Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
9. jan 2011

capy, neboj, prejde, vsetci surodenci sa biju ... a nadavaju si, potom budu najlepsi kamosi, este ich budes od seba odtrrhat!! 😀 😀

capy
10. jan 2011

alex ved v to dufam 😅 😅 😅

alexandrah
10. jan 2011

uvidis, vsetko bude super!! väcsinou to takto byva!!! este budu najväcsi partaci a kamosi!!! 😎

capy
14. jan 2011

ahojte my mame dnes z prace sportovy den a vianocny vecierok. sportova cast za mnou, teraz sa chystam na vecierok. deti u babky,tak mam veget 😀 😀 😀
som zvedava co povie babka. ako tomino a tak 😉

latvia
15. jan 2011

baby drzte sa prosim temy, ak si chcete pokecat o vselicom tak si zalozte sukromnu temu, tehulky ktore trpia chronickou nespavostou tu potom marne hladaju info co s tym.... dik 🙂

alexandrah
15. jan 2011

kocky, ja som za, zalozme si sukromnu skupinu, aspon si mozme lepsie pokecat ... a nedavat si pozor, ze to niekto precita ...

desszi
15. jan 2011

Ahoj babule,
my sme boli v NZ u mamy, preto som sa dlhsie neozvala. Ale vidim ze sa vela neudialo.
@alexandrah suhlasim so sukromnou skupinou, ako sa to zaklada?

alexandrah
15. jan 2011

@desszi - ja neviem, niekde bude navod ... inak, neudialo ... ja uz vysilujem, je mi zle, som unavena, vsetkooo!!! risuldo zubiska, nepokojny, ja mu neviem urobit spešl program, nevladzem s nim ist von, tak sa doma nudi, a vysiluje ... chodime do materskeho cedntra sa pohrat ... nasi si ho nastastie raz za tyzden zoberu na den, tak super, oddych, vraj si ho zoberu 2 krat ...no nic, uz to mam za cca 2 mesiace, a prisaham, ze uz nikdy nebudem tehotnaa!!! 😢

alexandrah
15. jan 2011

CAFTE KOCKY, SOM ZALOZILA SUKROMNU SKUPINU, VOLAME SA "NESPALKY", TAK PODME TAM ...

vlnka
15. feb 2011

Ahojte babenky.Zasa som vas prisla pozriet- po dlhom case. 🙂 Jooj,ale ked vas citam,tak mi do placu. ☹
Ivka to este stale mas tahanice s manzelom a svokrovcami?Neuveritelne,ze vas nenechaju kludne si zit svoj zivot.Po tom vsetkom,co ti muz urobil,ma odvahu sa vratit?Neskutocne....ja viem,ze ta jeho zaujem tesi,ale ak by si mu odpustila a zas by sklamal,trpeli by ste znovu s malou iba vy dve...ale na druhej strane hrdost bokom a zvaz,ci je schopny sa zmenit a vytvorit malej spolahlive zazemie.To by bolo idealne...rodinka po kope🙂
Alex,ty este stale bojujes s bruskom?To ti nezavidim,ze si na Riska sama a k tomu tehotna...ale neboj,o chvilku budes mat po porode a vsetky tvoje starosti sa znasobia🙂To je utecha co???:D Ale nie ved je to radost...ja ked pozriem na Dianku,co ako ma zmara,nedala by som ju za nic na svete.
Desszi aj ja sa toho bojim,ze sa nezaclenim do kolektivu.Od malej narodenia sedim non stop doma...nikde nechodim a som mimo diania vsetkeho naokolo.Takze to bude hrozne,ked budem musiet nastupit znovu do prace a zacat zit trosku spolocenskejsie.Predpokladam,ze aj ja skoncim najprv doma s placom:(

desszi
15. feb 2011

@vlnka ahoj vlnka, po dlhom case 🙂 napis alex IP, nech ta prida k nam do sukromnej temy "nespalky", kedze ona ju otvorila, ona ta do nej len moze pridat - sme tam zatial 4 - capy, alex, ivka a ja 🙂

belusa
5. jún 2011

Ahojte chcela som sa opýtať či má niektorá niaky recept na spanie lebo neviem či z tohto tepla alebo prečo skoro vôbec nespávam v noci cez deň som ako nafetovaná a nevládzem 😢 😢

desszi
5. jún 2011

@belusa ahoj, tak zaruceny recept ti asi nikto neporadi :( posledny trimester obvykle ide s nespavostou a neostava nam nic ine, len vydrzat a spat cez den, ak sa da. Oddychuj vtedy, ked to tak citis 🙂

belusa
5. jún 2011

hm tak teda vyskúšam vydržať ale dakujem za odpoved 😒 😒 😉

belusa
5. jún 2011

to fakt jediná nespávam?

kebulina
23. jún 2011

Ahoj žienky, čakám svoje prvé bábo, som v 6. tt a v noci spím tak 4 hodiny, buď padnem KO okolo 22:00 a po 2:00 už nezaspím, alebo zaspím okolo jednej a o piatej som hore. Veľmi sa bojím, či to neuškodí môjmu krčekovi. Na zaspatie mi pomáha med s teplým mliekom, ale aj tak sú to len tie 4 hodiny :(. Čím viac nespím, tým sa viac bojím a keď sa bojím, nemôžem zaspať a tak dokola. ☹ Mali ste aj Vy takéto problémy na začiatku tehu? Povedali ste to aj svojmu gynekológovi?

capy
23. jún 2011

@kebulina ahoj, vobec sa nemusis bat, malemu to vobec neuskodi. vsetky sme si tym presli a deticky mame zive a zdrave. tak hlavne klud. a prijemne tehu 🙂

rebecca2006
30. jún 2011

ahojte baby , hlásim sa k Vám do nespiacej témy 🙂
@kebulina v prvom rade, určite takýto režim bábu neuškodí, skôr je nepohodlný pre Teba, ale aspoň sa nestresuj o bábatko, ono si spinká v brušku, kedy sa mu zachce 🙂
som 2x tehotná, tentoraz v 10t, a zasa trpím doslova katastrofálnou nespavosťou. Mala som to aj pri teraz dvojročnom synčekovi, yačalo sa to hneď po otehotnení, ale trochu sa to ylepšilo pomerne skoro, tak okolo 8tt, potom to bolo v únosnej miere. Ale aj tak som z toho mala horor a odtrápila so sa.
Teraz samoyrejme som prestala spať okamžite, ale mám pocit, že to neprechádya, ani sa to neylepšuje, ale naopak, je to čím ďalej horšie.
Nepomá nič. Som pri tom celý deň ako mátoha, úplne z nevyspatia depresívna, snaží sa popoludní pospať si s malým, ale nezaspím, max na pár minút kým ho uspávam, a potom sa yobudím. Večer je to des, už mi je na vracanie od únavy, uložím sznčeka, ľahnem si k nemu a do 2-3 prehadyovačka v posteli, alebo síce yaspím, aleo hodinu som hore a dospané. Neviete si ani predstaviť, ako mi to berie sily......

deina79
25. júl 2011

@rebecca2006 juj no je to tazke, prave preto nechcem ani 2he dieta, aj ked mile rada by som chcela, ale ked si predstavim, to co som prezivala,tak nikdy viac, u mna zacala nespavost v 35tt, samozrejme,ze aj pocas som mala niekedy take stavy, ze som zaspala o 2hej rano,ale to som spala do 6te a stacilo mi, no ked udrel 35tt,tak to bol brutal zaspala som o 4rano a to niekdy na hodinku a bolo aj tak, ze som 3 dni vkuse nespala, zacala som mat depresie a trpla mi lava ruka z vycerpanosti, bola som s tym aj u psych.dali mi lieky na spanie, volali sa zopiclon tusim,tie skodia najmenej...strasne som sa bala, ci mi too plod neposkodi, no mam zdravu a hyperaktivnu dcerku 😀 ,je tazke v takejto situacii pomoct, mne nepomahalo nic,ani caje, homeo, prechadzky,absol.nic, od porodu spim no celkom ok, ale mam obcas 1x do mesiaca take stavy, ze zaspim az o 3tej rano 😅 , neviem, preco sa to deje, nikdy som nemala problemy so spanim, az som nezostala tehu. tak vela sil a nech ti to tehu zbehne 😉

gabika123456
31. aug 2011

ahojte ja som asi v druhom tyždny tehotenstva a budim sa stale o tretej v noci potom pozeram do okna kedy uš víde slnko ,,,,a cez den zase nespim lebo mi vadí svetlo neviete mi nejako poradit ako sa vyspat?

gabika123456
31. aug 2011

no baby poviem vam že ma totalne bolia oči a hlava som uple nevyspata....na notebook som mohla ist aš teras ked je svetlo lebo drahý spí ...prosim vás dajte mi nejake rady ako sa vyspat

gabika123456
31. aug 2011

@belusa
no tak to viem uplne o čom hovoriš ja tieš čakam prve babenko no hroza som ani netušila že ked budem tehotna budem mat takyto problem ja uš neviem či mam ponošky fetovat alebo čo aby som zaspala

stress
3. okt 2013

Ahojte, tak ako čítam tak som aj trošku rada, už som si myslela že iba mne šibe, hoci som druho rodička. Som už v posledom trimestri a nespavosť ma už veľmi unavuje. Mám pocit že neviem dýchať , myslela som si že to je s toho že som prekonala v 8 mesiaci zápal priedušiek. Kašeľ ma stále dusí ale aj tak keď aj nie mi nedovolí spať . Ľahnem si vyčerpaná okolo 20:00 že dnes to určite dám, a zaspím, brala by som aj do 24:00 aspoň, ale príde 22:00 a ja som skončila. Ešte mám také 3 týždne ale ak to takto pôjde tak do termínu budem vyčerpaná. Poradte mi niečo !!! Veľmi by som bola vďačná za kus spánku 🙂

vejavika
26. mar 2014

No zdravim,tak ja uz ozaj neviem ako si s touto nespavostou dat rady ☹ V noci okrem neustalej navstevy WC,sa mi po 2 hodinach spanku prestane chciet spat uplne,mam energie,ze by som sla na pole kludne.To cez den ani na chvilu oka nezazmurim,len aby som sa vyspala v noci,no,toto zjavne nezabera.Do 6 mesiaca som ,ale chodila spavat so sliepkami a bolo vsetko ok.Pravdou je,ze som v tom case este pracovala,takze som sa prirodzene unavila,no teraz sa snazim tiez ako tak fungovat,samozrejme v ramci moznosti,som taky neposed.no smola 😒Tak poradte nieco baby 🙂

neyios
6. apr 2014

ja sa chcem opytat, moze byt nespavost priznak tehotenstva? lebo posledny tyzden, 2 sa velmi casto budim v noci a nemozem spat, a uz vobec nie zaspat vecer... trva to hodiny...

angelinka13
16. máj 2014

Ahojte zienky, na nespavost a nekludny spanok ste neskusali aromaterapiu? Nemam sancu precitat vsetky prispevky, mozno ste uz o tom pisali...Nam konkretne hlavne u deti zabera levandulova silica, levandula ma velmi dobre upokojujuce ucinky, pomaha aj pri mygrene, nervovom vycerpani, navodzuje prijemnu atmosferu...
Da sa pouzit na mnoho sposobov - pred spanim do kupela (nekvapkat priamo do vody, ale najskor do oleja, prip. mleka!), pripadne do aromalampy, difuzera...teraz sa predavaju aj take keramicke dostiky, staci len par kvapiek kvapnut a polozit na policku. Alebo super je tak kvetova voda, tou sa postrieka trosku vankus na spanie, alebo len tak na tvar. Silice kupujte ale zasadne cisto prirodne, lebo inac riskujete migreny a ine problemy, ja mam viacero levandulovych veciciek od nobilisu, kupujem ich tu na tejto stranke:
http://www.nutrimas.sk/search-engine.htm?q=leva...

celasapremenim
4. jún 2014

no, uz tak mesiac vstanem v noci o jednej, resp. dnes o dvanastej a idem si zase lahnut o tretej
do tvare som uplne zdevastovana uz...neviem, co s tym skutocne.....zo zaciatku vystrajal maly v brusku, teraz sa iba pomechri a znovu zaspi, ale ja uz uplne precitnem
a to ani nehovorim, ze beham na wc kazde dve hodiny pocas toho akozespanku celu noc takto, takze aj ked si idem o tretej lahnut, pat dvadast som uz opat hore ...a to uz mozem rovno vstat
v praci to nedospim, ani po praci pri detoch
nie som za lieky, ale dost by mi bodlo nieco s tym urobit uz, normalne mam uz problemy z toho

lenkaklubka
11. dec 2014

Čaute, no ja som na tom rovnako. Som na začiatku tehotenstva v 10 týždní a niekolko nocí za sebou sa neviem vyspať a tie krče do rúk a nôh, naparádu ☹ Skúšala som aj teple mliečko s medom alebo som si natierala ruky aj nohy chladivým gelom, ale nič nepomáha. Poradte čo mám vlastne robit aby som sa aspon hodinu vyspala, neda sa mi ani cez den, som na pn takže by som aj mohla ale nedá sa. 😖

veronikazadana
15. jan 2015
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

Ahojte pýtam sa za moju kamaratku co sem nechodi. Je na zaciatku 3. trimestru a má problem so spanim vedeli by ste jej poradit ako zlepsit jej spánok?

lalanka
23. jan 2015
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

@veronikazadana niekedy sparvi vela ked zriesi vyssy vankus a lahsi paplon 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre