Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
2. nov 2009

ahojte, alex, ako dopadla hodina kurzu? Capy, ste vsetci zdravi??? My sa mame celkom o.k, licka sa uz troska precistuju, ale krk je hrozny, totiz Olivia je hrozna bucla, tak krk nema, tak jej to tam vsetko cervene, zaparene, uz som zufala. Dva dni sme bojovali s hojadim, ona sa totiz naucila papat a pri tom hojdat, tak som to v sobotu stopla, tak strajkovala, odmietala jest, len revala, no vcera vecer to vyvrcholilo neskutocnym revom - podotykam bez slz, no nejako sa najedla, chudatko umordovana zaspala o jedenastej a vstala az rano o pol siestej. Davala som jej jest, opat zacala mrncat, no ked videla ze nepochodi stiahla flasku a zaspala. Konecne rano to bolo normalne, ukazkove papanie bez placu a hned zaspala. Uz spi asi hodinku a pol. Ked vstane uvidime ako to bude s jedenim a hajde vonku. Vcera v tej kose mi v kociari pospala 5 hodin, som zasla, asi jej vyhovuje chlad. Tak som sa smiala, ze na noc ju budem davat spat na balkon 😀 😀 😀 asi som krkavcia mat, no ako-tak radiator mam v spalni vypnuty, nejakych 20 stupnov, ja mrznem jak diva a mala v noci pospala takmer 6 hodin. Dufam, ze uz sa to pomalicky ustaluje a tie hystericke zachvaty placu su uz nadobro prec. Vlnka, Desszi ako???

alexandrah
2. nov 2009

ahojte, tak kurz posunuli od 16.11, nedali mi vediet, pred chvilou som volala, ci to plati, no pekne, tak stihnem taku polku ... hlavne ma stve, ze som si dala budik, ked som konecne spala viac ako 4 hodiny ... ale trpne mi ruka, aspon som si dala magne, aj tak je kosa, nikam sa mi nechce ist, tak kuknem damsky magazin, a pomotam sa doma, mozno trochu poupravim detsku?? fiha, to je prekvapenie, s tou kosou, ja ze ani nebudem chodit von v takej zime, az niekde v marci, tak neviem, asi babatkam ten chlad nevadi ... a inak som citala, ze pre babo je na spanie dobre takych max. 22 stupnov ... ja tiez kolkokrat spim ze pyzamo + mikina 😀 inak, fakt, treba si davat pozor, na co babo clovek nauci, lebo potom to oducanie, ze?? ivka - snad sa jej to pomaly ustali, potom by uz mohla pospat aj 6-7 hodin od toho 3. mesiaca. ine zdravotne problemy su uz lepsie? ocka, brusko ...ja som kupila prave na take zapareniny z lekarne biodermu - micelarna voda, to sa ma potieraz tam, kde sa babatko zvykne spotit - krk, pazusky a tak ...tak uvidim, ci zafunguje ... + maju aj vlhke utierky s micelarnou vodou, stoja sice cca 6 eur, ale kupila som na vyskusanie ...

capy
2. nov 2009

alex superstar bola super. 🙂 🙂 🙂 ty uz to musis neako do porodu vydrzat a potom uz bude lepsie 😒 drzkaj sa

ivka sme zdravi. tomino ma len trosku sopliky. ivka aj my sme najdlhsie spavali vonku. asi im robi dobre ten cerstvy vzduch. 😉

tak my sme dnes isli prvy krat od toho urazu do skolky. rano pridem, vysvetlim ucitelke, ze treba davat na vikina vacsi pozor, aby ho niekto nebuchol, ze tu slezinu este nema ok. a ona ze to mam ako dat nanho pozor? 😠 😠 😠 adrenalin mi hned stupol. tak jej hovorim ze ak nanho nevie dat pozor tak si bo beriem zo skolky.a ona hned ved dam pozor, ale to potom vonku nemoze behat, bude musiet stat pri mne. a ja jej hovorim, ze behat moze len ho nesmie nikto buchnut, a ona a ked spadne? vsak spadne na kolena a na ruky nie na brusnu dutinu. a ona zasa ale ked spadne na plot alebo smyklavku? a uz som nevedela co jej mam na to povedat. a ona este tu slezinu nemoze mat zvacsenu z toho buchnutia. tak jej hovorim ze ma, ze mam na to aj papiere od lekarov a ona ze mozem to vydiet? a ja ze neni problem a vytiahla som tie spravy z tasky. tak si to precitala, nepovedala ani pol slova a potom sa spytala ci si to moze okopirovat. a v tom mi hovori, ze ak chcem tak medzi dverami je prave otec toho chlapca co mu to spravil. tak som si ho odchytila na schodoch. predstavila som sa mu a povedala co sa stalo a on mi povedal ze o nicom nevie. (tie ucitelky im to ani len nepovedali) 😠 😠 😠 tak sa vratil zavola si maleho a spytal sa ho na to. maly len slzy v ociach a len prikyvoval ani slovka nepovedal. tak sa mi este raz ospravedlnil. a vikinkovi som povedala ze keby ho niekto nahodou buchol tak to ma ist hned povedat ucitelke. tak som zvedava co bude ked poobede pridem pre vikina.

alexandrah
2. nov 2009

capy - tolko na temu nase skolstvo.... 🙄 nemam k tomu co dodat!!!!!!!! ucitelka krava, a ze to ani nepomenula tomu otcovi ... no aspon maly si bude davat pozor ... no a co ked vypukne poziar? ako daju pozor na deti? alebo zacnu liezt po streche skolky?? proste bude mat oci na stopkach, a nekvakat kade tade!!!!!!!! no vravim, nemam slov!!!!!!!!! snad ti ho zoberu do tej novej skolky, neboj, ta ucka je vysrata, ze ju budes este zalovat!!!!!!!!
som zvedava, kto dnes vypadne - dufam, ze ten ben konecne!!!!!!!!!!! baby, ja mam divoke sny, snivalo sa mi o chodurovi (superstar), a zre chodil s jednou mojou byvalou spoluziackou, co bola taka triedna krasavica, a brala vsetkych chalanov, aj nas stvala ... no sila, ja mam sny, co??

capy
2. nov 2009

ahoj alex. tak v skolke zrazu vsetko ok, vsetko sa da, nic nieje problem.dokonca mi povedala ze dneska dokonca tak papal ako nikdy predtym. ze ho vobec nespoznava.
a je pravda ze sa vikino za posledny tyzden rozjedol. asi dobieha obdobie ked ho bolelo brusko. 😅 dokonca mi to aj svokra vcera povedala, ze normalne nechape ako vikino pekne papa 😉

no ben by mohol vypadnut 😝

a sny mas teda fakt divoke. 😀 😀 😀

desszi
2. nov 2009

ahojte dievcence,
hlasim sa vam zo zamkov, sme tu u maminy, zajtra ideme spat do levic. dnes som bola u zenskej lekarky, mame to za sebou, hura, vse je ok, zajtra este idem k zubarovi. v stredu mame poradnu, som zvedava kolko dadko pribral.
capy - chvala Bohu ze Vikinko je lepsie a papa - a ucitelky no comment 😠
ivka snad sa manzel ukludni, mozno ma len horsie dni, ale zase nemusi sa vyburovat na malej. ona za to nemoze. ale tak niekedy to nevysvetlis, ze ano?
ivka, inak ja Dadka od zaciatku na noc viazem do perinky s rucickami tesne pri tele, lebo by sa mi mykal a sam seba zobudil. Chudacik je mi ho luto, ale myslim ze tym velmi netrpi, on uz sam niekedy tie rucky da k telu, lebo chce spinkat.
alex, aj ja som musela mat zo zaciatku okolo seba upratane, pomaly si ale zvykam na neporiadok 🙂 jednoducho nestiham a Dadko mi je prednejsi. A ked uz spinka, tak sa mi nechce. Ale je pravda, ze az taky atomovy vybuch nemame doma 🙂

capy
2. nov 2009

desszi dakujem

skoda ze vypadli baby ☹ ☹ ☹

alexandrah
2. nov 2009

kocky, ja som tak unavena, ale minule som zaspala o pol 11, a o 3 som bola hore, bola to nedela, a to mi bolo tak zle jak nmalokedy, tak sa normalne obavam ist aj do postele, aby som zase za 3 hodiny nevstala ...
capy - supéer, ze papa, asi mu je uz na brusko lepsie, to je dobry znak!!! nech sa tie ucky kozy boja!!!
ahoj desszi - ja aspon nech je dlazka cista, a prach nech neni, inak veci porozhadzovane, na to sa pripravujem ... a to som bola taky bordelar, ked som byvala u nasich ... jak sa hovori, inteligent sa vyzna aj v neporiadku, tak to som bola ja, ked sa upratalo, nic som nevedela najst ... proste uprace aj manzel
capy - veru, ten ben ma s ...e ... to neni modelingova sutaz, dokelu!!!!!!!!!!! markety je vyslovene skoda, ta bola uzasna, a pauliny mi je strasne luto, lebo taka honba na carodejnice sa okolo nej spustila koli nicomu, ze chudatko!!! a pritom, ked rozbalila toho m. jacksona, tak bola uzasna ... a su tam aj horsi - ben, smajda, a mne sa nepaci ani lacho ...no uz to vidim, ze ben bude vo finale s chodurom, jak to takto pojde dalej!!!

capy
2. nov 2009

alex dakujem za vikina

no ved uvidime ako ta superstar nakoniec dopadne 😅

idem do sprchy a potom kuk panelak 😉

alexandrah
2. nov 2009

capy - a beries ho z tej skolky?? inak, ked sa to dozvedel ten foter maleho, tak aspon sa mu uz snad nic podobne nestane, asi je to nejaky triedny bitkar ... aj ja kukavam panelak - super serial!!! mame takych par veci, co spolu kukame s muzom, superstar, panelak, a najnovsie keby bolo keby ... to su vzacne chvile, lebo inak iba robota, a robota ... a co este ... robota ... ☹ (teda muz).

capy
2. nov 2009

alex zatial ho tam nechavam. pretoze ta do ktorej ho chcem dat narok je momentalne plna.

aj my pozeravame s mangelom panelak, keby bolo keby, mafianov a webmastra ale spolu len ked je doma,lebo z prace chodi o pol noci 😅

capy
3. nov 2009

ahojte ale nam krasne snezi 😅 😅 😅

ivkaivka
3. nov 2009

alex, mne na plavani vraveli, ze tam kde spi babo ma byt 16-18 stupnov. My mame okolo 20, Olivijka je v perinke ma body a tenky svetrik a este aj tenku ciapocku, pretoze ma malo vlaskov tak jej byva zima hlavicku - teda ma vzdy studeny nostek a ked dam ciapocku, tak je teply a este ju prikryjem deckou. Rano je pekne teplunka, dycha sa jej super, no ja mrznem jak sysel. V noci som si stiahla na seba aj manzelovu perinu, pretoze ja spim len v ramienkovom tielku a dole len nohavicky. Uz si asi budem davat aj ponozky. Brusko uz asi neboli, uz asi 2 tyzdne som jej nic nemusela davat od bolesti, ten ekzemik stale beha po hlavicke, po tvari, ockach... bludny kruh, krk sa od zaparenin vycistil, no tie pazusky su des, uz som jej tam dala vatove tampony, nech sa jej nelepi koza o kozu. Som zevedava, kedy sa to vsetko vycisti.
Capy, naco to potrebovala ofotit? Ta je nejaka mudra, Ty si jej mala dat podpisat papier, ze je upovedomena o maleho stave a ze bude zodpovedna, ak sa mu nieco stane... ja som tiez ucitelka, tak mozem povedat, ze v kazdom pripade mala informovat rodicov toho chlapceka, aby mu dohovorili, teda ťapa jedna... a ked tvrdila, ze to nemoze byt z buchnutia, tak si sa jej mala opytat ci ma skoncenu medicinu...joj take veci ma vedia tak nastvat. No hlavne, ze uz je lepsie a aj ten pan, vyzeral ze bude slusny, ked sa ospravedlnil. Mas aj takych chrapunov, co sa budu svojho decka za kazdu cenu zastavat...
alex, to budu hormony 😀
Desszi, ja jej len pliecka stlacim k sebe, teda ako ked ci babo pevne pritulis, Olivijka rada spinka s rucickami bud dvihnutymi pred sebou - to nechapem normalne ich ma vystrete pred sebou vo vzduchu, alebo si ich da na ocka resp.hlavicku,alebo v pastickach vedla hlavicky. Dole ich nema nikdy. Keby som jej ich zviazala asi by bol riadny randal. Bordel mame aj my, vsade plienky, co sa susia, treba zehlit, podbradniky, deky... hracky....bla, bla, bla, proste to sa stihnut neda a ja si tiez chcem vylozit troska nohy...
nepozerate particku? Chodi dost neskoro, ja som to videla bohuzial len raz, no takmer som plakala od smiechu. Skoda, ze to nedaju skor ☹

capy
3. nov 2009

ivka ja neviem aby sa asi uistila ci si nevymyslam 😅 a ten otecko vyzeral v pohode a chapavo. tak uvidime. a najlepsie je ze sa z nich stali najlepsi kamarati 😅 tak uvidim ci nieco nevyparatia 😒

alexandrah
3. nov 2009

capy - o pol noci kazdy den? a od rana? no moj pride vecer, potom ale do takej 2 v noci pracuje, a to zase od rana ... teraz je toho kopec, jak na potvoru ma asi 6 pojednavani, ked ho najviac potrebujem, ale uz melie z posledneho ...capy - mozno ten bitkar teraz bude vikina chranit - zeby to bolo aj na nieco dobre???
ivus - no ja ked mi je kosa, spim ze dlhe pyzamo + mikina 😎 ja som pocula, ze ma byt od 18-22 stupnov, 16 by som nezvladla ... ani omylom ...to by som musela spat v kozuchu ... casto som spala ze pod pyzamom este hrube pancusky ...ja som zmrzlina (okrem tehu, to mi je horuco, iba muz mrzne). inak, ivka - presne ma to napadlo, jak si napisala, ked ta krava (nie tapa) ucka povedala, ze to nemoze byt z buchnutia, ci ma tu medicinu!!! presne to iste mi preblesklo hlavou!!!!!!!!!!! inak, myslim, ze ten maly potom riadne doma dostal ... od nekial musi mat tie sklony k nasiliu, to mi je ho potom luto ...lebo inak by sa ani foter neospravedlnil ... inak, particku kukavam sporadicky, nepaci sa mi tam dangl, ale napr. latinak a miezga super!!!!!!!! bola som na to zvedava, tak take ozivenie!! A to som latinaka nemala rada, ale zmenila som nazor!!! on hra v astorke romea - musim na tu hru ist, vraj je v tom vynikajuci, a chceli obsadit niekoho, kto sa ani omylom na romea nehodi, a vraj super, tak som strasne zvedava. furt je to vypredane, ale asi stiham az po porode ...
teraz si davam vecer polku diazepamu, tak sice zaspim o 2-3, ale aspon sa nebudim, a spim v kuse aj 8 hodin, to vam je ulava ...sice mi strasne trpnu v noci aj opuchaju ruky, ale s tym asi nic nespravim, len je to bolest ... aj poslickovia ... (to je taka bolest, ako pri menzese, ze??). no tesim sa, lebo ja som mala menzes sialene bolestivy ...idem si lahnut, nejaka som unavena ...vo stvrtok poradna v nemocnici, som zvedava ... ivka - neskusas nijake pripravky na tie pazusky?

vlnka
3. nov 2009

Ahojte baby,som len na skok,kym drahy bavi malu.Nestiham vas citat,mala vyzaduje stalu pozornost.Pocas dna vobec nespi,ale zato v noci sa nemozem stazovat.Vcera v noci spala 9 hodin vkuse.Dnes mi ju vynimocnevzala sestra na hodinovu prechadzku,bolo krasne pocasie.Stihla som si navarit,popratat,pozehlit plienky...len o manzela sa nestiham postarat 😀
Ivka ako je to s vasimi klbikmi,boli ste uz na kontrole u ortopeda?My zas ideme buduci tyzden.
Alex uz to nejako vydrz,potom sa vsetko zlepsi..uvidis.Tie posledne tyzdne su hrozne...to ti verim.Ale ten maly uzlicek stastia za to stoji.

alexandrah
3. nov 2009

vlnka - super, ze spinka v noci!! o manzela sa netreba starat, je velky, postara sa sam, skor by sa mal on starat o vas obe 😀 😀 no u nas hnusne pocasie, zima, snehodazd, blato ... proste plust!!! ty davas normalne plienky? to mas kopec roboty!! ja viem, ze risko za to stoji, milujem ho, ale to moje telo je na tom cim dalej tym horsie, bolesti brucha, chrbta, najnovsie sa nevyspim koli bolestiam, krcom a opuchom na rukach, hrozne to boli!!! a pritom este meisac ... uz aj bolestivi poslickovia ... baby, jak ste to vydrzali posedny mesiac??

capy
3. nov 2009

alex od rana do polnoci ale kratky a dlhy tyzden. takze sa to ako tak da 😉 a uvidim co bude dalej v skolke. mozno bude mat naozaj ochrancu 😀

vlnka - dianke vsetko naj k 2 vymesaciu 🙂 🙂 🙂

alexandrah
3. nov 2009

hm, tiez nic moc ... no moj takto taha teraz furt, vlastne spi par hodin, inak za pocitacom, chudak!!! uz to vidim, maly sa narodi, a obaja sa zrutime, ja od nedostatku spanku, a muz z prepracovania!!! 😢

capy
3. nov 2009

alex to snad nie. ved mozes spavat s malym. ja som to tak robila pri vikinkovi. no a muzi to nemaju lahke ☹

desszi
4. nov 2009

ahojky,
uz sme spat zo zamkov, dnes ideme do poradne, som zvedava kolko nas Dadko vazi 🙂
panelak pozeram aj ja, ale rano, ked ho opakuju, vecer ustupim Petovi, ked pride z roboty, nech pozera co chce, lebo ja aj tak po 15 minutach odkvecnem 😔
ivka mam dobru spravu - particku opakuju v sobotu okol piatej, pol siestej na markize 🙂 aj ja sa tesim, lebo sa to snazim pozerat, ale do noci nevydrzim. tak aspon opakovanie si pozriem.
Dadko ma tiez rucicky pri hlavicke ked spinka a prave nie je zviazany, cez den ked si pospi tak ho nechavam na volno, prikryty len deckou, ale v noci zvazujem, lebo by sa nevyspal ani on ani my.
ivka neskusala si pod pazuchu sudokrem?
alex posledny mesiac bol strasny, vsade ma tlacilo, citila som sa ako velryba, prd som spala, ale da sa to nejako vydrzat, neboj zvladnes, za chvilu budete traja 🙂

ivkaivka
4. nov 2009

capy, super, ze su kamosi, hadam nebudu robit zbojstva 😀
alex, nam na kupalisku povedala, ze 16-18, no malej sa super spi vonku, tak to ma nieco do seba. Asi uz mame nejaky rezim. Rano sa vzdy budi o 04.30 stiahne flasu a spi tak do 08.00-09.00. Potom zaspi v kociari okolo 12.00 tam pospi aspon take 3-4 hod. Potom si len tak podriemkava, rozprava sa, smeje... a o 19.00 zacina jej cas. To sa neda nazvat placom, ale rycanim, bez slz, az zalahuje v usiach, potom na chvilu prestane, posmeje sa porozprava, opat rycanie o 22.00 do 22.30 zdriemne, pedne sa zobudi vypije flasu a spi do 04.30. Uz to takto funguje asi 4 dni. No uz si na to nejako zvykam, len mame sa nepaci ten hrozny vecerny plac, ale mam doma encyklopediu pre rodicov a tam pisu, ze niektore babatka zaspavaju placom, ona proste potrebuje este vybit energiu... len ten priserny rev... 😒
alex, aj ja mam obycajne plienky asi 30ks, ja ich pouzivam pri jedeni, na podbradnik dam este na obdlznik zlozenu plienku, pretoze mala pluje, pusta mliecko, potom vracka a podbradnik hned premokne a to by som musela prezliekat, tak jej aj po jedeni necham plienocku, keby vrackala, potom ju posuvam, ked jej mokra, tak necham vysusit a este asi 2x pouzijem, pretoze by som musela prat 2x do dna 😀 . Kup si aspon par kusov, urcite je to na osoh. A poslickovia, jej , to uz tu o chvilu pribudne dalsi clen do partie 🙂
desszi, to som nevedela, ze to opakuju, super, pozriem 😀 😀 😀 pod pazusky som uz skusala vselico, uz mi to ide na nervy. Teraz jej to len umyjem natriem indulonou a dam vatovy tampon, tak sa mi zda, ze uz je to lepsie. No uz ma cervene aj na laktoch, stehnach...proste vsetky zahyby, uz som sa smiala, ze jej nedam jest, nech schudne 😀 , na tvaricke ma este stale cervene, stale umyvama repikom-ozaj moze sa pouzivat aj dlhodobo??? Mazem indulonou a stale nove miesta, opat uz to ma na vieckach... to je super, ze napriek tomu je vysmiata, netrapi ju to, dospela baba uz by salela. Babatka su super, nic im nevadi, pokial to neboli.
Vlnka, super spanocek. Mne tak 1-2x do tyzdna berie malu kmotra, ma ju kym nevstane. Obcas popyta aj mlieko, ze ju donesie az vecer, no este nemam to srdce ju dat prec tak na dlho.
My na ortopediu ideme v piatok, no uz sa teraz trasiem. Perinku sme davali ozaj poctivo,mala ju v kuse, teda okrem prebalovania a kupania a raz sme ju prali,tak ju nemala asi hodinku. Fakt sa bojim, ked nam daju novu asi ma hodi...uz ma nebavi jej to stale zaviazovat, trpi ona aj ja. Ked ju prebalujem, tak sa bambulka tolko natahuje, usmev na tvari, kopka s nozkami, natahuje ako mala zabka, no ked idem dat perinku, zacne mrncat a napne nozky ako struny, tak bojujeme aj take 3 min. Potom je uz dobre, len to natiahnutie je boj. Je mi jej fakt luto. Uz to nechcem, dufam, ze nam to uz zrusi, alebo zredujkuje len na nejake hodiny. Vy ako? Mala dobre znasa perinku?

alexandrah
4. nov 2009

ivka - hej, kupila som 10 plienok obycajnych, este chcem kupit cca 6 ks, tak ked bude este treba - koli baleniu nasiroko, tak muz operativne dokupi ... dneska pracoval celu noc chudak, siel spat o 8 rano, o 11 si dal budik, a hajde do roboty ... ja si davam teraz diazepam, tak spim hodne, napr. dnes od pol 2 do cca 6, ale potom som o 8 rano zaspala s muzom, a spala do 2. boze, aspon neni som upone hotova, musim trochu upratat a navarit ... inak, ivka - ten rev . vcera som pocula u susedov - nepisala som to? som sa utahana nalozila do vane, sviecky, olejceky, pohodicka ...a tu .-.. sialeny rev zhora - maju tam male decko, no proste to ani nebol plac, ale huronsky rev, az krik, trhalo to usi, neslo to vypnut, proste ta pol hodina vo vani furt ... a to sla pracka, a cd cko, aj tak!!! cosi sialene... myslela som, ze tam vletim ...a co?? no snad u svojho to budem brat inak ...
capy - presne to planujem, ked maly zaspi, pojdem spat aj ja, uprace muz, a navaria nasi ...aspon dufam!!!

desszi
4. nov 2009

alex aj ja velmi vyuzivam obycajne latkove plienocky, tiez ich mam asi 20 ks, dam ich vzdy pod maleho, aby neogrckal to na com prave lezi, ci uz je to gauc, postel, decka, perinka....je jednoduchsie prat plienky ako cistit gauc 😀 a vyuzijes ju aj u lekara, ked vazia deticky, tak su polozene len na plienocke
ivka repik mozes dlhodobo, pokial ho mas na vonkajsie pouzitie 🙂 no super, ze sa vam pomaly vytvara rezim 🙂 u nas je to asi tak, ze Dadko zaspi okolo 20.00 - 20.30, zobudi sa na papanie okolo 1.00 - 2.00, kedy ako a potom druhe papanie okolok 5.00-5.30, potom je asi hodinku hore, rozdava usmevy, lebo vtedy odchadza ocinko do prace a zase zaspi do takej 8.00. Dalsi spanok je okolo obeda a potom okolo 15.00, vacsinou sme vtedy vonku na vzduchu. A vecer je ako vasa Oli, reveeeee ako o dusu, pretiera si ocka, ma ich zatvorene a strieda rev s usmevmi a mrncanim, cele to trva taku pol hodinku a potom uz spinka.

alexandrah
4. nov 2009

desszi - ja som kupila aj take jednorazove podlozky z dm - ky, prave koli lekarom, ale aj plienky samozrejme ...
inak sa mi ale zda, ze to s dadkom docela zvladate, nie?

desszi
4. nov 2009

ale ano alex, nemozem sa stazovat, su aj ovela horsie babatka,myslim rezimovo, nie povahovo 🙂 babatka su vsetky anjelickovia 🙂 tie podlozky sa zidu, aj ja mam par pre pripad, ked ideme niekde von

alexandrah
4. nov 2009

tak mas stastie, dufam, ze aj risko bude rezimovo aspon ako tak popri mne, aby mi trosku ulahcil po tom nespavom tehotenstve 😀

ivkaivka
5. nov 2009

alex, ked to bude Tvoje tak vrieskat, bude to ine. Ja uz si pomaly zvykam, ze to musime pretrpiet. Olivia je normalne nacasovana ako bomba. Udrie siedma hodina a hajde sa do revu. Je to fakt zaujimave. Desszi moja rozdava usmevy a vyska dopoludnia a potom popoludni a tesne pred tym revom, niekedy aj medzi nim. Ked tak reve asi hodinku, rozbalim ju a robim na nu opicky, smejem sa, spievam-poriadne nahlas, aby som ju prekricala a ona zrazu prestane, pusu krivy do placu, no kutiky jej skacu do usmevu, normalne chce plakat aj sa smiat, no vacsinou vyhra usmev. Je to sila, babatka su fakt uzasne. Dnes ideme plavat o druhej, tak ju asi za polhodinku budem musiet zobudit, chudatko, teraz zaspala. Ozaj, ako ukladate spinkat babatka. CItala som, ze vecer, ked sa najedia, su prebalene, treba ich dat do postielky, zhasnut svetlo a odist. To si ani neviem predstavit. Ja ju vecer musim uhojdat na rukach. Prostie civieme do steny obe a obe sa koliseme a ona zaspinka. NIekedy to trva par minut, niekedy aj necelu hodinku. Joj zajtra ideme na ortopediu, tak drzte palce.

alexandrah
5. nov 2009

ivka - drzim palce. na tej plavarni si to uzivate, ze?
dneska som bola 1. krat na poradni v nemocnici, lekar fajn, len clovece, esteze som mala napisane, co vsetko sa ho chcem vzhladom na svoj zdravotny stav spytat, lebo som bola dnu cca 10 min. aj s vysetrenim, ze len take fukoty. tak mi povedal, ze som fakt uzka, ze 18 cm este nikdy nikomu nenameral 😖 ale ze uvidime, ake velke bude babo, ak bude cca 2.50, tak ok, ak nie, tak asi cisarsky ... len aby to nezistoval az v den porodu. pre istotu si mam dat urobit interne - esteze mam skvelu internistku, uz som sa objednala, ani necakam, vysledky krvi na 2. den, cele interne hotove na ten 2. den, nema tam ludi, objedna ma presne, neni daleko odo mna, no super!! ja som vecer zaspala az okolo 3, a o pol 8 hore, sli nam opravovat radiatory, no do pol 9 opravil jeden, ale druhy sa zhorsil ... len sme uz museli ist, ja do nemocnice, muz mal pojednavanie na opacnom konci, ako je nemocnica, tak sme si ani auto nemohli obaja nechat, tak ma zaviezol, v rannej spicke, viete si to predstavit, s predstihom, aby aj on stihol na uplny opacny koniec blavy, a spät som sila taxikom, lebo z konca petrzalky mi vobec nic neslo k nam, musela by som prestupovat, a to tam ani nepoznam tie zastavky ... no zrovna to ak vyslo ... ale inak ok, zajtra si zistim vysledky na streptokoka, dufam, z budem ok 😀 tak som bola mrtva, zaspala som o 2 pm, a zobudila som sa teraz, ideme do filharmonie, este naposledy kultura - beethoven a tak 😎 do narodneho divadla ... aj som mrtva, ale ked uz mame listky ...
ivka - ked bude kricat moje, tak mi to bude este viac trhat usi? ci to skor znesiem? lebo sesterka vravi, ze ked jej mala reve, tak ma pocit, akoby to ona dvojnasobne vnimala, ze jej to proste viac vadi ... no uvidim, mozno bude moj zlaticko!!! viem ze to znie sialene, ale uz sa strasne tesim na treningy a kraso, uz mi doba zasibava, tak aspon tu vyuzijem svokru na strazenie!! (alebo pojdem rano na 6, a postrazi muz!!).

ivkaivka
5. nov 2009

vdaka, no pocula som, ze ortoped ma asi zajtra dovolenku, ak je tak, nech to trafi slak...chcem vediet na com sme.
Plavanie si uzivame, len ma boli chrbat a ruky, totiz instruktorka 2-3x ukaze a ja musim cvicit-ble, za tie prachy, no nevadi, aspon viem co robit doma.
No to nevadi, ze cisarsky, hlavne ze maly bude o.k. Potom daj vediet ako dopadlo interne. No hned by som sa isla niekde kulturne vyzit, no pri tych Olivijkinych vecernych zachvatoch placu...nechcem to nechat na mamu... ten plac Ti ani tak nebude vadit, ako to, ze nevies preco place a nevies mu pomoct, teda aspon mne je to luto. no mozno, ked bude babo, na treningy ani nepomyslis, uvidis, bude Ti luto nechat ho doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre