Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

zdenkam
4. feb 2010

Capy, tak to ja budem mat ako vy teda, len 3,5 rocny odstup.

Inak ako ste tu s kojenim? Ja som kojila do 2 rokov a sama dobrovolne prestala, lebo som sa isla vydavat a maly by ma vyzliekol zo svadobnych siat aj len aby dostal didi 😀 😀

zdenkam
4. feb 2010

capy a mne chodi Patrick od 1,5 roka na 2 doobedia do skolky. To je skolka a jasle spolu, sa to tu tak nedeli ako v sr. Od septembra mu zacne zadarmo skolka /novy projekt irskej vlady/ teda 5x v tyzdni doobedia v skolke - ide do montessorri. NO a o rok v septembri, to mu budu 4,5 roka ide do skoly.
Ale s tou montesorri, tak tak paradne vyjde, ze babo bude mat 2 mesiace a on zacne 5x doobedu, to som rada, to bude take lahsie takto.

ivkaivka
5. feb 2010

no neviem ci je to vazne, len sa neviem ulozit a ani vysediet. Beriem nejaky vapnik v prasku, tak dufam, ze zlepsenie sa dostavi hned, lebo zajtra ideme na svadbu a z tancovania urcite nebude nic a sediet tiez dlho nemozem a ani stat. Asi sa zavesim niekam. K lekarovi sa mi nechce-ved vies urcite by ma poposielal vsade mozne a to sa mi fakt nechce.
Zdenka, ja kojim-teda ja odsavam a davam na flasu viac ako 5mes. neviem kolko este vydrzim, no mala je ekzematicka, tak sa posnazim co najdlhsie. Pre mna je kazdy den vyhra. No Ty si vydrzala super dlho 2 roky, parada.

alexandrah
6. feb 2010

ivus, no ja mam to iste, s chrbticou, normalne 3 bloky na stavcoch, krize bolia neskutocne, a jeden bok, ked spim, tiez peklo, musim ist na masaz!!! zatial nekojim, mlieko neni, ...este furt som polo chora, uz som mala 3. tie antibiotika ...

ivkaivka
7. feb 2010

to ma mrzi, ze si chora, rychlo sa daj dokopy. No ten vapnik normalne zabera, konecne sa viem ulozit a pospat. Je super,nedam dopustit.

alexandrah
7. feb 2010

vazne? tak skusim, mam sice ibla klasika sumivy ... ja ze ale masaz, no ta je kapanek drahsia ...

zdenkam
7. feb 2010

ivkaivka, no ja som nemusela odsavat, takze klobuk dole, ak to tahas a odsavas. Ja som to mala v tomto lahsie.
Teda,ja som odsavala,ked som mala vela, zamrazila. Ked mal maly 4,5 mesiaca, musela som na vikendy spat do prace, takze kym som bola v praci, dostal Patrick jednu davku doobedu a jednu vecer, chodim do prace na 5 hodin a vecer zas na 3,5, takze o 2 som bola doma a mohla nakojit.
Ale na mna odsavacky nefungovali, musela som "dojit" t. j. rukou vytlacat. chvilu to trvalo kym som ziskala prax, ale potom som uz presne vedela kde zmacknut, aby islo a kde ak som chcela, aby prestalo striekat.
Manzel sa smial, ze "maminka si jde podojit ceciky" 😀

Sa mi ta nespavost upravuje, uz zaspavam pre polnocou a dokonca som sobotu musela ist cez den zdriemnut, ked som dosla z prace. 🙂

Juuuj, alexandra a co si taka chorlava? ☹

capy
7. feb 2010

zdenka tak tomame podobne. ja som prestala dobrovolne kojit oboch ked mali 20 mesiacov. a tiez som neodsavala.
to mate super zo skolkami, aj tu by to mohli zaviest 😒 😒 😒 . a to ako 4,5 idu do skoly?

ivka, alex dajte sa do poriadku ☹ ☹ ☹

capy
8. feb 2010

no vidim ze po nociach sem chodim uz len ja 😀 😀 😀

capy
8. feb 2010

idem aj ja pomaly do postele. dobruuu nocku. 😔 😔 😔

capy
8. feb 2010

uz tu nie som 😅 😅 😅 dobruuu noc 😔 😔 😔

zdenkam
8. feb 2010

capy, no inak sa plati 3 eur na hodinu alebo 4,5O Eur na hodinu /to mame teraz v tej montesorri/ ale kedze v irsku zrusili kvoli recesiu a diere v rozpocte davku co bola nieco ako rodicovksy prispevok - robilo to 1OOO eur mesacne. Inak davka na dieta ja 15O eur mesacne /Ale tu skolku kazdy den by to nepokrylo/, tak vlada zaviedla posledny rok pred skolou skolku zadara. Ale iba 3 hodiny denne. NIkto aj tak nedava deti na 8 hodin 5 dni v tyzdni doskolky. Alebo takmer nikto. O nikom takom neviem. STandardne su deti od 9 do 13 v skolke.

Tu sa chodi skoly ako chces, bud od 4 alebo od 5 rokoch. No 4 sa mi zda sialene skoro a kedze nas je februarovy, takto ze bude idealne bude mat 4,5 inak by mal 5,5 ale aj to by bola normalka. Skola je od 9 do 1.3O.
Ale skoly su delene, dievcenske a chlapcenske. Len v mensim mestach kde neni dost deti, maju zmiesane. Oddelene povazujem za nezdrave, ved v kazdej spolocnosti funguju obe pohlavia spolocne. A nosia deti uniformy. ale spon nebudeme riesit problem co na seba. 😉

alexandrah
8. feb 2010

zdenka - ja vzdy na zimu ochoriem, nejak poprechladnem, a uz sa to veze az do jari, uz od malicka ... teraz je mi trochu lepsie 😀 inak teraz risko pekne spinkal, sa mi aj dnes o nom snivalo, ked ma cca 5 rokov, sa z toho stanu nejake vestecke sny, pamatate, ked som este bola tehu, sa mi o nom snivalo, ako bude vyzerat ako babatko, aj ako cca 2 rocny, a presne tak aj vyzeral, no som zvedava, ako to bude dalej pokracovat 😀

zdenkam
8. feb 2010

wau Alexandra. 🙂
Ja som prave zaspala s Patrickom a pre zmenu som vstala a som nechapala ze som zaspala, lebo v sne som uz mala 2 deti a nemahla si dopriat taky luxus ako spanok cez den.
Uplne strasne silny pocit, ze uz som matka 2 deti so spustou povinnosti. Toto tu este nebolo. O miminku sa mi ani len nesniva v noci. NIc.

alexandrah
8. feb 2010

zdeni, a vy ani nechcete vediet pohlavie? ci iba zatial neviete? a ake deti si to mala v tom sne?? mne vestili 2 deti, chlapca a dievca, ani 2 chlapcov by som nedbala, keby bol taky uzasny ako risko (co urcite bude 😀 😵 ), kludne spi, kedy to na teba pride, s 2 detmi to bude tornado asi, co?? sice ked uz ma patrick 3 rocky, tak to uz je velky chlap!! 😎 risuldo mi rastie ako z vody, vcera mal 2 mesiace, a meria 59 cm (pri narodeni mal 50 cm), to je docela hodne, 9 cm za 2 mesiace, ze? uvidim, kolko pribral, zajtra ideme do poradne ...

capy
8. feb 2010

alex pekne rastiete. potom daj vediet aku mate vahu 😉

zdenkam tak to je uplne ine ako na SVK. ale tu matersku by som brala ze 1000€ nasa materska je nieco cez 200€ 😝 😝 😝

a nieje to skoro ist do skoly v 4 rokoch? podla mna sa este nevedia tak sustredit.

ivkaivka
8. feb 2010

alex, tak to je poriadny chlap. Moja ma teraz 61cm, je nejaka krpata, asi po mne.
Pisala som s jednou imunologickou, co mi radi ohladom ekzemu a vravela, ze zmysel dojcit ma do 1 roka.
Vlnka, Desszi, kde ste?
Vlnka, uz ste boli na kontrole na ortopedii? SOm zvedava,ako ste dopadli. Daj vediet.

capy
8. feb 2010

ivka ma pravdu. dojcenie je pre dieta osozne a potrebne do jedneho roka. lebo do vtedy si berie z mlieka vsetky potrebne ziviny a vitaminy. potom ich uz berie na ukor teba, ale ak primas vela vitaminov ty tak nevidim problem. po roku je to uz len zavislost. ale zasa preco by som mala davat dietatu UM ked mozem MM? je to proste na kazdom ako sa rozhodne. ja som sa rozhodla do 20 mesiacov a som spokojna 😉 a myslim ze aj moje deti.

zdenkam
8. feb 2010

capy ta materska bola 1OOO eur rocne.
A to mate zlate slovensko, ale zas tu je pridavok na dieta 15O mesacne. Z coho som malemu usetrila za 3 roky 3OOO eur. TAk to je o inom nez v sr.

Skola je hravou formou, nie take sedenie v lavici ako v sr. Prvy rok ovela hravejsi.

Alexandra, s tym pohlavim fakt neviem, lebo som mala pred mesiacom take ze chcem vediet, posledny mesiac ze nie, ze to chcem zazit inak a to ako prekvapko a teraz zas mam take, ze nemam ani jeden kus ruzoveho oblecenia. Aj biele ci bezove malinko. Lebo pri malom sme vedeli ze chlapcek, tak tona svedtlomodreho oblecenia. Ale desne od zaciatku viem, ze to bude dievcatko. Len co ak sa mylim?
Tak neviem, mame este 3 tyzdne a potom sa nas to budu na scane pytat, ci chceme vediet.
A jasnacka ze s 2 detmi to bude narocne,ale zas maly bude v skolke. Mam kamosku co tu ma 2 deti a 1,5 roka odstup len. To je ina makacka. Zladit rezimy. Mala 2x na den spi a inde nez doma spat nebude, takze aj dost obmedzujuce. Toto sa nas uz tykat nebude. Patrick uz spinkat nebude a on spal hockde, tak dufam, ze aj druhe dieta bude. Ze Patrick bude blbnut na ihrisku a druhe mimino spat v kociariku. NO ved uvidime.
Ale ja som na to hrda, takto vychovavame jedno dieta bez pomoci babiek a dedkov, chodime obaja do prace /ja od jeho 4,5 mesiacov/ nikdy sme cudziu starostlivost nepotrebovali. Zladili sme si prace tak, ze raz sa stara jeden raz druhy. A mame krasne dieta, ktore navyse rozprava 3jazycne. A to vsetko sme dokazali sami vlastnymi silami. ¨Tak hadam zvladneme aj dalsie. Mam kamosku ONa je z Bali, on je Francuz. Maju 2 deti: Jilliana 4 roka a Lui 1 rok a cakaju v auguste dalsie. A to este prevadzkuju francuzsku restiku, kde ona obcas vypomaha. Ti to budu mat narocne. To tretie tehu je pre nich oboch sok.

S dojcenim sdielam totalne nazor Capy. Naco don cpat umeliny, ked to mal odo mna a mne to nevadilo, jemu chutilo a bola to ako sa tu vravi "handy" kedykolvek po ruke. 🙂

capy
9. feb 2010

zdenka lebo si pisala mesacne, to by som bola na materskej stale 😀 😀 😀

my mame svokrovcov a nasich asi 13km od nas. ale svokrovci mam pocit ako keby zili od nas 13 OOO km. boli casy ked sme ich aj rok nevideli 😠 a tiez som si zvykla a povedala si ze si vychovam deti podla seba. tomino uz ich pomaly ani nepozna. minule si pozeral fotky a normalne ich nespoznal.

capy
9. feb 2010

my dnes budeme mat dlhu noc. ale uz to idem vypnut a lazkat si k tomaskovi. dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
9. feb 2010

no ivka, sak aj ja som prekvapena, lebo ja som tiez krpata, ako ty, sak vieme 😀 , ale muz je vysoky, asi tak rastie z toho UM?? 😀 😀 ivus, ja som sa rozpravala s jednou detskou lekarkou, a veru aj ta vravela, ze dojcene deti su mensie a chudsie, (nevravim, ze je to pravidlo, len to mam okolo seba) ona vravela ze max. par mesiacov, potom ked uz tak ze aj MM aj UM, aby dieta lepsie rastlo a priberalo, ta moja sesternica mala dceru, co mala este v 7 mesiacoch iba cosi cez 60 cm, pritom su obaja velmi vysoki, a potom ked zacali prikrmovat, tak im sice pribrala jak slak, ale uz moc nenarastla. ona vravela ze uz od pol roka nema matka v mlieku vsetky potrebne ziviny. ale teda mozno skus max. do toho roka. ja by som davala MM, keby sa do toho nezamiesala ta blba tiahnuca sa choroba, ale co uz narobim ... plakat nema zmysel, a aspon je zdravy a pribera a rastie krasne - som sa bala, lebo si to viete predstavit, risko na rukach, a ja smrkam, kycham, a keby to bol ktosi iny z rodiny, tak ho vykazem, ale co ked som chora ja?? starat sa musim, len som sa modlila, aby fakt malicky neochorel, nastastie nie!! a ozaj, ako ekzemik, uz je lepsie?
zdeni, ty vlastne kde byvas?? mne tiez pripada sialene skoro ist do skoly v 4 rokoch!! a pre kopec deti je aj 6 rokov este skoro, ako povedala capy, nevedia sa este sustredit, + hruba motorika, + ci prijmu inu autoritu, no sila, a nieto v 4 rokoch, ja planujem dat riska do skolky asi az v 5 rokoch, alebo tak, iba posledny rok, predtym mozno iba na par dni do tyzdna (2-3), a aj to nie na cely den, budem doma (dufam s druhym babom, a chcem si aj riska uzit co najviac), pracovat budem z domu ... ale to su dlhodobe plany, uvidime, co cas prinesie .... ale tych 1000 eur by som brala!!!!!!!!! i - jáj, na rok?? no aj tak ..inak, aj ja som si myslela, ze to bude baba, a hura, chlapec!!! takze u mna citak nezaberal (co som rada, chcela som chalaniska prveho 😀 ). a ani som nekupovala modre, najviac sa mi paci v "praktickom" bielom, a potom mam vselijake farby - okrem ruzovaj.

zdenkam
9. feb 2010

capy sorry, to bol omyl. tu uz neni nieco ako rodicovksy. Takze bud po 26 tt materskej do prace, alebo bez penazi. Ja robim part time, tak sa to paradne da.

Ta skola, vravim, neni taka skola a drilovanie ako v sr, ze v laviciach a sediet 45 minut. Je to hravejsie. Uz teraz ide do montesorri a ta ma tiez pevny rezim, co sa kedy robi, ze spolocne hry, vonku, obed, malovanie, volne hry a tak.
Nas chodi do tejto skolky doteraz od 1,5 roka na 2x3 dopoludnia, lebo ja mu nestacim a dospely nikdy nie je adekvatny partner pre dieta, tak si to pochvalujem, na kolektiv je zvyknuty. Krasne to pomohlo jeho biliongualnosti a tak. Cikat sa pyta anlgicky, slovensky a ma kamosku co hovori spanielsky tak to vie povedat aj spanielsky, lebo to pocuje od nej.
Ako ak by som si myslela, ze nie je ready na skolu v 4,5 roku tak ho tam nedam, lebo sa mi nezda aby nebol.
To viete iny kraj, iny mrav. Viete aky by bol exot ist do skoly ako 6 rocny. Aj tak je vysoky velmi po tatinkovi a si myslia, ze uz do skoly chodi v tych 6 rokoch, to by uz riadne vytrcal.

Alexandra, ja som citat nemala pri malom, vobec ziadny, teraz som od potratu presvedcena ze baba to bude. Aj tehu uplne ine, aj ten cinsky kalendar ze baba. NIe zeby som tomu prikladala vyznam, len sa mi toho tak strasne vela kopi, tak uvidime. NO ja som oblecko kupovala tak asi 1/4 dalsie 3/4 som dostala, tak preto to vsetko modre. Ale co, uzila by som si nakupovanie pre malu princeznu. Ale ani chlapcek ma mrziet nebude, sa to 2x vynosi a poriadne. 🙂

Ja zijem v Irsku na juhovychodnom pobrezi. Mestecko malinke New Ross. Inak som povodom z Michaloviec a moj manzel z Ciech -Chomutova.

alexandrah
9. feb 2010

aha, irsko je krasne, nie? tiez tam mam kamosku, vela ludi tam odislo za robotou. raz si tam kupim chalupu (domcek?? 😀 😀 😀 ). alebo inde, hehe ... mne vestili ze chalan, a potom baba, ale jaky je risko uzasny, tak aj 2 chlapcekov by som prijala, a hned!!! 😎 😉

zdenkam
9. feb 2010

to to aj ja som chcela chlapceka, lebo Patricka milujem do spiku kosti a nejako som si nevedela predstavit dievcatko,navyse som pracovala v holandsku a prvy rok v Irsku, ked som sem dosla a starla som sa o dievcatka. Joooj aj v Cr a tam som prisla k dievcatku co malo 3 mesiace a sa mi dievcatka zdaju tvrdohlavejsie, tak som stale chcela viac chlapceka. len teraz ma muz dost nakazil. On o chlapcenskom mene ani pocut.

Irsko je stale zelene a to plati doslova, aj v zime. No leta max 22 a zimy/tato vynimka/ ale inak bez snehu a tak 2 stupne priemer. A vela dazdu. Vela. Posledne 2 leta boli o nicom . Tak 3 tyzdne za 3 mesiace bez dazda. Iri sa stazuju, ze to je na figu, ze take hrozne nepamataju. Tak uvidime co prinesie toto.

Hej, vela ludi odislo sem za pracou. Vela uz odchadza, kedze irl je z EU najhorsie postihnute recesiou. No my sa nechystame, celkom mame stastie, obaja pracujeme. Jedneho dna sa vsak chceme vratit. Mozno tak za 2 roky. Len to viete, cim je clovek dlhsie pri lahsom zivote, tym tazsie sa mu vracia do slovenskej reality, ale sak uvidime.

My tu chalupu sialene chceme v horach v CR alebo Sr, lebo tu hory neznamy pojem.
Ale najprv budeme musiet kupovat dom. 😀

alexandrah
10. feb 2010

inak, aj niekde na orave, alebo na kysuciach by nebolo zle mat!!!

zdenkam
10. feb 2010

hej, tam je nadherne. Mali sme taku dovolenku ked mal maly 4 mesiace, prenajali sme zrubovu chatu, pozicali auto a vyletovali.V termalnom kupalisku besenova boli, v horach s malym v nosici. joooooj, mame to tam krasne. Tu je more, ale tam hory. A hory su lepsie, my sme sa uz mora trochu nasytili.

Teraz chceme s babatkom ked sa narodi v septembri koncom do tatier ale asi do hotela. Nech ja som s miminom a chlapy vyletuju. 🙂

capy
11. feb 2010

ahojte

tak vikino mal dnes v skolke karneval. mal uspech, lebo ked sme prisli domov tak chcel stale behat v maske 😀

tomino je este chorucky, tak mame teraz rusne noci. hlavne v noci ho budi ten jeho strasny kasel ☹ ☹ ☹ stale je na mne zaveseny a dnes som este dostala, tak super 😝

chata je aj moj sen. tiez by som raz neaku chcela

capy
11. feb 2010

vidim ze uz vsetky po nociach spavate. no idem aj ja, lebo o chvilu vstavame do skolky 😅 dobruuu nocku 😔 😔 😔

ivkaivka
11. feb 2010

capy, kolko hodin v priemere denne spavas? Pozeram, ze tu kukuckujes este pred stvrtou. Super, kde beries energiu? ja by som asi odkvecla. SIce dnes o tretej som odsavala mlieka, mala sa mi rozila, asi budeme musiet siahnut po Nutrilone ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre