Poraďte niečo na imunitu v tehotenstve

ajus
19. jan 2007

ahojte tehulky, v tretom mesiaci mam same problemy. pravdepodobne som prekonala nejaku infekciu, lebo z krvi mi nasli zvysene zapalove hodnoty.mala som bolestive uzliny a dr ma podozrenie na prekonanu mononukleozu, snad sa to nepotvrdi.brala som len na hrdlo bioparox spray, lebo gyn. mala dovolenku a lekar nevedel, co mi ma dat, sila.. horsie je, ze ma bolia kosti a mam pocit, akoby som mala nieco uz aj s mocovymi cestami. bude to asi nasledkom oslabenej imunity v tehu. mam par otazok:1.co na imunitu? 2.mozem v tehu pit urologicky caj?3. som alergicka na pnc, ktore atb sa smu, aby neuskodili babatku? snad som vas neunavila, prajem vsetkym vela zdravicka, davajte na seba pozor, lebo teraz bacily len tak striehnu... 🙂

mrenka
19. jan 2007

ajus aj ja som alergicka na penicilin, a antibiotika, pokial nemusis, radsej sa nimi necpi, iba ak ti to vyslovene predpise dr, inak jedine bioparox a hedelix sirup je pre tehulky 😉

ajus
autor
19. jan 2007

mrenka obavam sa ze kvoli tomu zapalu v tele by som to mala preliecit, ale zatial som odolavala 🙂 kamoska je tiez alergicka na pnc a brala zinnat, vraj nie je nebezpecny v tehu.

lindda
19. jan 2007

ajus co to mas preboha za lekara, ked nevie co moze a co nie ! v prvom rada zmen lekara ked je taky ako vravis je to dost dolezite hlavne v prvom 3mestri !!! a ak uz potrebujes nejake antibiotiky tak sa opytaj v lekarni oni ti urcite poradia 😉 a urologicky caj asi mozes, ale tiez sa opytaj v lekarni srzim ti palce pa 😉

ajus
autor
19. jan 2007

lindda ja sa mu tiez divim, predtym som s nim problemy nemala, tak neviem. nastastie uz som pomaly v 4tom mesiaci a budem to konzultovat aj s gynekologickou, pre istotu. viem, ze teraz sa uz niektore atb smu...

mimi109
19. jan 2007

ajus urologicky caj nepi, vraj obsahuje neake bylinky co mozu vyvolat potrat alebo predcasny porod, to mi vravel moj dr.

ak ta boli hrdlo skus Isla mint, je to z lisajnikovycjh vytazkov na bolest hrdal aj kasel,vhodne pre tehulky, ja som to uzivala

veronika13
19. jan 2007

mne zas na gynde kázali piť urologický čaj, aj mi ho tam robili, tak teraz neviem čo je pravda
ja som brala Cefaclen, sú to antibiotiká, mala som zápal obličiek
na posilnenie imunity je dobrá kombucha, je to prírodné-žiadna chémia

adkag
19. jan 2007

ja som dnes tiez rozmyslala, ci si dam urologicky caj,som velmi nachylna na prechladnutie mocovych ciest a zrejme mi to zacina zase,ale som si precitala na obale a pre tehulky to moc neni. ale myslim,ze jedna salka by nemala uskodit,hlavne uz v druhom trimestri. ja sa to pokusim preliecit v teple a vela tekutinami.

marcela22
20. jan 2007

Ajus, urologický čaj sa v tehu naozaj nesmie - záleží na tom, od akého máš výrobcu, nie každý to píše na obale, aj keď by určite mali!!! Mohol by uškodiť bábätku. radšej si občas sprav kamilkový - tiež sa nesmie veľmi často, ale určite neuškodí, keď ho nejakú dobu vypiješ šálku denne. je proti zápalom celkovo, tak snáď aspoň trochu pomôže.
Čo sa týka antibiotik v tehotenstve, existujú aj také, ktorých užívanie v tehotenstve je bezpečné, ale musí Ti ich napísať lekár. V lekárni Ti môžu poradiť, ktoré to sú, ale predpokladám, že ako všetky ATB sú len na predpis.
A ešte je veľmi dôležité - len tak na okraj ak si alergička, vyhýbaj sa medu!!!
Držím palce, aby si sa čoskoro uzdravila a aby ste aj s drobčekom boli v poriadku.

ninocka
20. jan 2007

naozaj urologicky caj v tehotku si nedavaj

tweety22
20. jan 2007

ajus, ak ti mozem poradit, urologicky caj pit mozes, avsak co doktor to iny nazor... ja som velmi hakliva na zapal mocovych ciest a urologicky caj pijem kazdy den 1 pohar uz od zaciatku tehu, je mocopudny a moja Dr. mi ho dokonca pit nakazala pokial nexcem brat dalsie ATB. ja som brala v 6.mesiaci Cefaclen a v 8.mesiaci dalsie ATB, ale lekari vedia co ti mozu dat a co nie, ja im v tomto doverujem aj ked sa samozrejme tiez bojim, ale nie sme prve ani posledne co prekonali v tehotenstve zapaly...

marcela22, ako moze urologicky caj uskodit babatku? viem len o tom, ze niektore caje vyvolavaju stahy, kontrakcie maternice a naozaj mozu vyvolat predcasny porod ale pokial sa tym cajom nenalievas kazdy den tak uskodit nemoze ani tebe ani babatku, ale to je moj nazor

certica
20. jan 2007

na tieto problemy su dobre brusnice, aj v lekarnach su nejake pripravky na tejto baze. neviem vsak povedat, ci je tam nejaka protiindikacia v pripade tehu

tweety22
20. jan 2007

presne ako pise certica, velmi dobry je pripravok UROVAL, je to extrakt z brusnic a fakt velmi ucinny ale myslim, ze v tehu sa NESMIE, takze sa porad s lekarom 😎 drzim palce

adkag
20. jan 2007

certica, ja mam taky pripravok - Uroval Manosa, je na nom napisane,ze je ciste prirodny, obsahuje tri latky,jednou z nich su tusim brusnice, dokonca je tam v texte aj ze tehotne zeny trapia castejsie zapaly mocovych ciest,tak som myslela,ze to mozem a az ked som pozrela poriadne na obal,tam bolo ze v tehotenstve sa nemaju brat.tak uz neviem,sila.

marcela22
20. jan 2007

Tweety22 - neviem presne, ako môže uškodiť, ale je známe, že väčšina byliniek sa v tehotenstve nemôže, takže predpokladám, že niektoré z tých, ktoré tento čaj obsahuje, môžu škodiť. Jednoducho na obale je to napísané - neužívať v tehotenstve. Ale to je napísané na mnohých výrobkoch, ktoré lekári nakoniec schvália - takže tiež to je skôr iba môj názor🙂 Idem pozrieť na ten obal, či tam niečo nájdem🙂

tweety22
20. jan 2007

ajus, okrem toho ti v lekarni ziadne ATB bez predpisu nepredaju a ja osobne by som to ani neriskovala, na mocove cesty mozes z ATB cefaklen a monural, okrem toho mne davali v nemocnici v 32tt na zapal mocovych ciest lieky, ktore neprechadzaju placentov, takze snad lekari vedia co robia, ale urcite sa porad s lekarom, ak tvoj Dr. este neordinuje tak chod na pohotovost, zapal mocovych ciest v tehu nie je sranda, radsej to treba preliecit, lieky babatku skodit nebudu, skor neliecena infekcia

certica
20. jan 2007

alebo sa poradit pripadne aj telefonicky na urogynekologii

tweety22
20. jan 2007

marcela, ja mam urologicky caj od firmy Herbex, nikde sa nepise, ze v sa v tehu nesmie, obsahuje vrbovku malokvetnu, praslicku rolnu, list brezy bradavicnatej, zihlavu dvojdomu, lanove semeno, materina duska, citrusovy pektin, sirup s obsahom fruktozy a dextrozy... do byliniek sa ale nevyznam, ktore z tychto mozu skodit a ako, ale keby to bolo fakt skodlive tak si myslim, ze by na to upozornovali 🙂

marcela22
20. jan 2007

Jediné, čo som narýchlo našla je, že urologický čaj spôsobuje sťahy maternice.

tweety22
20. jan 2007

marcela, ja by som sa tym urologickym cajom nenalievala od rana do vecera, ale 1. pohar uskodit nemoze... no ved potom napisem po porode, lebo ja ho pijem kazdy den takze uvidime ale ja kvoli tomu nestresujem pretoze cele tehu robim vsetko preto aby bolo moje babatko zdrave a to, ze ma choroby neobchadzaju nijako neovplyvnim a keby mu aj nieco bolo tak co s tym spravim??? budem ho milovat tak ci tak, ci bude zdravy alebo chory, nikdy v zivote sa ho nevzdam, takze asi tak 🙂

adkag
20. jan 2007

tweety, to si pekne napisala 🙂 . inak ty si pila ten urologicky cajik aj v prvom trimestri? ak sposobuje len stahy maternice a este si z neho neporodila,tak myslim,ze inych negativnych ucinkov sa bat nemusis.

certica
20. jan 2007

tweety, ja som mala presne tvoj termin porodu 😉

olajcova
20. jan 2007

na imunitu jednoznačne MAGNE B6, 2 x denne

adkag
20. jan 2007

a moze sa aj v prvom trimestri?

tweety22
20. jan 2007

adkag, ano pila som ho uplne od zaciatku, ja som totiz kvoli infektu moc. mechura zac. minuleho roka o babo prisla takze som robila vsetko preto aby sa mi to nevratilo, no az do 6.mes. sme sa uspesne drzali... ale tieto infekty su riadne mrchy a veeeeelmi radi sa vracaju

certica, no mne sa moc na Valentina rodit nexce pravdu povediac 🙂 takze dufam, ze to bude skorej

certica
20. jan 2007

tweety, my sme nakoniec isli o tyzden skor a na valentina nas prepustili 😎 😀

olajcova
20. jan 2007

Ja som ho brala od začiatku.Kupila som si femibion vitaminy(tuším tak sa to volalo)Mala som do 4 mesiaca samé herpesy a nádchu-proste zoslabená imunita a lekárka mi povedala že tie vitamíny su nanič.Mám užívať len MAGNE B6 a odvtedy som bola až do konca fit.Poradte sa zo svojim lekárom.

tweety22
20. jan 2007

certica, akurat ma aj napadlo, ze na Valentina by bolo celkom prijemne keby nas prepustili, no uvidime, ja by som najradsej keby to bolo trebars aj zajtra, uz sa citim ako traktor ☹

certica
20. jan 2007

este vydrz 😉

vavka33
20. jan 2007

Tweety,tak potom ja sa citim ako tank 😉

marcela22
20. jan 2007

Tweety22 - na všetkých možných stránkach som našla aj za aj proti - nikde nie je jednoznačne napísané, že sa môže, ale ani že sa nemôže. Je pravda, že určite nemôže uškodiť tak ako tabletky a je mi ľúto že máš zdravotné problémy. V žiadnom prípade netvrdím, že keď ho chceš piť, tak chceš uškodiť bábätku - to by mi ani nenapadlo!!! Viem že sa chceš práve kvôli nemu čo najskôr uzdraviť! O tom, že ho budeš ľúbiť nech bude akékoľvek - to si naozaj napísala pekne, zdielam Tvoj názor. Ja som bola včera na odber na tripple testy a teraz budem čakať na výsledky. Ak by aj boli pozitívne, na amniocentézu určite nepôjdem - tiež som rozhodnutá milovať a vychovávať svoje dieťatko, nech je akékoľvek. takže Ťa úplne chápem v tom, že sa snažíš liečiť ako sa dá. Držím palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre