Prečo máte niektoré vypuklý pupok v tehotenstve?

anittka
19. jan 2009

Baby toto bude asi strelená otázka ale pozerala som si nejaké albumy a niektoré maminky mali v tehotenstve taký vypuklý pupok. Je to bežná súčasť tehotenstva alebo to majú len tie, ktoré ho mali výpuklý už pred tehotenstvom? Prosím nesmejte sa mi za tak blbú otazku 😅 😀

emily3
19. jan 2009

😀 tak to je blba otazka, ale je to normalne opri teho ako sa brucho natahuje tak sa az pupok prevrati...pri prvom tehu som to nemala ale pri druhom mi islo brucho dopredu a citila som ako sa mi pupok prevratil... 😉 po teho sa vratil spet a mam ho normalny.

emjee
19. jan 2009

je to bezne, aj ked nie vsetky to maju 😉

bejca
19. jan 2009

ja som nemala vypuknuty pupok 😉 ale ocernal mi a az teraz pomalu rok po porode sa mi to ako keby vysupalo 😅 😉 ked som bola tehu a po porode mi to neislo odtial dolu nech by som robila cokolvek 😅

marfic
20. jan 2009

🙂

marfic
20. jan 2009

ja mam tiez pupik vonku

jasminka
20. jan 2009

mne sa tiez uplne pupok vystrcil von a este sa mi spravila aj taka pigmentova ciarka cez cele brucho 😉

enenka
20. jan 2009

tak keby ste videli moj pupok .... riadne by ste sa nasmiali ... je uplne vystrceny vonku, a vyzera ako naspulena pusa, teda sa stale smejeme, ze to malicke nam takto posiela pusinky ... ale vazne, je to smiesne ... trci mi spod kazdeho tricka, svetra ... len ma nestraste, ze po porode sa nevrati na svoje povodne miesto 😲

veronika81
20. jan 2009

vraj sa ten pupok zvykne vytlačiť von až ku koncu tehotenstva, ale ja ho mám vystrčený už od 5-teho mesiaca, mne začalo strašne skoro rásť bruško (už na začiatku 4. mesiaca ľudia spoznávali moje tehu) a rastie mi úplne dopredu, tiež pod oblečením je vidno taký hrbolček 😉
Ale netrápim sa tým, malo by to potom zmiznúť, tak dúfam.. Akurát sa mi tam urobila nepekná stria nad pupkom, lebo som mala piercing a koža mi v tých miestach nepekne popraskala ☹

munu
22. jan 2009

ja neviem, moj pupok je odlisny od vsetkych, ani sa nevystrcil vonku, ani sa nesplostil...len je taky akoby tmavo-hnedy... mala tak niektora z vas? akoby sa vsetok ten pigment co ide cez brusko najviac sustredil na pupku...

luciauk
22. jan 2009

ja som mala pri každom tehu pupok viac vypuklý a teraz sa mi ani nevrátil späť 😲 😔

linea negra /pigmentová čiara/ sa zvykne tvoriť cez celé brucho, pričom najtmavší býva pupok. vytvorí sa aj na dvorcoch bradaviek, ale po pôrode všetko zmizne, niekomu po mesiaci, niekomu po roku, niekomu zostane pamiatka aj celý život... 😉

petra1985
23. jan 2009

ja ho mam tiez cely vonku a tmavy, ale ked si niekedy lahnem strci sa mi aj dnu..ja mam pocit, ze je vonku len vtedy ked dietatko je ulozene viac v predu a tlaci na ten pupok.. a tu pigmentovu ciaru ja mam uz asi od 3 mesiaca 😲

alias313
23. jan 2009

ja nemam pupok von 😉 a velmi sa tomu tesim...a dufam, ze mi uz ani nevybehne 😀

babullka1
23. jan 2009

kamaratke vybehol pupcek uz v 17 tt ale uplne ako go¨mbicka:D

nikollette
23. jan 2009

Aj ja mam pupok vonku,asi od 7mesiaca.. aj ked nie velmi.. a ked si lahnem tak obcas sa vrati aj na miesto.. mi ti pripada, ako keby bol vystrceny, len ked tlak dietatka zvnutra na pupok najviac tlaci.. to vazne sa moze stat ze mi ostane takto vonku??? Tu pigmentovu ciarku zatial nemam, a dufam ze ani nebude.. 😀

erikaaaa
23. jan 2009

ja som tiez mala asi od polovice tehu pupok vonku, sa mi to dost nepacilo, ale po porode sa hned otocil naspat a mi to bolo take cudne, som si normalne zvykla na taky pupok 😀 aj ciara sa mi urobila tiez tak pred koncom, a ta uz tiez zmizla 🙂

snehulienka
23. jan 2009

mne sa nevypucil, skor zarovnal s bruchom.

nikollette
26. jan 2009

A mate ho aj vy taky citlivy?? Lebo ja ano... ked sa mi ho nieco dotkne, tak je to trocha neprijemne..ako neboli ma, len je taky citlivy.. aj ked mi zvnutra babo naraza na pupok, tak mi to nie je prijemne.. je to normalne? 😨

jarka82
26. jan 2009

ahoj nikollette je to normalne ja mam pocit ako keby ma babetka do pupku kusali 😀 😀 😀 inak ja mam raz pupok von poto ho mam dnu a niekedy ho ani nevidno je zarovno z bruskom 🙂

danu
14. sep 2009

tilly • 1d, 32tt • Dnes o 14:02
má niečo spoločné pupok matky s tehotenstvom?

vždy bol jedným z príznakov môjho tehu vystrčený pupok...

teraz ho mám úplne vonku (asi od takého 16tt) a strašne ma bolí, mám ho citlivý na dotyk a červený...

môže to byť len podráždené od oblečenia? alebo to má niečo spoločné s dieťatkom?

bábo sa relatívne dobre hýbe, ale ten pupok dosť bolí...

lienka79
14. sep 2009

ja mam normalne pupk dovnutra,ale ku koncu tehu,co ej logicke, ako ratslo brusko, sa pupok "vystieral" a trosku trcal dopredu....ale nie az tak,nakolko nepatri m medzi 20 kilovky 😉

tilly
15. sep 2009

danu, ďakujem 😉 skúšala som aj cez vyhľadávač, ale nič mi to nenašlo 😉

misskkaa
16. sep 2009

tak ja tiez nemam ziadny vystrceny pupik...mam ho sice zarovno bruskom,ale nie vystrceny... 😵 ..kamoska bola v 24tt a uz ho mala vonku,...to je asi indivudualne...myslim ze je neni o co sa bat.... 😵 😵

maja177
16. sep 2009

tak ja mam pupok vystrceny asi od nejakeho 30tt, a riadne, asi centimeter a vyzera to hrozne 😝 cez tricko mi vsetko trci, dufam, ze sa to vrati potom do povodneho stavu 🙂

renatkas
16. sep 2009

vystrceny pupok? dajte link, aby som vedela ako to vyzera 😀 ved kazdej tehotnej rastie brucho..

tilly
16. sep 2009

maja, vráti sa to tam, kde to bolo... keď schudneš

misskkaa
16. sep 2009

no to je jasne pupik sa zastrci spet... 😀 😀

nikollette
16. sep 2009

No pupík sa vrátil pekne na pôvodné miesto 😉

maja177
16. sep 2009

uf tak snad sa zastrci, lebo niekde som tu citala, ze im taky ostal 😲 a dufam, ze schudnem na povodnu vahu 😝 😀

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mrauco
18. sep 2009

Ahojte, ja som ešte len v 12.-13. tyzdni, a dost ma picha pod pupkom, a ked sa ho dotkenm niekedy bolí a dosť dlho trvá, kým zas prestane. Dost to boli akoby mi ho niekto rezal zvnútra. Mozno , ze je to tym , ze rasti a nathuaje sa brucho. Mate podobnu skusenost,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre