Poraďte, čo na hnačku v tehotenstve

lenka138
16. aug 2008

chcela by som poprosiť o radu. Dostala som hnačku a chcela by som sa spýtať ako ju najlepšie zastaviť a čo vlastne v tehotenstve môžem. Uvarila som si slabší čierny čaj a manžela som poslala kúpiť mi čučoriedky. Ak máte nejaké recepty, ktoré by rýchlo zabrali, tak mi prosím poraďte.

janajanajana
16. aug 2008

ryzovy odvar, horka cokolada, banany, biele pecivo. Drzim palce, nech ta dlho netrapi.

kristina.jo
16. aug 2008

Ahoj. Ja mam hnacku casto (som 17 tt) a pouzivam Smectu. Niekedy aj Hylak -kvapky.

levik82
17. aug 2008

Ahoj, ja som hnackovala asi tak do 22 tt, potom sa ohlasili brutalne zapchy ☹ Ale vazne desne. Aj som sa cudovala a bala hlavne ze vsetci sa trapia zapchami len ja hnackujem, tak mi treba teraz 😖 Ale jedla som banany, pila cierny caj - ale s mierou, snazila som sa jest iba "nedrazdive" ovocie - to bolo asi najtazsie kedze ja som taka ovocna, syr. Teraz take vobec nemozem, teraz pre istotu musim lanove semacka aby sa to spon obcas pohlo 😠

bianus
18. aug 2008

moja svagrina brala smektu

monkap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annika
14. dec 2008

Ahoj, Monkap! Dúfam, že sa už máš lepšie, určite ti niečo bolo príliš korenisté, alebo len nepadlo dobre. Kým nemáš teplotu, tak je to v pohode, drž pekne diétu, čierny čaj bez cukru a citrónu a piškótky. Ja som tiež mala hnačku počas tehu, aj viackrát, brala som aj uhlie, to sa môže, povedal mi doktor, no a aj mi to pomohlo, 3X2 tabletky a druhý deň som už bola lepšie. Držím palšeky, aby ste boli v poriadku!

zuzana76
14. dec 2008

aj ja som zo zaciatku tehotenstva hnackovala- jedla som banany, horku cokoladu, varenu ryzu , bolo to tak do 13-14 tt, potom uz bolo lepsie, nikdy som nemala zapchu pocas tehotesntva

cleo55
14. dec 2008

ahojky aj sa som v 10tt hnackovala a pomohlo mi obycajne zivocisne uhlie!a potom som mala tyzden zapchu!ale teraz uz je to ok 🙂

monkap
14. dec 2008

ahojte, dakujem ... vecer som si dala ziv. uhlie a velmi mi pomohlo ... dnes uz je to fajn 😵

epaula7
29. máj 2009

ahojte,

uz treti den mam hnacku(16tt). dva dni som si davala cierne uhlie, ale ani to mi zatial nepomohlo.
prosim vas poradte mi co mam robit

dakujem za odpoved

ibinecka
29. máj 2009

Ahojte ja som mala brutálnu črevnú chrípku v 6 mesiaci tehotenstva, bolo to hrozné vysoké teploty a hnačka. Pomohla mi Smecta. Môžu to aj tehulky ozaj to veľmi pomáha, dávam to aj detičkám keď majú hnačky a hneď to zaberie. 🙂 A hlavne veľa veľa piť. Môj gynekológ povedal že bábätku to nijako neuškodí taká črevná chrípka lebo vraj cez placentu neprejde ani vírus ktorý má matka v sebe keď má AIDS takže taká chrípka v pohode. Moja maličká je úúúplne zdravučká aj keď ja som bola v tehu stále chorá.
Tak veľa zdravia 😉

janocka
5. máj 2010

lusinkaj (čaká bábätko, termín má v októbri 2010 (18. tt)) - 3. máj o 18:49
Ahojte,chcela by som sa spytat ci mate niekto hnacky alebo riedsiu stolicu...ja som mala hnacky nalsi mi bakteriu v stolici,potom to vymizlo ale teraz nejak vidim ze ta stolica je riedsia tak 2x denne ak ste to mali,mate poradte.....

kawasaki17 (čaká bábätko, termín má v auguste 2010 (27. tt)) - Včera o 10:31
ahoj ja osobne nie, ale kamarataka, no a jej nasadili nejake lieky, len chvilu ich uzivala a ta bakteria vymizla. No stolicu vraj mala stale taku, no casom sa jej to upravilo samo....

lusinkaj (čaká bábätko, termín má v októbri 2010 (18. tt)) - Včera o 11:19
kawasaki dakujem za odpoved...tak mne povedali ze bakteria uz tam nieje,skor pliesen po antib.ale ze ta by mala sama vymiznut idem na kont.vyter ak nahodou by tam este bola tak vtedy mi daju lieky....
tak asi aj u mna tak bude ze teraz je ta stolica taka ina ale sa to zmeni,dufam

surviver (1 dieťa) - Dnes o 13:58
lusinkaj,riedku stolicu v tehu robi aj magnezium,ak ho berieš može to byt aj z neho

lusinkaj (čaká bábätko, termín má v októbri 2010 (18. tt)) - Dnes o 14:25
surviver praveze ja neberiem magnezium...ale beriem ine lieky na pecen tak neviem ci z toho alebo z coho...

magdae
29. júl 2010

Čaute žienky. Aj ja mám zlu skusenosť s hnačkou.Som 7tt a po jednom potrate. Ked som začala teraz v nedeľu v noci hnačkovať a pokračovalo to až do rána to už som dostala strach.Bola som hned u svojho obvod.lekára ktorý mi vzal výter a nasadil Hylak forte.Smectu, čaj , čučoriedky a banany + sucháre. Hnačkovala som veselo ďalej až som na druhý deň skončila v nemocnici na infuzke.V Stredu som bola v nemocnici zas hnačky neustupovali.No mala som aj trocha šťastie,že mal službu primár.Zistil si výsledky z vyteru boli negativne.Po odbere krvy zistili že po toľkých hnačkách začinam mať nízke hladiny minerálov čo začalo byť nebezpečné už pre mňa. Zistil že to bola len viroza vysadil mi železo zákazal mi magnezium a nasadil sucharovu a pitnu (1,5lit.minerálku + 1čl soli a 1čl cukru) dietu. Musim priznať že po 4 dňoch som mala konečne kludnú noc.Dufam že už zajtra na výživu nebudem musieť isť.Chcem zajsť k svojmu gynek. či s malým C-čkom je všetko v poriadku.Držte palčeky. 😉

alzbeta007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tepka
1. apr 2011

Jasné smectu mám odskúšanú je to iba prírodný íľ takže to nemôže škodiť..ale je to podľa toho aká je hnačka a z čoho lebo niekedy nepúomáha banán ani čokoláda.Aj ten hylak je fajn len to je skôr na doplnenie tých probiotík a tak.Ale smecta je super aj na žaludok ked niekdo zvracia a uvolňuje aspon mne aj tie krče 😉

dejka77
4. apr 2011

Ahojte, a co si myslite o tzv. falosnej hnacke? Ja mam totiz uz asi 3 tyzdne pocit v bruchu presne ako keby som mala hnacku, ale chodim na wc raz denne, niekedy aj 2x, ale mam normalnu stolicu. Neviem uz fakt co si mam o tom mysliet. Aj dnes rano som mala normalnu stolicu a asi o hodinu na to som zase citila v bruchu ten pocit. Co sa tyka jedla tak jem tie iste veci, nechapem co to ma znamenat.

micko
17. máj 2011

Ahojte, ja som 21tt a hnačku som mala celý týžden. smectu aj infúziu., dieta frčala len ryža a čierny čaj. po piatich dňoch sa mi to vrátilo. Zajtra idem k lekárovi uvidíme čo bude dalej.Držte palce. 🙂

ludik81
28. máj 2011

@lenka138 No mam tohto casu tiez podobne problemy su tu opisane.Som 32t.t.v lekarni mi poradili cierne uhlie,matovycajik,suchare,banyny a ryzovy odvar.

katecameron
28. máj 2011

@ludik81 kukni o teme salmoneloza

vinyan
1. jún 2011

Ahojte. Ja som si to zazila v oboch tehotenstvach - v istej faze tehotenstva (asi od 2.mesiaca do 3./4.) som mavala "zrychleny metabolizmus", musela som jest kazde 2 hodiny, inak by mi bolo dost zle az na vracanie a mala som "hnacky" 2-3x/den som chodila. Potom to same preslo. Pripisujem to prisposobovaniu sa tela tehotenstvu.
Po kazdom jedle som mala pocit, ze mi divne travi. Nedavala som si nic. Ak hnacka nie je infekcneho povodu, ale takehoto nejakeho, tak by som to neriesila. Aj doktor mi povedal, ze je to OK.

zuzka_zilina
27. sep 2011

Ahojte,myslite ze ked s občasnymi prestavkami hnačkujem uz skoro 3 tyzdne,mam ist na vyšetrenie k obvodnemu lekarovi? no ono to nie je az take strasne,ze bezim aj v noci,skor rano (asi namiesto vracania 😔 ) tak ked sa zoburim,tak hned bezim,a je uplne riedka,a divne sfarbena (asi podla ovocia z predch.dna-hrozno, slivky, jablka..). takze rano asi 2-3 v bezim,a potom obcas-mozno kazdy druhy den,aj poobede 1-2x. myslite ze to je vazne? asi si dnes pojdem kupit suchare a banany,vyskušam. uf ☹

ketrinka29
27. sep 2011

...no podľa mňa by si si mala upraviť stravu, lebo slivky, hrušky obsahujú pektín a ten podporuje prácu čriev a z toho môžeš mať hnačku. Asi si myslíš, že v tehotenstve je častejšia zápcha, čo aj je pravda, ale ono to je skôr v poslednom trimestri, no nemusí to tak byť vždy.
Mala by si piť po troškách čierny čaj s cukrom, smecta je dobrá na utíšenie, banány, no ak ti to nepomôže, mala by si aspoň zavolať lekárovi, čo treba robiť, lebo sa môžeš dehydrovať a to je v tehotenstve nebezpečné, nečakaj na rady tu, ale u odborníka a hlavne sa neboj ísť k lekárovi s každou neistotou, lebo radšej 100krát kvôli ničomu, ako raz a neskoro. Veľa šťastia v tehuľkovaní. 🙂

evka1704
2. feb 2013

Ahojte,som v 31tt a boli ma zaludok a mam aj hnacku,ale nie vela,len raz som bola'moze to byt z toho,ze som nevyspata a babo mi tlaci na zaludok?co si mozem dat.?dakujem

qtinka77
2. feb 2013

@evka1704 Ahoj, tiez som mala posledne dni hnacku a celkovo pocas celeho tehotenstva mam skor opacne problemy ako sa vsade pise - vsade sa pise zapcha, zapcha...a ja prave naopak - riedke a niekedy viackrat za den...
Ale tento krat to bolo asi nieco virusove - davala som si Smectu, cierne uhlie - ale pozor, Carocit sa neodporuca, Carbosorb napriklad..a papaj len suchare, maces...
A okrem toho velmi pomaha 100% indicka vlaknina . tzv.Psylium - je to prasok, ktory sa zarobi (2 cajove lyzicky) do maleho mnozstva tekutiny, vypije...alebo skor sa zje...a hned okamzite po tom sa vypije aspon 3dcl vody, pretoze Psylium rychlo nabera objem a berie si tekutiny, ak nemas v zaludku, tak z tela - a to by si sa potom odvodnila..
Na psyliu je uzasne to, ze ked mas hnacku, zaplni Ti crievka a stolicu spevni - zmeni konzistenciu..a naopak ked mas zapchu, je to 100% vlaknina, takze Ti to crievko pohne...fakt super vecicka - velka krabica stoji v lekarni cca 3-4 €, takze v pohode a je dobre to mat doma - hlavne, ked si tehu a neskor budes dojcit - nemusis do seba pchat zbytocne chmiu, je to prirodne...
Dufam, ze Ti to skoro prestane a vychutnas si do konca kludne tehotenstvo :o)
Pekny den.

evka1704
2. feb 2013

@qtinka77 dakujem'vyskusam ale asi az v pondelok dnes nevladzem ist a mm nie je doma..... 😢

qtinka77
2. feb 2013

@evka1704 No ved to je na Tebe :o) Ale to je aj na inokedy, tak ak Ti uz nie je tak zle alebo nema kto doniest, tak staci kupit hocikedy.. :o)

evka1704
2. feb 2013

@qtinka77 uz mi je trosku lepsie,dala som si paralen,lebo som mala strasnu triasku...som nevyspata,lebo moja mala ma laryngitidu :(

qtinka77
2. feb 2013

No to je parada,
@evka1704
Ked schytas este aj tu laryngitidu, tak parada :o( Davaj si na seba pozor, cesnak, zazvor pchaj do seba ako vladzes 🙂

borojaja
28. máj 2013

Ahojte, od vcera vecera zvraciam a hnackujem. Zvraciam len žlč a hnačkujem da sa povedat neviem co mam robit skor. Ci to prve alebo druhe. Prosim Vas vie mi niekto poradit. Dakujeem za kazde slovko rady.

borojaja
28. máj 2013

Ahojte, od vcera vecera zvraciam a hnackujem. Som v 12tt a predtym som ani raz nezvracala.. Zvraciam len žlč a hnačkujem da sa povedat neviem co mam robit skor. Ci to prve alebo druhe. Prosim Vas vie mi niekto poradit. Dakujeem za kazde slovko rady.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre