Pozitívny skríning. Čo sa bude diať na genetike?

nela.k
5. sep 2009

Ahojte dievčatá,

celú noc som od strachu nespala, včera som dostala výsledky zo skríningu na rázštep nervovej trubice a downov. Vyšiel mi pozitívny na rázštep nervovej trubice. V teste je napísané riziko NTD - 1 v 14. Preboha baby, čo to znamená? V utorok mám ísť na genetiku. Teraz som v 18. tt a mám hrozný strach o malinké. Prosím poraďte mi a čo sa vlastne na tej genetike bude diať?

Ďakujem veľmi pekne za rady.

linda81
2. okt 2012

@megy222 ahoj...my sme tiez mali problemy trocha,lebo vysiel horsi labak...ale na sone v 13 tt bolo vsetko OK a som aj mala taky vnutorny pocit, ze to musi byt dobre...tiez sme na babatko dlho cakali....aj na IVF sme boli 2 x, ale nevyslo....toto babatko je prirodzene pocate..,mam kamosku ,jej vyslo 5 IVF.....jej ani labak nerobili, ze po OVF to byva skreslene...ze by z toho bola len nervozna, je v 18 tt a vsetko vyzera byt OK.Tie labor vysledky su velmi nespolahlive...neboj , dobre bude isto...

eviq
2. okt 2012

@megy222 ahoj, len ta chcem trosku upokojit, posledne dni som precitala viac clankov o tom skriningu, lebo som tiez na neho bola. No a vsimla som si informaciu, ze po ivf byvaju casto tieto testy falošne pozitivne. Kludne to moze byt vas pripad, verim tomu. Tak budem drzat palce!

melanka21
3. okt 2012

@tututu ahoj, ja som bola dnes na utz v 12 tt, mala som zvysene hodnoty na utz kde videl, ze ta hodnota je 2,4 mm cakam na vysledky do pondelka, myslis ze sa mam niecoho obavat????

tututu
3. okt 2012

@melanka21 ahoj, a čoho sa týka tá hodnota- nerozumiem???? odpíš

melanka21
3. okt 2012

@tututu Aha preapc nedopisala som tam to NT :D to riziko dawnovho syndromu

tututu
3. okt 2012

No takto melani, to NTD je hodnota 1: nejaké číslo a to znamená riziko poškodenia na ráštepy- či už bruška, pery, chrbtice...
a downáč je DS 1: nejaké číslo, takže tak...
na sone sa v 12 tt pozerá tá nosová kostička, meria sa a ten údaj poukáže, či je možno dieťa postihnuté DS- takže si to nemýľ, lebo potom neviem, čo máš aký údaj.... sono je sono a tripple testy čo sa robia z krvi v 14-16 tt to sú tie skríningové na DS a NTD- ale tie ešte iste nemáš, lebo si len v 12 tt...
Tak to ti merali dnes to NT- je to šijové prejasnenie a má sa robiť medzi 11-13 tt- hodnoty 1-2,5 mm- takže si v norme!!!!
a ´další údaj sa meria nosová kostička- ak je v tomto období prítomná a namerajú- bábo bude OK...
tu máš link, ale neviem, či ti príde dobre... podľa mňa to máš OK- a hlavne nestresuj- bude to fajn!!!
http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

megy222
4. okt 2012

@stankot ahoj...druhoskriningove testy z krvi mi robyli 27.9. a 2.10 som mala vysledky.tie mi vysli 1:17.vcera som bola na odbere plodovej vodi.boli sme v Kochu.stalo ma to 120€ ale bolo to uplne v pohode.v piatok by som mala mat vysledky.aspon tak mi povedal moj lekar.dnes musim doma odpocivat.cely ten proces odberu sa da v pohode vydrzat.len potom ma trocha bolelo brusko.dali mi tam magnezium a potom sa mi ulavilo a dnes sa citim fajn.len sa uz neviem dockat vysledkou.velmi pekne dakujem za povzbudenie.

megy222
4. okt 2012

@eviq ahoj dakujem moc a dufam ze mas pravdu...odber mam za sebou a uz sa neviem dockat vysledkou

melanka21
5. okt 2012

@tututu ahoj tak ja si to nemylim, ja len pisem co mi povedal lekar ked mi robil utz . Vravel, ze nosova kosticka je krasna, ziadne poskodenie, na chrbtici ziaden rastep o com svedcilo aj nieco na hlavicke co tam ma byt, aby ten rastep nebol. Toto hovoril, ze je uplne vsetko v poriadku len ta hodnota ktoru mi meral tak ako pises na siji tak bola NT 2,4, ja neviem co to znamena preto som sa pytala tu. Zobrali mi hned krv a povedal, ze ak tie hodnoty budu nasvedcovat tomu, ze tam bude podozrenie na downov syndrom mala by som ist na odber plodovej vody, aby mi to len vyvratili. Ci to tak vanze bude ja neviem, preto som sa obratila na vas, lebo ja tym lekarskym vyrazom nerozumiem :(

megy222
5. okt 2012

ahojte baby....tak uz mame vysledky z plodovej vody.male je zdrave 😅 a bude to chlapec 😅 som taka stastnaaaaa.vsetkym vam zelam vela stastia 🙂

melanka21
7. okt 2012

@megy222 tesim sa s tebou 🙂 co ma vsetko caka pri tom odbere plodovej ak by som tam nakoniec sla???? co mi budu robit???

megy222
7. okt 2012

@melanka21 Ahoj dakujem moc 🙂 nieje to vobec nic strasne.ja som bola v Kochu.vycistili mi brusko a pod ultrazvukom mi nasli miesto kde mozu robit odber.Samozrejme ze vpich zacitis ale ked uz tahali vodu tak to som necitila.potom som este dve hodinky lezala na izbe.nechali ma doma este na druhy den a potom som uz sla normalne do prace.aspon u mna to prebehlo bez komplikacii.som rada ze som na to isla lebo aspon viem ze malinky je v poriadku a to je najdolezitejsie. 🙂 velmi ti drzim palceky 🙂

melanka21
7. okt 2012

@megy222 ach jeeej a ten vpych ti kde robili cez pupok??? :D ja vobec neviem ake to je a normalne mam strach nato ist ak by trebalo :D

megy222
7. okt 2012

@melanka21 vpich mi robili v oblasti podbruska.zalezi to na tom kde je miminko.aj ja som sa bala.ale som rada ze som sla a ze to dobre dopadlo.aspon mam istotu ze malinky je v poriadku.podla mojich skusenosti sa nemusis nicoho bat.a ozaj dnes som zacitila prve pohyby 🙂 normalne mi vybehla slzicka 🙂

susan1904
7. okt 2012

@megy222 gratulujem.tiez som po amnio.vysledky budu v utorok,neviem sa uz dockat

melanka21
8. okt 2012

@megy222 jeeej tak sa tesim spolu s tebou 🙂 super je to krasny pocit, ze??? a tie vpichy mi budu robit normalne alebo mi to nejako umrtvia??? jeeeminku, modlite sa aby dnes tie vysledky boli dobre lebo uz teraz neviem ako to zvladnem... :(

melanka21
8. okt 2012

@megy222 moja takze vysledocky mame super 1:19000 takze ziadne postihnutie nehrozi 🙂 som velmi stastna, ze nemusim podstupit amniocentezu 🙂

soni1
8. okt 2012

Ahojte, prosím vás, dnes mi lekárka povedala, že výsledky skríningu mám 1:40 000, je to v poriadku? Ja sa v tom vôbec nevyznám. Ďakujem

melanka21
8. okt 2012

@soni1 ano je to v najlepsom poriadku 🙂 ja som mala 1:19 000

soni1
8. okt 2012

@melanka21 Ďakujem. 🙂

melanka21
9. okt 2012

@soni1 ja som si prezivala to iste do vcera rana tiez sme nevedeli ci je vsetko v poriadku 🙂 ale ked mi zavolal lekar a oznamil mi , ze babo je zdravucke ze tie hodnoty su skvele tak mi padol kamen zo srdiecka 🙂 viem ake je to pre mamku tazke 🙂 ale treba len verit a dufat, ze vsetko bude dobre 🙂

megy222
9. okt 2012

@melanka21 jeeeeej tak to je uplne supeeer 🙂 .gratulujem..je to uzasne ked sa mamina dozvie ze to jej ocakavane miminko bude v poriadku.je to nadherne.este raz velmi velmi gratulujem 🙂 🙂 🙂

megy222
9. okt 2012

@susan1904 ahojcek...urcite dopadnu dobre neboj 🙂 ja som mala dost zle vysledky a nakoniec po amnio to dopadlo dobre.drzim palceky 🙂

susan1904
9. okt 2012

uz som to pisala,
amnio dopadla OKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKkk
cakame chlapceka
velmi sa tesim
drzim palce vsetkym cakatelkam na vysledky

melanka21
9. okt 2012

@megy222 dakujem velmi krasne 🙂

melanka21
9. okt 2012

@susan1904 gratulujem 🙂 samozrejme tesim sa s tebou 🙂

kejty95
11. okt 2012

nam vysiel vysledok na DS 1:25 :( na ultrazvuku sa nedalo nic zmerat, babatko bolo velmi zle otocene..
v utorok ideme na genetiku, napriek tomu verim, ze vsetko je ok. drzte palce, aby sme aj my mali dobre vysledky

melanka21
12. okt 2012

@kejty95 drzim samozrejme prsteky, nech je hlavne babetko zdravucke . Velmi veeelmi ti to prajem, viem co prezivate, budeme na vas mysliet :*

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deticky123
13. okt 2012

@fidka79 gratulujem zo srdca, ja som take stastie nemala ☹ krv v 12tt pozit, ultrazv v 12tt pozit, krv v 15tt pozit a posledna sanca bola amnio v 17tt-tiez pozit,tak kto si chce byt isty, radsej by mal absolvovat amnio, ak si maminka dietatko necha za kazdej okolnosti tak amnio je zbytocne... radujem sa s maminkami so zdravimi detickami a zaroven smutim s maminkami, ktore o svoje babenka prisli 🙂 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre