Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
17. aug 2009

Ahojte, zdravim nove tvare. Corasone, vikend bol super, len velmi horuci. Dnes sa citim pod psa, pobolievaju ma krize aj v podbrusku-akokeby som mala zapal mocovych ciest. Dnes som mala poradnu, tak vsetko o.k. Vyziadala som si aj sono, tak mala ma 3100g, lekar povedal, ze ak neporodim tento tyzden, tak pochybuje, ze mi dovolia rodit spontanne, pretoze som vraj nizka a uzka. Tak dufam, ze sa podari tento tyzden. Som velmi unavena, vonku je hotove peklo.
Dufam, ze to na mna pride v noci, kvoli tym sprostym horucavam, vraj maju byt cely tyzden.
Alex, jazero pri dome, super, to musi byt romanticke. To by som tam chodila kazdy vecer.
Vlnka, uz sa vytesujes z kociarika??? Poradnu mas kedy???

alexandrah
17. aug 2009

ivka - to fakt? kebY si neporodila tento tYZden, tak ti vyvolaju porod koli tomu, ze si malinka a stihlA? to sa musim opytat ... zase ale lepsie, ako prenasat 2 tyzdne, nie? to by si mala este des 2 tyzdne, a takto uz budes mat po, a rychlo ... no my sme mali stastie, je to najvychytenejsia stvrt v blave, prave koli zeleni - to sme chceli velmi, a nejak sa nam to podarilo, a jazero mame tak cca 5 min. chodze ... chodime tam na prechadzky, aj su tam take ze restika, na kofolu a pod ... so psom ... je to usoer. v meste kocikovat pri jazere 😎 ja mam dneska zadebnene, pracujem, lebo som slubila manzelovi, ale je mi dost blbo ... zle sa dycha, aj mi je na odpadnutie, brucho, ... bojim sa, ze zacne tetania ... no ale co ked je take teplo ... aj som si zapla ventilator, ale to mi je zase zima ... nech uz to prejde ... tento tyzden ma byt okolo 27-30, slnecno, tak snad bude lepsie, mozno aspon v noci sa vychladi ... ja inokedy zimomrava - teplota 25-26 stupnov by bola super, teraz v tehu takych 20-21 je ok. no snad sa to nezhorsi, uz v podstate koncim ...ale musim ist von, trochu nakupit, + citrony na tu krv a cukrove testy zajtra ... tak to umrem od tepla ... asi si hned hodim ladovu sprchu ...

corasone
17. aug 2009

ivka aj ja mam v podbrusku take cudne bolesti obcas hlavne ked zle stupim alebo zle sedim a vstavam. ruky si necitim uz mesiac mam ich uplne strpnute a nohy ako balony. no co uz v tom horku? 🙂
alex tie cukrovkove testy ti vobec nezavidim, ja ked som to dala do seba bola som rada ze som to v sebe udrzala 20 min 🙂 ale to staci, sestricka vravela ze vacsina zien to da zachvilku von, kedze tam musis nalacno. nech ti to tam rychlo ubehne.

ivkaivka
17. aug 2009

alex, este by mi ho asi nevyvolali, len potom by som uz urcite nemoha ist normalne rodit. Na jednej strane sa tesim, ze to uz bude, no velmi by som chcela rodit spontanne a mat pri sebe polovicku. Pri cisarskom nemoze byt ☹ Fakt si neviem predstavit este 2 tyzdne.
Alex, ja som cukrovkove testy zvladla super, mne ta voda chutila, akurat to cakanie.
Corasone, ja mam dnes bolesti v krizoch aj v podbrusku, ale len na pravej strane. Asi som prechladla. Od coho mas strpnute ruky?

alexandrah
17. aug 2009

ivka / ja si beriem citron, aby to bolo znesitelne ... kamoske vyvolavali porod, a rodila normalne, iba jej vyvolali kontrakcie ... tak ti zelam, aby si rodila co najskor ... idem si kuknut MS v atletike, muz je este v robote, chudacik 😖 , aj ked som mu jednu robotu urobila ... tak o hod. je snad doma ...

ivkaivka
17. aug 2009

alex, ja som nemohla nic jest a ani chodit, max.na wc. Neviem, asi je to vsade ine. Mne zobrali krv z prsta, dali vypit pol litra sladkej vody a po hodine mi opat brali krv a o dalsiu hodinu znova. No upozornila ma, ze mam sediet a nic nejest 😒 .

alexandrah
17. aug 2009

mne povedali, ze to sice nezvyknu hovorit, ale mozem si dat do cukrovej vody citron, ze to neskodi, potvrdilo mi to potom aj vela bab ... tak aspon to nebude take nechutne ... a ze mineralku mozem ... ja som sa prave nacpala spagetami, a kym ich do rana vytravim, mam uplne plne a tvrde brucho - zaludok ... je to dost neprijemne ... ale to oblo moje prve teple jedlo dneska ... ☹

ivkaivka
17. aug 2009

jeeeeej spagety, Ty si mi narobila chute... Ja som dnes akurat mala masko zo vcerajska. No nad spagetami uvazujem.... Alex, dostanes, asi fakt idem varit.

alexandrah
17. aug 2009

hehe, ja ta vzdy na nieco nakecam... 😉 ja som tiez v tomto teple, ze dneska nevarim, ale k veceru, ze ... no ... spagety by som si dala ... mnam, dobre boli, preto som spraskala celu misku, a preto teraz ledva funim pred telkou ... a kym pojdem spat, bohvie co si este dam ...

ivkaivka
17. aug 2009

Alex, idem varit, ale este sa vratim, aby som Ti napisala, ake boli super a co vsetko som si este dala 🙂
Nevies co je s vlnkou?

garicka
17. aug 2009

čaute baby, môžem k vám? v prvýkrát tehu každý už odišiel od PC

alexandrah
17. aug 2009

oki, ja idem pred telku, kukam atletiku - MS. potom daj vediet, ako si si pochutnala ...
vlnka je snad ok - bola tu nedavno, nie?? urcite napise ... aj capy ...tak neskor sa "vidime" 😀

garicka
17. aug 2009

ja som teraz dojedla chlebík s maslom a liptovskou salámou. odkedy som tehu tak mi tá saláma strašne chutí 😔

alexandrah
17. aug 2009

fiha, aj ty robis chute ...
jak sa ja poznam, ja este dneska nieco spraskam, po porade s ivkou na konikovi 😀

vlnka
17. aug 2009

tu sooom,patra po mne interpol? 😉 Dnes som nesedela za pc,mala som navstevu.Ale pekne,ze vam chybam.
Alex ta "tehotenska demencia" asi ma nieco spolocne aj so mnou.Predtym som si strasne vela veci pamatala a v tehotenstve vela veci zabudam...inak testy na gestacny diabetes vobec nie su take strasne...zvladla som v pohode,cakala som nieco horsie.Takze vobec sa neboj,akurat je neprijemne,ze si hladna.Inak kedy ides na 3D?
Ivka do poradne idem az buduci tyzden,moja lekarka ma dovolenku.Ale mam ist k porodnikovi vo stvrtok.Dufam,ze uz si ma tam nechaju..to vystrelovanie palivej bolesti do krizov zacina byt coraz castejsie a je to velmi bolestive.Kocik mam uz doma,hoci je velmi pekny,narazili sme na zopa problemov.Hlavny je,ze na sirku nevojde do vytahu kvoli zadnym kolesam.Rozmery na internete boli bez kolies a to nas ani vo sne nenapadlo,ze ich daju tak siroko od seba.Budem musiet kocik nechavat v kocikarni.
Vitaj garicka,konecne nejaka vychodniarka 😉

vlnka
17. aug 2009

Vlastne aj ivka je z vychodu,tak dalsia vychodniarka 🙂

alexandrah
17. aug 2009

vlnka - tu sii!!! na 3D idem tiez zatra po obede na pol 4. nooo... ale ja neni som rada hladnaaa ... to sa musim najest ... budem mat vysledky hned v ten den? ci neskor?? to je blbe s tym kocikom, my mame nastastie velky nakladny vytah, tekze kocik zmestime ... esteze mate kocikaren ... ja som zacala okolo 8 vetrat, a v byte sa mi oteplilo o 1 stupen!!! hroza!!! a este robim muzovi veceru, tak to bude zase teplejsie ... no ja vela citam a tak, som nevedela, ci je to sranda, s tym zabudanim v tehotenstve, snad to so mnou nepojde dolu z kopca ... 😢
inak - ty si z KE? a ivka, odkial? a capy??
vlnka - inak ja mam oboch rodicov z vychodu, aj skoro celu rodinu - mama z vranova a oco z trebisova. takze vychod a vychodniarov mam rada 😎 ale ja som uz rodena blavaackaaa. 🙂

ivkaivka
17. aug 2009

alex, my sme doma nemali syyyyyyyyyyr. Myslela som, ze zbesniem. Tak som si dala 2 krajce chleba s jahodovym dzemom k tomu klobasku a kofolu a zaklincovala som to studentskou pecatou.
Ja som z Presova. Capy, neviem. Garicka caves. Alex-korene vychodniarske, ta ši naša 😀
Vlnka, s tym kocikom ma to tiez mrzi. No nevadi, svet sa nezruti. Vychutnas si malicku v naruci cestou hore aj dole. Vlnka, mna krize bolia len na pravej strane, Teba cele?

ivkaivka
17. aug 2009

Vsetky spite??? Tak ide sa ulozit aj ja. Mozno pri 12568 ovecke zaspim. Dobru noc 🙂

capy
17. aug 2009

ja nespim. chybam vam 😀 😀 😀

my sme dnes boli cely den na termalnom kupalisku v lipote. uzasne bolo. prisli sme o osmej dala deti doporiadku a s mangelom sme si spravili pekny vecer. ale uz som tu, isiel haji 😀 😀 😀

alex pri jazerach? ty byvas v petrzalke?

inak ja som tiez rodena BA.

capy
17. aug 2009

ak tym cukrovkovym testom: namsestricka uz priamo do toho dala kyselku 😉 a dalo sa to pit 😀 😀 😀

vlnka
17. aug 2009

Alex ja mam v blave kamaratky Alex,Capy 😀 a krstnu mamu,momentalne tiez byva v petrzalke.Predtym v raci a este predtym v meste.Mamka v blave studovala medicinu a ocko tam bol na vojne.Takze mam blavu tiez rada...az na niektore veci,ktore na vychode sice existuju,ale nie v takej vysokej miere.Potom daj vediet ako sa ti na utz pacilo?Ide s tebou aj manzel?
Ivka,aj mna mrzi ten kociar,ale vcelku sa mi paci,tak ho uz menit nebudem.Akurat,ze keby som chcela dat malu v zime dat spat na balkon a nieco si porobit doma..nebude mozne....budem musiet s nou utekat von.Ale mozno este na nieco prideme.
S kocikarnou je to u nas zlozitejsie,uz som spominala,ze si ju nejako privlastnil sused,s ktorym nemame prilis dobre susedske vztahy.Predtym bol spravca vchodu a zneprijemnoval nam vsetko,co sa dalo ked sme sa nastahovali.Tak v stredu budeme mat zvolanu domovu schodzu a snad sa tam dohodneme.
Capy tisko ti zavidim,ja som "pekny vecer" s manzelom nezazila uz skoro pol roka.😉
Neviem,ci by sa stalo nieco,keby sme si ho teraz v tomto stadiu tehotenstva spravili...co ty na to ivka?U vas je to ako?

alexandrah
18. aug 2009

som tu aj ja

alexandrah
18. aug 2009

baby, ja nie som z petrzky, ja byvam na strkovci, v ruzinove. 😉 ivka - ja som mala studentsku vcera. a spagety som si dala s uncle benz ... tkae dobre, mnam, ale az teraz mi travia ...
vlnka - ide aj manzel, mal ist aj minule, ale meskal 10 min, a uz som aj bola po. takze zajtra to istime ... bude robit doma, tak pojdeme spolu.
ja vstavam o pol 7 - co je zhruba za 4 hod aj cosi, a este tu strasiiim!!! to budem rano mrtva. ja som si lahla o pol 1, ale som sa iba prehadzovala. dneska bolo fakt pekelne, asi jeden z najteplejsich dni ... fakt zleee.
capy, mala si super den!!! aj ja sa uz tesim, az budem chodit s detickami kade tade.
vlnka - ivka - viem ze je este skoro, ale chcete potom aj dalsie deti? viem, ze si vlnka pisala, ze koli zdravotnym problemom mozno ani nie. ... ja ked uz, tak nech hned, lebo potom uz asi na dalsie tehotenstvo nebudem mat sil ...
my pomaly tiez budeme riesit kocik ... a uz by som sa mala kukat aj po nejakom tom kurze, lebo byvaju plne, a trvaju aj 2 mesiace, aby som to vobec stihla ...

vlnka
18. aug 2009

Alex nevies spat kvoli teplu?Ja som vecer zaspala pri otvorenom balkone a aj ked mi bolo prijemne,vzdy sa potom modlim,aby mi neprechladol nejaky sval,alebo klb...som velmi citliva na chladnejsie pocasie...hlavne v lete v noci.A postel mam hned pod balkonom,to je ako by som spala pod holym nebom.

alexandrah
18. aug 2009

ja som dnes spala do pol 12, vcera som zaspala okolo 1, a teda som dost naspala, to sa potom vzdy odrazi ako na potvoru na druhy den. aj ked rano vstavam, a potrebovala by som sa vyspat. ja spim rovno pod oknom tiez, dokonca na celej strane mame okna - 2 - z toho 1 velke + 1 balkon, vsetko mam pootvarane ... uz tam neni take teplo -... ale aj sa mi dneska zle dychalo, jak bolo teplo ...aj som bola taka rozrusena, jak sm vela pracovala ... a riesila ... no cele dokopy ... a ty? si sa zobudila??

vlnka
18. aug 2009

No mne jedno dietko bude uplne stacit,po tychto stresoch v tehotenstve.A okrem toho my s manzelom prirodzene ani dalsie mat nemozme,takze ak sa niekedy stane zazrak,tak samozrejme budem zas bojovat a budem stastna,ale ivf to uz riesit nebudeme.Potom skor mozno adopciou.

alexandrah
18. aug 2009

ach, ani my prirodzene, len cez ivf ... ale jedno este so zatatymi zubami skusime ... ale potom ... a to sme chceli mat velku rodinu, hlavne manzel ... ty mas s ivf zle skusenosti??

vlnka
18. aug 2009

alex mas ip

alexandrah
18. aug 2009

co je ip?? skusim sit asi spat ... ale co je ip???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre