Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
5. nov 2009

koncert bol supéer, interne asi nedopadne nic moc, lebo ja som sla cez ivf, to je v celkovej narkoze, ani mi ju nechcela doporucit, ale kedze som uz bola 2 krat operovana, tak som jej povedala, ze to zvladam, tak ju snad ukecam aj teraz ... ona je taka poctiva, ziadna ze na beziacom pase ... no hlavne aby som mala krv ok. inak, urcite budem chodit nejak cvicit, lebo mi to strasne pomaha psychicky aj fyzicky, aspon potom budem vladat byt s riskom ... muz mal prve pokusy snazit sa svokrovcov odhovorit od ich kazdodennych navstev, vravel, ze to slo tazko, ale na prvy pokus to docela slo ... no brania sa zubami nechtami, tak im to este zopar krat pripomenie, ked to nepojde po dobrom, tak to pojde po zlom!!! dneska som nastvata, rano nam dosiel opravit typek radiatory, jeden v detskej opravil, a zase v spalni pokazil - ja psim pri nom, je vrely, aj ked je na nule, huci, cize ja: stuple v usiach, vrely radiator, suchy vzduch, okna dokoran, hluk aj z vonku, svetlo ... no parada!!! a to pri mojom uzasnom spanku!!! zajtra mu volam!!! (vravel, ze keby daco, dojde aj cez vikend, tak snad hej, inak ho asi zabijem!!!!!).

desszi
6. nov 2009

alex, ja som robila opatrovatelku a teraz viem porovnat - ked plakalo cudzie dieta, akokolvek som ho mala rada, netrhalo mi to tak srdce, ako ked place nas Dadko. Zo zaciatku sli slzy normalne aj mne, lebo som mu nevedela pomoct - vse bolo ok a predsa plakal. Vacsinou kvoli brusku. Ale po prvom mesiaci to uz bolo ovela lepsie, uz to znasam ovela lepsie resp.skor vieme prist na pricinu placu. A tak ako Ivka uz mame metody ako ho rozosmiat, tak ich vyuzivame, ked je umrncany. 🙂
Ivka, Davidko spi sam v postielke, samozrejme v nasej spalni, u nas to funguje tak, ze po kupani a papani, ho ma chvilocku mm v naruci (on krmi vecer z flasky) a ked uz vidim na vieckach ze su velmi tazke, tak ho zoberiem do spalne, sadnem si s nim na okraj postele, hladkam mu tvaricku a on sa na mna (alebo na obraz na stene) pozera az kym nezacne zatvarat ocka. Trva to cca 5-15 minut, podla toho ako je unaveny. Vtedy ho polozim do postielky, obvykle otvori ocka, ale zase ho dva-trikrat pohladkam, dam jednu pusku na hlavicku a idem prec. Vacsinou zaspi alebo sa pozera na macikov na kolotoci, ale je ticho a potom zaspinka. Ak mame tazsi den, tak mu musim ist jeden alebo dvakrat dat do ust dudlik (ktory vtedy vypluje), zase ho pri tom pohladkam, dam pusu a on zaspinka.
Pamatam sa ze sme na zaciatku mavali aj my take dlhsie plakanie, a bol mi na rukach az kym nezaspal, to bolo tak v orvych tyzdnoch. Ale potom som si povedala, ze to nie je dobre, lebo sa trhal na kazdy zvuk v telke, tak som to zacala takto praktizovat a v podstate to slo hned od zaciatku. Nemali sme vacsie problemy a ked aj plakal, nenechala som ho dlho plakat, vzdy som sla, dala mu dudlik a tak to dokola az kym nezaspal.

alexandrah
6. nov 2009

desszi - vyzera to, ze to mate fakt dobre, ine mamimy uspavaju aj hodinu, moja sesternica ze hodinu ona, potom vystrieda na pol hodinu manzel, az napokon zacali davat malu spat o hodinu neskor, a hned zaspala ... oni tiez mali teoriu, ze mala je unavena, len o tom nevie, ale asi nebola, ked ju aj tak hodinu a pol uspavali, a potom len cca 5-10 min ... no ja aj muz sme boli vraj take babatka ze jest a spat, jest a spat, aj ja chcem take 😀 🙂

ivkaivka
6. nov 2009

desszi, preco mu davate vecer mliecko na flasu? To je super, ze tak zaspinka, nasa uz je naucena na rukach... inac, licka su uz ovela lepsie, uz ma len sem-tam nejaky fliacik, krk dnes rano bol uplna cisty, ach len tie pazusky... a najnovsie aj zadocek.
Boli sme na ortopedii, vraj je to oooooooooooooovela lepsie, ze sirsiu perinku netreba, no este jeden mesiac ju mame davat, potom kontrola a uvidi sa. Povedal, ze ked to takto pojde dalej, tak uz ju nebude potrebovat. Je mi luto,ze ju este musi mat, no este to nejako vydrzime. Zajtra ideme plavat, ide aj manzel, tak sa tesim.

alexandrah
7. nov 2009

ivus - tak sa velmi tesim, ze klbiky su lepsie, babatko sa dobre vyvija, treba byt len trpezlivy, urcite spravnemu vyvinu pomoze aj to plavanie, aj na klby, a na celkove spevnenie svalstva 😀
mne sa zhorsuju tie krce ruk, dneska po zobudeni som 2 hodiny nemohla zohnut dlane, hrozne, opuchy prstov, + aj nohy krce, neviem, ci ta tetania, ma to dost rychly spad, pred 2 tyzdnami este nic, a teraz ... no v noci bolesti jak svina ...

ivkaivka
7. nov 2009

alex, to mi je luto. Ja som mavala krce len v lytkach, dost ma to budilo, pretoze boli len v noci. Ruky som mala v pohode. Uz to mas za par, len vydrzat, odmenou bude maly drobcek. Co vsetko si musia zeny vytrpiet, kym sa im narodi babatko...no stoji to za to 😉

desszi
7. nov 2009

ivka, na vecer zvyknem mat uz prazdnejsie prsia, lebo ako den pokracuje, Dadko vacsinou castejsie papa a potom by navecer nemal tolko mliecka aby ho to zasytilo, tak sme to vymysleli tak, ze vzdy predosly vecer odsajeme kolko sa da a potom este pocas dna doplnim tak aby mal aspon 120 ml, tak viem, kolko spapa a zeby ho to malo na takych 5-6 hodin zasytit. vlastne sme to zacali praktizovat, ked som mala menej mliecka - dostal jeden vecer nutrilon, ja som odsala co sa dalo (vacsinou to da takych 90 ml a zvysok pocas dna nataham, no niekedy mam stastie a 120 ml natecie raz dva) a uz to potom tak fungovalo, vzdy bolo v zasobe nejake to mliecko a nemuseli sme davat nutrilon 🙂
ivka super, ze klby su lepsie, uz len par tyzdnov vydrzat 🙂
alex tie klby na rukach boleli posledne tyzdne aj mna, ale priserne, ja som nevedela chytit pribor do ruky, odkrojit chleba, udrzat hrniec....no des, ale po porode to akokeby utalo, na rukach ma klbiky nebolia, zato zacali boliet zapastia a kolena, ale to je uz asi kvoli dojceniu a nedostatku vapnika 🙂

ivkaivka
7. nov 2009

ahojte, uz sme doma z kupania, bolo fakt super, bola sefka,no ja som ju uplne zrala. Na zapareninky poradila krem znacky oli, vraj maminky si to nevedia vynachvalit, nostek zakvapkavat olivovym olejom, alebo poriadne povytierat, vigantol raz do tyzdna po 2 kvapky do uska. Polohovala Oliviu na bursku, chudatko sa z toho pocurala, revala ako diva, no ona nepovolila. Normalne som zasla, ako rovnala chrbatik, dvihala hlavicku, no bola taka zlostna a za odmenu bola vana, no sila, dokonca sa smiala a rozpravala s kacickou. Zacali sme nacvik na zadrzanie dychu, aby sme ju na buduce mohli zanarat, je to neuveritelne ako to islo. Na ekzem mi odporucila modru indulonu, vraj jej dcera mala hrozne ekzemy a pomohlo a tiez kazala kozmetiku atoderm, alebo tu valeda, ci ako, to si odporucala aj Ty Alex...no dnesny den stal zato, vobec nelutujem, ze som za to dala tolko penazi a urcite v tom budeme pokracovat aj dalej. Cez vikendy maju volny bazem pre rodinne plavanie. Proste si rodinka predplati bazen a hodinu je len pre nich..ked Olivijka podrastie urcite budeme chodit aspon raz do mesiaca (na osobu 5 eur) a teraz mala spinka uz od pol stvrtej, no akurat vypila mliecko a spinka dalej. Desszi, neberies tabletky na mliecko? Mne neuveritelne rozbehli laktaciu, urcite ma na tom podiel aj psychika, no su fakt super. A kolko krat do dna odsavas, aby si nazbierala 120ml? Neviete, nie je tu niekde tema o mamickach co len odsavaju ako ja? Skusala som najst,no neuspesne.

desszi
7. nov 2009

ivka super, to plavanie vam teda pomaha 🙂 huu, dnes sme mali tazky vecer, Dadko plakal dlhsie, ako som pisala,asi som ho prechvalila 😲 ale bambulo bol este hladny
vies co ivka, vacsinou sa mi podari naraz odsat taku 100-ku vecer (samozrejme z oboch prs) a ta dvacka sa uz lahko odsaje aj cez den hocikedy. teraz neberiem lieky na mliecko, brala som homeopatika, ale to som mala fakt prazdne prsia, to som vtedy ledva odsala 30 mili. ty co beries?

alexandrah
8. nov 2009

ahojte, ivka - vola sa to welleda, inak to maju aj v dm-kach, alebo na internete ... alebo aj v obchodoch so zdravou vyzivou, biokozmetikou, neviem ... ja som to kupila hned, vsetko od tej znacky, aby som vsetkemu tomu zlemu na pokozku predisla ... co som pocula mamicky, nevedia si to vynachvylit, stoji to za tie prachy, proste nikto na to nepovedal nic zle!!
no mne bolo vcera strasne zle, ruky opuchaju, bolia dlane, krce, spanok cca 3 hod - predvcerom som aj po diazepame zaspala o 7 rano, a spala do pol 10, cely den mi bolo zle, bolesti chrbta, krizov, poslickovia sialene bolestivi - a mam pocit, ze uz uplne stale, + vcera mi bolo strasne zle od zaludka, no proste krasny den ... do toho ta unava ... ja neviem, ako vydrzim este ten mesiac ... teraz som spala od pol 10 do pol 1, od 03 do 06, budim sa na bolesti ... bolia ma krize, + ako pri menzese - co sa vytesujem, lebo ja mam strasne bolestivy menzes ... no neviem ...proste je to peklo, aj vy ste to mali take zle posledny mesiac? nemali by ti poslickovia byt iba obcas, a nie skoro furt???

ivkaivka
8. nov 2009

desszi ja beriem tiez homeopatika ricinus comunis, 5 guliciek 3x denne. Mne to teda zabera dnes rano som odsala 310ml a cez den pod 200 nespadnem. Odsavam fakt len max.4x denne a to aspon 100 dam do mrazaku. alex, ja viem, ze ked bolia krize, tak je to tu co nevidiet. Mna tiez pobolievali a do tyzdna som frcala do porodnice. Davaj pozor a sleduj poslickov, aby z nich uz neboli aj kontrakcie. Ved uz mas za sebou 36.tt tak uz mozes kludne rodit. Joooj, tesim sa na novy prirastok 🙂 a ked su ti poslickovia casto, tak chod radsej na pohotovost, nech Ta prezru, predsa si prvorodicka a este aj uzucka. Nepodcenuj to!!!

desszi
8. nov 2009

ivka, tak to mas super, tristo sa mi este ani raz nepodarilo, ani dvesto ☹, som rada ze mam pre Dada navecer. ja som tiez brala ricinus communis, pomohlo to, ked som nemala mliecko, ale ked uz mam tak to neberiem. ty to beries stale? zeby som to brala aj tak? 😕 a odsajes uz ked das napapat? a este ti tolko zostane? to je perfektne....

alexandrah
9. nov 2009

fiha ivka - to vazne?? a ja som myslela, ze este ok. ale bola som na poradni vo stvrtok, a este som bola zavreta, aj vsetko, tak snad este neporodim, este nemame dokonceny byt a tak ... preboha, dneska sa musim zbalit!!! teraz pojdem na poradnu vo stvrtok, tak vsetko poviem. ja sa inak klasika zase mo nesetrim, mozno by som mala viac oddychovat, vcera som behala po vianocnych nakupoch, a sama, muz doma pracoval, tak som zase lietala iba ja kade tade, soferovala a podobne ... vcera som docela dobre spala, dneska od pol 3 do 7, ale mozno este zaspim okolo obeda ... no uz som od dneska vlastne v 37, tak to leti!!!

ivkaivka
9. nov 2009

desszi, ja beriem stale ricinus, mam strachm, ze pridem o mlieko a kvoli tym koznym problemom chcem jej davat moje mlieko co najdlhsie. Som ochotna odsavat aj do 3 rokov, ved po polroku pride tuha strava a mliecko sa bude davat tak max.3x do dna a mozno v noci. Ja malej vzdy davam na flasu, uz ju ani neprikladam, asi to nema zmysel ju uz uplne naucena na flasu a minule ked som jej dala prsnik, tak ju napinalo 😢 takze ked sa Olivia napapa a zaspi, tak odsavam. Uz druhy den mi nechce papat, zje polovicu co predchadzajuce dni, bud ma v rezerve ako macko v zime, alebo to bude tym, ze stolicu nema uz 8 den, tak je plna. Alex, Ty nie si zbalena??? No toto, okamzite bal. Mas to super, ze uz mas vianocne zakupy za sebou. Mna to este len caka, no fakt neviem co...ja som sa este aj do poslednej poradne v 39 tt odviezla sama a o dva dni na to ma manzel odviezol do porodnice, no myslim, ze by som to zvladla aj sama. Moja teta sa tak sama odviezla a uz len zavolala manzelovi, ze auto je pred porodnicou 😀 veru to leti, Ty uz budes mat coskoro Riska pri sebe a Olivia uz bude mat za dva tyzdne 3 mesiace. Predstavte si vcera vecer papala o 18.30 trosku podriemkavala, samozrejme hod. revala ako diva, nechcela papat o jedenastej mi zaspala bez jedenia a vstala az rano o pol siestej. Vypila nejakych 80ml a spala do pol desiatej. Teraz o jedenastej zaspala opat. Neviem co sa deje, az ma to znepokojuje. Vcera sme jej dali na rucku cervenu snurku, aby sa jej nestavalo z oci...no mozno to bude nou,ten spanok... 😀 nie, fakt mam obavy, vela spi a malo papa...dufam, ze na nu nieco nelezie a este aj ta stolica ma hneva...

alexandrah
9. nov 2009

ivka - aj mne mama radila tu cervenu snurku na ruku ... no veru, dneska som sa nestihla, musim zajtra, len ja si ani neviem naplanovat den, lebo napr. dnes ze spanok: od 03 do 07, potom od pol 10 do 2 pm, a potom od 3 pm do 5, no desn, a potom cosi rob ... rychlo som sla nakupit, so psom, a nejaku tu veceru, pozametala som, a pekny den za nami ...jak sme sa bavili o tych mamach a darcekoch, tak ma dneska sialene vytocila moja, ani nemam komu volat, muz ma stretnutie s klientom, tak az vecer, a ja tu chodim a nadavam, chudak pes sa ma boji ...proste zase klasika telefonat, rob toto, a hento, nerob ono - ja ze ja si aj tak urobim po svojom, jak keby ma nepoznala, no ale tema darceky, tak ona hned ze ocovi kupili akoze odo mna na vianoce sako, tak ma skasiruje, ja ze dobre, a muz mal nedavno narodky, a pritom ona mu len volala, tak asi 4 dni po, a len tak medzi recou, ze jej, ty si mal narodky, vsetko naj, vcera po mne poslala bombonieru ... oni vselico chcu, a potom ze najprv maju radi mojho muza, ako vlastneho syna a podobne, ale teraz ze sak oni cudzim nedavaju darceky, akoze on neni ich syn, tak je cudzi, ale ked im on da darcek, tak je dobry ... a ked my nahodou volame o den neskor, ze zabudneme na meniny, tak je ohen na streche, aj ked vravia, ze nic nechcu, keby sme aj tak nedoniesli, tak je zle ... zato oni, ked cosi, tak potrebuju od nas specialnu pozvanku, a potom ale zase reci typu - my neni sme na darceky, ani na posedenia, potom inde reci typu sak take neplanovane posedenia super, proste pokrytectvo jak hrom ... a potom ze a tebe svokrovci davaju darceky? ja ze hej (asi neni som pre nich "cudzia" - dokonca viac nez nasi ...), no a este ma vytocila so sestrou, lebo momentalne sme fatk v minuse s peniazmi, aj ked zarabame dobre, ale tie vydavky ... a slubili sme segre na svadbu, co bola pred rokom peniaze, s tym, ze teraz nemame, tak jej ich dame koncom roka 2009, a mama za nu oroduje, ze nech ich jej uz dame, lebo ona nema, chce si kupit cosi - pritom na svadobnych daroch dostala skoro pol miliona, kde su ...ja ze my nemame, to neni ze som ich odlozila, a su v sufliku, na vianoce ich dostane ...pritom nedavno sa spolu nebavili, a muz jej ich chcel dat skorej, a mama ze nedavajte jej ich, az na vianoce ... no vysomar sa z toho ... pritom ona mi - segra dala na vianoce nejaku blbu vazu, a na narodky cokoladu, tolko k reciprocite ...boze, sorry ,ze vas zatazujem, ale je mi z nich zle ...svokrovci su sice nemozni, ale aspon mili, sa snazia, zaujimaju sa, nasi nic ...

ivkaivka
9. nov 2009

jooooj, alex, tak to mas velmi komplikovane. Nasi darceky davaju aj mne aj manzelovi, taraz mama vzdy kupi nieco malej, alebo kupim ja a ona mi hned pcha peniaze. Nerozumela som tomu, ze dat sestre na svadbu, ako svadobny dar, alebo zaplatit svadbu. Neviem, no myslim, ze teraz Ti je najprednejsie babo, proste uz mas kde davat peniazky a ked sestra Ti da len vazu... 😒 aj keby som mala plnu ponozku penazi a videla taketo spravanie...urcite by som radsej zainvestovala do seba, manzela a malej. Nie som skupa, ak mozem pomozem, no zneuzivat by som sa nedala a teraz si veeeeelmi potrpim na darceky pre malu, proste hned poviem aj manzelovi, ze sa mi zda, ze jeho rodicia mohli doniest viac...ked to porovnam s nasimi...boze to je take vsetko komplikovane, no rodina je fakt najhorsia co sa tyka penazi... 😒

alexandrah
9. nov 2009

hej, ako svadobny dar, dost penazi, lebo oni maju menej, tak ze ju potesim, a mama ze ale je uz rok po svadbe, ja ze tak mali dnes povedat, ze chcu radsej vazu, ako o rok peniaze ...sak prave aj ja davam rada darceky, a svokrovci mi davali, aj ked som este s muzom len chodila, proste urobis radost, ale nasi ani riskovi ...no a prave, sestra sa so mnou rok nebavila, a teraz sa pyta mamy, kedy jej dam peniaze, dopekla (to sa pyta uz X ty krat tento rok!!!) , sak ja som dobry clovek dofrasa!!!!!!!!! to co mam za "rodinu"?? chvalabohu za muza, riska a psika!!!!!! to su moji najmilovanejsi!!!!!!!! vidis, viem, ze u vas ste vela veci podostavali pre olivku, ja skoro nic, aj som pisala, ze ani moc necakam ,... proste viem, ze väcsinou rodicia a svokrovci radi kupuju, ked mozu pomozu aj pred porodom, nakup a tak, a u nas naopak, ja som este vcera lietala autom, a nosila mame veci, co si rozkazala ...

vlnka
9. nov 2009

Cafte kamosky.Nejak na vas nemam poslednu dobu cas...my sa drzime,ale stale mame volajake problemy.Dnes sme behali po lekaroch,boli sme na ocnom,lebo mala ma jednu zrenicku 2x vacsiu ako druhu.Tak sme boli pre istotu skontrolovat ocne pozadie.V cakarni bolo kopec chorych,tak dufam,ze mala neochorie.Tak ju tam vytrapili,lebo nechcela otvorit ocka,tak ju lekarka so sestrikou drzali ako blaznive.Celu hlavku a ocko ma doskriabane.Plakala som tam s nou.Ale nastastie je to vporiadku.Boli sme aj na neurologii,tak po tej stranke je tiez o.k.Ale musime to sledovat,takze v januari mam ist na kontrolu zas.Vo stvrtok ideme na ortopediu,tak drzte palce.Ivka som rada,ze sa klbiky Olivii zlepsuju.Uvidime,co povie ortoped nam.Dnes sa mi stala taka nehoda,ked som kupkala malu,dala som ju na brusko a ona krasne dvihla hlavicku,no neudrzala ju a tresla cielkom o tvrdu podlozku,az sa bojim...dufam,ze sa jej nic nemoze stat...sice neplakala,ale buchla si to poriadne.
Alex este vydrz,tie bolesti su hrozne,ja som to mavala tiez.Ale po porode to prejde.Dokonca aj nespavost,teraz spim celu noc ako zabita.Este,ze Dianka vie spat aj 8 hodin vkuse.Inak musim sa pochvalit,ze mala je strasne zlata.My ju po kupkani polozime do postielky,zapneme telku,alebo sa rozpravame a ona pozera okolo seba a potom sama zaspinka.V noci ked sa zobudi..prebalime,nakojime,odgrgneme a polozim ju zas do postielky a do 5 min. spi zas.Takze suuuper.Dufam,ze to nezarieknem. 😉

alexandrah
9. nov 2009

klop klop, vlnka ,velmi sa tesim s tebou!!!!!!! vyzera to, ze uz ma fakt rezim, hlavne ze sa vyspite, obe 😀 a ze je v poriadku!!!!!!

vlnka
10. nov 2009

No vidis alex a to sme si mysleli,ze ked nespimev tehotenstve my,ze ani nase deti nebudu.Takze v tomto to neplati...
Ivka este ma napadlo k tym zapareninkam,ake plienky pouzivas?Ja som zo zaciatku pouzivala z DM Drogerie Baby Love,tie su podla mna super...ale raz ich nemali,tak manzel kupil Pampersy a Dianke vtedy vznikla zaparenina na zadocku.Vyzeralo to dost skaredo...tak sme chvilku pouzivali Pastu s rybím olejom(hrozny smrad),ale nevidela som zlepsenie,tak som si kupila Sudokrem a krazne jej to mizne.A samozrejme som sa vratila ku DM plienkam.Pampersky uz echcem ani vidiet...take drahe a take nanic. ☹

ivkaivka
10. nov 2009

alex, lahko sa mi to hovori, ale kasli na sestru. Mam pocit, ze jej ide len o peniazky. Fakt, radsej zainvestuj do vas. A co, ze ma menej ako vy. Ani my sa nekupeme v peniazoch, no nepytame. Proste sa treba uskromnit, nezavidiet a hlavne dopriat. Vlnka, vo stvrtok budem na vas mysliet. My sme tiez behali po neurologii, kardiologiu, pretoze sa zachadzala a vsade ze mame zdrave dieta. O 3 tyzdne mame ist na kontrolu na neurologiu, ale to len tak...Super, ze Dianka tolko pospinka. Olivia na zadocku zapareniny nema, len pod pazuskami. Plienky pouzivam tescove, su lacne a fakt dobre. Ty prebalujes aj v noci? Ja posledny x okolo jedenastej a potom az rano. Vcera sme isli spat o jednej rano...brutal, manzel bol hrat vecer hokej, tak prisiel az po jednej, rano do prace...aspon mozem ho vydierat, ze ak vladze hokej, tak musi aj malu v noci 😀 potom vstala o pol siestej a tak az o pol desiatej, tak som vyspinkana do ruzova.
To ze si udrela hlavicku, nevadi, ved urcite nie od dosku, alebo beton 😉, to je normalne, babatkam hlavka lieta jedna radost. Moja uz parkrat spadla na nostek, no bez placu. Treba s tym pocitat. My sme tiez boli na zaciatku na ocnom, tiez bolo revu. Vlnka a to vas nevzali hned dnu? My kde prideme, tak ideme hned. Proste babatka idu bez cakania, akurat u obvodnej nie, pretoze tam je vela babatiek. No ortopedia, krcne, ocne, neurologia, kardiologia...vsade hned. Skus povedat sestricke, ze mas babo, dojcis, teraz este chripky...do frasa, musi vas vziat, nie je nic horsie ako chore babo. Ak nezochcu, normalne urob cirkus, to kde sme...hadam najprv neberie dochodcov co sa doma nudia, a aj vacsie deti vydrzia viac ako babo...

vlnka
10. nov 2009

Ivka ja malu prebalujem vecer okolo 20.00 a potom az ked sa zobudi...to je niekedy okolo 1.00 v noci,alebo az o 4.00 rano-kedy ako.Pod pazusky malej davam tak isto Sudocrem,aby nemala zapareninky a zatial nema.Ten Sudocrem je fakt dobry.U lekara nas nevzali ihned,pred nami boli 2 pubertalne kocky s chorou mamkou.Ja som tiez toho nazoru,ze babatka by mali ist hned,ale nie vsade to tak funguje a ja sa nechcem hadat.Ale ak by som tam mala cakat hodinu,tak sa urcite ozvem.Ivka kde chodi tvoj manzel hrat hokej?Aj moj hrava,ale v nedelu v SNV a teraz vraj budu chodit do Gelnice.

ivkaivka
10. nov 2009

vlnka, moj chodi do Gelnice. No toto, mozno sa aj budu poznat 😉

alexandrah
11. nov 2009

ivka - veru, uz sa snazim na to nemysliet, ale ja takisto, sak sme neboli bohaci zo dna na den, ani teraz nie sme, tvrdo sme studovali, a pracovali, drieme kolkokrat aj 15-20 hodin denne v robote, a to sa mame lepsie, odkedy ma muz advokatske skusky, predtym par korun, doslova mi ostalo 500 sk na mesiac, az som revala, ale co mi ostavalo, sme sa tesili, ze zijeme v 1 izbovom bytiku po muzovej babke este aj so psikom, na kraji blavy, doprava hrozna, 20 rocna skodovka, dovolenky ziadne, 15 rocne veci na oblecenie (do ktorych som sa nastastie s mojou vahou vopchala), jedla poskromne ... ...a nikomu sme nezavideli, proste sme sa tesili zo seba, a vedeli sme, ze ked budeme na sebe pracovat, tak sa snad raz budemem mat aj lepsie, hlavne aby sme detom dopriali napr. dobre vzdelanie, alebo podobne ...no nic, len cloveka zamrzi, hlavne ked tvoja rodina ...ale rodinu si clovek nevybera, nastastie ta moja - muz, risko, psik, a kamarati su skveli, to je moja prava rodina!!!
inak - dobre si to vymyslela s tym hokejom, ked vladze hrat, tak aj na malu si musi najst cas ...
a presne, boze, ja som raz sedela v cakarni u lekarky so 40 tkou horuckou, a za mnou dochodkyna, bavila sa este s jednou, ze jej nic neni, len chce pozdravit pani doktorku, dlho ju nevuidela, pokecat, ale potom este musi stihnut ocneho ... a ze mozno ju mlada (akoze ja) pusti pred seba. no ja ze nie (s horuckou, uz som cakala 2 hodiny, a u lekarky som bola hotova vzdy za 5-10 minut, nemala som ju rada). no to si mala vidiet, ako ma potom cely cas co som tam bola ohovarali tie vrany stare!!! naozaj, vlnka - mozno treba povedat sestricke, ked vyjde, ci nemozte ist prednostne, ked mate babo, veru, hlavne tie chripky, casto je to u lekarov tak, ze aj podla zavaznosti poradie casto urcuje lekar, aj proti tomu, ako kto pride.
vlnka - sudokrem som hned kupila aj ja, lebo vsade o nom pisu same chvaly. a na pampersky som tiez pocula, ze robia zapareniny, ja som vyhodne nakupila huggies, o tych som pocula zase vela dobreho, tak snad sa aj osvedcia ...
inak - veru, kopec mamin mi povedalo, ze babo im aj z postele spadlo, proste sa sekundu otocis, ani netusis, a male sa zrazu prekoprcne uplne nevidanym smerom, a uz je dole ...
ja som bola dneska na masazi, uz mi ani neni lepsie, len mi aspon neni horsie, spala som od 5 rano do 11, a potom od 17 do 20. teraz som zvedava, kedy, tipujem to zas na taku piatu ... ale vcera som mala depky z tej mojej podarenej rodinky... ☹

capy
11. nov 2009

ahojte ja vas teraz trosku zanedbavam 😅

zajtra rano ideme na kontrolne sono. tak dufam ze bude v poriadku 😒

maly je hore tak letim. dobruuu noc 😔 😔 😔

alexandrah
11. nov 2009

drzim palce!!!!!!!!!

capy
11. nov 2009

dakujeme. idem do postele 😔 😔 😔

alexandrah
11. nov 2009

ahoj capy, ako dopadlo sono?? ja som zaspala klasika o 5, ale s pauzami do 15.00 po obede, aj tak som sa zobudila unavena, je toto normalne?? a samozrejme s opuchnutymi prstami a bolestami v rukach, ja uz to kaslem ...

capy
11. nov 2009

ahoj alex sono dopadlo nastastie dobre, tak sa teskam 🙂 🙂 🙂

alexandrah
11. nov 2009

tak to som rada, snad uz sa obom nic nestane 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre