Poraďte niečo na imunitu v tehotenstve

ajus
19. jan 2007

ahojte tehulky, v tretom mesiaci mam same problemy. pravdepodobne som prekonala nejaku infekciu, lebo z krvi mi nasli zvysene zapalove hodnoty.mala som bolestive uzliny a dr ma podozrenie na prekonanu mononukleozu, snad sa to nepotvrdi.brala som len na hrdlo bioparox spray, lebo gyn. mala dovolenku a lekar nevedel, co mi ma dat, sila.. horsie je, ze ma bolia kosti a mam pocit, akoby som mala nieco uz aj s mocovymi cestami. bude to asi nasledkom oslabenej imunity v tehu. mam par otazok:1.co na imunitu? 2.mozem v tehu pit urologicky caj?3. som alergicka na pnc, ktore atb sa smu, aby neuskodili babatku? snad som vas neunavila, prajem vsetkym vela zdravicka, davajte na seba pozor, lebo teraz bacily len tak striehnu... 🙂

tweety22
20. jan 2007

vavka, ja si to uz dalej ani fakt neviem predstavit, ze by som mala este vydrzat do terminu a nebodat este prenasala, len to nieeee 😒 ale vydrzime nech sa deje cokolvek

marcela, testy vyjdu v poriadku, nemusis sa bat a drzim palce nech mas krasne a bezproblemove tehu... v ktorom tt vlastne si?

marcela22
20. jan 2007

tweety22 - ja som v 17TT. Ty si už kus vpredu - aj Ti závidím🙂 Asi sa už veľmi tešíš na dieťatko, však? Ja už sa neviem dočkať pôrodu - teda hlavne toho, čo nasleduje po ňom🙂 Aj vieš, čo to bdue?🙂

kiwuska
20. jan 2007

Mozno by stalo za to kupit si brusnicovy caj. niekedy homavaju porciovan, susene brusnice, alebo brusnicovy kompot. To je velmi dobre na mocove cesty. Spytajte sa aj lekara. Lnze si treba dat pozor, ak uvidite po cesky napisane brusinky, to su tusim cucriedky, takze to nie. Toto nie je babsky recept.

adkag
20. jan 2007

tweety,tak to veru radsej pit ten urologicky caj ako by sa to malo zopakovat. super,ze ti pomaha a ze sa drzite. ked budem mat ja problem,tak si asi dam jednu salku,mne to zabera vacsinou. a vcera to bolo len chvilkove,lezala som v teple a pila vela cajikov aj vcera aj dnes a myslim,ze zatial je to ok.dokonca ani nadha sa mi zatial nespustila,co uz mala na male.akurat ma tusim chyta nejaka mykoza.

tweety22
20. jan 2007

baby, tie brusnice fakt vyskusajte, ja som si nakupila aj brusnicove dzusy, sirupy a lekvare - predavaju to v Ikei a velmi to pomaha...

adkag, mykoza mna trapila tiez pocas tehu ale lekar ti da po v II.trimestri cipky, tie su ucinne, inak gratulujem k tehu... takze sa podarilo nakoniec?

marcela, dakujeme, bude to chlapcek a tesim sa na nho tak, ze to neviem ani popisat... vsetci to vidia, len ja to citim... 😎

marcela22
20. jan 2007

Tweety22 - viem si predstaviť, ako sa tešíš🙂 Tak držím palce, aby všetko dobre dopadlo, aby Ťa už konečne choroby zďaleka obchádzali a Tvojho synčeka tiež🙂 Dúfam, že sa tu ukážeš, aj keď sa narodí a poinformuješ nás, ako sa máte🙂

kiwuska
20. jan 2007

napr. toto je o brusniciach na goolgi:
Na začiatku 20. storočia vedci zistili, že brusnice obsahujú kyseliny, ktoré neoxidujú v tele, ale sú viazané v moči ako mechanizmus kontroly a prevencie proti infekcii močových ciest. Tento jedinečný, nezrušiteľný mechanizmus, zabraňuje adhézii baktérie E. coli do steny močového mechúra a následnému možnému rozširovaniu infekcie močových ciest. Preto lekári odporúčajú predovšetkým piť najrôznejšie brusnicové čaje či šťavy ako prevenciu a liečbu zápalov močových ciest.

melory
20. jan 2007

a obsahuju najviac zeleza 😀

bubonic
20. jan 2007

čo sa týka zápalu močových ciest odporúčam Zlatobyľ obyčajný, predáva sa sypaný v lekárňach a ja si ho dávam, nakoľko som veľmi háklivá na túto oblasť. už pri prvých príznakoch si správým, jednu, max. dve šálky a mám pokoj. schválil mi to aj lekár. ináč bioparox ako ATB sa môže v celom tehotenstve, nakoľko sa nešíri krvou a preto sa nedostáva do placenty. je to tzv. lokálne ATB. a mimochodom asi každá sa nerada cpeme liekmi, alebo si niečo striekame (nakoľko bioparox nie sú tabletky) ale pokiaľ niekomu lekár predpíše ATB, zdá sa mi ako hazard radiť mu aby tie ATB nebral. je treba si uvedomiť, že ak lekár predpísal také niečo asi vie prečo. a rada by som vás upozornila, že lekárnik nie je lekár a netreba sa vždy spoliehať na lekárnika, tiež mi predali niečo čo som nemohla ako tehotná.
teraz som tiež chorá a dostala som ATB - bioparox a keby sa mi zhoršilo tak SUPRAX, ten sa môže po prvom trimestri. ináč ja mám diagnostikovaného zlatého stafylokoka a povedal mi lekár, že s jeho liečbou musím počkať, nakoľko všetky ATB, ktoré by ho zahubili nie sú pre tehotné. ublížiť mi ten kok nemôže, len mi znižuje imunitu, čo riešim zvýšeným prísunom ovocia a vitamínu C a pitím actimelu. ešte by si mohla skúsiť homeopatiká, tiež tiež môžeš.

angelinicka
21. jan 2007

urolog. caj sa mi zda ze v teho nemozes aspon mne to dr. vravel, a antibiot.tiez nie do 3 mesiaca. ale mozno su nejake lieky pre tehotne ale to musis len cez lekara, ak nie je dobry tak ho okamzite zmen. lieky len cez doktora alebo opytaj v lekarni.
ja som v teho tiez mala nejeky problem bola som v 9t. a dr. mi predpisal antibiot.krem na bala som sa ho dat tak som obvolala vsetky lekarne v nasom meste aby mi poradili. a skoro vo vsetkych mi povedali ze mozem. takze nejake lieky urcite su aj pre tehotne do 3 mesiaca.sama od seba neber nic.

bibinka
29. jan 2007

je niekoľko druhov antibiotík, ktoré sú bezpečné pre dieťatko aj matku. Lenže ak nemusíte brať, tak ich neberte. Radšej skúste tie brusnice.niekto tu písal, že brusinky sú čučoriedky.Nie! Brusinky sú brusnice a borúvky sú čučoriedky.
Urologický čaj môže spôsobiť až potrat, takže ten tiež nepite. A veľmi dobrá bylinka pre udržanie tehotenstva je alchemilka.Totiž tonizuje maternicu a udržiava ju v perfektnom stave.

stefie
30. jan 2007

cavte,tiez som teraz chora,niekolko dni mi neklesli tepolty pod 38,bola som u lekara,a pytala som sa aj na urologicky caj v teho a povedal mi v ziadnom pripade..radsej tie brusnice..dzusy,stavy,kompoty atd..a co sa tyka ATB v teho,podla mna kazdy obvodak by mal konzultovat s gynekologom,ak je zena tehotna..moji lekari su manzelia a naozaj sa o mna staraju uzasne,kazdu jednu malickost spolu konzultuju a mozem sa s nimi poradit kedykolvek a o comkolvek..

vierka74
27. okt 2015
Používateľ vierka74 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vierka74.

Vela ovocia a zeleniny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre