Potratila som, ale nekrvácam

lilyen2011
9. jún 2012

Podľa snaženia som bola max 3+6, podľa PM 5+1tt, no začala som špiniť, tak som išla na pohotovosť. Z krvi mi zistili hcg 4456, na UZV tiež potvrdená gravidita (dr, že je vysoko v ľavo v maternici a na potrat to nevyzerá)... dal mi duphaston a ešte dicynone a poslal ma domov... Na druhý deň som išla do druhej nemocnice, kde mi zobrali hcg, no už kleslo na 2145, na UZV nevidel už nič. Tým, že som krvácala len slabo ma poslal domov (vraj keby som krvácala silno, musím ísť na zákrok a v mojom prípade sa "vyčistím sama") Psychiku tu rozoberať nechcem, je to pre mňa dosť bolestivé, keďže som sa na bábo veľmi tešila... ešte včera ma bolelo brucho a dnes nič. Krvácam, resp. nekrvácam takmer vôbec. Skôr by som povedala, že špiním do hneda. Kamošky, ktoré potratili vraveli, že veľmi krvácali a mali hrozné kŕče, no mňa nebolí nič. Ani pri MS nemám takéto "ľahké stavy" - myslím tým intenzitu krvácania a kŕče. Neviem čo mám robiť, lebo dr mi povedal, že mám počkať do pondelka, že hcg už bude na nule a mám len prísť na kontrolu, či som "čistá" - oni to vravia tak flegmaticky až mi z toho bolo zle... ja tam plačem a on mi povie, že "načo ste všetky také nedočkavé a robíte si testy ešte pred MS? 90% žien potratí a pritom ani nevie, že bola tehotná" - takže nakoniec je to moja vina, že som zistila, že som tehotná hmmm. Čo mám robiť? Mám ísť zase na pohotovosť na UZV? Alebo čakať, či sa rozkrvácam? Môže sa mi niečo stať ak nekrvácam "poriadne", ale len trošku?? Ďakujem za každý názor

mel84
9. jún 2012

@lilyen2011 ahoj, neboj tvoje telo vie co ma robit a co robi..ja som potratila pred troma mesiacmi, bola som v 7tt, dostala som chripku, teploty 38, 39 takze sme to nezvladli, ale krvacat som zacala az po tyzdni po tych vysokych teplotach a bolesti som nemala absolutne ziadne, a to pocas menstruacie mi byva neskutocne zle.. takze tiez som nevedela ze co to ma byt, ked baby tu opisovali neskutocne bolesti..krvacala som asi 6-7 dni tak stredne, skor to boli take zrazeniny.,takze skus dat tomu este cas, mozno sa rozkrvacas neskor..priroda to poriesi a potom si skoc na kontrolny UTZ..najma sa snaz mysliet pozitivne a ber to tak ze radsej si pockame na krasne zdrave deticky dlhsie, ako by sa mali trapit cely zivot kvoli nejakemu defektu..a z lekarov si prosim ta nic nerob, ja som odchadzala zakazdym s placom, naposledy ked som tam bola, tak nie aby ma utesil, ale povedal ze mame tri mesiace cakat a ze potom pravdepodobne zase potratim, ale ze vlastne u mna tam bol ten virus, tak mozno nie..tak som si povedala ze padam odtial..a to je tu najvacsia kapacita vraj..drzim palceky🙂

silvinka20
9. jún 2012

@lilyen2011 ja som potratila zhruba pred tyzdnom, bola som v 7tt, aj mne povedali ze sa mi to samo vycisti, vysadili mi lieky, prestala som brat dufaston asi za tri dni som zacala krvacat, ale len tak stredne, ziadne bolesti nic, a aj u mna to boli skor zrazeniny ako krv, teraz som bola na kontrole, povedali ze mam to ciste.

bambi2
9. jún 2012

@lilyen2011 to mi je luto, ze si potratila.. 😔 ja to mam za sebou uz dvakrat a oba krat nastastie prirodzene. vobec sa nemusis nicoho obavat. ak uz spinis, tak je to dobre znamenie, ze za chvilu sa to pusti. je lepsie cakat na prirodzeny potrat ako na kyret. je to pre zenu na psychiku lepsie, mas cas sa rozlucit a pre telo a maternicu je to ovela setrnejsie. nemusis sa obavat ziadneho zapalu, zapal mozes dostat aj po kyrete a su tam ovela väcsie rizika ako pri prirodzenom potrate. ja byt tebou, by som pockala. nase telo je uzasny pristroj a presne vie co ma telo urobit, je to v nom vsetko pekne naprogramovane. ale potrebuje nato dostatok casu a treba mu ten cas nechat. a ak to telo nezvladne az potom ist na docistenie... ak mas nejake otazky, kludne mi napis ip...

usacek79
9. jún 2012

@lilyen2011 je mi luto, co sa ti stalo, ale bola si este vo veeeelmi skorom stadiu, preto potrat vobec nemusel byt dramaticky, ako ked ti nejake baby rozpravaju, co potracali v 7-8-9 a viac tyzdni...
v 4-5tt tam nie je prakticky nic velke, su to len niekolko milimetrove velkosti, to sa odkrvaca velmi rychlo a bezbolestne..
takze nemaj obavy, telo si s tym poradi, cast moze vstrebat, cast dat von, hoci aj slabsim krvacanim - o to silnejsia potom moze byt menstruacia, ktora pride o mesiac..
drzim palce, ja to mam za sebou dva krat, vzdy na konci prveho trimestra (11a12tt) 😒
ono sa to lahko hovori, ale naozaj jeden potrat neznamena, ze uz coskoro sa ti dalsie tehu nepodari dotiahnut do konca 🙂

diane87
9. jún 2012

@lilyen2011 Ahoj. Je mi to luto co sa ti stalo, ja som tiez prisla o babtko (missed abort), takze chapem ze ta to velmi boli na dusicke. Podla mna silne bolesti pri potrate su az okolo 10-12 tyzdna. Ja som bola uz na zaciatku 13 tyzdna, ked na Usg. nebolo vidiet bit srdiecko. Pritom v 8tt ho bolo vidiet, videla som uz aj hlavicku a rucky.... velmi ma to zobralo....na druhy den po kontrole som behala po predoperacnych vysetreniach, to bol piatok, a pondelok som mala prist na kyretaz....zacala som ale uz v piatok vecer krvacat, ale len jasna krv na nohavickach....podla mna to bolo uz zo stresu....totiz babatko sa prestalo vyvijat asi uz 2 tyzdne pred tym kontrolnym ultarzvukom.....keby som nan nebola, nevedela by som o tom, ziadne problemy som nemala. len ma prestali boliet prsia a predtym boleli neznesitelne......So mnou na izbe v nemocnici bola zena, ktora potratila v 12 tyzdni, ona.dostala silne krce, ako keby kontrakcie...a strasne krvacala....musela po nu prist sanitka. Aj ju cistili, pricom sa podla mna vycistila dost aj sama.
Podla mna je tiez menej bolestive prist o babo teraz ako v neskorsom stadiu tehotenstva, alebo ako keby sa malo narodit chore....a trapit sa. Neboj sa vsetko bude dobre, stalo sa ti to v rannom stadiu.....telo sa s tym rychlo vysporiada, a budes moct rychlo otehotniet znova 🙂 hlavu hore

heln
9. jún 2012

ahoj, to mi je ľúto, viem čo prežívaš a vedz že je spústa žien, čo prežili to isté, keď som si zisťovala, tak je to naozaj, keď nebola diagnostika, tak ženy takto potrácali a ani nevedeli.....
ja som bola v 9tt, v utorok som si našla slabučko krv, iba pár kvapiek, ale vedela som, že je zle, na urgente mi povedali, alebo teda do papierov napísali zamlknutý potrat a spucovali, že čo panikárim, keď nekrvácam prúdom...... poslali ma domov s tým, že v piatok mám prísť na kyret, v stredu nič, a vo štvrtok som dostala tlaky, nebolo to ani ako bolesť pri menštruácii, iba tlaky, doma som kompletne vykrvácala, kým som prišla do nemocnice, tak som bola vyčistená, nič mi nerobili, len som si týždeň poležala a sledovali či nemám mimomaternicové a poslali ma domov.....
buď sa ešte rozkrvácaš, alebo ako píše usacek79, tak to naozaj nemusí byť dramatické, vajíčko sa Ti len uchytilo a hneď aj odišlo, takže ani stielka na maternici nemusela byť veľmi veľká.....
kľudne počkaj, ale ak by si začala silno krvácať, alebo by Ti bolo zle tak utekaj do nemocnice, v každom prípade by Ťa mal lekár skontrolovať.....
a neboj, stalo sa a nevieme prečo a netreba sa v tom pitvať, treba sa zotaviť a myslieť do predu, ono to bude nejaký čas bolieť, ale až jedného dňa budeš držať svoje bábätko v náručí, tak na to úplne zabudneš..... 🙂 😉
a aby si nebola smutná z toho ako Ti to podal lekár, tak mne ešte moja gynekologička vynadala, že jej kazím meno, lebo som si dovolila ísť bez jej vedomia na pohotovosť......

heln
9. jún 2012

a aj ako píše diane87, tak naozaj je lepšie, že sa Ti to stalo tak skoro, horšie je to keď už bije srdiečko, vtedy sa s tým ťažšie vyrovnáva...... 😔 súcitím so všetkými......

lilyen2011
autor
9. jún 2012

@mel84
@silvinka20
@bambi2
@usacek79
@diane87
@heln Baby ďakujem, fakt asi potrebujem aj nejaké povzbudivé slová. Tiež sa snažím "utešiť" aspoň s myšlienkou, že asi bábo bolo slabé, alebo choré, tak radšej odišlo...
- chcem sa spýtať ak budem bez kyretu, ako dlho budem krvácať? Ako po pôrode 6týždňov, či ako pri MS???
- teraz je to slabšie ako pri MS, tak som sa bála, že sa niečo deje (suseda vraj po pôrode krvácala do brucha, že si mám dávať na to pozor, aby sa tá krv vo mne nehromadila) - viem pôrod a potrat sú 2rôzne veci...
- mňa na tom trápi asi najviac to, že som ani nevedela kedy odišlo (pri tom 9tt-12tt je aspoň vidno bábo), no ja si môžem povedať akurát je to táto zrazeninka, alebo to bola táto? odišlo včera, alebo dnes? na vložku či do wc? Toto ma asi trápi najviac. Viem, že ma tu bude asi veľa žien vysmievať podobnými frázami ako "zhluk buniek a pod" no pre mňa to bolo moje dieťa od prvého delenia od prvého dňa... nestratila som len embrio, či bunky, ale kus zo mňa a ani neviem kde a kedy, len viem, že jeden deň som mala nádej a na ten druhý bolo po všetkom...

- dr povedal, že tento rok ešte môžem otehotnieť, vraj si mám dať aspoň 1-2mes pauzu no neviem ako to počítať, resp. ako dlho trvá proces "ukončenia tehu" asi ako dlho ste sa čistili? znie mi to tak strašne, že "čistiť sa" - možno som precitlivená, no keď to človek vysloví, tak to vyznie akoby to malé bolo špinavé a my sa od neho ideme vyčistiť - asi ma tu niekto ukameňuje za pár viet, no momentálne to takto prežívam asi preto, že to je také čerstvé ☹

usacek79
9. jún 2012

@lilyen2011 v tomto skorom stadiu to bude obycajna menstruacia, tvoj doktor to sice povedal necitlivo, ale je to pravda - keby si si neurobila test, ani by si nevedela, ze si bola tehotna - normalne by si menstruovala a hotovo 😒 takze to ta caka, ziadne sestonedelia 😅 ja som potratila spontanne (bez kyretu) v 11tt a tiez to bolo, co sa poctu dni krvacania a spinenia tyka, len take silnejsie kramy.. (samozrejme samotny potrat bol krvavy masaker, ale ten trval necele dve hodiny..)
a teda moj plodik odisiel do zachoda a to bol velky ako mensie vajicko... 😒 teda nic dostojne to nebolo, s tym ale nic neurobis, to fakt neries.. 😔

pocitat pauzu mozes odteraz, takze jedna - dve menstruacie a mozete ist na to, neboj, pojde to a vydrzi to 🙂

bambi2
9. jún 2012

@lilyen2011 ak nepojdes na kyret, tak mozes cakat 4 az 6 tyzdnov na prirodzeny potrat. nic sa nestane, ziadny zapal, infekcia atd... sme tu viacere baby toho dokazom. mozno sa ti aj ozvu niektore z nas... ono to bude ako normalna mrcha mozno o nieco silnejsia a budu vychadzat zrazeniny krvi. krvacanie je indivindi, kazda zena je ina, kazda krvaca inak. mozes krvacat dlhsie alebo iba spinit, pokial sa maternica nevycisti moze to dlho trvat ale je to normalka. mozes mat pri tom aj silne bolesti, je to vlastne ako normalny porod. ale myslim, ze u teba nehrozi kedze si bola iba na zaciatku tehu. ak to nechas prirodzene odist, lahsie to vsetko znesies... mozete sa hned zacat snazit. ale ja byt tebou, pockam na prvu mrchu nech sa maternica pekne docisti.neboj, zachvilu budes znova tehulka 😉

usacek79
9. jún 2012

@bambi2 zlatik, ona uz potratila, uz nemusi na nic cakat (pisala, ze na kontrolnom utz uz nic nebolo) 😒

bambi2
9. jún 2012

@usacek79 aha tak to je ok.. 😕

lilyen2011
autor
9. jún 2012

@bambi2 hej hej, u mňa je už koniec (včera), no to krvácanie ma zaujímalo, keďže za celú noc zo mňa vyšlo asi ako keď si odpľuješ hm ☹
- ďakujem za povzbudenie, dúfam, že sa nám to podarí a tentokrát do konca 🙂

carodejnica
9. jún 2012

@lilyen2011 Je mi to veľmi ľúto, čo si prežila. Ja som mala missed abort v 9tt, zhruba pred rokom. Srdiečko už bolo vidieť. Vôbec sa to nijak neprejavovalo, nekrvácala som. Prišlo sa na to až pri sone. Dieťatko sa prestalo vyvíjať, ale od začiatku mi nesedeli termíny, vyzeralo menšie. Povedali mi, že skrátka nejaká genetická mutácia, príroda to vyriešila takto.
Mne veľmi pomohlo, že som mala už dcérku, takže ja som sa veľmi rýchlo otriasla. Určite je to horšie pre dievčatá a ženy, ktoré čakajú prvé vytúžené dieťatko... ☹
Ale pravdou je aj to, že je to oveľa horšie, ak sa to stane v neskoršom štádiu tehotenstva...
Bola som na kyretáži a odporučili mi 3-4 mesiace kľud, dnes som v 31. týždni s druhým bábom a teším sa. Určite ti to vyjde, držím palčeky.

bambi2
9. jún 2012

@lilyen2011 ok tak to uz mas za sebou... ono buduca mrcha moze byt ale silnejsia ako obvykle...

lilyen2011
autor
9. jún 2012

@carodejnica máš pravdu - mne pomohla psychicky včera moja dcérka, obdivujem ženy, ktoré to zvládnu pri prvom mimi, ja by som sa zosypala už úplne. Ani teraz to nie je ľahké, no musím sa pozbierať už len kvôli deťom, nesmú ma takto vidieť a revem len keď som sama na wc... nechcem, aby ma takúto videli a nie ešte nervóznu alebo pod. oni za to nemôžu - práve naopak som rada, že ich tu mám, že sme to spolu zvládli... hoc tehotenstvo nie je choroba, po včerajšku som povedala dosť - začnem sa šetriť a trošku spomalím tempo, lebo vidím, že moje telo asi nevládze...

kapokapo
9. jún 2012

@lilyen2011 ahoj, musis vydrzat. Ja som takisto nekrvacala , len spinila, islo o missed abort , co je zamlknuty potrat. Ja som tyzden cakala a nic, a tak ma poslali na kyretaz, takze ziadna slava..... psychika v .... aj ja som sa velmi tesila. Je nas takych vela, ani by si neverila, kolko zien to ma za sebou, len o tom nehovoria. Vydrz, viem ze je to tazke. Velmi ti drzim palce, zvladnes to ako my vsetky.

silvinka20
10. jún 2012

@lilyen2011 mne doktorka povedala, ze je lepsie pockat aspon na jeden menzes po missed abort, mne sa to samo vycistilo. A psychika?! Hmm, ja som mala mat moje prve vytuzene babatko.... je to velmi tazke. V rodine sa nam rodi jedno babo za druhym, svagrina ma pol rocnu dcerku, druha bude mat v auguste. Jaaj preco je svet taky nespravodlivy...

lilyen2011
autor
10. jún 2012

@silvinka20 presne. Ja už síce mám 2detičky, no tiež to pre mňa nie je len tak... tiež sa potrebujem aj vyrozprávať a viem, že nikdy nezabudnem...

vika34
10. jún 2012

@lilyen2011
ahoj,čítala som iba tvoju otázku,ostatné odpovede nie tak iba z mojej skúsenosti ,potratila som 5 razy spontánne a nikdy som nemala extremne velké bolesti ,bolo to vždy v 7 tt a raz sa mi stalo to čo tebe ,že jeden deň,videli plodový vak a na druhý deň tam už nič nebolo a nekrvácala som iba mi klesalo hcg a povedali mi ,že to sa stáva ,že sa to vstrebalo ,ale po pár dňoch som sa rozkrvácala a aj tak som šla na kyret,ale 3 razy som na kyrete nebola ,chodila som na injekcie na stiahnutie maternice a na utz a sama som sa prečistila,viem ,že ťa to velmi bolí ,drž sa