Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
5. aug 2009

no nik tak idem haji. dnes to chcem stihnut pred stvrtou 😅 😅 😅

dobruuu nocku 😔 😔 😔

vlnka
5. aug 2009

Ahojte kočky.Dnes som spala vdaka dazdiku,sice prerusovane,ale aspon som sa neprebrala na dlhsie.Normalne ten konik je uz zavislost.Len co vstanem sa na vas tesim,co ste popisali 🙂
Ivka mne sa nahodou pacia tehotne s obtiahnutymi trickami,ale nie na vysokych podpadkoch 😉
Ved to brusko je pre mna taka pycha,mne to pripada mile.Inak ja to nejak neviem zhodnotit,ci brusko padlo alebo nie,ale ked ma vidia kamosky tak tvrdia ze ano.Babatko sa uz chysta.,
Alex aj mne stale niekto nieco kupi,na jednej strane som rada,ale na druhej to nemam kam davat.Zvlast,ked je to pre malu v starsom veku.Zajtra ideme s manzelom objednat kocik a autosedacku a to som zvedava,kde to budem drzat.Sice mame 3 izbovy byt,ale tolko volneho priestoru nikde nemam.
Capy ja sice mavam nizsi tlak,ale az taky nizky nie...a vcera mi z toho bolo fakt zle.Az ked som vypila asi 2 l vody,zlepsilo sa to.Na nizky tlak odporucaju cervene vino...ja sice nemozem,ale ty vpohode.

alexandrah
5. aug 2009

ahojte - vlnka - ja som na tom rovnako, nikdy v zivote som nechatovala, a teraz, hned kukam, co ste napisali 😎
my mame teraz uz dobre pocasie, snad uz nebudu take horucavy, jak boli, vcera som normalne zaspala o tej 12 cca, a vstala az rano o 10.
my tiez velky byt, ale vstavane skrine zatial len 2, v spalni a v chodbe, do detskej planujeme, ale tak za rok 😖 , takze zatial sa to snazim vsetko preorganizovat, aby som mala kam dat ... svagor s priatelskou mi vraj tiez nieco kupili, len to zabudli doma, tak som im hned nakazala, nech to co najskor donesu ... oni kupili nieco na male babo, a maju fakt dobry vkus, hlavne ta baba, tak sa tesim ... a este ani nemam vsetko, tak mozu ...
my kocik budeme mat bud na balkone - mame 2 velke, alebo v "pivnici! - mame taku priamo na chodbe na poschodi, tak ked sa to tam nejak urovna, asi bude tam.
mne bolo vcera na navsteve strasne teplo, svokrovci nemali vyvetrany byt, lebo tam dlhsie neboli, tak som tam trpela.

capy
5. aug 2009

vlnka ja si vinko dam len sem tam. ani ja by som nemala. este kojim 😉

no ja vypijem cez den asi tri litre vody. tak je to v poho.

my sme dnes vstavali o deviatej 😉 napapali sme sa, boli sme vonku. uvarila obedik a tomino od pol jednej haji 😉

my mame kocik v kumbale ako to volame. je to taka miestnost pred dverami 😉

vlnka
5. aug 2009

Avojte...no ja nemam kumbal,pivnicu mam plnu stavebnej chemie a balkon,ten sa mi nezda vhodny pre ulozenie.Byvame tak,ze z oboch stran mame cestu a velmi sa prasi.Ten kocik by vyzeral.V bloku sice mame kocikaren,ale tu si nejakym sposobom privlastnil sused a spravil z toho dielnu.Este sme tu nebyvali.Takze fakt neviem kam s kocikom.
Capy vidis,na to som vobec nemyslela,ze ty este mozes kojit.U nas cely den prsi,tak som nevystrcila nufak z domu,ale teraz sa chystam k nasim.Prisli z dovolenky,tak idem pozriet,aki su opaleni. 😎

capy
5. aug 2009

tak tomino je uz hore. dame si zemiaciky s karfiolikom a ideme von 😉 papa vecer

vlnka tak to ti nezavidim. ale urcite nieco vymyslite. my sme mali predtym kocik v hale 😉

ivkaivka
5. aug 2009

alex, steniatko sa ma super, ja sa on staram hlavne dopoludnia, kym nepridu nasi-cize aj popoludi-tak do 16.00, ale aj potom ho chodim pozerat-je rozkosne. Je to Bavorsky farbiar (polovnicky) a vola sa Ema-to meno mu dal chovatel 😀 Nasa suseda sa tiez vola Ema, tak cakame, ktora skor zareaguje.
Vlnka, aj mne sa pacia tehu v obtiahnutych veciach, len ja sa nepacim sebe 😒 Vlnka a po tolkej vode Ti neopuchli nohy? Aj u nas dnes v kuse prsi, asi by som radsej brala teplo. Malo by sa to zariadit tak, aby prsalo vzdy od 22.00-06.00 😀

alexandrah
5. aug 2009

ahojte, rada vas opat "pocujem", aj mne sa pacia pekne a stihle baby v obtiahnutom, len ja sa sama sebe nepacim - respektive - ako v ktorom zrkadle ... 🙂 vlnka - keby sme nemali dat kam kocik, asi by bol v detskej, alebo v hale alebo tak. my nastastie byvame dost vysoko - na 7. poschodi, tak sa moc neprasi, a z oboch stran domu mame park, takze aj pekny vyhlad. hlavne nas havo miluje kukat sa von balkonom, a potom steka na okoloiduce psy.
dneska mi je nejak blbo - teda asi 2 hodiny, nemozem dobre dychat. ja mam aj take ze hyperventilacia - ale to sa neda liecit, len asi magne a dychat do sacku, ale to nezabera, take, ze sa nemozem poriadne nadychnut, alebo predychnut (oreto sa trosku aj obavam, ako budem dychat pri porode), len som to skoro cele teh. nemala, az posledne dni, pred spanim, ale dneska ... snad to prejde, je to hroza ... o 2 hodiny ideme na masaz, dneska som zehlila, ked je chladnejsie.
capy - aj ja lubim vinko - ale v teh. si ho nedavam 🙂 , ale inak take posedenie s kamosmi pri pohari vinka, super. aj karfiol, mnam.
ivka - pozdravuj havinka - ja ked sme dosli niekde na navstevu, kde mali psa, ani som nesla dnu, ale najprv som isla pozdravit psa vonku. ale teraz mam svojho uzasneho havinka (strasne mi pomaha, hlavne ked som cele dni sama doma).
vlnka - smola s tou kocikarnou, asi by sa toho sused po priatelskom upozorneni dobrovolne nevzdal, ze? a davat to na sud by trvalo ... snad to nejako vymyslite, daj potom vediet. inak, moj manzel, jak sme tu boli na zaciatku my dve a vnoci sme nespali, ta som mu povedala ze si pisem s vlnkou, tak sa ma kazdy den pyta, co ma nove vlnka a co napisala. potom ked si pisem aj s ostatnymi, tak slovo vlnka zovseobecnil, a mysli tym kazdeho, kto ma co nove, ale sranda, nie?

ivkaivka
5. aug 2009

alex, Ty mas co za psika? Ten nas da riadne zabrat. My totiz okrem steniatka mame este aj velkeho farbiara, vola sa Alan, ma 5 rokov a si vies predstavit ako teraz ziarli. Je to normalne boj o teritorium 😀
Tu hyperventilaciu si mala aj pred tehotenstvom? Nezavidim, musi to byt priserne, mat problem s dychanim. Nebude to zmenou pocasia? Tie teplotne vykyvy daju zabrat. Dnes bolo u nas velmi skaredo aj dost chladno, normalne na sveter a ponozky :-
( Ja som mala okolo 20tyzdna vysoky pulz 120 za min.- reakcia na cipky Torecan, nemohla som sa nadychnut, bolest pri srdci, v chrbtici a panikarila som, ze asi budem mat infarkt. No infuzie mi zabrali. Tebe by nepomohli nejake infuzky, resp.lieky? Brrrr, ked si predstavim, ze nemozem dychat, az ma oblieva pot ☹ Drz sa.

alexandrah
5. aug 2009

ahoj ivka - ja mam krizenceka, ale takeho krasneho, ze vyzera ako plysovy, vyzera ako nizsi zlaty retriever äalebo howavart), a vola sa Argos. kedze ho mame v byte, tak sa budeme musiet snazit, aby neziarlil na synceka. ale myslim, ze mam v sebe dost lasky na oboch (na troch - aj s manzelom 😉 ). to dychanie som mala aj predtym, a vyvolavalo mi to zachvaty neurogennej tetanie - take krce a tak, chodim na to k neurologicke. ale ta tetania bola zatial ok, az teraz to dychanie ...masaz na chvilu pomohla, ale teraz zase nic moc. ale boli sme v tescu a zase sme nieco riskovi kupili, mali tam aj vypredaje letnych veci, tak sme kupili aj väcsie cisla, za dobru cenu. tak sa zase vytesujem. ja nemam naokolo ziadne kamosky ani pribuzne, od koho by som "podedila" veci pre babo, tak sa musim cinit sama äale robi mi to radost 😎 ) - manzel ma prave nacapal, ako pisem, a zase otazka - co ti napisala vlnka, capy, ivka??

capy
5. aug 2009

alex nic si z mangela nerob. moj ked prisiel vzdy domov tak zaerdzal namiesto toho aby pozdravil. ale uz to predychal 😉

alexandrah
5. aug 2009

ale nie, on to nemyslel v zlom, praveze sa v dobrom zaujima, co robim 🙂 😀 , tvoj "zaerdzal"?? ako sa to prejavovalo??

capy
5. aug 2009

to ma ako podpychoval ze zasa si na konikovi? ale uz ho to preslo. a uz pozna par bab z konika tak asi preto 😀 😀 😀

vlnka
6. aug 2009

Alex,ivka ja sa tiez sama sebe nepacim,ale kazdy koho stretnem mi tvrdi,ze mi tehotenstvo pristane a ze je zo mna pekna buduca mamicka. 🙂
Ivka nohy mi chalabohu zatial neopuchaju,aj krce v poslednom obdobi ustupili,ale ak zabudnem vziat Magne B6 tak sa v noci zobudim,ze sa vracaju.
Alex s dychanim sa to moze zhorsovat aj preto,ze babatko rastie a uz ti tlaci aj na pluca a zvlast ked mas hyperventilaciu.Musi to byt velmi neprijemne nevediet sa poriadne nadychnut.V tehotenstve sa vsetky choroby akosi zhorsuju a priznaky su intenzivnejsie...aspon ja mam ten pocit.S tou vlnkou je to mile...ti nasi manzelia!!!Co by sme bez nich robili,keby si nas nedoberali...

alexandrah
6. aug 2009

no, moj je fakt zlaty, on sa fatk zaujima, co robim, ako som si vyplnila cas, je moc mily. a chce vediet, co mate nove 🙂
vlnka - tak to sa moc netesim, ze sa to moze zhorsovat, v noci som nejak zaspala, uvidim, ako bude dneska ... ale este ma cakaju 4 mesiace, tak snad sa mi nejak ulavi.
ja inak este ani velmi nevyzeram tehotna, takze mne akurat vravia, kde mas brucho. asi to bude s pribudajucim casom ine. ale neviem ... ja sa sama sebe nepacim, ako sa mozem sebe pacit, ked mam obrovske brucho? a vobec? (je jedno, ze v nom je babatko, mne sa paci to babatko, a nie ja tlstaaa). no ale neni to take zle, takze s tym az taky problem nemam. dneska ma niekto zobudil, zvonenim, ale kym som vstala - mala som stuple na usiach, a aj to len preto, ze pes zacal sialene stekat, tak uz bol dotycny prec, snad to nebola kontrola. no co sa da robit ...

alexandrah
6. aug 2009

cafte slecny, inak, aj vy to mate, jak som uz raz zacala nakupovat veci pre babo, nejak sa neviem zastavit, je to jak mania ... pritom si vravim, neni to vela, ani drahe, no ale o 3 mesiace uz trreba väcsie, ale ked je to take pekne ... manzel ma kroti, aj mama, ale väcsinou ho udolam ... to som aj ja mala tak, pre seba, ze bud nic, alebo potom mesiac v kuse ... tak sa vytesujem z kazdej novej veci pre riska, aj ja sa snazim krotit, este nekupujem navyse, ale uz aj skoro mame vsetko na oblecenie za chvilu ... zase sa tiez utesujem, ze co mi ine baby vypravaju, kolko toho kupuju, tak ja ani polovicu, ale chcela som byt racionalna ... tam ho mas ... 😢 ked sa clovek tesi na dlho vytuzene babo,. a mysli si, aky v tom bude pekny ... musim sa nejak stopnut ... vy mate vela veci??

ivkaivka
6. aug 2009

alex, ja som nekupila z oblecenia skoro nic, mozno 4 vecicky. Veciciek pre malu mam strasne vela, ani som ich nevykladala do polic. Niektore ostali zabalene v krabiciach na skrini. Podedila som kosielky, svetriky, dupacky, ciapocky, body, ponozky.... vsetko... babo rychlo rastie, tak mi je zbytocne dokupovat, urcite este aj ku krstinam nieco donesu, takze kupovat budeme az ked mala podrastie. Mam stastie, ze moja seternica ma uz odrastenu 3rocnu kocku, vecicky su uzastne, zachovale. Dokonca mam este nejake dupacky, ponozky a svetriky po sebe (cize maju 27 rokov) 😀 , tomu sa hovori kvalita 😀 , ked vezmem, ze po mne ich malo este asi 6 deti. Myslim, ze dnesne veci nevydrzia tolko. Niekedy to oblecenie bolo kvalitnejsie.Ja som zatial kupovala len detsku kozmetiku, postielku, vanicku... take co treba.

vlnka
6. aug 2009

Ja tiez nemam vela,aj ja sa v tom vyzivam,ale viem,ze babatko vela veci potom ani neoblecie,tak to neprehanam..fakt sme kupili len ten zaklad.
Dnes som bola v nemocnici a ten moj porodnik zasa nemal na mna cas.Cakala som o tam 5 hodin.Potom mi akurat spravil sono,vysetril ma a kazal mi prist buduci tyzden aj s internym a predoperacnym vysetrenim.Cakala som,ze sa s nim dohodnem na porode a zasa som obisla na prazdno.Do slaka ☹

vlnka
6. aug 2009

Inak mala uz vazi 2710g a uz je pripravena v spravnej polohe.Akurat ma trapi,ze uz ani na bokoch spat neviem.Velmi ma pritom boli lonova kost,prechadza to az ku klbom a mala sa vzdy hemzi,tak mam pocit,ze ju tlacim alebo co.A dalsi problem je,ze asi 2-3x za den citim take tepanie v bruchu,ako ked si chytite tepnu po dobiehani na mhd.Vcsinou to mam ked sa zohnem k zemi,alebo ma tlacia nohavice pod bruskom.Neviete co by to mohlo byt?Zeby sa malej ckalo,alebo co?Ale tak casto?A preco prave pri nejakom zatlaceni na spodnu cast bruska? 😒

ivkaivka
6. aug 2009

Vlnka, Ty ides na cisarsky? Len preto, ze potrebujes predoperacne. To tepanie citim aj ja, uz asi mesiac, je to v podbrusku a je to dost neprijemne. A to ani nemusim zatlacit na brusko, mne to robi kedykolvek.
Mala uz je pekne tazka 😀 ja dufam,ze moj lekar mi uz povie v pondelok tiez taketo info. No nezavidim Ti to cakanie na lekara, aspon pozitivum je, ze nebolo dnes horuco. A ctg Ti nerobili?

alexandrah
6. aug 2009

presne ma napadlo vlnka, co ides na cisarsky ... ked predoperacne ...z akeho dovodu, ak hej?
ja bohuzial nedostanem od nikoho nic, tak musim kupit ... ale tiez len par veci, sak budem striedat ...vlnka, ivka, vam sa to uz blizi, idete do finale, o chvilu rodite ... toto na konci je asi najhorsie, kazdy to vravi, ale uz to nebude trvat dlho, a budete mat babatko doma. 😀 inak, to cakanie u lekara "zboznujem" najviac, taka strata casu, vzdy si sice zoberiem knizku, ale keby objednali na presny cas, nic by sa im nestalo ... ja idem na 3 D aj na vysetrenie 18.8, beriem aj manzela, uz asi uvidime aj tvaricku a tak. sa tesim . dneska som sa precpala ovocim (najmä nektarinky, maju take dobree), tak som uplne plna a mam uplne tvrdy zaludok, dychanie zatial poslucha (po vcerajsku), skusim ist spat 🙂
a u nas je uz zase teplo, teda vonku, v byte lepsie, lebo ten dazd ochladil cely barak, nastastie ...

vlnka
6. aug 2009

Ivka ked to mas aj ty,asi je to normalne,uz som sa zacinala bat.Tiez ma napadlo,ked chcel odod mna predoperacne,ze sekcia,ale povedal,ze zatial k tomu nie je dovod.To asi len pre istotu,keby sa to nepodarilo normalnou cestou.Mala ma totiz pupocnik pri tvaricke a on na 2D nevidi,ci je len prednou alebo ma snuru omotanu okolo krku.Este ma upozornil,ze ziadne take,ze ja chcem cisarsky,kym na to nebude dovod.Ivka teba niekde v inej teme zaujimala velkost panvyTak na to som sa ho pytala tiez,ale nejako mi nestihol na to odpovedat.Vraj to meraju tesne pred porodom.Ale konkretne miery nepoznam.
Alex mna nektarinky a broskyne strasne nafukuju,inak je to asi jedine ovocie,ktore by som jedla aj na kila 🙂
Na 3D som sa aj ja strasne tesila,tam som zistila,ze mala sa podoba skor na manzela ako na mna a ze po mne ma len velky nos 😀 Je to zazitok.

ivkaivka
7. aug 2009

to cakanie vam nezavidim, ja vzdy idem k mojmu na 08.00 a som takmer vzdy prva, som neskutocne rada, ze ma svoje ctg, to cakanie v nemocnici by ma umorilo. Ja som sa vcera prepchala melonom, po nom som si dala paradajky a zapila to mliekom. Rano o 02.00 som myslela, ze rodim, take som mala bolesti v bruchu aj krizoch, no nastastie to ustupila - no neviem ci nastastie, ja uz to chcem mat za sebou. Vcera sme sa boli prejst s manzelom a susedky usudili, ze buduci tyzdem pojdem rodit, pretoze vraj uz mam velmi spadnute brusko, mne sa nezda, ani mojej mamine, tak uvidime, kiez by mali pravdu susedky 😀, no na druhej strane este by som chcela vydrzat, pretoze sa mi ohlasili kolegyne, ze pridu na grilovacku bud.piatok 😀
Vlnka, ta pupocna snura okolo malickej, dufam, ze nic vazne. Niekde na konikovi som citala, ze ked Ti klesa brusko, tak nemala by mat obtocenu snuru. Ak neklesa, tak snura drzi babatko hore. Dufajme, ze je to v poriadku.
Aj moja mala sa podoba na manzela. To asi vsetky dievky su take oteckove 😀

vlnka
7. aug 2009

Ivka ja som toho lekara cakala takto 1x od kedy k nemu chodim.Normalne ma vezme vzdy do hodiny.Vcera mal ale 2 sekcie a tak som cakala kym vyjde z operacky.Aj ja som vcera vecer mala bolesti v krizoch,ale nastastie este nerodim.Vcera bol spln a hovori sa,ze vtedy sa nemas namahat,ani upratovat,ked nechces skor rodit.Az neuveritelne,ze mame vela spolocnych pocitov...vcera som stretla moju dulu v nemocke(ona viedla predporodny kurz,na ktory som chodila) a tiez mi povedala,ako mi spadlo brusko a ze do tyzdna,dvoch rodim.Dnes som sa dozvedela,ze mam zas streptococa...uz som z toho nestastna..zbytocne som brala antibiotika...teraz som zvedava,co zas povie na to moj porodnik.Dufam,ze ich nebudem musiet uzivat zasa ☹
Ale na druhej strane som si sla urobit radost do Babetkova a kupila malej 5set do postielky.Teraz som ho vyprala a uz sa tesim,az ho dam do postielocky🙂

ivkaivka
7. aug 2009

Vlnka, podobne pocity, podobny tyzden tehotenstva 😀 . Ten streptokok ma mrzi, myslim, ze antibiotika Ti podaju az tesne pred porodom. Bola si dnes v poradni, ze vies o streptokokovi? My este postielku doma nemame, je objednana, mala prist tento tyzden a nic. Dufam, ze do porodu pride, nech si ju zariadim, hadam to nenecham na manzela 😀

vlnka
7. aug 2009

Ivi,v poradni som nebola,moja lekarka ma zas 2 tyz. dovolenku. 😠 Volala som sama do labaku,nech mi povedia vysledky.
Ja tiez nerada nechavam take veci na manzela,je mu je jedno ci to bude vyzerat tak alebo tak.Ani sa v tom nevyzna...takze toto si riadim sama.Aspon nieco malo..on je totiz dost vodcovska osobnost 😉

ivkaivka
7. aug 2009

vlnka, mam pocit, ze pises o mojom manzelovi... 😀 Mne teraz vecer zacalo tvrdnut brusko, ale akosi bolestivo. Je to velmi neprijemne, brusko stvrdne, bolia ma krize aj v bokoch. Najprv kazdych 10 min. potom kazdych 12.min., takze kontrakcie to asi nebudu, kedze cas sa predlzuje. Asi si pojdem dnes skor lahnut, uvidm co do rana...

capy
7. aug 2009

ivka mozu to byt kontrakcie. aj mne sa zo zaciatku predlzovali intervali. a mas pocit ako keby si mala dostat kramy?

ivkaivka
7. aug 2009

capy, asi ani nie, len mi velmi stvrdne brusko a priserne ma zacne boliet v bokoch a krizoch. Trva to tak minutu. Teraz to celkom ustalo, mam pocit, ze sa to zhorsuje, ked si lahnem.

alexandrah
7. aug 2009

ahojte kocky, dneska som vas zanedbala, ale manzel mi rano odniesol pocitac, lebo tam dal nainstalovat napalovacku 🙂 😀 , tak uz ho mam doma. vlnka - ty rodis s dulou?? toí som zvedava, som nad tym rozmyslala. dneska som bola v meste, a vykupila som jeden tehu obchod, mali vypredaj nohavic, 70% zlavy, a ja som este nekupila ziadne tehu veci, a gate som uz vazne potrebovala. tak som kupila za super cenu - neviem, ako u vas, ale u nas stoja jedny gate 1400 sk minimalne ... tak som bola rada, ze som nakupila. moj muz hned "srandoval", ze to je na vsetky 4 deti ... (on chce co najviac deti ... - no keby nebolo toho tehotenstva, tak aj ja ... ale ... 😲 )
ja nastastie chodim do sukromneho gyn. centra, kde sa objednava na presny cas, ale aj tak cakam cca pol hodinu. ale aspon to nie su 3 hodiny, ako u normalnych lekaroch. tiez je vyhoda, ze tam maju vsetko na 1 mieste, aj 3 D, aj morfo, aj krv - beru az do 11, proste vsetky testy na jednom. a samozrejme super pristup.
ivka - som sa smiala tvojej melonovo-paradajkovo-mleicnej seanse ...to by som sa asi aj ja citila, ze rodim ...
vlnka - ja ani neviem, ci ma nieco nafukujem, po kazdom jedle, ked zjem trochu viac, mam pocit takeho napraskaneho zaludka, ze az ... ale najnovsie som skoncila na nektarinkach, take maju dobre, neviem im odolat ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre