Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

desszi
21. okt 2010

@alexandrah kto povedal, ze od troch rokov? 😕 inak jasne, v dnesnej dobe sa to neda odizolovat - dostavat budu citrusy aj v skolke, skole atd. ja vsak postupujem podobne ako ivka. mozno keby Dado nemal ekzem, tak nad tym ani neuvazujem, ale teraz musim fakt vsetko zvazit. a niekedy rozmyslam, ze som sa mala dat asi touto cestou, zivot ma donutil a pre nieco to asi je. len este neviem preco? 😅 😔 a teda my sme tiez absolutne nesterilni - neriesim padnute dudliky a jedenie zo zeme - mimochodom Dado v tom ma zalubu - darmo mu dam cokolvek na tanierik a na maly stolik - on si to vysype okolo seba, sadne si uprostred a pojeda. no co spravis!!?? 😀
A dnes prisiel s celym ksichtom ugebrenym od zeminy - hodil na mna ziarivy 8-zubi usmev a hnevaj sa 😠 😎 . Dal si asi aj trochu zeminy z kvetinaca 😖

desszi
21. okt 2010

@alexandrah mozes mi pliiiz dat hodnotenie? 😅

alexandrah
21. okt 2010

@desszi - no ivus napisala, ze od 3 rokov ... 😀 😀 hned dam aj hodnotenie, napis aj ty mne, hehe, budes druha 😉 😉

a je super, ze mas na to rovnaky nazor, moja sesternica nedovolila malej chytat ani flase od mineralky, ze boli z obchodu!! pritom boli zabalene v igelite, cize sa ich nikto nechytil ... ale jej vec ... si myslim, ze taketo deti su zdravsie, sak pozrime cigancata ... preto ma aj ivus vyhodu, ze su na dedine, tak sa sterilita da asi tazko, ked deturence lietaju po vonku, ze?, ale to je super, ako raz povedala lucie bíla: dite je vod toho, aby bylo umazanýýý!! a preto ked sa zasvini v pieskovisku, tak mu jasne nedam najnovsie saticky, a nebudem riesit, ze je spinavy, gate roztrhane, dam mu teplaky, nejdem sa predvadzat ... (ako kopec mamiciek na bratislavskych pieskoviskach). a presne aj risko, jedine, co sa snazim strazit su kolesa od kocika, zablatene, blee, ale ine ... tak sa snazim aspon tu dlazku mat cistu, umytu, ale neriesim ... sak ho aj nas pes oblizne, a neumrie na to ...

jaj, a minule sopm sa bavila s kamoskou, co dala svojho 2,5 rocneho syna do skolky, ze oni pekne sladke na obed, dukatove buchticky, cokoladky, a podobne ... hm, z toho neni som moc nadsena, ale co urobim?? jaj, tak idem na to hodnotenie, pekny vecer, pa!! bunda uz visi v skrini!! 🙂 🙂

ivkaivka
22. okt 2010

no jasne, v zime budeme davat zeleninu a napr. mam v mrazaku aj kukuricu a jablcka mame v pivnici, hrozno zavarame a maliny tiez....cize to neriesim a sterilita, no u nas nehrozi. Vonku bordel, doma bordel...dieta mi chodi z vonku ako ciganca, mnohokrat vyberaz z ust blato, kamene, listie, ked stvornozkovala, tak vonku po ceste po trave kde nám behajú psy...ale to je príroda okolo nás, rucky potom umyjeme, hladkáme ovecky, zajacikov, kacice, minule chytala sliepky...
ale som nazoru, ze pokial môzem ovpyvniť jedalniček môjho dieťaťa, tak urobím všetko preto, aby sa stravovalo zdravo. Nevravím, Olivia ma uz skúsenosť aj s čokoládou, keksíkom...ale ked nemusím nedam. vacsinou sa jej to podarí uchmatnúť na návšteve, tak si hryzne. 😀

alexandrah
22. okt 2010

no hej ivus, ale ked zavarate, tak je tam aj cukor, to je horsie ...hm, a cokolady, a kekse nedam ani ja, iba tie dietne kekse ... bez cukru ...to zase ja skusim aspon do 3 rokov, nedat cukor ... potom asi v skolke tomu nebude vyhnutia ...moja mama uz chcela dat riskovi aj kolac, keby som ju nezastavila!! hehe, a ako vravis, priroda je v pohode!!

ivkaivka
23. okt 2010

jasné, že jej nedám každý den jednu skleničku. Vystačíme si s jablkami, alebo ako som písala, nevravím, že nedám ochutnať citrus. Este som zabudla, znama mojej maminy vravela, ze ked dala synovi vypit pomarancový džús, tak mu scervenalo okolie očí a odvtedy má alergicku reakciu na citrusy.

Ako zbytočne tu budeme riešiť čo sa môže a nemôže, každá aj tak urobí podľa svojho uváženia. 🙂

alexandrah
24. okt 2010

ivka, mas uplnu pravdu, a to s tym synom znamej bol asi 1 pripad zo 100, ze zrovna on bol alergicky ... okrem toho dzus je ine, ako ovocie samotne ,...ja asi riska neudrzim, cokolvek jem, pozera na mna, a taak by si dal, co ma maminka 😎 ... musim sa strazit, aby som pred nim nejedla nejake sladke, alebo slane, hehe!!! lebo by proste ochutnal, jak spoznava svet, tak aj chute, a papo ...

jaj holky, ja som taak unavena, pritom silna kava, vsetko, spim dlho, risko celu noc, a ja som mrtva, toto ked ma caka do porodu, a potom este horsie, tak neviem, ci neskoncim na zachytke ... 😒 😖

ivkaivka
24. okt 2010

nemôze byt, ze cim viac spis, tym viac sa Ti chce? A nejaky caj si neskúsala? Neviem ako Ti poradit...alebo vecerné prechádzky,mlieko s medom...

alexandrah
25. okt 2010

ivus, nie, v tom to urcite neni, len ja mam hrozny spanok, preto sa rano zobudim ako zbity pes, teraz zaspim celkom lahko, ale v noci 5 krat (aj viac) vstanem koli wc, alebo sa napit, alebo si vyfukat nos a dat si kvapky, kym mi sliznica odpuchne, clovek sa preberie, potom uz tzko zaspim, a ked mas taketo prerusenia v noci, tak to neni vlastne jednoliaty spanok ... peklo .. som sa vlastne poriadne nevyspala uz 15 rokov ... cajiky, ani ine mi nezaberaju, okrem toho, z bylinkovych ma napina, takze si ich ani nedam ...mlieko s medom, a podobne sme tu radili kopec babam, ale nam nic nezaberalo ... okrem toho, ja zaspim v pohode, aj hned, ale sa budim ...po porode asi pojdem poriadne k lekarom, a dam sa vysetrit - mocovy mechur, a tak ...

desszi
27. okt 2010

ahojte dievcence,
tak alex ja ti ale absolutne nezavidim, ja som mala predminulu noc hotovy des - Dadko sa rozhodol, ze bude od rana od 3.00 do 6.00 hore - uz som mala nervy vytecene az pod zemou 😖 🙄 a to bola len jedna noc, a teda ked ty si tolkokrat hore a tazko zaspavas, tak to musi byt strasne. Daduso si cas vyplnil zliezanim z postele, kontrolou bytu a cumakovanim cez balkonove okno. A ja som sa ho zakazdym snazila dostat spat do postele - uplne premarnena energia. Hlavne ze potom drichmal cez den, co by az tak nevadilo, len ja cez den moc neviem spat.

Zajtra mame poradnu a ideme pre vysledky testovania potravin pre Dada - zase to ma trochu horsie, asi budeme musiet upravit jedalnicek - tak som zvedava.

Pridala som nejake fotky, najnovsie este musim stiahut z fotaka a napisala clanok - tak ked chcete, na odlahcenie precitajte.

Capy ako napredujems v kariere? 😉 Sibali ta posluchaju (vratane ocina)?

Ivka co nove u vas, myslim pristup manzela, vztah k malej atd?

alexandrah
27. okt 2010

ahoj desszi, moc drzim palce na kontrole, potom jhod nove info, kolkio meriate, vazite, a tak!! 😉

veru, s tym spankom je to peklo, casto sa mi stalo, ze som sa takto zobudila, a bola 2 hodiny hore, kym som zaspala, cca od 5 do 7, potom som horko tazko zaspala o 7 rano, a za chvilu budicek!! risko!! a jak pises o dadovi, tak my sme toto mali cca prve 2 mesiace, sice sa risko na kojenie budil iba raz v noci!! ale bolo to na 2 hodiny!! kym zaspal!! proste jedno prso, druhe, prebalit, postielka, rev, zase prso, prebalit, alebo som ho uz vzala do obyvacky, ku knizke, alebo nocna telka, kym zaspal, bolo rano ... muz ked mal v noci "sluzbu" pri nom, ze som si odsala mlieko, aby som sa uplne nezblaznila pri nom nezriedka zaspal, a risuldo zaspal potom tiez ...on sa tak budil ze od 3 do 5 bol hore, a potom vstal az o 7-8 ... tak sme sa striedali, raz som vstala o 3, raz o 7 ... no uz sa "tesim", az ma to caka znova ...

jaj, inak sa moc tesim, risulko, jak chodime cvicit, aj doma poctivo cvicim, robi pokroky, udrzi sa na 4 roch, a dneska sa pokusil vstat cez 1 nohu, sikulko!! (on je v chodeni, sedeni a tak trochu pozadu, tak sa moc tesime, ked napreduje!!) 🙂

capy
1. nov 2010

ahojte ja zasa nestiham. aj ked spim len minimum 😅
od piaatku som v jednom kole. rano som viezla deti do skolky, potom chystala veci na tatinkovu oslavu a upratovala, potom zasa pre deti. na osemnastu do prace, prisla rano o pol siedmej osprsila dala piect chlebik, pospala som si do jedenastej a zasa chystala oslavu. dnes sme boli na kolotococh a stale nieco 😀 😀 😀
tu su aj neake foto.
desszi v praci straaasne vela prace ale da sa. chalani posluchaju. teda snazia sa 😵 😵 😵

alexandrah
1. nov 2010

capy, to bol akoze haloween?? je to super, ja som to nikdy neoslavovala, ale s detmi sa moc tesim!!

za 2 tyzdne idem na morfo, sa dozviem, co to je, som velmi zvedava ... ty robis aj nocne? co vlastne robis?? boze, ja to mam teraz desne, aj spim vela, a aj tak som unavena, nech uz to tehotenstvo skonciiiiiiii!!!!!!!!!! 😝

capy
1. nov 2010

alex ano to bol haloween. moj muz je nanho narodeny, tak sme mu robili oslavu 😉
som zvedava ci budete mat parik alebo dvoch chalanov.
ja robim v tlaciarnach, cize aj nocne 😅 ale len teraz lebo je vela roboty a nestihame

alexandrah
1. nov 2010

jaj, a ani si nevies predstavit, ako som zvedava ja, ja by som aj velmi brala 2 chalanov!!! 😀 no to mas blbe, ale zase tiy si taky nespavec, ze aspon tie noci vyuzijes, a cez den si s detmi?? tak vsetko naj naj aj muzovi!!! my mame oslavu o mesiac, risko bude mat 7.12 rocik!!! 😎

capy
1. nov 2010

alex ja mam nocne rada a sranda je rano ked mam ist spat a nechce sa mi 😀 tak este odnesiem deti do skolky nieco porobim a potom si idem lazkat. deti su cez den v skolke a cez vikendy so mnou, ale vacsinou len tomino. vikinko sa stale niekde tula. 😀 😀 😀 a dakujem a z riska uz bude velky chlap 😵

alexandrah
2. nov 2010

capy, chapem, este proste ficis v zotrvacnosti, a lahnes si potom!§ no a vikino uz takto po vonku?? jak tie deti rastu, zeJ aj ja si pamatam, ze uz ako 5 rocna som sa tulala po vonku s patrou (hehe, inych 5 rocnych!!🙂)). no a risko veru, jak to rychlo ubehlo ...

capy
2. nov 2010

alex tak neako. 😀 😀 😀 vikino je bud u jednej alebo u druhej babky. takze ho vidim v piatok poobede a potom az v nedelu vecer 😵

alexandrah
3. nov 2010

fiha, to ho vidis dost malo, nechyba ti??

capy
5. nov 2010

dobre ranko, ja po nocnej, vikinko uz v skolke a tomino pozera rozpravku. idem urobit obedik a naobed si zdriemnem smalym.
alex chyba aj nechyba. zalezi z ktoreho uhla sa na to pozeram. ked tu nieje aspon je klud, lebo donho tomas nerype 😅

alexandrah
5. nov 2010

ahojte, no kocky, ja som chora (zase!!! 😖 ), dokonca mi bolo 3 noci uz tak zle, ze som dostala penicilin na 10 dni ... 😕 neni to chripka, aspon myslim, ale zapal hornych dychacich ciest, prinosnych dutin, a tak ... tak sa "tesim", snad mi bude coskoro lepsie ... som to chcela 2 dni vylezat, a vycajikovat, a len sa to zhorsovalo, a zhorsovalo ...

capy
5. nov 2010

alex skore uzdravenie.
aj tominko je chory, chudatko moje. dostal aj antibiotika. asi je nieco vo vzduchu ☹ ☹ ☹

alexandrah
6. nov 2010

capy, dakujem moc, nech sa aj tomasko vylieci co najskor!! ja som sa len bala, ci neochorie aj risko, ale vyzera to, ze ma dobru imunitu (zeby od psika?? hehe!! 😀 😀 ). no do toho sa mi zablokovala aj krcna chrbtica, a neotocim hlavu, a strasne to boli, takze parada ... 😒

capy
6. nov 2010

alex tak to je hrozne. nech ti mangel pomasiruje 😉 a dakujem za tominka, uz to vyzera lepsie, teplotu sme nemali uz 24 hodin

alexandrah
6. nov 2010

ahoj capy, manzel pomasiroval, a fakt dobre, a bolo to este horsie ... som hlavou nepohla temer vobec ... aj dneska je zle, no uvidim v noci, sa desim nocí, ked nemozem dychat, boli ma krk, hlava ... snad sa to uz polepsi ... vstavam kazde 2 hodiny na wc, proste super spanok!!! 😖 ale hrdlo je uz lepsie, aj nos a nadcha, aspon to, no krk je horsi ...

capy
6. nov 2010

to mi je luto. nam dnes je uz ok, tak sme boli aj vonku s lampionmi 😵

capy
7. nov 2010

ahojte. dnes sme pisali jeziskovi. tak tu su neake foto

alexandrah
8. nov 2010

ahoj capy, krasne fotky ako vzdy ,davaj ich aj co najviac, vzdy sa vyzivam, tesim sa, az moje 2 deticky uz budu lepit, vystrihovat, chodit na tekvice...!!!

kocky, ja dufam, ze su to len zuby, ale riško mal v noci horucku, 38.3, teraz stale spi, bol horuci, ked som ho bola kukat, snad odo mna neochorel ... boze ... no nic, na zajtra sme objednani k lekarke, som tam teraz volala ... este to mozu byt zuby, lezu mu horne, ale uz nejak dlho ... potvory!!! ☹

ivkaivka
8. nov 2010

ahojte, trosku vas zanedbavam, ale mala som take cudne dni, nic sa mi nechcelo, proste depka.
capy, nadherne foto
alex, neboj, bude dobre, u nas je vraj nieco vo vzduchu, koho poznam kasle, sopli...ale u vas to mozno budu zubaliky. Ozaj uz vies co to bude, az to bude?Drzte sa

capy
8. nov 2010

baby dakujem za fotky.

alex snad bude riskovi lepsie ☹ ☹ ☹ chudatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre