Pozitívny skríning. Čo sa bude diať na genetike?

nela.k
5. sep 2009

Ahojte dievčatá,

celú noc som od strachu nespala, včera som dostala výsledky zo skríningu na rázštep nervovej trubice a downov. Vyšiel mi pozitívny na rázštep nervovej trubice. V teste je napísané riziko NTD - 1 v 14. Preboha baby, čo to znamená? V utorok mám ísť na genetiku. Teraz som v 18. tt a mám hrozný strach o malinké. Prosím poraďte mi a čo sa vlastne na tej genetike bude diať?

Ďakujem veľmi pekne za rady.

zuzu3101
13. dec 2012

@angi07 Ahoj.Tak výsledky z AMC už máme a budeme mať ZDRAVÉ dievčatko 🙂 🙂 Som neskutočne šťastná..A k tým testom nemám slov...Moje riziko na DS ktoré mi vyšlo 1:13 sa ukázalo ako ukážková falošná pozitivita.. 🙂 🙂

zuzu3101
13. dec 2012

@mirkaztt Ahoj.Tak výsledky z AMC už máme a budeme mať ZDRAVÉ dievčatko 🙂 🙂 Som neskutočne šťastná..A k tým testom nemám slov...Moje riziko na DS ktoré mi vyšlo 1:13 sa ukázalo ako ukážková falošná pozitivita.. 🙂

angi07
14. dec 2012

@zuzu3101 😀 Teším sa s Tebou ! U nás už je diskotéka 🙂 malý toľko skáče , že aj v noci sa na to zobudím! Milujem ten pocit ! A touto cestou prajem všetkým krásne, pokojné Vianočné sviatky a šťastný Nový rok!!!! 😀

mirkaztt
17. dec 2012

@zuzu3101 super gratulujem, som rada, ze mas dobre vysledky a ze malicka je zdrava 🙂)

andika1976
18. dec 2012

Ahojte, dievčence ja idem zajtra na AMC metodou QF PCR z DNA, vysledok mam do 24 hodin. Je rozdiel v diagnostikovani chorob toutou metodou a klasickou metodou? Ja fakt neviem, ci som sa rozhodla spravne. Dakujem

dori2
22. jan 2013

baby nerada sa pridavam k tejto teme. aj ja mam pozitivny skrining, dnes som sa dozvedela. strasne sa bojim. citam diskusie, clanky, a vidim ze to moze byt aj falosny poplach. ale moze a nemusi. strach je priserny. ...

miriam2222
23. jan 2013

@dvojbodka tak to mas pravdu,,,,,teraz si aj mna troška upokojila tvojim člankom,ja som mala zlý test na DS a tak som podstupila amniocentezu, a si tak hovorim, ze aspon budem vediet ci je vsetko o.k alebo nie,,je to tak,cim modernejšie metódy zistovania poškodenia dieťaťa a strašenie mladých mamičiek,ze je nieco pozitívne,tým viac mozu pokaziť to krásne obdobie tehulkovania,,,ako o tom vsetky ženy hovoria.....

miriam2222
23. jan 2013

@zuzu3101 AHoj na toto čakam aj ja,bola som predvčerom na AMC a teraz čakam na vysledky 😀 dufam ze ma pozitívne potešia.....lebo som mala DS 1:250,,,,,a ked som videla tvoj pomer.....tak dufam ze aj AMC doapdla dobre,ale zatial sa citim dobre,ked oddychujem doma cely tyzden 😀

miriam2222
23. jan 2013

@zuzu3101 je lepsie čakat na vysledok 3 tyzdne,lebo aj dozrievanie buniek potrebuje v genetickom centre svoj čas,tak mas aspon spolahlivejšie vysledky, ako keby sa malo platit viac a vysledky AMC by mali byt do 24h,to moze znova skreslovat vysledky.....radsej nechat tomu čas,,,,,

miricia
23. jan 2013

ja som mala pri obidvoch tehotenstvach pozitivny skrinning, pri obidvoch som bola na AMC. Vsetko nakoniec dopadlo dobre, MAM DVE ZDRAVE DETICKY. drzim Vam vsetkym palceky, ja som si to prezila, poplakala, strasny strach prezivala a nakoniec vsetko bolo OK. DRZTE SA VSETKO DOBRE DOPADNE!!!

sonyana
29. jan 2013

ahojte dievcata,
Som v 16tt, vyšiel mi pozitívny skrining na dawnovn syndróm, najskôr mi vyšlo 1:160 a po vyšetrení v martine mi vyšlo 1:100, idem na odber plodovej vody, mam veľký strach, nejem, nespím, veľmi sa bojím o babatko, neviem co ma caka.......

liliandax
29. jan 2013

@sonyana
ahoj, viem, čo cítiš.. ale neboj, všetko bude dobre. Ja som si tým prešla pri druhom synovi, bola som aj na amnio a bol to len planý poplach a malý je zdravý.
Tieto testy vedia budúce maminy riadne vystrašiť, ale uvidíš, že bábo bude v poriadku 😵 Držím silno palce!!

katuscakzms
31. jan 2013

@sonyana ahoj....chapem ako ti je,ten strach a nevedomost do coho ides...prezila som si to v septembri a mala som podobne pocity,nehovoriac o tom ze som strasny stresmen a pomaly som bola ako chodiaca matoha z toho strachu......no nakoniec odber plodovej vody nebolo nic hrozne ...ani som nevedela kedy ju dr odobral len som si vsimla ze berie striekacku tak som vedela ze uz asi ..... a potom samozrejme ze prisiel strach o babatko,no lezala som skoro tyzden lebo som mala po amnio bolesti....ale zvladli sme to.....a dalsie najtazsie obdobie bolo cakanie za vysledkami,unas to bolo trosku komplikovane lebo ja som musela cakat 1 mesiac....kedze nasa dg je velmi vzacna a vysetrenie sa robi len v nemecku a trva to tak dlho,na dawnov syndrom sme mali do 2 tyzdnov vysledky ale na druhu dg sme si pockali....tie tyzdne cakania boli strasne to nebudem klamat,ved sa malo rozhodnut o buducnosti mojho babtka a tuzba mat zdrave ach jaj.. no veeru bude to tazke ale pametaj ze vela zenam vysiel pozitivny skrining a nakoniec vsetko dobre dopadlo,krvne testy niesu spolahlive..drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

katarina196
31. jan 2013

Ahojte zienky mam hrozny strach o svoje prve dietatko vysli my pozitivne testy na genetiku co to zanmena? ☹

sonyana
5. feb 2013

Ahoj, ani ja neviem co to znamená, prečo takto tie testy vychádzajú a zbytočne trápia budúce mamičky, aj ja čakám na výsledky z odberu plodovej vody a mám veľký strach, ale verím, že všetko bude v poriadku, myslím si, že ani ty sa nemáš čoho báť, keď mi bolo najhoršie, prečítala som si príspevky čo si tu kočky píšu a strašne ma to povzbudilo, budem ti držať palce 🙂 len sa neboj aj keď to asi píšem zbytočne keď aj ja sa trápim, predsa ide o zdravie tvojho drobca.

nikadel
8. feb 2013

ahojte. chcela by som sa spytat. som podla utrazvuku 11tt +4 dni tehotna / od ms by to malo byt 12tt +1d/ a chces som mala ultrazvuk/skrining. Vyslo mi, ze moznost downovho syndromu je 1:215. velkost baba je 49.9mm a velkost sijoveho prejasnenia -NT je 2mm. velkost lebky je 65.6mm, dufam, ze ta velkost lebky je normalna. Velmi sa obavam toho sijoveho prejasnenia je az 2mm pri velkosti babatka 49.9mm... dnes som isla na krv a musim cakat., hrozne sa bojim. ake mate vy skusonosti a ake ste mali vysledky? je mozne, ze o tyzden, dva sa velkost babatka zvacsi a sija rastie pomaly a sa zmensi a uz to nebude take alarmujuce ... dakujem za vsetky odpovede

syslica
8. feb 2013

@nikadel Nika, norma na NT je od 1 do 3, pri meraní veľa záleží aj na prístroji a zručnosti doktora. Myslím, že tvoje výsledky vôbec nie sú až také zlé. Skús pozrieť tuto: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/nt-hodnoty/
Klára tam urobila pekný prehľad - väčšinou - zdravých detičiek s podstatne vyššími hodnotami NT. 😉

nikadel
8. feb 2013

@syslica ahoj...dakujem za odpoved a aj link. hned som si ho pozrela. pekny prehlad. hned mi dodal nadej. taka som smutna dnes z toho. clovek vela toho uz nenarobi len cakat musi. este raz diky 🙂

dadka654
14. feb 2013

Ahojte vsetky maminy a budúce maminy. Ja som mala tiez NT 3 mm a veľké haloo okolo toho narobili. Žijem vo Švajčiarsku a žiadne krvne testy mi nerobili, len ten ultrazvuk v 12 týždni a odvtedy chodíme len po vysetreniach. Kratkosti; odber z placenty v 12tt a potrebné ultrazvuky. Dnes som v 21+5tt a oznámili nám konečne, že je vsetko v poriadku. Hlavy hore babenky, vsetko bude ok, to len tie tabuľky nám zneprijemnuju tehotenstvo. Nie si v tabuľke tak uz musíš vsetky možné vyšetrenia absolvovať! Držím všetkým palčeky co este čakajú na výsledky z genetiky. 🙂

sonyana
18. feb 2013

Tak kocky, dnes mi volali koli vysledkom z plodovej vody, vyzerá to teda tak ze sa u mna DS potvrdil, neviem čo mám robiť, som zúfalá, zajtra tam mám znova ísť a ani neviem koli čomu, strašne sa bojím.

sonyana
18. feb 2013

ešte som sa chcela opýtať, povedali mi, že mám teda prísť a že sa dohodneme na ďalšom postupe, čo ma ešte čaká, mám ešte vôbec dúfať, že sa to zmení?

dadka654
19. feb 2013

Ahoj, ti robili uz testy z plodovej vody, alebo len ti krv brali a ultrazvuk? Na genetike ti povedia co našli a chcú vam to vysvetlit co vás bude čakať, ake rizika budete mat. Držím palčeky aby ti to dobre dopadlo. Hlavne nemôžeš prestať veriť že ten poklad v brusku zdravý je.

sonyana
20. feb 2013

Výsledky boli už z plodovej vody, zajtra nastupujem do nemocnice, môj anjelik pôjde do nebíčka, ani neviem čo mám cítiť a čo povedať, jednoducho takto strašne som sa necítila ešte nikdy vo svojom živote.

dadka654
20. feb 2013

To mi je strašne ľúto. Rozumiem ti a ja by som sa tak isto rozhodla. Držte sa 🙂

cukriiicek
20. feb 2013

sonyana ☹ ☹ Hlavne vela síl prajem

sonyana
20. feb 2013

dakujem Vám!!!

anitacsa
2. mar 2013

@opica 😲

anitacsa
3. mar 2013

ahojte volam sa aneta a mam velki strah ze stratim moje dieta mooj doktor mi iba papier dal ze mam Pozitívny skríng a ma obiedal az na druhi tyzden prosim vas poradte mi

12346
3. apr 2013

ahojte dievcata ma uz niektora s vas skusenosti s tanathoporickou dysplaziou

veve14789
4. apr 2013

@anitacsa ahoj no co bola si niekde na genetike resp. amniocenteze? co ti povedali? nestresuj sa precitaj si vsetky prispevky ... vela ludi tu pise ze to je dost casto krat nepresne a zbytocne vylakaju buduce maminky...ja mam tiez pozitivny zajtra idem na amniocentezu... verim ze vsetko bude ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre