Pozitívny tehotenský test a krvácanie. Je to potrat?

shelly13
12. jún 2011

Ahojte. Aké sú vaše skúsenosti so začiatkom tehotenstva? Je krvacanie prirodzene? Ja som (neocakavane) zrejme otehotnela, k dr. idem az tento tyzden. Urobila som si test, pretoze mi meskal menzes. Objavila sa velmi slaba druha ciarka.. Zopakovala som. Zase slaba druha ciarka... Na to o dva dni krvacanie. Trvalo hodinu. Prestalo. Na druhy den zase. Takto sa to opakuje uz 4-den a vcera zo mna vychadzali aj akesy vacsie zrazeniny. Mam taku predtuchu, ze ak som bola tehu, tak uz asi nie som. Co si o tom myslite, ake mate skusenosti? Myslite, ze navsteva na gynde do zajtra pocka? Nemoze sa nic stat? Dakujem....

blavacka
12. jún 2011

ahoj, no z toho co si napisala usudzujem, ze ak si bola tehotna , tak uz asi nie si.
Pretoze pokial by si len spinila, tak by to mohlo byt este ok, ale pokial ide cervena krv a este aj zrazeniny ako pri menzes, tak to ok nie je.
Ale aj tak by som zasla pre istotu ku gynekologovi na ultrazvuk a krv, aby potvrdil alebo vylucil tehotenstvo.

gabriellka
12. jún 2011

myslím že pokial sa jednalo o začiatočné štádium tak návšteva gynekologa do zajtra počká. ale radšej buď pripravená na takú verziu ako písala blavacka ☹

normuliatko
20. jún 2011

Ahojte ja mam skoro podobny problem. Mne doktor potvrdil ze som tehotna, este mi nepovedal v ktorom som tyzdni ale zacala som spinit a teraz mam strach o babo bo sa mi moc nechce vyvijat ☹ zacala som uzivat kyselinu listovu myslite ze to pomoze???

majka_3
20. jún 2011

normuliatko skor by bolo dobre uzivat duphaston...alebo nechat to tak aby si ho neudrziavala nasilu a potom vo vacsom stadiu odide aj tak samo....preto sa hovori ze babetko prve 3 mesiace je iba na navsteve a rozhoduje sa ci ostane alebo odide ....

heln
20. jún 2011

shelly13 už asi vie správnu odpoveď..... je mi to ľúto.....

normuliatko, špinenie ešte nemusí znamenať úplný koniec, bolo veľa žien v nemocnici s krvácaním a dieťatko sa udržalo a prebojovalo cez to....... ak by šlo o zamlknutý potrat, tak tam už kyselina listová nepomôže, skôr Ti mal dať duphaston, alebo iné lieky na udržanie tehu, ak Ti teda nedal..... kedy ideš na ďalšiu kontrolu?
toto je otázka, pohľadaj si tému - také sú na MK, tam môžeš o tom diskutovať, tu sa Ti už nedá diskutovať.

monika15
20. jún 2011

hmmm, skoc k lekarovi, ja som mala menzes do 3 mesiacov.....
preto som ani k lekarovi nesla..sme to zistili v 3 mesiaci nahodou..... ze som v tom 🙂))
a vraj sa to stava.....

salma22
20. jún 2011

neodkladala by som navstevu doktora za ziadnu cenu ked ti test ukazal dve ciarky a krvacala si mala si hned ist na pohotovost.....ja by som na tvojom mieste sla na kontrolu ku dokimu aby si vedela na com naozaj si

lucia20
20. jún 2011

ja som bola z tyhc pripadov, ako aj moja mama, ja som mala pri prvej dcere menzes do tretieho mesiaca, pri druhej do druheho az pri tretej mi vysadila uplne. kazdopadne naber priamy smer ku lekarovi. a pri tretej ktora bola chora, mi pri amniocenteze povedali, ze mam vo vode krv, takze bud som krvacala na zaciatku ja, alebo malinka. a vobec sa to nijako neprejavilo a malinka nadalej bojovala...

zuzik1983
21. jún 2011

ja som teraz v podobnej situacii,v stvrtok som si robila test ,boli 2 ciarky a v piatok som dostala menzes 😕

6mia6
21. jún 2011

teiž sa pripájam, som približne v 5tt, dnes som bola u doktora a tehotenstvo potvrdil ale ďalších rečí sa zdržal. nedal mi ani tehotenskú knižku. ale nemám krv len slabý hnedý výtok. Dal mi tabletky Ascorutin a kľudový režim.

monita81
21. jún 2011

Ahoj,ja som to prežila minulý týžden a bol to potrat.V pondelok doktor videl aj 10mm bublinku a HCG 5659 a v ten deň som začala aj krvácať a až v piatok ma vyčistili,MA v 6tt. ☹

nanna6
21. jún 2011

ahoj,neboj sa.ja som sa v 5tt zobudila na silné kŕče a pichanie v podbrušku poležala som si 7 dní v nemocnici kde mi nasadili Duphaston, kt.chráni bábätko v maternici. prvé 3 mesiace som musela len ležať.slabo som krvácala až do 3 mesiaca!!!len raz som šla na pohotovosť, to zo mňa krv len tak tiekla,vtedy som bola v 8tt. sono neukázalo nič vážne lekár mi zvýšil dávku Duphastonu a bolo to. dnes začínam 7 mesiac a náš chlapček sa má fajn.držím palce.spýtaj sa lekára, či by ti nepredpísal Duphaston, nerobia to radi lebo je drahý, ale skús to.držím palce a daj vedieť ako to dopadlo.ahoj

monika12323
30. sep 2019

@monita81 ahoj, píšem dosť pozde ale zaujala ma tvoja hodnota hcg ja som tiež 6900 a začala som krvácať :( ako si dopadla máš babo?

monita81
1. okt 2019

@monika12323 Ahoj,áno mám,pol roka po potrate som otehotnela🙂 a chvala bohu so šťastným koncom.Nie vždy pri krvácaní musí ísť o potrat,so mnou ležali babule,ktoré si pár dní nechali v nemocnici a všetko dobre dopadlo,väčšinou išlo o myom.Každopádne moc ti držím palce,aby ti to dobre dopadlo.🙏😘

blacki
1. okt 2019

Ja som tiez uplne normalne krvacala, ze som tehotna ma napadlo az ked sa mi zacalo zvacsovat brucho, bola som unavena a zacalo mi byt zle. Doktor mi potvrdil tehotenstvo na zaciatku 4.mesiaca. Mala je bojovnicka, vsetko zvladla a ja som ani nevedela, ze sa vo mne nieco odohrava. Teraz ma uz 3,5 roka a je to nezmar dodnes. Drzim palce, aby to tiez malo stastny koniec.

monika12323
1. okt 2019

@monita81 ty si asi zrejme prirodzene otehotnela ci??pri ivf je to rizikovejsie a krvácanie ma zvyčajne zlý koniec 😪

monita81
1. okt 2019

@monika12323 Nie,ja som po 9. IVF

monika12323
1. okt 2019

@monita81 cozeeeee máš môj obdiv! A v čom bola chyba zistili niečo, pripadne zmenili pri ďalšom vklade? Aký ste mali problém

monita81
1. okt 2019

@monika12323 U nás neni možné prirodzené počatie.Ale bolo to ťažké.Ale stálo to zato.Ty krvácaš stále?Nebola si u dr.?

monika12323
1. okt 2019

@monita81 prečo nie je možné? Ja už mám po to krvácanie bol potrat

monita81
2. okt 2019

@monika12323 To je mi ľúto😢,ale určite treba bojovať.Je to moc ťažké,hlavne teraz.Prajem veľa sily do ďalšieho boja😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre