Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
18. dec 2009

alex, risko je zlatunky 🙂 🙂 🙂 a tie vymocene prsteky 🙂 hned som si spomenula na mojich ked boli taki malinki 🙂 🙂 🙂

capy
19. dec 2009

panelak pozrety mozem ist hajat. dobruuu nocku 😔 😔 😔

mirka907
19. dec 2009

Vlnka, skoda...ale ked nebude taka kosa a deti budu vacsie tak sa mozme stretnut niekde v polke...napr na Anicke 🙂))tam sa da kocikovat jedna radost...ja sa uz tesim ked sa otepli a mala cez den nebude kojena, ako budem vyrazat na dlhe prechadzky🙂))

capy
19. dec 2009

mirka preco ze ked nebude kojena ved si sadnes na lavicku a nakrmis. ja som to tak robila bezne 😉

mirka907
19. dec 2009

No hej, ale ja malu planujem kojit plne do 6tich mesiacov a potom postupne uz len rano a vecer. Tak predpokladam, ze ked bude teplo tak uz sa budeme kojit len cez noc....
Capy dokedy si ty kojila?A inac ozaj neviem ci by som dokazala kojit na verejnosti, hoci na tom nevidim nic zle🙂))Jedine miesto kde som okrem bytu/domu kojila je v aute na parkovisku...

alexandrah
19. dec 2009

cafte baby, tak svokra vydatne pomaha, v noci boli hore s muzom do cca pol 1, potom muz o 3, a ja az o 6 rano, potom sme pospali az do pol 10, parada!!!!!!!§
kolko tych kvapiek sab simplexu mam davat? na cely den? A TEda ten baby calm zabera tak po mesiaci? a kolko kvapiek davas? no vlnka, mne nevadi, ked cez den pospi menej, hlavne ak v noci bude spat viac, po 1. mesiaci teda uz pospi v noci viac?? to by bolo super!!!!!!!
mirka - ja taky tak, ja som stráááááááásne hanbliva, ja tiez asi len v aute ...
desszi - diky moc za infos, pomozu, super!!!!!!!
inak, risko ma trochu suchu pokozku, davame olej od welledy, kupila som aj olivovy, tak snad pomoze, ale neni to nic hrozne ... len lekarka nakazala ...
baby, mne je strasne zima po porode, jak mi bolo v tehu horuco, v spalni mame slaby radiatok, tak hreje len na 21 stupnov, co je dobre pre riska, ale ja mam na sebe rolak, pyzamo, mikinu a hruby zupan, a perinu, a mrznem ... 😒 😲 😢

capy
19. dec 2009

mirka ja som kojila do 20 mesiacov a to aj cez den 🙂 a ja som kojila uz asi vsade. dokonca aj v eline a v autobuse 😅 😅 😅

alex tak si sa vyspinkala do ruzova, super 🙂

ivkaivka
19. dec 2009

alex, davala som 5 kvapiek. Ja by som sa asi tiez hanbila na verejnosti kojit, no mne to ani nehrozi 😅
Moja teraz fici na ditiadene, tak vcera zaspala vecer o desiatej a vstala rano o pol jedenastej, teda uz na obed, no dala som jej 2x napapat, no ja som az prespata, ale urcite ta unava dojde, pretoze cim viac spim,tym viac som unavena. Dnes cely den teplota nezosla pod -10, tak som malu doma zmordovala,dala do kociara a v priebehu minuty vonku zaspala, tak som ju nechala este 5min.von a potom pospala 3 hodky vo verande. Je nejaka umrncana, asi z tych tabliet. No dam uz len dnes a zajtra dam uz len stvrtku a postupne chcem vysadit, nie som ochotna ju trepat liekmi.

celin
19. dec 2009

baby ako vam zavidim ze sa vyspite 🙂 ja si ani nepamatam kedy som poriadne spala. posledne 2 mes. v tehu vobec v noci a teraz kazde 3 hod. papame a o 6 rano budicek. este ze manzel mi pomaha aspon tak ze rano vstava s kubkom ked ma volno. v noci nehrozi, kubko nechce flasu.
ja som tiez kojila len v aute a este na prechadzke v lese ale tam nikto nebol.
nam pomaha espumisan. kubko sa v noci budil na prdiky a teraz davam trei den espumisan a je lepsie. este keby spal rano dlhsie 🙂

alexandrah
19. dec 2009

ivka - ako davas malej dithiaden? a preco?? v kvapkach? to je na spanie, nie?? to ale hooodne spinka, aj ja chcem ... risko uz papa neuveritelne, aj 120-140 ml za davku, a spi tak 3-4 hod, ale cez den, v noci ho asi boli brusko, tak spi sice 2.5-3 hod, ale medzitym je 2 hod. hore ... 5 kvapiek na den? ci do kazdeho mliecka?
celin - ja mam to iste, akurat ja cele tehu vobec, a som rada, ak papa kazde 3 hodiny, a nie kazdu hodinu, a rano tiez budicek, o pol 6, o 6 a podobne ... preto sa vsade pytam, kedy sa to zlepsi, ale je to asi individualne, tak treba len cakat a dufat ... svokra tu bola iba na jednu noc, ale cez vikend pomoze muz, a potom dojde svokra este z pondelka na utorok ...
dneska sme vypadli na 3 hod. do obchodneho domu, a nechali riska svokre, aj tak iba spal, ale som uz potrebovala ist von, kupila som si gate - teda muz, akoze na meniny, dali sme si marlenku a vineu, a bolo super!!! ale vonku teda riadna zima!!! som bola rano so psom, a skoro som umrzla ... boze, milujem svojho syna, ale normalne sa desim niekedy, ze kedy vstane, kedy zase zaspi, a tak ... aby neplakal, lebo neviem, ako mu pomoct, a co robit, je to hrozne!!! a to pritom je este dobry, a väcsinou naozaj spi, neviem si predstavit, keby bol uplne zarevany, ako vravi ivka ... to by som asi zosalela, to mal taketo 2 dni v nemocnici, ani som sa nestihla najest, po polke polievky uz reval, no ja 2 dni s nim ... 😖

desszi
19. dec 2009

alex to som rada, ze som pomohla. Babycalm nam zabrali hned, ale mozu sa davat az od ukonceneho prveho mesiaca - obsahuju anizovy, rascovy a feniklovy olej,nic ine. To je vo flaske v neriedenej forme, muis k tomu pridat prevarenu dojcensku vodu (je tam naznacena riska pokial) premiesat a hotovo, mozes podavat. Dava sa 10 kv pred jedlom. Nam to pomohlo. Ale vzdy to musim objednat, lebo to v lekarni nemaju. Stoji okolo 4 eur, vydrzi nam cca 3-4 tyzdne. Ja to uz nedavam pri kazdom jedle. Inak mojej kamoske zabral espumisan, tak ako vravi celin. Vyskusaj uvidis, kazdy drobec je iny.
ivka Dadko mal teplotku 37,5, nebolo to teda take zle.
Ale Dado zacina vymyslat, zaspava mi len v kociku, a vecery zacinaju byt akesi uplakane. Nechce spat v postielke resp. dlho zaspava. No cim vacsie, tym tazsie.

capy
20. dec 2009

ahojte

my sme sa zobudili o tretej napapali sme sa a vyrazili sme do mesta.bolo super. boli sme s tominom pozriet Coca-cola kamion. strasne sa mu pacil, ale akonahle si mal sadnut santovi na kolena, to bolo placu 😅 😅 😅 .hodila som aj foto na FB.prisli sme domov o pol osmej, okupkal sa s tatinom, ja som zatial spravila krupicovu kasu, napapal sa a o stvrt na devat bol nebohy 😀 😀 😀 tak som mohla postavit stromcek. uvidim aka bude rano reakcia 😉

alexandrah
20. dec 2009

capy, aj ja uz sa tesim, ked budem so synom vselikde vyrazat!!!!!!!§ to budete mat super vianoce, ze? my stromcek stihame kupit tak v stredu - klasika, poslem muza ... aspon nejaky mensi ... (my vzdy mame az po strop). ale vcera nakupil, tak aspon potraviny mame, a napecie nam snad mama, ja urobim iba jeden kolac, a nejake smotanove pohare a tak ... (a rybu a podobne).
desszi - diky, mne espumisan nezabral, teraz davam sab simplex, tak uvidim ... ked muz pomaha v noci, je to super, vcera sme kupali o 9, dovtedy spal, potom som sla spat o cca 11, muz vstal o 2, uspaval do 3,a ja som vstala az o 7 rano!!!!!!! a muz teraz zase spi, aspon sa dobre prestriedame, aj vcera tak bolo, ja som bola hore od pol 7, a muz vstal o 12. tak ma kazdy sichtu polku noc, a obaja sa vyspime ... aj ked on chudacik + robota ... + pojde vybavovat tie vsetky papiere pre riska a dovybavovat este nejakych klientov, ale potom ma 2,5 tyzdna volno!!!!!!!!! a to uz budeme koncit 1. mesiac, tak snad risko viac pospi. uz viac papa, tak spi aj 4 hodiny!!!!! (boze, som rada za kazdu hodinu, aj ked by v pohode spal, keby ho nebolelo brusko 😀 ). co robite dneska?? a sobota bola aka?

mirka907
20. dec 2009

Alex mozes byt stastna ze ti manzel tak pomaha a ze mas sancu sa aj vyspat🙂).Ja plne kojim a neodsavam, takze jediny kto k malej stale vstava som ja...ja uz ani neviem co je to vyspat sa...A denne uspavanie je tiez plne v mojej rezii...manzel akurat tak prebaluje a kupe so mnou.No ako som si od zaciatku zariadila, tak mam...Tak ak ti mozem poradit zapajaj manzela nadalej co najviac🙂 a urcite ti bude lahsie...
No a my sme mali saleny dom az do konca druheho mesiaca a potom akoby utalo...Mala sa zacala sama hrat, zacala chapat ze po kupani sa ide spat (aj ked este mesiac jej vecer trvalo zaspat 2-3 hodinky ale bez velkych scen) a postupne si zacala vytvarat ako taky rezim...

ivkaivka
20. dec 2009

alex, ditiaden davam, kvoli ekzemu, aby sa neskrabala a aby jej to zmiernilo scervenanie, polovicu nadrvim v lyzicke a kvapnem na to troska mlieka a zvysok zapije s flasou a spiiiiii ako Sipova Ruzenka.
Moja na zaciatku stiahla aj 200 stale plakala, bolelo ju brusko my sme mysleli,ze je hladna tak sme do nej liali mlieko, az tak sme pochopili ze to z coho a viac sme jej nedali, pretoze grcala ako diva. Ja teraz dam radsej menej a castejsie.
Ja som najprv davala kvapky do kazdej flasky, potom som to miernila.
Desszi, ved sa aj hovori male deti male starosti, velke deti... no moja tiez posledne dni nejako strajkuje uz od popoludnia, je neznesitelna, niekde neobsedi, nepolezi, nosis na rukach je spokojna, sadnes s nou zacne vrestat, keby mala viac, capnem na rit a pokoj, no takto sa len na nu usmievaj...
Capy, jej uz mate stromcek? Dala si fotku so Santom aj do albumu? Musim pozriet a poinspirovat sa Tvojimi ramcekami.
Mirka, ja odsavam a aj tak vstavam len ja, ta moja polovicka, on ked zaspi, mozu aj tanky padat a nic nepocuje, minule mala rycala ako blazniva, kym som hriala mlieko, on spal, az musela k nej vybehnu mama a to spi o poschodie nizsie a sikmo 😀
Ja som ho zapajala, no nikdy sa mi nepacilo ako ju prebaluje, kupe, on to robi strasne pomaly a mna ide roztrhnut, mam nervu, tak ho vyhodim, ale mala ho zerie, mam pocit, ze ho ma radsej nez mna, so mnou tak nekeca, na mna sa tak nesmeje...uz mam pocit, ze ma vobec nema rada, no niet sa co cudovat, ja ju mastim,odsavam sople, davam na brusko, proste vsetko to co sa jej nepaci...

vlnka
20. dec 2009

Alex dik za foto,dosla len 1,si pekna mamicka 🙂
Ivka ja mam presne taky isty pocit,ze tatik je pre malu atrakcia.Predsa tatik sa len hra a mojka s malou a mamka robi vsetky tie neprijemne veci.Ale to nevadi.Dianka je teraz taka rozkosna.Vcera sme postavili stromcek a cely den sa s nim rozpravala.Naucila sa robit auticko 🙂 ,to sa jej tvoria slinky a ona cely den robila brrrrrrr pusou.Som myslela ze ju spapam....

vlnka
20. dec 2009

Mirka super napad-Anicka 🙂 ,tak snad na jar dame rande

ivkaivka
20. dec 2009

vlnka, moja tiez robi auticko,nie vzdy sa jej dari, no ked sa zadari, je cela zaslintana a najnovsie si sama dava cumel do pusy, jeden palcek da za cumel a nahlas si duda, je to uzsany zvuk. My este stromcek nemame, hadam zajtra. Zajtra idem po tyzdni kupat, uz teraz ma boli zaludok,ako bude mala vyzerat ☹

vlnka
21. dec 2009

Ivus a skusila si kupat v prevarenej vode?Viem je to namahave na cas,ale menej to drazdi pokozku.Mozo by si mala skusit kupkat ju aj v nejakom odvare z byliniek a potom pokoku premastit.
Moja to s tym cumlikom robi tiez.Je to mile. 🙂

ivkaivka
21. dec 2009

vlnka, ja kupem len v prevarenej vode. Bylinky si netrufam, bojim sa ci by to nezhorsili. Pokozku jej premastujem, no je cervena,tak asi by som mala najprv vysusit, len uz neviem s cim. Teraz ju mastim kalciovou mastou. Uz 2 dni je bez kortikoidov, no hroza.

alexandrah
21. dec 2009

kocky, to ten cas tak leti, takze v 3 mesiacoch sa uz aj zahra a podobne?? to je super, to sa tesim!!!!!!
ivus - urcite ta miluje jak kona, ziadne take ze muza viac ... deti aj ked sa tak nechovaju, kamoska sa rozvadzala, a mali deti, tak syn ze len otca a otca, potom bolo zle, zobrali ho ku psychologovi, a ten ze mamu ma radsej, proste len ta je stale tu, istota, to si to dieta ani predstavit evie, ze by mamy nebolo ... no ja by som na muza ziarlila, ako sa poznam, keby sa mi zdalo, ze risko viac jeho 😀 😎
mirka - veru, snazim sa zapajat, a na vianoce pojdeme pol na pol, tak aj ja budem ta dobra, na hranie ...
my mame v spalni taku zimu, ze risko uz zacal kychat, a mal studeny nostek a licka, sa bojim, aby neprechladol, uz len to by chybalo, zajtra dojdu opravit radiator, vcera poslal v kociku 5 hodin, lebo cez den som ho uspavala 3 hodiny, aj vnoci som bola hore od 4 do 7, a uspavala, ale potom som spala do 11, tak sa to da ... veru, ked v noci vie aj svokra nakrmit, alebo muz, z flasky, tak je to super, sa aspon trochu vyspim, a vstanem len raz ... no moj muz vcera chudak pracoval do pol 2 v noci, aj prebaloval, a potom mal budik na pol 5, a pracoval ... 😢
baby, kedy prejde to brusko? po 3. mesiacoch??
vlnka - posli aj mne foto, a prip. ak mas iny mail, albo si vymazes, mozno ti prejdu aj ostatne fotky, ale sak staci aj ta jedna, nie?
inak risko ma strasne suchu pokozku, hlavne ruky a nohy --- davam olej od welledy, zatial je to ok ...
kocky, co to je auticko?? aj ja chcem, aby sa uz risko rozpraval so stromcekom a podobne, nevuiem sa dockat ... zatial sa na mna usmeje, a robi vselijake ksichtiky, ale to je vsetko ...ozaj, mali by sme kupit ten fotak este do vianoc, hurra!!! a uz mame aj stromcek od vcera!!!!!!!! aj nakupene, aj darceky, no fajn, potom uz budem len lezat pred telkou a kukat rozpravky!!!!!§ (ak risko dovoli 😀 ).

capy
22. dec 2009

ahojte
ja som pred hodinkou dopiekla kolaciky, uz posledne. uz mi chybaju len kokosove gulicky a tiramisa 😅 ale to sa nepecie
zajtra idem kadernicke si dat hlavu trochu doporiadku, nech vyzeram na sviatky ako clovek 😀 😀 😀

alex je to super ked vidis svoje dieta ako sa mu rozziaria ocka ked vidi nieco co ho straaasne zaujme 🙂

ivka tu je foto priamo na ich stranke. maly vrestosko 😅 😅 😅 http://www.vianocnykamion.sk/detail-foto2009.ph...

alexandrah
22. dec 2009

veru, uz sa tesim, dnes dosli opravovat radiatory, skonstatovali, ze je uplne na prd, ten v spalni, trochu ho spojazdnili, ale druhe kolo bude po vianociach, tak snad aspon trochu vyhreje, inak v noci vstala 2 krat svokra, o pol 1 a o 5, sme sa s muzom vyspali, super!!! teraz je prebaleny, napapany ay spi ... ten sab simplex asi zabera ... no nechcem zakriknut, uvidim ... len v noci, jak som nevstala ja, sa mi tak naliali prsia, a bolelo to jak slak ... hned rano som musela odsavat, a odsala som cca 250 ml, co nikdy v zivote!!!

ivkaivka
22. dec 2009

alex, ja uz aj trocha ziarlim, no dnes mala chvilu, ze kecala len so mnou. To auticko-to da pery k sebe a vydava zvuk a auto prrrr, aleb frrrr. neviem to napisat a medzi to letia slinky 😀 to je super, ze pospis, oddychuj kolko sa da, aby si mala dost mliecka. Ja uz 4 dni vytahujem z mrazaka, mala sa mi nejako rozpila, na den je treba takych 830ml a ja odajem nieco cez 600, ak to takto pojde dalej, budeme musiet davat UM. Neviete, ako mozem zvysit mnozstvo odsateho mlieka?
Vlnka, aj ja by som chcela fotecky. POslem mailovu adresu na IP.
Alex, moja ma tiez stale sudene rucky, uz jej davam ciapku aj na noc a zasoplena je permanentne od narodenia.
To je super kolko si odsala,len tak dalej.

alexandrah
22. dec 2009

no mojho asi boli brusko, lebo sa zobudi, prebalim, papa, potom este asi 2 krat prebalim, lebo sa pototo, a potom uspavam cez hodinu, lebo place ... prehyba sa, akoby od bolesti, no uvidime, co s tym ... snad to v tych 3. mesiacoch naozaj prejde🙂) ivka, ja si davam vineu, potom caro, este je to homeo ricinus, ci jak sa to vola ... teraz odsavam dost, ale kazi sa mi odsavacka, mam avent, aku mas ty? furt mi tam vypadava koliesko, aj 10 krat za odsavanie, porazi ma!!!!!!!!! to som kupila od kamosky, no asi som si mala kupit novu!!!!!! risko tiez papa kopec, a niekedy spi, inokedy s problemami, ale v kuse pospi tie 3-4 hodiny, aspon to. a ja vtedy rychlo cosi porobit, ale obcas dam nohy hore, a zapnem nejake dvd. aj tak kopec planov, ale najradsej by som len oddychovala, tak to asi nebudem znasilnovat ...boze, u na zatial vianoce ziadne, muz od rana behal a vybavoval riskove papiere, a teraz pracuje, ani jest nestihol ... ja som sa zase nejak rozjedla ...

vlnka
22. dec 2009

Alex,ivka poslite mi mailovu adresu poslem foto...alex tvoju som nechtiac vymazala tak posli inu fotku a ja poslem na obratku svoju.Inak to vobec nevadi,ze si sa rozjedla.Ja tiez praskam viac ako pocas tehotenstva.Ked kojis ide to dolu pekne.Ja mam uz o kilo menej ako pred tehotenstvom.
Dnes som jej 1x natrela hlavicku salicilovym olejom a vycesavala tie zlte lupinky.Boooze tak sa bojim,ze jej ublizim.Ona sa tak mece,chvilku nie je pokojna a predsa ta fontanelka... 😒
Ale islo to pekne dolu,hoci chuda moje malo po vycesavani celu cervenu hlavicku. ☹

alexandrah
23. dec 2009

cafte, ja som mala vcera horory, risko plakal od pol 1 do 10, skoro v kuse!!!!!!!§ a muz nikde!!!!!! a potom spal od 11 az do pol 6 rano, to vstal muz, on ani nespal, chudak, teraz v robote, dneska je lepsi, som aj 2 kolace urobila, ale uz potrebujem vystriedat ... risko ma stale strasne suche ruky a nohy, aj ked natierame furt ...
vlnka - tak poslem ... uz neviem, ktoru som ti posielala ... snad ti to pride, vycistila si si schranku?

evazvarikova
23. dec 2009

Ahoj baby tak už som tu mám už chvílu pokoj tak píšem ,nečítala som vaše debaty. Porodila som po ter.17.12.2009 pustili ma v pondelok. Mám malu Lianku vážila 3 360 a mala 49cm. Pôrod som mala o 8.00 mi dali vyvolačku o 9.30 mi prepichol môj dr. vodu o 11.10 bola mala na svete!!!!! Pôrod v pohode rýchli ale to šitie hrúza. teraz som strašne ubolená štichy bolesť bradaviek no hrúza!!! Alex ten sen o malej čo som ju vydela narodila sa mi celkom iná celý tatino ,ale dakujem bohu za ňu. Mám ju zatial dobrú stále spinká ked sa zobudí tak len na to že je hladná alebo ako tak som šťastná maminka.

ivkaivka
23. dec 2009

alex, ja mam obycajnu rucnu-baby nova, taku piestovu, taham jak diva, na nej sa nema co pokazit, je uplne jednoducha.
vlnka, poslem adresu. Moja ma ekzem vsade okrem hlavicky-teda vlasovej casti, nastastie tam nema vobec nic, teraz to urcite zarieknem 😅
alex, radsej suche, ako take ako ma moja, cela je cervena, 4dni sme bez kortikoidov, odolavam kolko sa da,som zvedava ako dlho mi to vydrzi. 3dni som mazala, tak by som chcela prestavku aspon 6dni. Uvidime, hadam nejaky Vianocny zazrak sa stane.
Evka, blahozelaaaaaaaaaaaaam, nech sa vam dari, hlavne veeeeeeeeeeeela zdravicka, ostatne uz dojde samo.
Vsetkym prajem krasne Vianocne sviatky v kruhu najblizsej rodiny.

capy
24. dec 2009

evka GGGRRRAAATTTUUULLUUUJJJEEEMMM k malej Lianke. hlavne vela zdravicky a pokojne brusko

Vsetkym zelam krasne a pokojne vianoce 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre