Pozitívne ketóny v moči. Stretli ste sa s tým niekto?

fedra
11. sep 2008

Ahojte.
som v 14tt a lekar mi zistil pozitivne ketony v moci.
Stretli ste sa s tym niektora ?
Snazim sa o tom nieco najst na nete, no nedari sa mi 😢

dicinka1
11. sep 2008

ajoj fedra..co je to keton?

fedra
autor
11. sep 2008

ja sama poriadne neviem ... preto sa pytam.

bianus
11. sep 2008

odpoved MUDr. Mraz:
Ketony v tomto pripade svedcia o nedostatocnom zavodneni dietata - odporucam mineralku bez bubliniek ci rehadratacny roztok, ak problem s vracanim a hnackou pretrvava. Samozrejmostou je setriaca dieta. Aj cukrovka moze zacat s uvodom vo forme virozy, ktora ju spusti, no v moci je pritomny popri ketonoch aj cukor, ktory je tiez vysoky pri odbere krvi (nalacno, i po jedle aspon 2x nad 11,1 mmol/l). Venujte teraz pozornost dostatocnemu prjimu tekutin a diete - pokial by sa stav

fedra
autor
11. sep 2008

toto som citala, ale to sa tyka diatatka co bolo chore, malo hnacky a vracalo
Neviem, ci je to to iste ako ked su ketony v moci v tehu

tanitta
11. sep 2008

Federi... co som na baby cafe citala tak kpoec tehu bab malo ketony v moci...

fedra
autor
11. sep 2008

no ja som sa docitala, ze ketony vznikaju v moci pri spalovani tukov ... tak rozmyslam, ci to nemohlo byt z toho, ze ked som vracala, velmi malo som jedla a schudla som 3 kg. Este aj teraz mam o 2 kg menej ako pred tehu a to som v 14tt

bihan
11. sep 2008

Ketóny sa vylučujú do moču keď telo spracúva uložené tuky, takže môže svedčiť o nedostatočnom príjme potravy, ale môže to byť len krátkodobý ukazovateľ. Myslím, že prvom trimestri to lekári neriešia.

fedra
autor
11. sep 2008

bihan ... dakujem
Len moc lekar je velmi starostlivy, takze pre istotu poslal moc na rozbor do labaku 😨
Dufam len ze to bude OK a ze to neohrozi babatka

smary
11. sep 2008

fedra ja som mala v tehu ketony v moci,ked som bola v 12tt,kvoli nevolnostiam som nemohla nic jest,doktorka mi vtedy povedala,ze to znamena,ze hladujem,ze mam jest co najviac a je jedno co,len nech nieco jem...inak mi hrozila infuzkami v nemocnici 😖 ...takze hlavne sa snaz nabrat spat stratene kg...

bihan
11. sep 2008

Ja som mala ketóny v moči na dve + v nejakom 16tt a to som vôbec nehladovala...len mi lekárka povedala, že by som mala jesť v menšom množstve a častejšie.

fedra
autor
11. sep 2008

ja mam uz od minulej kontroly stale ketony v moci na jeden +, vravel, ze dolezite je, ze sa to nezhorsuje
Snazim sa papat, do roboty si nosim jest aby som nebola hladna ... ale to ja nie som.

A dakujem baby, aspon ste ma trosku ukludnili 😉

medi
12. sep 2008

ahoj fedra,
keton je v podstate typ chemickej vazby, kyslik viazany dvojitou vazbou na uhlik 🙂, ale o to nejde. "ketony" sa volaju tri latky, ktore v tele vznikaju spracuvanim tukov aj za normalnych okolnosti, ale len v mensom mnozstve. zjednodusene sa da povedat, ze cim viac je ketonov, tym viac telo odburava tuky, teda typicky je to ked telo ma "malo cukru" ktory je normalne hlavnym zdrojom energie. proste ked telo nema na spalovanie cukry, tak pali tuky zo zasob. preto su ketony zvysene pri hladovke a napriklad tiez u cukrovky. (u cukrovky je sice paradoxne vela cukru v krvi, ale telo ho nemoze spalit, lebo sa z tej krvi nevie dostat priamo do jednotlivych buniek. a tak bunky hladuju aj ked v krvi je cukru vela.)
takisto u zdraveho cloveka sa ketony mozu zvysit pri velkej fyzickej namahe, aj pri strese. vseobecne stresove hormony "palia vsetky zasoby" prave preto aby telo malo co najviac energie v stresovej situacii.
takze by som sa nebala, moze to mat vela pricin, moze to byt kratkodoba zmena. v kazdom pripade dalsi rozbor krvi ci mocu tomu neublizi. drzim palce 😉

caruzo19
12. sep 2008

no aj ja som mala pozitivne ketony a sestricka mi do vysledkov mocu v tehu knizke napisala "cukor" a pytala sa ci som jedla nieco sladke.tak som z toho uplny jelen,lebo tiez som sa docitala ze pozitivne ketony byvaju ked niekto hladuje,alebo sa nedostatocne stravuje.tak neviem ci sa sekla ona,ci si nemyslela ze to pozitivne policko je cukor.....?

fedra
autor
12. sep 2008

caruzo ... cukor a ketony zrejme nebude to iste
Mne posielal moc do labaku na analyzu a dnes som volala, tak vysledky su v poriadku. Co som teda rada, a hadam sa tie ketony stratia ked zacnem priberat ... zatial som neste nedobehla to co som stratila pri mojom vracacom maratone 🙂

zifka
14. sep 2008

Baby, tak trosku otazka pomimo: treba k MUDr. nosit moc ranny alebo je jedno, z ktorej casti dna je? 😕

caruzo19
14. sep 2008

zrejme je to jedno,k nasmu sa nenosi,ma na chodbe papieriky,ides na wc,ocikas... 😀

roasha
15. sep 2008

pod ketony patri aceton,zistia ho v moci napr.aj ked vela vraciame,a sme dehydrovani/potr.doplnit tekutiny/.dr.tiez zvyknu povedat-aceton v moci. 😉

horalka778
31. aug 2011

ja som minule dobehla do poradne hladná a tiež som mala ketony v moči 🙂

janulka610
8. okt 2012

QqAQaAqAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAADOLéoLoaaawšloAčšAošaočšočšačšAčAččččF

anchelita
16. júl 2014

@bihan mne uz treti krat mimo poradne brali moc a davali do labaku a zakazdym dosiel vysledok opakovat ...moze to byt tym nedostatkom potravy ? ako si pisala ?

lucka1025
1. júl 2015

Ahojte viete mi poradit,co mam robit aby sa mi znizili ketony v moci?som uz zufala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre