Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
24. nov 2010

alex, ked nemas inú moznost. Ale uz je lepsie, akurat mam zajtra behacky po meste na cely den,tak dúfam, ze sa to nezhorší.

alexandrah
25. nov 2010

🙂 ivka, tak opatrne!! 🙂 🙂 no ja som asi tyzden po peniciline, a vcera mi bolo taak zle, teplota mi stupala, nadcha jak slak, na vracanie ... risko zaspal az o pol 11 vecer s problemami ... dneska uz je lepsie 😎

alexandrah
25. nov 2010

🙂 ivka, tak opatrne!! 🙂 🙂 no ja som asi tyzden po peniciline, a vcera mi bolo taak zle, teplota mi stupala, nadcha jak slak, na vracanie ... risko zaspal az o pol 11 vecer s problemami ... dneska uz je lepsie 😎

ivkaivka
25. nov 2010

no v noci to bolo brutal, hresila som, ze co za tabl. mi dal, ale dnes je uz celkom o.k. akurat som v meste trosku pokaslala, lebo som natahala do seba studeny vzduch, ale doma sa to ukludnilo. Uvidime,aka bude noc.

Alex, my uz tyzden chodime spat pred polnocou. Vcera zaspala o 23.30 o druhej chcela lieko a o 4.30 sa zacala strasne vrtiet v postielke, pozrela som co sa deje a bola cela precurana, tak som ju musela prebrat a prebalit a prezliect. Samozrejme spanok uz nehrozil tak dnes budicek o 4.30 o 6.30 sme utekali ockvoat, dosli sme domov, pripravila som jej jest a utekala vybavovat do mesta. Spala som asi 3-4 hodky, k tomu stres v meste + ATB, no som vystavena ako pes, idem zalahnut, lebo uz nevladzem.

capy
25. nov 2010

ahojte ja som vas akosi nestihala. v pondelok a utorok som mala nocnu a cez den sme riesili veci okolo auta a vianoc. takze som toho moc nenaspala. dnes a zajtra mam dennu a v sobotu zasa nocnu. dnes som konecne zohnala nezohnatelnu pneumatiku a zajtra ide auticko konecne do servisu.

ivka daj sa pekne do poriadku. aj mna zacina skriabat v krku, tak dufam ze to nic nebude 😒
idem haji lebo ranoo pol ppiatej vstavam. papa a dobruuu noc

alexandrah
26. nov 2010

@ivkaivka - jezis ivus, a to si myslim, ako som na tom zle ... risko jak bol chory, tak sa mu uplne rozbil rezim, a 3 dni po sebe sme ho az s problemami uspali o 01 v noci, hotovi obaja!!! potom take ze o 22-23, a tak rozne ... on mi popoludni zaspal az cca o 4, tak potom vecer nebol unaveny ... ale aby zaspal po obede, to nie ...mam pocit, ze uz mu trochu zacina to mamankovske obdobie, proste predtym bez problemov zaspal sam v izbicke, a teraz tam sam byt nechce, aj ked je unaveny ... tak asi preto ... tak ho nosime, hladkame, uspavame ... len ja ho uz nevladzem ze 15 min. nosit po izbe, tak musi muz ,... ak je doma ... ☹ no ale snad sa to upravi, dneska vstal rano na jeho pomery skoro, tak siel spat teraz, tak ked sa zobudi, snad potom vecer ok zaspi ...my ideme s muzom do divadla, svokra postrazi, tak snad ho zvladne ...

@capy, ty mas dennu a hned nato nocnu?? sak to je peklo!!! ale to clovek vydrzi jedine s tvojou vydrzou asi!! 😀 😀

kocky, my mame auto v dome, garazove statie, a neviem jak sa nejaki debili dostali dnu, a rozbili nam aj susedovi okno na aute ... pritom tam mame kamery ... no nemam slov ...nastastie nic neukradli, mame tam autosedacku drahu ... no ko ... ti ... fakt ... 😖

pepi_petra
26. nov 2010

Ahojte som prvy krat tehu a trpim nespavostou.,Cez den nespim a v noci okolo 2-3 som uz hore a nie a nie spat.Potom okolo 5-6 sa mi podari zdriemnut a o 7 uz hore.Cely den som ako omacka oci mi padaju,ked si skusim cez den lahnut aj tak nezaspim a ked ano tak na 5minut... 😠 Spat chodim medz 21-22niekedy aj neskor.Som uz nahnevana sama na seba! 😠

mandy_w
26. nov 2010

pepi_petra ahooj nie si sama.. cely den sa tiez citim unavena, nemam na nic poriadne energiu, ale zaspat ani za nic a ked aj zaspim tak ma zobudi kazda malickost. v noci sa stale budim a vadia mi zvuky v byte,ktore som predtym ani nepostrehla, musela som z izby vyhodit hodiny lebo mi zrazu zacalo vadit ich tikanie a najhorsie je, ze casto ani nevydrzim spat pri priatelovi, musim odist do obyvacky, lebo mi neda spat ked co i len troska zachrape (co som nikdy predtym ani nepostrehla) :(

alexandrah
26. nov 2010

ahojte kocky, budte rady, ze cakate prve, a mozte trochu oddychovat, jaksi na zaspanie nic nezabera, jak sme tu uz kopec veci popisali ... ja som ku koncu musela brat lieky, lebo som spala hodinu za 2 dni, a to uz bolo fakt na nemocnicu ... pred porodom, taka vycerpanost ... kludne hoci aj lezte, alebo tak, ja som po nociach surfovala po internete, bola som taka informovana o babatkach, ako prvorodicka, ze sa az v nemocnici divili ... 😀 😀 😀

capy
26. nov 2010

ahojte baby tak ja mam dnes vecer volno, ale zajtra opat nocna 😒 aspon na nieco je dobra ta moja nespavost 😀 😀 😀
dnes som odniesla auticko do servisu, tak som zvedava ako bude vyzerat po oprave. vcera som zohnala nezohnatelnu pneumatiku, tak som sa tesila ako male dieta.

solinkarka
26. nov 2010

ahojte..ja tiez posledne tri dni tiez nemozem spat..zobudim sa v noci o stvrtej a uz nie a nie zaspat 😒 niekdy sa mi potom este podari zaspat ale az za nejake dve hodiny...no a dnes som bola uz rano pol 5 rano na MK..a potom uz nespala iba ku veceru som si zdriemla ku veceru 🙂

alexandrah
27. nov 2010

capy, nevies mi zohnat nove sklo na auto?? (tiez vraj nezohnatelne, uz stare ...hm ...). .. 😲

desszi
27. nov 2010

ahojte dievcence, vitam medzi nami novych nespavcov 🙄 😉 treba sa snazit oddychovat kde sa da a kedy sa da

@alexandrah to ako sa mohli dnu dostat? a nic ste nepoculi? komu to uz len prospieva, rozbit sklo 😠 nechapem niektorych ludi 😲
@ivkaivka no som rada, ze je lepsie, aspon trosku

alexandrah
27. nov 2010

desszi - no garaz je na minus 1 poschodi, my byvame na 7 ... + asi vypacil zamok, bol sam, uz mame aj jeho foto, visi na nastenke pri vchodovych dverach do domu ...taky debil, ze stretnut by som ho nechcela ...bolo to v noci, vsetci spali, a garaze su na 0 a minus 1, a byty od 1. poschodia, + chodba od vytahov byva zavreta, neda sa pocut ani alarm ...

kocky, mne bolo ale zle, v noci som vracala ... neviem, jedine co som zjedla su makove kolaciky, zeby ten mak?? a nejak som schudla kilo a pol ... nemam ani 50 kil ...

ozaj, ivus, kolko vazis?? zase tvoja klasika 45??

desszi
27. nov 2010

@alexandrah aha rozumiem, magor 😠 alex mak je tazky na zlcnik, obsahuje vela oleja, moze byt ze od toho ti bolo tazko 😝 tiez patris do nasej musej vahovej kategorie?

alexandrah
27. nov 2010

jaj, desszi, ja som asi najmuskovatejsia ... pred tymto druhym tehu s Miškou som mala 44 kil, a to som mala svaly jak slak, aktivne som sportovala, 3 hodiny denne, cize by som mala este menej ...vcul nejakych ledva 49 ... to pri riskovi som priberala viac, o takomto case som uz urcite mala cez 50 ... ... neviem, asi jak beham okolo neho, + som bola chora ...domacnost, upratovanie ... ale zase som prcek, 160 cm 🙂

desszi
27. nov 2010

@alexandrah ten zhon okolo riska samozrejme nepomaha naberaniu kilogramov a vobec clovek ma akosi viac stresu, neustale obavy aj o dietatko, ktore je uz tu aj o to v brusku. a ty si taka drobunka 🙂 to musi byt zlate mat brusko ja som o nieco vyssia, mam 168cm

alexandrah
27. nov 2010

no to si oproti mne vysava!!! aj si tiez chuducka, podla foto!! jaj, a no veru, teraz mal risko rozhodeny rezim asi 2 tyzdne, to bolo peklo, placu, uspavanie do 01 v noci ... no co budem hovorit ... do toho tehu, a unava ... a nech sa aspon risko naje, + sa plazi, takze vysavat, umyvat dlazku ... mama nepomoze ... svokra aspon ozehli, lebo mi tvrdne brucho ... tak to jaksi nejde sediet na gauci, a napchavat sa ...ale uz mi manzel dohovara ... tak sa budem viac setrit, ak to pojde ...a velmi dufam, ze bude Miška v poriadku, inak ona vazi presne na tyzden, kolko ma, uz ma cez pol kila, valibuuk!! 😎 😀 jaj, a brusko ... tak ja som si do teraz pripadala ako akurat dobre najedena osoba ... az teraz je vidno tehu brusko, aj to iba ked mam obtiahnute veci ... inak nic, minule na cviceni s riskom ,tam je jedna cvicitelka, co je v 16 tt, ja ked som povedala, ze som v 24 ... no soky, nik ani nevedel, ze som tehu ... ona ma väcsie brucho ako ja ... + v tvari a inde, nohy, zadok tak isto, chudo ... nie ze by som sa zase stazovala ... aj lekarka sa ma pytala, ci mi chuti jest, a ja sa pritom niekedy tak cpem, pekne krasne aj sladkosti, a podobne ... vobec sa teraz nestrazim ...

desszi
27. nov 2010

@alexandrah som chuda, az moc, ja by som tiez chcela trosku pribrat, ale zatial sa mi nedari, asi je to tym behanim okolo Dada, a niekedy si len tak nieco dzobnem, mala by som zacat cvicit, vtedy sa vzdy nieco nalepilo, ale zatial nemozem nikam chodit, lebo manzelik pride z roboty a ide do druhej roboty, takze vecery som s krpcom sama. Ja som tiez predtym cvicila a teraz nemam ani rici ani cici, ale zato bicepsy sa mi vypracovali - ja Dadovych 12 kg nadhadzujem ako pierko 🙂
joj setri sa, aby si predisla pripadnemu pobytu v nemocnici. lahko sa hovori, tazko robi, ked tam mas Riska a domacnost, to mi je jasne 😔 aspon ze svokra sem- tam pomoze, ja som tu v LV uplne sama, ale to nie je staznost, ja som si vybrala, tak mam. Mne by aj tak mamina nevedela velmi pomoct, je chora na chrbticu a svokrovci.... 😒 teraz sa vztahy akosi pohorsili

alexandrah
27. nov 2010

hehe, desszi, no ja inak inokedy urcite nechcem pribrat, som docela spokojna ...a aj vcul, ked je miska a vsetko v poriadku, tak nepanikarim ... 🙂 jaj, a moj muz chodi domovk ked uz risko spi, takze od neho pomoc veskera zadna, aj cez vikend pracuje ...takze aspon ta svokra, aj ked aj pri nej musim byt, davat pozor, vsetko riadit ...ale neva ...no inak som vzdy chcela byt chuda 😀 ja zase "cici" mam, takze to nevyzera, ze by som bola ako lata 😀 😀 jejo, a aj ja riska vyhadzujem, ako nic, a to ked sa narodil, ze fuu, aka vaha, a teraz ma cca 9 kil, a v poho ... holt, sa to vypracovalo 🙂

no a nasi, oni hned, ze nemienia pomahat, ani s miskou, tolko k nasim vztahom ... 😒

alexandrah
27. nov 2010

no idem skusit do postele, dneska som mala narocny den, mi bolo zle a zle, a zle ...tak zase zajtra...aj ty sa chodis na dadka pozerat, ked spi?? prip. ho prikryt ... (risko je vzdy dole hlavou, a odkopany, prip. ma ruku/nohu prestrcenu cez postielku, a podobne, vykruteny ako paragrafik, ale uz mi chyba, ze som ho nevidela 2 hodiny, alebo tak ... 😀 😀

desszi
27. nov 2010

alex chodim sa pozerat, ci nahodou nie je na kraji, on spinka s nami, zasadne odokryty, od malinka, nikdy ho nezakryvam, pod paplonikom bol len nepokojny a spinkava krizom cez postel. teraz som mu kupila na bazariku teple flisove pyzamka, predsa len v spalni mame chladnejsie a ked je odokryty, nech ho hreju. tak dobru nocku mamina 😉

capy
28. nov 2010

alex skus vrakoviska. 😉 😉 😉
tak ja po nocnej, teraz sa hrame
baby vy ste take musie vahy, ak by ste chcely dam vam par kil z mojich 😀 😀 😀

desszi
28. nov 2010

@capy daj, ja by som prijala - 4 kg beriem 😉 kolko to je s postovnym ? 😀

alexandrah
28. nov 2010

capy, na vrakovisku nic, bohuzial, tak objedname ... no zatial sme pojazdni, mame zicnute auto ... hm, a ja si neprosim kila navyse, ja sa cely zivot snazim byt stihla, aj som, ale neni to, ze zjem aj vola, a nic ... to nie, musim cvicit, zeleninka ... a s vekom to ide horsie ...tym ze som prcek, na mne tych malo kil nevyzera moc malo , na vyske som mala este menej, stresy, skusky ...

desszi - a nepadne vam z postele?? jej, my sme dneska uz museli posuvat postielku o uroven nizsie, lebo uz sa z nej vyklanal, akoze on vystupuje, skoro sme zamreli ... aj sme mu zrusili ohradku v detskej, tak ma z detskej jedno oobrovske ihrosko, su tam po zemi tie velke puzzle, a kobercek s mackom puf, ma to tam super, sa moc vytesujem!! taku hernu velku!! 😀 boze, kocky, a v noci horory, risko sice zaspal o 8, ale o pol 11, ked sme si my chceli lahnut, revy, az do pol 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sme vcera vraveli svokre, nakolko spal po obede od 12 do 4!!! ze kupat az po 8, aby sa unavil, ale ona ne, my dojdeme z kina, o pol 8, a ona uz kupe, ze ide spat ... no super, tak sa potom po 2 hodinach zobudil, ze je vyspaty, a revy strasne, my mrtvi, ze co to je ...nasttastie teraz mi zaspal na obed, tak snad zase rezim nastolime ... ja sa 2 dni snazim jak slak, vstavam skorej, aby sile spat na obed, a nie o 2-3 po obede ... a ona takto ...

jaj, a risulko je pokojnejsi sam v izbicke s nami nevie zaspat, on sa na manzelskej posteli hra, aj ked mu sli zubky, tak reku, dam ho k sebe, a on ne a ne, az vo svojeje postielke zaspal ... tama ma klud, ja furt na wc, aj 5 krat za noc, + si fukam noc, + tam ide zvlhcovac vzduchu, on ma lahky spanok ... 🙂

desszi
28. nov 2010

@alexandrah nie nepadne, z jednej strany ma zgulany nas makkunky prehoz, to je dost vysoka aj siroka zabrana a z druhej strany sme my. ale my o mame o dost vacsiu postel ako standard, takze sa zmestime v pohode. Ja spim s Dadkom na jednej polke a muzik na druhej. My ho dame spinkat sameho az ked sa dostane z vacsej casti ekzemu. ja by som nezvladala tolkokrat knemu vstavat ked ma zlu noc. Takto ked aj mrnka, tak mu len zacnem hladkat nozky a vacsinou zaspi naspat.

alexandrah
28. nov 2010

to je pravda, nastastie, risulko inak spi dobre ... tiez mam kamosku, co jej mala sa zacala budit furt, tak spi s nimi ... ten ekzemik sa nelepsi??

desszi
28. nov 2010

ked to porovnam s tym, ze mal cele telicko posiate, tak mame vyrazne zlepsenie - uz su len nozky a tvaricka, sem-tam rucky. ale nozky a tvar su dlho viac menej rovnake, tak to ma trapi, aj ked viem, ze to casom prejde.

alexandrah
29. nov 2010

pocuj, teraz som stretla kamaratku, co jej dcera tiez mala od narodenia atopicky ekzem, a dala ju k homeopatovi, striedaju to s daci m... hm, uz si nepamatam, kazdopadne vravela, ze do 2 mesiacov to bolo prec ... mam ti zistit viac?, je to ale urcite v blave ...

desszi
29. nov 2010

@alexandrah my sme boli v BA u Dr. Bielika, homeopata, brali sme kvapky ja, aj Davidko, plus dieta s uplnym vylucenim cukru, ale Davidkovi nepomohlo ☹

alexandrah
29. nov 2010

bielika poznam, bola som u neho pred cca 10 rokmi, a tiez nepomohlo, na figu ...asi je to nejaky blb ... nevie, co robi ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre