2013

Chcem sa opýtať uskodilo by mi to kedy som si dala vyvar mám hroznu chuť naň .. Uz som 4 dni nič normálne nejdedla ..

lilke
16. sep 2013

@zuzqars vyvar nie!... ale ked si dehydrovana, vytvara sa kysle prostredie, co skodi babatku. to potom budes potrebovat infuzku. Neviem, ci mas doma papieriky na moc, otestuj si, ci je ok. alebo chod ozaj k lekarovi ci na pohotovost.

zuzqars
16. sep 2013

@lilke myslíš kyselinu .. Tu nemám ja pijem veľa vody tak nemala by som byt dehydstovana .. Nie nemám papieriky na moc :( .. Trosku si má vystrasila mám teraz obavy

lilke
16. sep 2013

@zuzqars nie, nemyslim kyseliny. bratranec gynekolog-porodnik hnal pred dvoma tyzdnami casto vracajucu pribuznu na pohotovost, a vysvetlil to, ako som napisala vyssie. hnacka a vracanie speje vlastne k tomu istemu. davali jej infuzky, pokial nemala vsetky hodnoty v norme. a musi si sledovat stale moc, ci sa nerozhadze. ale ona ma stale nevolnosti, je este len v 3.mesiaci.

zuzqars
17. sep 2013

Jajj aha uz chápem ...

zuzqars
23. sep 2013

@lilke mne nakoniec pomohol kuraci vyvar uz ma prestalo prehanat a uz mi ani nekrutilo creva ...a bola som dnes u dokora tak je vsetko v absolutnom poriadku tak som rada ... 🙂 🙂 🙂

sharlotta
23. sep 2013

Smecta urcite.

hope222
4. nov 2013

Ahojte .. som v 32.tyzdni a cely den dnes ma prehana ::okrem toho mam aj strasne tlaky dolu::akoby sa male uz pytalo von.... ak by to mali byt priznaky bliz.sa porodu ? nemala by som aj bolesti ako kontrakcie ? velmi pekne dakujem

zuzqars
4. nov 2013

@hope222 ahoj uvar si kuraci vyvar mne to velmi pomohlo na hnacku ja som hnackovala 12x za noc asi 5 dni vkuse nic mi nepomahalo az nakoniec som si uvarila kuraci vyvar a ten mi pomohol...Tlaky mas stoho ze ta stale prehana na wc nieje to dobre lebo hnacka moze vyvolat porod preto ak su tie bolesti velke radsej sa porad z doktorom pripadne zanim chod nech ta pozrie odspodu ci sa uz neotvaras...Prajem ti aby ti to rychlo preslo a nech je vsetko OK

hope222
5. nov 2013

@zuzqars ahoj , dakujem za odpoved .. pozeram, ze my mame asi podoBNy termiN porodu :D ja mam siesteho janura a ty ? mNa toto chytilo v Nedelu a to som prave jedla leN kuraci vyvar a rezNe a aj teN vyvar isiel so MNa ... voBec Neviem , co uz mam s tym roBit.

m_ij_ka
5. nov 2013

čierne uhlie alebo kvapky hylak forte

marcovka1
5. nov 2013

harmancekovy caj 😉

latika000
25. jan 2014

Ahojte dievčence prosimo radu.citala som uz toto vsetky rady ja som uz 29 tt,a nezabera ani uhlie,ani banany,ani čokolada,hnacka a krutenie črevach trva uz asi 3 dni,nič sa mi neudrzi zaludku...dakujem za radu

evakliestikova
25. jan 2014

No ja uz by som sla na pohotovost,daju ti infuzku a budes mat klud. Radsej sa nezahravat...

belasy_motylik
25. jan 2014

@latika000 Smectu, ja som na nej "frčala" posledné mesiace tehu.

latika000
25. jan 2014

Juj že infuzku ved mne je zle este len pri pohlade na branu nemocnice 😢

bjanka00
25. jan 2014

pridavam sa k hnackujucim tehulkam :( som v 8tt a netusim z coho zacala som brat duphaston , nemali ste po nom problemy?

andreaa1981
25. jan 2014

Banan a horka cokolada zapecie 🙂

reni22
3. mar 2014

Ahojte,chcem sa poradit,cakam babo,este som nebola u doktora,mozem byt asi 3,4tt,a mam hnacku uz 3den neviem co mam robit,jedla som banan.suchare a nic nepomoze....dakujem za kazde rady🙂

darja12
23. mar 2015

Ahojte, no pekne.. Takže normálny jav, hnačka v tehotenstve.. Som teraz v 15tt a asi tak od 12 tt mi začalo byť trochu viac zle od žalúdka, ale zvracala som len raz, ale mávam redšiu stolicu.. Asi je to už aj 2-3 týždne. Ale horúčku nemám, nemám nejaké obtiaže, že by som nevedela udržať.. Chodím tak 1-2 za den.. Nejdem to teda riešiť nejako špeciálne žiadnymi liekmi, predpokladám, že je to príznak tehotenstva..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre