Pozitívny tripple test a odporúčanie na genetiku

gabikacentrum
18. máj 2018

Ahojte mal niekto pozitívny triple test a boli ste po ivf dnez mi lekár oznámil ze mam tie test pozitívne poslal ma na genetiku strašne sa bojím usg v 13 TT bol v poriadku až teraz v 16 TT vyšli triple pozitívne

sarah1988
21. máj 2018

@lin232 Tesim ss s tebou😍😍😍

lin232
21. máj 2018

@sarah1988 dakujem :*

zuzanapjat
22. máj 2018

Ja som tiež odmietla triple test. Minimálne 4 ženy v okolí, čo poznám mali pozitívne výsledky a so stresom chodili na rôzne ďaľšie doplnkové vyšetrenia, platili 400€ a samozrejme všetkým sa narodili zdravé deti. Ale ten stres v tehotenstve........... tak by ma zaujímalo na čo je to dobré? Každá vie, že v tehotenstve treba mať hlavne kľud. Už keď sa dieťatko narodí akékoľvek, určite to nezmení to, že budete plakať a stresovať už počas tehotenstva a len mu priťažíte... aj sebe. Keď si človek pomyslí, že niektoré okamžite v panike zvažujú a podstúpia interupciu... a prídu o zdravé deti...... A potom samozrejme opačný postup - všetko okey a narodí sa choré dieťa. Napriek tej všetkej modernej medicíne a xy prístrojov a odberov. Ja som povedala lekárovi, že chcem max 3 utz úpčas tehu a zospodu ma nevyšetruje vôbec. Cítim sa dobre a keď sa má stať niečo, nezabráni tomu ani moderná medicína.

renata9
26. máj 2018

Ahojte,pridávam sa k Vám ,mám 38 rokov a triple test v 11tt vyšiel riziko DS 1:25.
Objednala som sa na sono robené 12+6tt - NT 1,3mm ,NB+
druhé sono robené 13+3 - NT 2,2mm ,NB+
Zatial som ako tak v kľude ale počkám na odber v 16tt a ked tam bude zas väčšie riziko,podstúpim odber plodovej vody a asi aj trisomy testy.
Držte palce

sarah1988
27. máj 2018

@renata9 Ked pojdes na odber plodovky.nenusis platit za trisomy uz.Neboooj bude to dobre.Ja poznam babu ktorej to vyslo 1:2na ds v 42 a ma zdraveho chlapca.Prajem vsetko dobre😍Bude to urcite v poriadku

terez01
27. máj 2018

@renata9 v 11 tt. to nie je Triple test.

renata9
13. jún 2018

ahojte,takže som si počkala na výsledok krvi v 16tt a som s toho zaskočená.Mali ste niektorá pozitívny výsledok v 11tt a v 16 negatívny? Bola som na genetike a vôbec mi neodporučili amnio.Výsledok spočítania z 11tt a 16tt mám tákýto.Co si o tom myslíte? Idem ešte v 20tt na veľké sono

sarah1988
13. jún 2018

@renata9 No v tomto sa nevyznam.Ale myslim ze ti to vyslo len koli tomu veku tak vseljak.Bude to v poriadku.drzim palce 💗

terez01
13. jún 2018

@renata9 podľa mňa to máš dobré,aj v závere ti to dr.napisal. ono v tých rizikách vzhľadom na vek si mohla mať zlý výsledok v 11tt ,ale ako ti napisal dr. odbery máš dobré

renata9
13. jún 2018

@sarah1988
@terez01 dík baby,ono aj tá genetička mi povedala ,že tá prvá vzorka z 11tt mohla byť ,,rozkývaná,, a preto to tak blbo vyšlo....................inak som rada ,že to takto dopadlo,uvidím aká bude to sono v 20tt

sarah1988
13. jún 2018

@renata9 urcite to tak bolo.bude to dobre 💗💗💗

terez01
13. jún 2018

@renata9 určite to budeš mať dobré,inak niekedy ovplyvnia výsledky aj to,ako sa s krvou narabalo,či im dlho nestála v labaku. Určite to budeš mať dobré aj v 20tt. Určite sa nemáš prečo báť 😉

adka287
16. aug 2018

Ahoj aj ja som mala tieto testy pozitívne na DS zvýšené riziko.Bola som na odbere plodovej vody v BA a vyšlo mi to negatívne.Zbytočne človeka vystresujú.Držkaj sa.

alojzova
26. okt 2019

@kitty2803 aj smutno to potvrdilo a bábo je zdrave

alojzova
5. nov 2019

@kitty2803 Aj Amino potvrdilo postihnutuw

tinka78887
8. jan 2021

@majuska_ch dobrý večer prosím vás a odber plodovej vám to vyvratil????

majuska_ch
9. jan 2021

@tinka78887 áno, vyvrátil, žiadne postihnutie tam nebolo, dcéra má už skoro tri roky a zdravá ako repa 😁

evaachesa
9. jan 2021

Mne už sestrička po odbere oznámila aby som sa nestresovala ak aj vyjde pozitívne, lebo často je to skreslené a nepresné. Ja som si ale dávala robiť zároveň aj Nifty test, ktorý vyšiel v poriadku a Triple nakoniec tiež.

tinka78887
11. jan 2021

@majuska_ch ďakujem mne namerali NT 4,2 a nosova kosticka nevyvinuta robili mi to t 12tt plus 6...takže vysledok1:4 down tripple test mi robila dr az po sone to uz bolo 13tt plus 5 a má sa to do 12tt tak sa obávam tých výsledkov 😥idem aj na genetiku a odber plodovej drzte mi palce 🙏

hope170317
11. jan 2021

@tinka78887 my sme mali 4:5 na DS okrem ineho a DS nema 🙃

tinka78887
11. jan 2021

@hope170317 super gratulujem🙏🍀 boli ste aj na odbere plodovej???

hope170317
11. jan 2021

@tinka78887 najskor na najrozsirenejsich Trizomy a potom na amnio (na amnio by som nesla ale na Trizomy aj ked boli negativne na vsetko zakladne sme mali problem, tak sme sli aj na amnio, amnio bola posledna volba)

alex2019
20. jan 2021

@hope170317 ahoj, sice je toto uz troska starsie, ale chcela som sa opytat, lebo celkom nerozuiem tomu co pises, ale pripomina mi to moju situaciu. mala si zly ten standardny screening, potom negat a potom negat amnio? a odporucal lekar/genetik amnio aj napriek tomu, ze si mala negat Trisomy? lebo ja mam screening 1:6 DS, Trisomy Complete negat, ale kedze ten podiel detskej vzorky v mojej krvi bol az 20% tak genetik hovori, ze nema velky zmysel robit amnio, ze s naj pravdepodobnostou by to aj tak vyslo tak ako Trisomy...no a ja stale nad tou amnio rozmyslam, lebo na jednej strane, ano, je to iste riziko, ale dava to aj vacsiu istotu.. nie ze by som Trisomy neverila, ale isla som do toho s tym, ze som citala, ze ak tam daco bude tak sa aj tak robi amnio pre potvrdenie..a aj ked ja som opacny pripad, tak stale proste rozmyslam, co ak..

hope170317
20. jan 2021

@alex2019 ano skoro tak... Tripple pozit na DS, ES... Trizomy negat na vsetko to co je vypisane, ze je predmetom tohto testu, ale pod textom v tych malych pismenach bolo, ze okrem toho, aj ked trizomia 16 nie je predmetom tohto testu detekovali, ze 30 per. buniek vykazuje trizomiu 16. Takze amnio. Amnio tiez nerobia sirokospekralne nejakych co ja viem z nejakych 1000 mutacii je to tiez len ten zaklad 10 ako Ds a pod a navyse len to co vyslovene genetik zakrtne, cize sme mali len ten zaklad plus t16... Amnio sme mali negativne ale... Ale malo to ale to je na dlhšie, robili nam nove vyhodnotenie amnio na dalsie co ziadala geneticka. Podstata u nas bola v tom, ze dna plodu a dna placenty je rozdielna. To znamena ze placenta moze mat bunky DS ale plod nie a aj naopak. Ja som mala vadnu placentu (evidentne) a preto tie bunky t16 ktore vaak plod nevykazoval.

miankass
12. júl 2021

@linda_pindurova aká si poisťovňa a koľko si platila za amnio?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre