Prečo máte niektoré vypuklý pupok v tehotenstve?

anittka
19. jan 2009

Baby toto bude asi strelená otázka ale pozerala som si nejaké albumy a niektoré maminky mali v tehotenstve taký vypuklý pupok. Je to bežná súčasť tehotenstva alebo to majú len tie, ktoré ho mali výpuklý už pred tehotenstvom? Prosím nesmejte sa mi za tak blbú otazku 😅 😀

danu
16. dec 2009

katka22r • 36tt • Včera o 20:12
tehulky ahojky je vobec niektora taka co ma pupok stale dnu?vonku ho mam len obcas ak lezim na brusku je to podla vas oki?ked lezim niekedy je hlboky proste je stale taky aky pred otehotnenim proste dnu....nemal by byt pupok vonku?

zuzu1980 • 1d • Včera o 23:39
katka, ja som mala pupok dnu pocas celeho tehu

nevesta • 1d, 35tt • Dnes o 09:00
Katka, nestresuj, ja ho mam dnu a pri prvej dcerke mi ani nevysiel 😉

surviver • 37tt • Dnes o 09:34
katka,myslim si ,že to vobec nie je dôležite,či je dnu alebo von,vôbec sa nad tym nezamyšlaj 😉 Ja ho mam tiež ešte dnu a vobec mi to nevadi 😅

katka22r • 36tt • Dnes o 09:51
hmm tk aspon viem ze niesom sama lebo ja so sa zlakla ze musi ist vonku 🙂

certica • 2d • Dnes o 09:56
ja som pupok nemala ani pri jednom tehu vonku 😉 a pravdu povediac mi to je aj sympatickejsie 😀

nevesta • 1d, 35tt • Dnes o 10:13
Jj mne sa to tiez viac paci 😀

adamko05 • 2d • Dnes o 10:15
ani ja som nemala vonku pupok ani pri jednom... neprišlo mi to vôbec divné... pri prvom som ani nemala tu čiarku cez bruško, ako veľa mamičiek máva... ani to mi neprišlo divné... pri druhom som čiarku mala, taku slabu, ale mala 😉

chymenitta33
16. dec 2009

Ahojte ja som nemala vôbec pupok vonku, len tku jemu čiarku cez bruško inak nie-..a podla mna je to oki niekoho tu vylezie a niekomu nie 😉

miriam21
25. jan 2010

ja som mala pomerne dost hlboky pupok pred odtehotnenim a teraz som v25tt ho mam trochu vypukly...takze si myslim ze je to normalne

kvetinqa
3. okt 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci je normalne ak sa mi pupok skor zvacsuje a je este viac vnutri. Mam z toho dost stres, moze to znamenat nieco zle? dakujem

space1
8. jan 2011

ahojte babenky, chcem sa opýtať či je normálne mať pupok ako modrinu? 😲

msandrea1311
10. jan 2011

@space1 Ahoj ja som mala v prvom tehotenstve modrinu okolo pupku a poriadnu teraz ma len veľmi bolí niekedy mám pocit že mi ide bruško prasknúť a vtedy pomôže len teplá sprcha a potom pekne ponatierať olejčekom alebo mastným krémom :o)

space1
11. jan 2011

@msandrea1311 vďaka za príspevok, už som mala stres, vidím že máme spoločný mesiac T.P ja mám termín 24.2. a tiež to bude chlapec , a tiež sa začína na S-Simon a tiež som sa zaregistrovala len v decembri. toto je už síce teho , mám 15r.dcéru Michaelu/mimochodom tiež spoločné🙂 aj M aj vek aj dcéra🙂/ale okrem počiatočných nevoľností bolo všetko o.k..teraz je problémov až- až.hlavne nech sú zdravé, držim palce 😵 😉

vladimira32
11. jan 2011

@msandrea1311 Ahoj, aj ja mám pupok ako modrinu - čiernu, dosť mi stmavol. A bolesti strašné hlavne okolo pupka, keď sa malý otáča alebo kope. A mám boleti aj vnútry v bruchu, keď kope al. sa otáča. Ale čo by sme pre naše deti nevydržali.

tanja61
20. jan 2011

ahojte baby ja mam pupok vypukly a tmavy myslite to ze je tmavy je ok?priatel ma vcera vystrasil ze to nieje podla neho ok a ze mam ist k lekarke a ja teraz neviem co robit poradte 😉

mirka285
20. jan 2011

@tanja61 je to uplne normalne,vacsine zien pocas tehu pupok stmavne...

zuveru
20. jan 2011

@mrauco ja som mala to iste v pondelok, v utorok som isla do poradne a pytala sa doktora, povedal ze to je normalne, brusko sa zvacsuje a tlaci kde len moze 🙂))) je to v pohode

tanja61
20. jan 2011

@mirka285 dakujem za odpoved🙂nevyzera to najlepsie skor ako keby som sa niekde udrela no dufam ze je to ok 😉

mirka285
20. jan 2011

@tanja61 ja som sa este doteraz poriadne toho tmaveho pupku nezbavila a to ma mala pol roka 😀 ale dufam,ze do leta to zmizne uz uplne,lebo mas pravdu,moc esteticky to teda nevyzera ☹

tanja61
20. jan 2011

@mirka285 dakujem mirka tak som kludnejsia dufam ze to nieje zazrata spina 😀 😀 😀

space1
21. jan 2011

@tanja61 😀 😀

iwka20
15. feb 2011

AHojte, je normalne ked mi vysiel trosku pupok uz v 14 tyzdni?

lola1405
22. mar 2011

ja mam pupok stale vo vnutri amalinky malilinky len taka ciarocka je to v pohode???

laurinka21
10. jún 2011

ahojte. chcela by som sa opytat, ci to, ze je pupok dnu znamena porod cisarskym rezom. dakujem 🙂

tinki
10. jún 2011

@laurinka21 nie, neznamená..

quappa77
16. nov 2011

@vladimira32 Ahoj, len by som sa chcela spytat, kedy ti tie bolesti v oblasti pupku zacali a co na to povedal lekar. Idem do poradne tento piatok, doteraz mi nic nebolo, ale od vcera ma dost boli na dotyk oblast bruska v okolo pupku. Takze je to normalne? Nechcem zbytocne panikarit, v piatok sa na to opytam svojej lekarky, len ma to trosku vystrasilo. Vopred dik za odpoved 🙂

vladimira32
16. nov 2011

Bolesti som mala ku koncu tehu / tak asi 2 mesiace pred porodom/, neboli pravidelné. Možno ma to bolelo tým, ako sa malý otáčal a že bol už dosť veľký. Netreba mať strach, nič to neznamená. 🙂 A nechcem ťa strašiť, ale tých bolestí bude viac a hocijakých. 😀

vladimira32
16. nov 2011

@quappa77 bolesti som mala ku koncu tehu /tak asi 2 mesiace pred porodom/, neboli pravidelné. Možno ma to bolelo tým, ako sa malý otáčal a že bol dosť velký. Netreba sa báť, neznamená to nič. A nechcem ťa strašiť, ale tých bolestí bude viac a hocijakých. Držím palce 😀

quappa77
16. nov 2011

Dakujem za odpoved, si ma potesila 🙂 Tak nebezim zajtra na pohotovost......

bubla30
9. jún 2012

ahojte baby, ja mam tiež problém s pupkom- ale nejde o vypuklosť-som v 27 tt a asi tri dni mám také ťahanie/tlačenie v okolí pupka- asi 1 cm vľavo, niekedy aj priamo na ňom samotnom...keď sedím, tak to ani necítim, ale ked chodím alebo sa nejako natiahnem, zase to začne. neviem sa z toho vysomáriť, nič ťažké som nedvíhala, len mám za sebou trojdnovu sluzobku, ktoru som travila v aute- ale som aj oddychovala. neviete poradit, cim to moze byt? Mohol maly zmenit polohu a tlaci mi tam? Mali ste nieco podobne- a ak ano, prestalo to po par dnoch? Inac sa mi zda, ze mi v poslednych dnoch aj trosku narastlo brusko a je akesi tvrdsie...dakujem za radu!

katusa116
2. jan 2013

ahojte baby ktoré mate cez bruško pigmentovu čiaru že vraj to budu chlapci nech to potrvrdia tie mamičky čo mali a su už po pôrode

moon1979
2. jan 2013

@katusa116
tú čiaru má každá jedna bez ohladu na pohlavie dieťaťa 🙂 po pôrode zmizne automaticky ...

dedenini
2. jan 2013

@bejca presne to iste som mala aj ja..nemala som az tak vonku a dost mi zcernal..este priatel mi vravi po tehu ze co si to neumyjem..ale to neslo... az tak po pol roku sa mi to zacalo supat... bolo to divne ....

bejca
11. jan 2013

@dedenini aj mne sa to potom osupalo a zmizlo 😉

marika1066
5. jan 2015

Ahojte žienky, ja som v 37 tyzdni a dnes pri sprchovaní pozerám na pupok a okolo neho mam modrinu, neviete ci to nie je nebezpečne,?

matuliks10
9. nov 2015

Ani ja nemam pupok vonku a ani pigmentovu ciarku...a to mam uz teda riadne brusko...☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre