Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
30. jún 2009

haloo dievcence,co robite?Hadam len nespite 🙂
alexandrah ano sekcia je cisarsky,no pri tvojom probleme s dychanim asi bude nutna,ale to uz sa dohodnes s porodnikom.Ak teraz nemas problemy,je to len dobre.Ja som taka nespokojna,ze mam uplne stvrdnute brusko a zasa nespim.Musela som druhy krat pocas tehotenstva brat antibiotika,lebo mi vysiel z vyteru streptococ.Som uplne rozrusena a bojim sa o babatko.

leri
30. jún 2009

vsetky spinkate? lebo ja nie ☹

vlnka
30. jún 2009

ahoj leri,nespinkame...klasika...1 rano a som hore ☹

alexandrah
30. jún 2009

ahoj, som tu aj ja, a browsujem, ci niekto neodpise
no ja by som aj radsej rodila cisarskym, neviem, je to sice operacia, ale ja som sa po operaciach vzdy rychlo dala dokopy, ale predstava bolesti, a porodu, a nastrihnutej hradze, niekolko dni ani na wc, ten cisarsky mi pride lepsi. mozno len z nedostatku informacii. ja este nespim, telku som dokukala, manzel uz spi ... no ale on ide zajtra do roboty, a ja budem do obeda spat, ale aj tak je to nuda ...
ja som brala antibiotika raz, penicilin, trhali mi zub, a bol uz v takom zlom stave, ze som mala zapalenu kost. ale potom to preslo.- pokial viem, antibiotika viacere su docela bezpecne, vzdy si vravim, ze ine na tom boli aj horsie, a mali zdrave deti, kamosku v 1. trimestri operovali na slepak, a narkoza, analgetika ... a ma zdraveho syna

leri
30. jún 2009

no ja som uz lezala, aj som zadriemala asi na 20 minut, ale nic z toho, tak som to vzdala a vratila sa do obyvacky......takze mam do nejakej pol tretej casuuuuuuuuuu

vlnka
30. jún 2009

no vidis a ja sa stazujem,ale narkozu dostanes aj pri cisarskom a tie bolesti po operacii sa asi daju porovnat...ved rez na brusku bude tiez cerstva rana a budes chodit s cievkou na moc...ani to nie je velmi prijemne.Zena si vytrpi tak ci tak.Ale ked sme sa uz na to dali,musime vydrzat.Penicilin sa inak vraj nevstrebava do plodovej vody,ja som na neho alergicka,takze mozem len lieky,ktore ho obsahuju v upravenom mnoztve a tie uz asi nie su tak bezpecne.Neviem.

leri
30. jún 2009

ja mam problemy so srdcom , mam arytmiu, odpadavam, a tiez neviem ako budem rodit, ja by som isla aj normlane, ale sa bojim ze odpadnem a potom co..........bude ohrozene babatko, asi budu do poslednej chvile spekulovat ci normlane alebo cisar........

vlnka
30. jún 2009

leri ja som tiez dnes zaspala,ale mangel tak chrape,ze som to nemohla v spalni vydrzat 😀
a tak piseme s alexandrah o tych nestastnych zdravotnych problemoch

leri
30. jún 2009

tak moj nevyda ani hlaska, to je vynimocne ked chrape, ale zase ho budim tym mojim vecnym prehadzovanim a to ani nehovorim, ake zvuky pri tom vydavam uz teraz 😀 tak radsej vstanem a skusim si lahnut za nejaku hodinu

alexandrah
30. jún 2009

cafte vsetky, co ponocujete!!! mna prave prisiel pozdravit psik, mam tu uz roztecenu zmrzlinu, a je fajn. neviem, kedy zase budem ospala ...
no neviem este, ako budem rodit, asi si necham poradit od lekara, ten moj je aj porodnik, len este neviem, kde budem rodit, ste z blavy?? kde budete rodit??
skoda, ze penicilin nemozes, je vraj najlepsi, ale vraj ich je dost, co sa mozu, lekarka by to asi mala vediet. no len narkoza pri cisarskom je asi uz ok, kdezto bohvie ako posobi v prvom trimestri... neviem, ale vzdy si hovorim, ze este na tom nie som tak zle .-.. napr. taka ta manzelka curta cobaina aj drogovala, a narodila sa jej zdrava dcera ... no je to extremny priklad, ale sak take treba hladat, potesia ... 😝

leri
30. jún 2009

no po mne tu ani pes nestekne 😀 moj drahy si nikdy ani nevsimne ze odidem z postele, mozem kludne odist z domu a prist rano 😀

alexandrah
30. jún 2009

no ja ked idem spat zaroven s nim, a on zaspi, tak tiez nevie, ak vstanem, ma dost tvrdy spanok, no ale aspon sa vyspi ... ale aspon ten psik je pri mne 🙂

vlnka
30. jún 2009

leri tiez sa snazim manzela nebudit a preto odchadzam do inej izby,kde mame postel...ma 2 zamestnania a je strasne nevrly ak ho v noci budim.No vidis,aj ty mas vazny problem,ale snad sa da s kazdou diagnozou porodit zdrave dietatko,akurat,ze ak mas problemy so srdieckom si viac ohrozena ako ine rodicky,to by si mala uz teraz riesit s lekarom,co a ako.Lebo aj narkoza pri cisarskom je pre srdce zataz.
alexandrah ja som z Ke.Ty sa vies teda potesit,ale mas pravdu,su aj take nezodpovedne mamicky,ved aj Tereza Pergnerova brala pocas tehotenstva a ma zdrave dieta.

leri
30. jún 2009

ved mi tomu mojmu s alexom dame o chvilu hlasno vediet ze sme tu.........uz nebude mat taky tvrdy spanok 😀

vlnka
30. jún 2009

leri ty si priamo z Prievidze?Ja som zvedava ako to prezije ten moj.Neustale placuci balicek nebude pre nho asi radost,kedze pracuje doma,bude to mat s nami tazke 🙂

leri
30. jún 2009

ano som z pd......no uvidime, ale podla mna je to vacsinou tak, ze si po par dnoch na to zvyknu a potom ich to uz nezobudi, lebo vsak na co..........niekto uz len vstane a nakrmi ho 🙂 mne stale hovori ze vstane aj on, ale to by som mu zase neurobila, ja som rada ze sa vyspi aspon niekto

alexandrah
30. jún 2009

no to je pravda, musi teraz nacerpat sily, hehe, potom uz bude tvrda sichta !!!
vlnka, ja sa snazim byt za kazdych okolnosti optimista, kazdy naokolo len strasi, ale vlastne aj tak nevieme, ako to vsetko dopadne, az kym to nedopadne, nie, tak naco sa stresovat dopredu? nic nevyriesime, akurat nam bude blbo!!!
inak, moj muz nechrape, ale obcas tak hlasno dycha, tak ho bud drgam, alebo si dam stuple do usi ... 😀
mrzi ma leri, ze mas take vazne zdrav. problemy, ale urcite budes v dobrych rukach, treba aby vsetko lekari, hlavne tvoj porodnik vedel, aby sa vedel zariadit, verim, ze vsetko dobre dopadne ..

vlnka
30. jún 2009

Nepoznas nahodou Jara Boraka alebo Janku Batorovu,mozno sa sice uz vydala a vola sa teraz inak.To ma len tak napadlo,Prievidza je velka 😅

alexandrah
30. jún 2009

idem na chvilu kukat star trek 😅

vlnka
30. jún 2009

alexandrah,aj moj pes sa prave zobudil,tiez je to moj pokladik,len teraz sa snazim drzat trosku odstup kvoli babatku,aj ked je odcerveny,predsa je to le pes a vacne mi vonku nieco zozerie a tak.Som zvedava,ako sa bude znasat s malou,lebo nema velmi rada deti a ma uz 11 rokov,takze ju uz neprevychovam.

alexandrah
30. jún 2009

ahoj, uz star trek skoncil, dosla som neskoro ... moj spik ma 8 rokov, on sa neznasa iba s ostatnymi psami, inak ludi miluje, tak snad bude ok, vyciti, ze babatko patri do rodiny. mne by sa nedarilo drzat odstup, som na pn, a cely den iba s nim, inak by som bola sama, furt ho aj tak hladim, a objimam a tak ... tiez je riadne zaockovany a vsetko ... no snad sa nic nestane, praveze som citala, ze pre babo je dobre, ked je doma pes, skor sa mu zformuje imunitny system, a nebude trpiet syndromom jedinacika, lebo uz jedna ziva bytost doma je, co myslis?
moj otec minule zabanil, ze ho snad dame do utulku, ja ze to si robit srandu? to je akoby som ho zabila ... no ocividne si nerobil, on ho moc nema rad, ale to je jediny clovek, co ho rad nema ...

leri
30. jún 2009

alexandrah, no nie je to nic velmi vazne, da sa v pohode s tym zit, len som este nikdy nerodila tak neviem ako zareagujem, a cisar ti dnes tak lahko nikto nepodpise, nerada by som sa dostala do extremnej situacie, kedy budu zachranovat mna alebo alexa.........
vlnka, nepoznam...... 🙂

alexandrah
30. jún 2009

treba dufat, ze vsetko dobre dopadne. inak, som nevedela, pripadne ma poucte, to sa moze, ze v pripade urcitych zdravotnych problemov sa lekar dopredu po porade s pacientom rozhodne ze cisarsky, a treba vyplnit nejake lajstro? som nevedela, myslela som, ze az ked zlyha normalny porod, tak sa ide na cisarsky, ze sa vzdy rozhoduju az na mieste, no ale sak este asi kopu veci neviem ...

vlnka
30. jún 2009

ja som tiez doma na pn uz od decembra a stale som so psom,ale uz ho nemojkam a nestiskam ako predtym.A suhlasim s tebou,ze psik pozitivne ovplyvnuje babatko,len neviem,ci to bude aj naopak 😀
Tvoj ocko je srandista,aj u nas bolo take,ze kde ho dam a ze to nebudem zvladat,aj dieta aj psa...no uvidime...snad to nejako poriesime...ranne vencenie bude najtazsie.

leri
30. jún 2009

ano ked ti da vyslovene odporucanie odborny lekar a je to indikacia na cisrasky, tak to este ide na schvalenie as primarovi alebo komu a vtedy sa cisar dopredu naplanuje na konkretny den.........ale vacsinou robia tie akutne

alexandrah
1. júl 2009

no rano chodi manzel, mne sa nechce vstavat, a predpokladam, ze pri tom aj ostane 😀 😀 , nejak to zvladnem, moj pes moc nesteka, ani nezavadzia, proste pride dalsi clen rodiny, nejak si tiez nemyslim, ze by to bol problem, oni tie zvierata vycitia, ze doslo mlade, tak mu neublizia ... skor dufam, ze ho bude strazit, potom sa s nim hrat a tak . uz sa na to vsetko tesim.

vlnka
1. júl 2009

alexandrah ak su na to vazne dovody uz pocas tehotenstva,tak sa to da,napr.kamoska ma 150cm a je cela taka malicka,utlucka a ona by kvoli uzkej panve normalne neporodila,takze uz od zaciatku vedela,ze ide cisarsky.
U nas sa robi vela cisarakov,ale napriek tomu su lekari,ktory si stoja na starych metodach a prirodzeny porod je pre nich to,co uprednosnuju.Ako te moj porodnik,rodila u neho moja spoluziacka a mala vybaveny cisarsky,lebo chcela a jej porodnik na poslednu chvilku niekde odcestoval a ten moj jej povedal,ze ziadne take,ze cisarsky.Nie jedovod rodime normalne a musela sa chudina vytrapit 😀

vlnka
1. júl 2009

Moj pes steka a vencim iba ja,kedze som doma na pn.Manzel si rad pospi a tak neviem,bude to tazke.No dievcence,idem skusit lahnut,snad zaspim,este snad niekedy dame rande 😉

alexandrah
1. júl 2009

aha, dobre ze viem, ja som tiez mala utla a mam uzke boky, no uvidim, ako dopadnem ... necham to na osud ... a na dobreho porodnika 😀 snad to nebude take hrozne ... ja vydrzim vela bolesti, som sportovec, ale o porode kazdy vravi, ze si to clovek nevie predstavit, no ale nemyslim, ze znesiem menej, ako ine zeny, tak ked nebudu ziadne komplikacie, tak to snad nebude az tak strasne ... co myslite?

vlnka
1. júl 2009

ty sa mi pacis alexandrah,si fakt optimistka...bodaj by si mala pravdu.Ja som tiet mala,ale utla teraz uz nie,pribrala som 11 kg a vazim 65kg,takze som maly valec 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre