Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

leri
28. júl 2009

vlnka, tasku nemam nachystanu 😀 na to je casu, este rodit urcite nebudem.....a vecicky uz mam, lebo som mala kopu inych povinnosti, tak som to chcela mat pripravene, akurat ze mi urcite vela toho chyba, ale to zistim az neskor, takze teraz ma to netrapi 🙂

alexandrah
28. júl 2009

ahojte baby, vidim, ze ste zase v noci buntosili, ja som na pocudovanie zaspala, aj ked az okolo polnoci, ale predsa, moj muz chudak dosiel vcera z prace o pol 10, a o 3 si dal budik, a robil doma do 12, aby postihal, pred chvilou odisiel do roboty. musim ho nahnat do postele, lebo sa zruti... (migreny pomaly kazdy den). ale aspon zarobi, ked som ja na pn ke, nemusim sa strachovat, ze nebude na to, alebo ono.
to musi byt strasne, ked dojde o pol noci a rano vstava, capy, nie? co robi? a vlnka, tvoj ma 2 roboty, to musi byt strasne.
leri, tiez ti to uplne kvitujem, ak mas sama obchod, treba byt prisny, aby vsetko dobre islo, alebo najst taku pravu rovnovahu medzi prisnopstou a povzbudenim.
vlnka, ja mne sa lepsie, spi, ked je chladno, ked som mala taky horuci byt, tak som spala pod plne zapnutym ventilatorom, hluk mi nevadil - inokedy ani muska nesmie preletiet... mne je nejak blbo od zaludka posledne dni (ale moja oblubena kukurica musi byt). ja este ani neviem, kde zozeniem vsetky veci do porodnice, ale budem asi riesit neskor. sa mi o tom nasom furt sniva - uz aj jak bude vyzerat - bol kraaaaasny (no samozrejme, moze vyzerat uplne inak). pritom o muzovi sa mi snivalo az po spolocnych cca 7 rokoch, hehe. inak, aj v blave su tusim vsetky 3 nemocnice baby friendly, ale realita ... no kazdy hovori ine, niekde uz len budem musiet ist, tak potom uvidim. hlavne nech porodim 😀

celin
28. júl 2009

ahojte, noc bola hrozne dlha, ako kazda, len sa mi nechcelo zapinat pocitac tak som citala. tolko knih som neprecitala za cely zivot.
vlnka, tasku uz mam zbalenu, lebo som mala nariadeny kludovy rezim, v 28 tt som bola v nemocnici na magneziovych infuzkach, tak som sa radsej zbalila skor.
ale teraz mi vobec nic nie je, magnezko som si vysadila, brucho netvrdne, len ked sa tam maly vrti, ale to len preto ze sa hybe. to mi stvrdne polka brucha, on sa asi zdrziava len na pravej strane, aj brusko mam vydute viac na pravej strane. lavu asi nechava volnu pre imaginarne dvojca 🙂
samozrejme najaktivnejsi je ked si lahnem do postele.
mate to dost narocne ked mate manzelov stale v praci. moj manzel robi v Bratislave na zmeny. Takze vela cestuje. Ked je v Ba tak som uplne sama, ale zas ked ma volno tak je doma a robi mi spolocnost a dost mi pomaha. Nastastie byva prec 3 dni a potom 3 dni doma.
Ja len dufam ze maly pocka az na manzelovu dovolenku, ked tu nebudem sama.
Ale ten posledny mesiac sa straaasne vlecie.

alexandrah
28. júl 2009

ahoj celin, baby to dnes v noci roztocili, ze? ja som tiez taky sialeny citatel, len teraz citam jednu blbu knihu - 4 zväzkovy historicky roman, uz som na 3 tej knihe, ale nejak sa k nej netrham. ale chcem to docitat, a vrhnut sa na inu. moj tiez kope najviac, ked som v klude vecer, a lezim. ty uz to mas za 2 tyzdne? moj syncek sa ma narodit okolo vianoc, aspon si muz zoberie 2-3 tyzdne volna, a pomoze mi. aspon v tomto je to dobre nacasovane, lebo inak je asi moc roboty.

celin
28. júl 2009

ahoj alex, no dnes to tu zilo. ja teraz citam piate cez deviate. ale 4 zvazky hist. romanu by som nezvladla. mam rada hist. romany, ale po jednej knizke. ja som citala od Stiavnickeho tie 4 knihy o Batorycke a po druhej som to vzdala.
ja mam termin 16.8. ale dufam ze to bude o par dni skor. manzel je doma od 7.8. dufam ze skor nie, ze maly pocka na tatina. sanitky by som si este zavolala, ale mame 3 havinov a to by bolo dost komplikovane co s nimi...
vy budete mat vianocny darcek. super nacasovane. na vianoce uz budes doma.

alexandrah
28. júl 2009

jej, aj my mame havina, aj ked len jedneho, a uz riesim, co s nim, ked bude manzel so mnou v porodnici, asi zavolam svagra s priatelkou, nech prespia u nas, aby sa o neho trosku postarali ... aj na neho musim mysliet. vy ich mate asi v rod. dome, ze? neboj, babo urcite vydrzi, to uz mas za chvilu, ja idem este len 18.8 na 3 D ultr.. ja milujem hist. romany, ale tento je tak cudne napisany, hlavne prva cast ma rozculovala, potom sa to uz dalo. je to o ranych anglickych dejinach za cias alfreda velkeho (ja mam hrozne rada historiu..) co urobis so psikmi? a manzel robi niekde daleko, ze ho nestihnes zavolat, pripadne si vymysli, koho ineho by si volala, keby to nestihol..

celin
28. júl 2009

alex, my mame rod. dom. havinovia sice byvaju s nami vnutri v noci, ale v lete nie je problem nechat ich vonku.
keby mal manzel prist o den neskor nez by som isla do nemocky , tak im dam vodu a tu jednu noc preckaju vonku. nastastie je leto takze to nevadi. dvaja aj tak radi spavaju vonku aj teraz.
tu este nemam vela kamaratov a tych co mam budu na buduci tyzden na dovolenke. nebyvame tu dlho a doteraz som vacsinou pracovala alebo sme prerabali domcek, nebol cas nejak sa zoznamovat. poznam tu akurat svojich zakaznikov 🙂

ivkaivka
28. júl 2009

vlnka, tie kosti sa urcite roztahuju, nech to radsej boli po trosicke teraz a nie potom naraz. Vcera sa mi podarilo zaspat uz o pol jednej-akurat som dopozerala film a spala som az do 10.50-citim sa super vyspata, tak som zvedava co bude dnes. Ak sa nepodari zazrak zo vcera, tak pridem s vami kecat. Aj vam je v noci tak desne horuco, normalne sa zo mna leje a to mam okno otvorene dokoran a v izbe len nejakych 20 stupnou,nechapem z coho mi je tak horuco.

alexandrah
28. júl 2009

ahojte, ivkaivka - to sa asi buria hormony, mne je v noci ok, ja spim dokonca v dlhom pyzame, ak neni vonku 36 stupnov, tak sa mame dobre.
celin - a kde byvate? a co robis? ani rodinu tam nemas, ani nic? no sak to by si akurat stihla, ak by bol poplach, tak by manzel nejak dosiel, povedz mu, nech ma telefon stale pri sebe. ja som cela opacna, nejak na mna ide teraz v 5 mesiaci na konci unava, ini ludia ju maju v prvom trimestri. ale niekedy som aj ja sialene unavena, ale spanok nikde...

ivkaivka
28. júl 2009

Ja som aj v I.trimestri nemohla spavat, mala som strasne vela energie v noci som nespala, cez den som v praci fungovala a tak dookola. II.trimester, to som si posapala aj popoludni-niekedy aj 3hodinky a zalahla som do poslele o 21.00 a rano som mala problemy vstat. A teraz som majster v nespani, len cakam kde odkvecnem po stojacky. A cakam na tu unavu a ta stale neprichadza, asi pojdem do zahrady nieco okopat, nech sa unavim.

alexandrah
28. júl 2009

hehe, no len okopavaj ... moj muz zase dojde neskoro, a to sme mali ist na masaz, tak som vsetko porobila, A ASI ZALAHNEM PRED TELKU, ALEBO S KNIHOU, no co uz robit??? to je hroza ... esteze som si ponapalovala dvdcka, ale teraz mam aj tak rozpozeranu taku blbost ... 😕

ivkaivka
28. júl 2009

Tak z okopavacky nic, bo som leniva, tiez som bez manzela, niekde pobehuje vonku. Pocuj, moze sa masaz v tehotenstve? Ja sa dnes chystam pozriet si Zufale manzelky na jednotke -zacinaju o 23.00 a potom este mozno dojdem kuknut sem-uvidim ako budu na tom moje viecka-no zatial kooooooooopec energie.

alexandrah
28. júl 2009

ahoj, masaz sa moze, ale iba od obliciek hore, ja mavam bolavy chrbat a krcnu chrbticu, tak by som neprezila, tiez kuknem zufalky, ale dovtedy ... asi nejake dvd, alebo kniha?? nic ine sa mi nechce ... nejak ma zacalo pichat v podbrusku, dopekla ... ale len na chvilu, snad to nic nebude, nezacinaju skor, sak chodia tak okolo 22.00 hod ..., 2 casti .., kuknem este

alexandrah
28. júl 2009

baby, dneska uz saliem, sama doma furt, muz je dlho, ma robotu, mala som mu s tym sice pomoct, ale som bola leniva, tak musi dorabat ... uz mi dneska sibe, idem zhresit, a dat si deci vina, nech ma trafi slak (normalne cez teh. nepijem vobec, ale uz mi tu sibe, keby som nemala psa, ktory je uz tiez zo mna chudak hotovy ... ☹ 🤐 )

capy
28. júl 2009

ahojte. tak deti uz hajaju. precitala som co ste popismenkovali 🙂

alex a odkial si? z ktorej casti Ba?

moj mangel robi v hotely. obvikle robi od 12 do 24, ale teraz zauca novy personal tak ma toho vela. musi chodit skor. dnes uz isiel o osmej ☹

alexandrah
28. júl 2009

ahoj, ja byvam na strkovci, v ruzinove, ty si z ba? no moj muz dnes vstaval o 3 rano, a este neni doma, je to peklo, je advokat, ale su aj lepsie dni 🙂

capy
28. júl 2009

hej som z ba. uz styri roky byvam v petrzalke a predtym som byvala a vyrastala v raci(v krasnanoch) sem tam chodime na to ihrisko pri jazere 😉

ti nasi muzi sa raz zoderu ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒

ivkaivka
28. júl 2009

alexandrah, zacinaju o 23.00, Ty si uz na materskej, ze si doma? Mne materska zacala pred tyzdnom a saliem, najradsej by som isla do prace. Moj manzel je vojak, tak niekedy ho nemam doma aj 2 dni a to je hruza. Dokonca ma sluzbu par dni pred mojim terminom, tak dufam, ze ma to nechyti.

capy
28. júl 2009

alex tak ti drzim palceky ze ked to na teba pride tak bude mangel pri tebe a nie v sluzbe. a ide aj k porodu?

ivkaivka
28. júl 2009

Zatial sa tvari odvazne a chysta sa. Uvidime, ked pojde do tuheho. Niekedy by som bola najradsej, keby som ja mohla ostat doma a on by to isiel odrodit. 😀

capy
28. júl 2009

moj sa tiez zo zaciatku bal. dokonca tam skoro aj odkvecol. a pri druhom uz pohodicka a povedal, ze tretie by uz odrodil aj sam 😀 hlavne ked pojde s tebou tak nech si zoberie pitie aby nedopadol ako moj 😅

ivkaivka
28. júl 2009

Moj sa zatial tvari ako super hrdina co vsetko zvladne-vies vojak, no uvidime na porodnej sale, by som sa asi pocurala od smiechu (medzi tymi bolestami) keby sa tam strieskal na podlahu. To by bola podivana 😀 😀 😀

capy
28. júl 2009

moj povedal ze je to prenho strasne emotivny zazitok a ze by ho odporucal kazdemu chlapovi. ze by si nas potom viac vazili a ze sa medzi nami vytvorilo este vacsie puto 😉

ivkaivka
28. júl 2009

to je pekne, dufam,ze aj moj to tak bude prezivat. Zatial ked ma nieco boli, tak len tak cudne pozrie,vraj tym preslo mnoho zien a urcite sa tolko neustonali ako ja. Tak zacne rozpravat, ze jeho babka porodila na zahrade a hned po porode isla varit-ale vies to je tym jeho povolanim. Ak ma citlivu naladu, tak ma bude v kuse ofukovat a obskakovat.... No ten porod bude aj pre mna nieco velmi emotivneho, tak pre chlapa to musi byt sok. 😀

capy
28. júl 2009

neviem ci to bude povolanim. ja robim z vojakmi a niektori su citlivejsi ako niektore zeny. 😉 to su len silne slova za ktore sa schovava 😉

ivkaivka
28. júl 2009

aj ja si myslim, inac pri hadkach a tak place on nie ja 😅

capy
28. júl 2009

no vidis aky je citlivy 😀 😀 😀

ivkaivka
28. júl 2009

neides pozerat zufale manzelky? Ja idem, ak sa mi nepodari zaspat tak sa este vratim. Idem sa trochu unavit k TV,zatial pa.

capy
28. júl 2009

papa ja ich nepozeram 😅

alexandrah
28. júl 2009

ahojte, no moj prave dosiel, peklo, ja neni som na materskej, ale pn, od zaciatku teh., aj moj ide k porodu, vraj koli mne, koli porodu by tam byt nemusel, hlavne chcem, aby bol so mnou pred porodom, aby ma pekne masiroval, a ukludnoval, on nema take silne reci, ze aj ine si tym presli, to by som ho hned spacifikovala, nech si to skusi sam, zatial sa stara a snazi sa, predsa len, nosim potomka 🙂 idem aj ja kukat zufalky, ale uz som aj unavena, uvidim, ci sa nepreberiem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre