Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
19. aug 2009

Ahojte,alex z otca si nic nerob..aj alkohol tam zohral svoj rolu-ber to s rezervou.Keby nepil viac by sa kontroloval a k tej situacii by mozno nedoslo.Vsetci vieme,ze starat sa o babatko aj psa bude problematickejsie,ale my to zvladneme.Predsa nevyhodime clenov rodiny na ulicu 😠
Ked niektore zeny zvladaju 3-4 deti naraz preco mi nie psa a dieta.Ale pripustit si musime,ze to nebude malina,zvlast ked byvas v panelaku a musis chodit vencit.Rano obliekat male a utekat so psom.
Inak si mala pekny den,zaujimavy.Risko pekne rastie a na koho sa podoba?
Ivka,desszi vidim,ze sa chystate pomalicky,ja posledne dni okrem tych obcasnych bolestiach v krizoch sa citim nejak velmi dobre a pokojne.Aj muz mi vcera povedal,ze nevyzeram na porod.Nohy mi nepuchnu,pribrala som tiez asi 13kg,brusko mi netvrdne a dokonca som vynechala magne a ani nohy ma nebolia a zaha nepali.Sama sa cudujem a dufam,ze to nezahovorim.

capy
19. aug 2009

idem haji dobruuu nocku 😔 😔 😔

corasone
19. aug 2009

ahojte, myslim ze som pribrala tak akurat len aby babo bolo OK, ja som zacala znovu vracat co nieje nic moc, tlaci mi maternica na zaludok tak musim papat po velmi malo a casto. inac sa citim OK. vcera nam uz prisiel kociarik tak sme ho skladali a vytesovali sa. pomalicky si balim tasku aby som bola nachystana lebo clovek nikdy nevie kedy sa maly rozhodne ist von 🙂))

ivkaivka
19. aug 2009

Tak stale som doma, ja uz neviem co... dufam, ze sa malej zochce von este tento rok. Zaspala som okolo 01.30 a dnes mi je super, idem tepovat koberce.
Alex, spagety boli super. Alex, psika si nechajte!!! Macky su nebezpecne. Aspon sa Risko nebude bat psov. Urcite nebude prednejsi psik ako maly. Normalne som sa rozculila. Dufam, ze uz dnes si kludna.
Vlnka, ja som tiez postrehla, ze mi brusko tvrdne menej. No len vcera v noci trosku viac a super-bolestivo.

garicka
19. aug 2009

ivka
ja keď som bola teraz v nemocke, ležala som na izbe s babami ktoré šli rodiť a pili tonik, vraj to pomáha a ešte aj veeeeeľa chodili po schodoch... 😉 tak možno to pomôže aj tebe ak chceš už rodiť 🙂

ivkaivka
19. aug 2009

tonik neskodi? Ved detom sa zakazuje... po schodoch chodim, mame ich doma pozehnane. Akurat som sa vratila z hodinovej prechadzky, aj som si zabehala a nic.

ivkaivka
19. aug 2009

ozaj, Alex, ako dopadli testy????

vlnka
19. aug 2009

ahojte,uz som sa ulozila na spanok ale nemozem zaspat,tak som vas prisla pozriet.Ivka asi som to zahovorila,lebo dnes ma boli vsetko na co si len spomeniem a neviem preco ale chyta ma hrozna zranica....mala zacala kopat ako diva,takze musim pockat az sa ukludni,aby som si sla lahnut.Po tych schodoch sa ma chodit bokom,inak to nema ucinok-aspon tak som pocula.Zajtra idem do nemocnice na kontrolu,tak uvidime ako sa malej dari priberat a ci sa jej este nechce na svet.
Corasone,aky kociarik ste si kupili?
Garicka v ktorej nemocnici si bola,ak vo fakultnej,ako to tam teraz vyzera?
Alex kde si sa nam stratila?

capy
19. aug 2009

ivka,vlnka stale nic ☹ ☹ ☹

my sme dnes pobehali pol bratislavy. bolo nam super. domov sme prisli o pol deviatej a deti odkvecli ako hnile hrusky 😀 😀 😀 😀 tak som zasa pozehlila velikansku kopu co som tu mala a uz som si konecne sadla 😉

capy
20. aug 2009

dnes je vsade akosi pusto. idem do postele. dobruuu nocku 😔 😔 😔

garicka
20. aug 2009

ivka
práveže tonik odporúčajú piť aj sestričky lebo vyvoláva kontrakcie. len keď si tehu tak ho nesmieš piť. 😵

vlnka
ja som bola v šaci, tam budem aj rodiť a práve v čase keď som tam bola tak prerábali pôrodnicu, a moj mnž mi vravel že vraj sa tam teraz nerodí , ale nie je to zaručená info. možno len zle rozumel tetky keď sa rozprávali vo výťahu. zajtra si to u mojho dokiho preverím

inak baby ja mám skôr opačný problém ako vy ☹ . ja hneď večer zaspím ale tak ráno o tej pol šiestej som už hore 😀

vlnka
20. aug 2009

No ani vam nehovorim,aku som mala dnes strasnu noc...budila som sa kazdu hodinu a pol a prehadzovala som sa na posteli ako ryba na suchu.Vsetko ma boli...uz chcem rodit ☹
Garicka o saci viem,vsetky rodicky presuvali do novej nemocnice a bolo to tam hrozne plne.Ved preto som sa ta aj pytala,ci nahodou nevies,ci ta situacia stale trva.

garicka
20. aug 2009

vlnka
a nevieš prečo? však to novorodenecké už malo byť koncom júla dokončené 😖 to je teda sila.... nedosť že sa tam žienky v júli tlačili ako sardinky v tej horúčave ale teraz ešte aj toto 😠

budeš rodiť v novej? už len vydržať tých pár dní a malinkú budeš držať v náručí.... juj ale ja sa už tiež neviem dočkať toho môjho drobca 😉

macalc
20. aug 2009

ahojte babenky...........
Tak som prisla vas pozriet a precitat ako to je u vas so spanim u mna sa to nejak pomaly upravuje ale kazdy vecer pol litra mlieka a plno medu aby som zaspala a aj sa to da.
Drzim vam vsetkim palceky aby ste vedeli buvat kim malicke nie je na svete lebo potom to bude este tazsie

alexandrah
20. aug 2009

ahojte, vlnka - mas pravdu, v tomto mi ale vydatne pomaha manzel, so psikom chodi rano a vecer von, ja len cez den, jasne ivka - ze psika si nechame, ako povedala vlnka - predsa nevyhodim clena rodiny na ulicu, my sme ho z ulice zobrali, vychovali, zachranili mu zivot, sak on nas tak miluje a bezhranicne nam doveruje, ze u nas sa mu nic zle nestane, to by som ho rovno mohla odstrelit, to by bolo humannejsie ako ho vyhodti. nehovoriac o tom, ze mne by to zlomilo srdce. a tiez pocuvam, ze psik s babatkom je ok, aspon bude mat risko spolocnost + sa mu lepsie vyvinie imunita a tak. proste kopec ludi ma psov, a neni to problem.
inak - resty na curok supeeer!!! aspon budem moct dalej chrumat sladke!!! to by som brala ako zradu organizmu, keby nie!!! vcera sme boli na vylete, manzel si zobral az 3 dni volna!! 😎 a sli sa do jaskyne druny a tak. az na to pol hodinove slapanie do kopca - o ktorom sme nevedeli, ale brusko bolo ok. tak som aj vecer zaspala.
teraz ideme na 3 dni na chalupu, ale beriem laptop, tak budeme v kontakte. takze vy ste este vsetci 2 v 1?
vlnka - mam dojem, ze risko sa podoba na manzela - co ako povedal manzel dho moc netesi, on sa nepaci sam sebe, ale videla som velke oci, velky nos a velke pery ... 😀 no moze to skreslovat. a muz vyhlasil, ze uz mu vidi, ako mu na hlave rastu rozky, bude to certik, mam sa na co tesit, tak sa tam obaja aj s lekarom smiali. takze vysledky ok, aj risko pekne pribera - 600g, vraj babo si aj tak zoberie potrebne ziviny z tela, nevadi, ked nepriberam jak delo ...

ivkaivka
20. aug 2009

Vlnka, tak si tu zranicu uzi 😀 . Este som nepocula, ze po schodoch bokom, musim vyskusat. Uz sa mi fakt nechce v pondelok do poradne. Pocuj, kupovala si si nejake spec.gatky po porode???
Capy aj ja som vcera zehlila, svokra mi doniesla zavinovacky, plienkove osusky, obliecky do postielky aj na paplonika a vankus, tak som to vsetko poprala a pozehlila. Ja neznasam zehlit 😠
Garicka, tak ho asi skusim, no mam strach, ci neposkodim malej.
Vlnka moja noc bola ukrutna. Nejaky sused v noci nieco palil (nevyhoda dediny), prebudila som sa na ohromny dymovy smrad, takze som musela zatvorit okno a vies si predstavit to pekelne teplo. Keby sa mi ten sused dostal v tej chvili pod ruky, tak ho asi zabijem 😠 😠 😠
Alex, pokial ma psik ockovania, ja tiez nevidim problem. Aspon bude mat kto Riska strazit a ochranovat 🙂
Ja som hovorila, ze testy dopadnu super 😀 . Joooj, aj ja by som isla na chatu, ale idem radsej slapat po schodoch - bocne a zapijat to tonikom 😀 😀 😀 . Moja mala je tiez po otcovi, ked sme ju videli na fotke... proste male prevedenie mojho velkeho certa 😀

alexandrah
20. aug 2009

ivka - strasne sa smejem, ako robis vsetko mozne - chodenie bokom po schodoch a zapijanie tonikom. nas psik ma super starostlivost, aj ockovania, odcervenia, aj ho chodime davat strihat, aby som po nom furt nevysavala chlpy, vsetko ... ASPON TI NEBUDEM ZAVIDIET, CO TY VSETKO SPAPAS, A JA NEMOZE, TO BY BOLO PRE MNA STRASNE. NA CHALUPU BERIEM 15 KUKURIC A VELKY HRNIEC, UZ DNESKA SI UROBIM. ty teda vladzes - tolko robit, zehlit, upratovat ... moj muz - ze treba skusit sex ... ale vravela si, ze tvoj sa uz obava ... este uvidime, ako tie nase babatka budu naozaj vyzerat, ja som mala dojem, ze vsetky v tom brusku vyzeraju snad rovnako ... mne odkedy zehlim pred telkou to az tak nevadi, ale teraz uz 2 tyzdne nezehlim, cakam, az sa schladi ... muz ma zatial co nosit, takze to vyzera az na nedelu ... a sa mi to pekne kopi, ale v tomto teple by som to neprezila!!! pojdeme kuknut asi aj nejake zamky na morave, a do brna na nejake nakupy a podobne. no uvidim, ci tam bude signal na internet ...

vlnka
20. aug 2009

Radi ta tu vidime Alex,super,ze testy dopadli dobre.Uzi si vyletiku,lebo ku koncu uz nebudes nic vladat.Ja by som najradsej tiez niekde vypadla,ale este tyzden vydrzim.Teda dufam,ze to nebude viac.Dnes som bola na vysetreni,stale som zatvorena.Mala sa vobec neponahla.Dobre je jej v brusku. 🙂 Utz mi nerobili,ale zajtra mam prist na ctg.
Garicka budem rodit v novej nemocnici a rekonstrukcia je uz dokoncena.Takze ty obavy mat nemusis,budes tam mat aspon pekne a prijemne prostredie.
Ivka co sa tyka porodu,ano kupila som si tie jednorazove sietkovane gatky 1bal.Vraj sa daju aj preprat,takze uvidime.Ty si prala a zehlila aj zavinovacky?Ja som poprala a pozehlila vsetko,ale to nie.Jedu mam taku s tou pevnou vystelkou a bojim sa,ze ked to vyperiem,uz to tak nebude drzat tvar.A kupila si si aj odsavacku na mlieko?Beries ju do porodnice?

capy
20. aug 2009

ahojte kinderka moje 🙂 🙂 🙂 stale nic 😨

vlnka
20. aug 2009

capy nic,este mam nejaky ten tyzden,mozno 2.Ale Ivka,ta je na rade.skoda,ze nema notebook,aby sa ozvala z porodnice,ako dopadla.

ivkaivka
20. aug 2009

alex, predsa sa mi ho podarilo nahovorit, no ja som si pripadala ako obrovska veleryba, bolo som max.nemotorna a on uz zacal chytat nervy 😀 . O hodinu na to som dostala super bolesti, uz-uz som myslela, ze je to ono a nic. Tak som sa ho pytala ci to skusime znova, tak si len potukal prstom po cele 😀 , ci si chcem ublizit, vraj to mam nechat tak, vraj ked to bude mat prist, tak to pride. Ja zehlim zasadne pri telke, inac by som scvokla. Ake zamky ides pozerat???
Vlnka, neda sa ta pevna vlozka zo zavinovacky vybrat? Ja som vlozku vybrala, ak by sa nedala, tak by som urcite neprala obliecku. No mala by sa dat, ved ak mala pocura, alebo pogrca, tak sa to musi nejako dat oprat. Odsavacku mam, asi ju aj beriem, vraj by sa mala brat. Sice v porodnici poziciavaju. No ja viem, kto ju mal predtym???
Capy, stale nic, no uz len max.2 tyzdne, zmenila som myslenie, inac to uz asi nejde, lebo sa zosalim 😀
Vlnka, neboj nejako to zariadim, napise za mna polovicka, alebo mi sesterka donesie svoj 😅

desszi
20. aug 2009

ahojte,
ani u mna este nic, okrem tej nespavosti ☹ ivka tiez si hovorim ze uz len tyzden....dnes sme boli na poradni, ja som uplne ready na porod, len malinkemu sa nechce. mozno ked ma dnes tak posmatrala tak sa pohne 😀 , alebo sa stiahol este viac 😕 ja tiez robim vsetko mozne, prenasam, vysavam, umyvam podlahy, vlacim nakupy.....a stale nic. ked do pondelka neporodim spontanne, v utorok cupitam do nemocnice. Tak dufam ze ma drobec usetri vyvolavaciek.
to s tym tonicom som nevedala, to fakt moze vyvolat kontrakcie? to by nebolo zle......hmmmm.....lepsie a chutnejsie ako infuzia.
alex uz mozes byt uplne kludna, a papat sladke na haldy.... 🙂

garicka
20. aug 2009

ahoj dessi
ja som o tom toniku tiež nepočula dovtedy kým ho nezačali piť baby ktoré mali ísť rodiť čo boli so mnou na izbe. držím ti palčeky nech to už máš tiež rýchle za sebou a dávidka pri sebe 🙂

desszi
20. aug 2009

garicka dakujem 🙂

alexandrah
20. aug 2009

ahojte, prave som zmaturovala nad manzelovym laptopom ... ani som tu nemala ulozene heslo, ani som si ho nepamatala ... no des, hlasim sa z chalupy!!! dneska sme len dosli, uz sme stihli odrazit spat 😀
gane zrkadlo na aute a ine ftipne veci ... teraz kuka muz so svokrom futbal, ja som si film musela nahrat ... 😠
vlnka - manzel nasiel, ze pojdeme do kromeriza, tam je vraj zamok aj zahrady, uz sme obehali lednice a valtice, a buchlovice, fakt krasne, zajtra ideme do brna .... vlnka - uz si skoro v cieli!!! podarilo sa dobojovat ... ako vsetky pisete, asi je ten posledny mesiac najtazsi, ale zase ste uz tak blizko!!!
ivka - ja mojho muza asi nebudem musiet nahovarat, hehe ... on rad a vzdy ... 😀 no uvidis, a slivky nepomohli? a sikme chodenie po schodoch? som sa smiala strasne, ale ktovie co ja vsetko nebudem robit, aj stojky na hlave ... ale to by asi vysiel opacne ...
desszi - ty uz si fakt na rade!!! jasne, ze sladke manie pokracuju, pritom pred tehu nic, a teraz ...
tak uvidim, ako dneska tuto zaspim, vzala som si 2 knihy...
capy, kde ste boli po blave? na nakupoch? ci blbnut s detmi??

mirip
20. aug 2009

ahojte tak som tu zase, mali sme perné tri dni od pondelku a dne som ani neviem ako popoludní zaspala tak už vidím že budem zase buntošiť a strašiť vačšiu časť noci ako vždy 🤐

ivkaivka
20. aug 2009

desszi, drzim palce, nech sa malemu uz chce von. Skus ho nejako posteklit 😀 . Mna lekar z dola nevysetruje, tak to asi neurychli. Alex, chatu si poriadne vychutnaj. Hned by som sa pridala 😀 . Aj moj muz predtym rad a vzdy, uz som sa az musela vyhovarat...a pozri teraz, strachopud. Zbada vacsie brusko a asi ma strach, ze ho zvalcujem 😀 . Slivky, nemam 😠 , polovicka nekupila - vraj uz nebude podporovat moje blbe napady na vyvolanie porodu, vraj mam cakat, ze ono to pride v pravu chvilu a na stromoch nemame. Tak aspon so mnou absolvoval hodinovu prechadzku, slapali sme do poriadneho kopca a mna akurat bolia nohy a krize. Tie stojky radsej neskusam 🙂 a uz sa asi na vsetko vykaslem, lahnem si a budem pozerat TV.

alexandrah
20. aug 2009

ahoj, citam si, aj muz je pri mne a smeje sa, ze tvoje blbe napady 😎 ... no po 9 mesiacoch by aj on vselico skusal ... chatu si zatial vychutnavam, uvidime, ako v jednej izbe s muzom, psom a pocitacom budem buntosit ...väcsinou si citam do rana ...ak sa psik ku mne nenaaapaadne nenasackuje do postele, tesi sa, ze spi s nami, zazitok ... ako tvoji havovia? ja som sa dneska zase asi prejedla, pritom iba polievka, kukurica - samozrejme, tmavy chlebik s tuniakom ... no chudatko, akurat si sa nachodila, a skutek utek ...ale uz snad na buduci tyzden ...

garicka
20. aug 2009

ahojte dievčatá,

len vás chcem pozdraviť a popriať dobrú nocku, ja som sa pred chvíľou zobudila pri telke, zas budem ráno už o polšiestej hore. 😠

ivkaivka
20. aug 2009

nasi havovia fajn, cele dni sa nahanaju po dvore-uz si zvykli na seba 🙂 . No to musi byt zazitok mat hafana pri sebe v posteli, ved to musi hriat ako radiator 😀 . Ja som dnes naposledy jedla o 18.00 dala som si dva chleby s dzemom a jeden so salamou. Teraz nemozem jest, pretoze ma zacala palit zaha, asi z toho dzemu.
No tak ja verim,ze este max.2 tyzdne. Uz sa snazim na to nemysliet, mam pocit, ze si to tym chcenim len odďalujem. Tak to necham na prirodu, hadam vie co robi. Mala je dnes pokojna a co Risko, vytesuje sa z cisteho chatoveho vzduchu? Ozaj, kde chatujete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre