Pozitívny skríning. Čo sa bude diať na genetike?

nela.k
5. sep 2009

Ahojte dievčatá,

celú noc som od strachu nespala, včera som dostala výsledky zo skríningu na rázštep nervovej trubice a downov. Vyšiel mi pozitívny na rázštep nervovej trubice. V teste je napísané riziko NTD - 1 v 14. Preboha baby, čo to znamená? V utorok mám ísť na genetiku. Teraz som v 18. tt a mám hrozný strach o malinké. Prosím poraďte mi a čo sa vlastne na tej genetike bude diať?

Ďakujem veľmi pekne za rady.

heli78
17. jún 2013

@viky321 poslala som ti IP...

paparkam
5. júl 2013

Ahoj ,ja uz 2 tyzdne nie som v klude, tu su moje vysledky ☹ kombinovany screeninng pozitivny zvysene riziko downov syndrom 1v 10 vek 35, AFP 0,84mom, total hcg 2,34mom ,nt 2,6mm pap-a 0,76 mom- ,takze
vek+ nt+ hcg +papp a vysledok 1v 10 downov syndrom, riziko NTD 1v 9000
bez toho nt 2,6 je ten vysledok lepsi riziko1v 180, takze to nt v 12tt to pokaslalo. , idem v stredu na odber plod. vody ☹ 😢 , aj ked morfo. je .o.k. a lekar ma upokojoval, ze nic zle tam nevidi , ze mal aj pacientky co mali riziko 1:2 a boli .o .k, .....,nie som kludna, ale uz vieme, ze cakame vytuzeneho chlapceka, ...

kiki68
5. júl 2013

@paparkam v zahranici sa tie tripple testy uz nerobia,pretoze to vacsinou velmi skresluje vysledky.Len u nas vo vych. europe ich ponechavaju...radsej nechcem vediet preco :( Takze ak na morfolog. USG nic nebolo vidno,nic zle,tak podla mna to bude ok a len hentie testy vysli nespravne a budes mat zdrave babo 😉

paparkam
12. júl 2013

@kiki68 vysledky z amnia o.k. napriek riziku 1: 10 DS cakame zdraveho chlapceka 🙂

verluc
24. aug 2013

@lolonka ahoj prosim ta chcem sa spytat len ze ako prebieha potrat v 24 tt lebo mna to asi tiez caka a mam s toho ohormny strach a vobec si neviem ani predstavit ako to bude dakujem

mischelin
24. aug 2013

@verluc to uz bude prebiehat ako porod...

mischelin
24. aug 2013

zienky, mne pri dcerke vysli prve hodnoty az take, ze mrtvy plod...v MT na genetike vysoke na razstepy aj syndromy, napriek tomu na sone nebolo nic vidiet, iba zdrave dieta...amnio som odmietla a narodila sa nam zdrava krasna dcerka...tolko moja skusenost...aj ked, chceme druhe a neviem, neviem, ci by som teraz na tu amnio nesla...to cakanie na porod je hrozne a este horsie, ked cakate na ortiel na sale, ci je vsetko ok...20 tyzdnov strachu sa podpise dost na psychike...

lolonka
24. aug 2013

@verluc ...ahoj....vyvolali mi porod...a to tak ako ked beru plodovu vodu...ze mi do maternice vstrekli nejaku latku....zacalo mi tvrdnut brucho a postupne zacali bolesti...bol to normalny porod....asi tyzden po porode som mala plne prsia mlieka....tak mi dali nejaku hormonalnu liecbu....a preco ides na potrat?...

avotalip
20. sep 2013

ahojte, viete mi niekto povedať aká je hranica rizika pre Daw.syndrom a Rázštep nervovej trubice??
Ds mám 1v250 - to si myslím že je hranica, takže to neberiem ako moc zlé
NTD 1v4600 - tak to vôbec neviem aká je hranica.
mali ste niektorá podobný výsledok?

eri150
30. okt 2013

Ahojte baby, prosim vás, môzete mi poradit? Mam vysledky zo skríningu na DS: 1 v 940. Co znamená táto poznámka " Aj ked je ocakavane riziko DS vypocitane podla veku matky vyssie, riziko je fakticky nizsie pre hladinu MS-AFP a T-hCG", to znamena, ze v skutocnosti mam tu hodnotu vyssiu alebo nizsiu? Dakujem

lentil0805
2. júl 2014

@melanka21 ahoj, akú si mala hodnotu NT? Ja mám 3 mm, zajtra mám ísť na krv... :(

melanka21
3. júl 2014

@lentil0805 2,6 som mala ja, myslim, ze 3 mm je v pohode, Teraz idem na NT 8 tak som vzedava ako dopadneme teraz 🙂 tamto meranie bolo z predchadzajuceho tehu a vsetko je ok 🙂

lentil0805
8. júl 2014

@melanka21 super, ze to bolo ok, dufam, ze dopadnem rovnako, krv zatial ok...o dva ryzdne tripple

melanka21
8. júl 2014

@lentil0805 pri Nelke som mala 2,6 NT dnes som bola na utz s drobatkom a nameral 2,4 ale vsetko je uplne v poriadku a vsetky vysledky z krvicky su negativne, ani rastep ani nic, sono uplne na jednotku 🙂

aber
17. sep 2014

Ahojte ja som bola na amniu 10.9.14, na druhý deň mi volali,že syndromy sú negatívne A ešte čakám na rastep mala som 1:2 a ešte nevolali, neviete kedy budú volať?

margaretka
7. okt 2014

@paparkam uzasne gratulujem, verim ze sa drobcek narodil zdravy ! ja teraz tiez stresujem hladam info mam Ds 1:40 a nervy v kybli do tyzdna kym pojdem na morfolog. a dalsie vysetrenia...

paparkam
7. okt 2014

@margaretka verim ,ze stresujes, tiez som tym presla, hrozne nervy, kym som cakal na vysledky, teraz ma nas drobec ,akurat dnes 10mesiacov,je uplne zdravy ,náádherny modrooky fešák,drzim prsty, urcite bude vsetko v poriadku 🙂

margaretka
7. okt 2014

@paparkam dakujem dufam ze budem patrim k tym stastnym ako si aj ty, prajem vela zdravicka krasnemu zdravemu chlapcekovi

katka211182
13. nov 2014

Ahojte, aj ja sa chcem podeliť so svojou skúsenosťou, nakoľko v čase môjho stresu mi boli vaše príspevky veľkou oporou 🙂 ...mne vyšlo z triple testu riziko NTD 1 v 35 a aj keď som sa ukľudňovala vašimi skúsenosťami, stres tu stále bol... Nemala som trpezlivosť čakať na genetiku, rovno som sa objednala k doktorovi Brešťanskému do HC na morfologický ultrazvuk, ktorý mi ho urobil už v 17. týždni a upokojil ma že na 1 000 000 % bábätko nemá rázštep. Čaká ma síce ešte aj genetická konzultácia, ktorú absolvujem kvôli poslušnosti dodržania všetkých postupov, avšak už sa mi tam pôjde ľahko 🙂 Po mojej skúsenosti sa pridávam k tej skupine žien, ktorá pri ďalšom tehotenstve triple test odmietne...

sonyana
13. nov 2014

Ahojte baby, chcela by som sa na niečo opýtať aj keď mi je to veľmi nepríjemné a možno si o mne aj čo to pomyslíte ale predsa len skúsim, na to že som tehotná som prišla v 9, týždni povedali mi to na ultrazvuku, vtedy mi stanovili predbežný TP na 27.5.2015 včera som bola na ultrazvuku a uz mi to prehodili na 23.5.2015 aby ste ma chápali som veľmi nervózna pretože dňa 20.júla som mala pohlavný styk s jedným kamarátom od vtedy som mala menzes hned 24.7 a dalšiu 19.8. v auguste mi skončila menštruácia 24.8 a v ten deň som mala pohlavný styk s bývalim priateľom ku ktorému som sa vrátila a bola by som nerada keby dieťatko bolo splodené v tom Júli viem že sa to počíta od prvého dňa poslednej menštruácie, ku včerajšiemu dňu som teda v 12.týždeň plus 4 dni, mám strach, samozrejme, že dieťatko budem mať rada nech je to akokoľvek ale nemôžem predsa dieťa pripísať niekomu koho nie je a mám veľké výčitky a bojím sa. prosím napíšte mi svoj názor ďakujem

katka211182
13. nov 2014

@sonyana Ahoj, podľa mňa sa nemusíš báť že by bolo bábätko splodené v mesiaci Júl. Duplom keď si mala ešte 2x menštruáciu... a duplom keď Ti lekár aj podľa ultrazvuku určil termín na Máj, skús si to dať do tejto kalkulačky http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

sonyana
13. nov 2014

Ďakujem pekne, samozrejme bábo by som ľúbila aj tak ale nechcela by som aby sa to skončilo ešte tým, že by som mala problémy s mojim priateľom. čo sa týka genetiky už raz som mala veľmi nepríjemnú skúsenosť keď mi pred rokom museli v 6 mesiaci vyvolávať pôrod kvôli genetike, ráštep a tak ďalej. a teraz mám strach už len z toho ako to celé dopadne a nie ešte aj týmto sa trápiť.

anicka621
13. nov 2014

Ahojte.Včera som bola na 3D vyšetrení v Myslave a doktor mi povedal,že malý ma menší nos a aj niečo s obličkami,že sa zvýšilo riziko Downoweho syndromu.Tak ma poslal genetiku.Veľmi sa bojím.A ešte by som sa Vás chcela opýtať na ten odber plodovej vody sa berie z brucha alebo ako?

sharmana
13. nov 2014

@anicka621 ano, plodovku berú z brucha, nemusíš sa báť, bola som na tom, nebolí to, len sa netreba pozerať. Držím palce, aby sa syndrom nepotvrdil a všetko bolo ok 🙂

anicka621
13. nov 2014

@sharmana Dakujem veľmi pekne.Veľmi sa bojím.Výsledky budem vedieť až budúci týždeň ak idem zajtra tak?

sharmana
13. nov 2014

@anicka621 výsledky bývajú až do 3 týždnov 😖 jedine že by si si zaplatila cca 250 eur za zrýchlené výsledky

anicka621
13. nov 2014

čosi to vážne? :/ asi sa dovtedy zbláznim :/ ale nechápem výsledky Tripple testov som mala ok,aj všetko až teraz zrazu niečo.Necchem o neho prísť :/,ale zase všetko nieje na 100% :/

anicka621
13. nov 2014

@sharmana čosi to vážne? :/ asi sa dovtedy zbláznim :/ ale nechápem výsledky Tripple testov som mala ok,aj všetko až teraz zrazu niečo.Necchem o neho prísť :/,ale zase všetko nieje na 100% :/

sharmana
13. nov 2014

@anicka621 ano, bola som na Kramároch v BA, pochybujem že ti to spravia hocikde inde skôr, zajtra ti povedia na genetike. Ale dost neskoro ta posielajú, ja som na odbere bola v19týždni. A to 3D to ti robili zároven aj morfo?

anicka621
13. nov 2014

@sharmana tak ja som mala ísť do Košíc,ale tam iba jedna nemocnica to robí a nemali voľné a vzhľadom k tomu,že som v 21.tt.musím ísť do Humenného aj ked nechcem :/ Ja som prvorodička a neviem čo to je to morfo mohla by si mi niečo povedať k tomu bližšie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre