Práceneschopnosť a rizikové tehotenstvo. Poradíte?

swesi
11. jún 2013

Ahojte.... chcem sa opýtať... som na PN od začiatku októbra 2012, som po laparoskopickej operácii a odporučili mi otehotnieť.
No aj ma upozornili že určite budem na rizikovom. Viem že PN vyplácajú len 52 tyždňov ( čo je v mojom prípade len do októbra 2013).Mohla by som ukončiť starú PN a zároveň začať novú,bez toho aby som stratila nárok na nemocenské dávky a trvali by mi až do materskej dovolenky???

linka
11. jún 2013

Ahoj,ja som mala ten isty problem minuly rok,nic na tom nezmenis,ked ukoncis PN staru,do novej ti zarataju aj tu staru,cize len do oktobra dostanes davky,aj ked budes mat novu...musela by si si medzitym platit poistne 26 tyzdnov,aby ti vznikol novy narok na tych 52 tyzdnov...

gapa
12. jún 2013

súhlasím, že poberať nemocneské môžeeša len 52týž, ale ak si zamestnanec (možno aj povinne szčo, to neviem), tak tam je výhoda, ak ti trvá pn do 52týž., tak ti trvajú poistenia všetky v soc.poistoni, prerušujú sa po 52týž. od začiatku pn (každej zvlášť), tj. ak si zamestnanec, tak je toto jedno pre, aby si ukončila pn a začala druhú, ak budeš pn dlhšie ako 52týž. ale určite ešte počas poberania nemocenského tj. nie po 52týž. ukončiť Ostatné neriešim, z akého vym.základu sa ráta ...