Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
24. mar 2010

ahojte, desszi, pocuj, moj risko je nejaky popredu (vzdy to vravim), zacali nas svrbiet dasienka, uz sa pytaju zubky (no moze to trvat este cele mesiace), co ste davali? risuldo bol obcas uz taky hodne nervozny, aj slintal o dusu, aj si pchal ruku do pusy, aj trosku ma take 2 hrcky na dasienkach (ja sa mu tak snazim cumiet do pusy, chudacikovi), no kupila som gelik, aj kefku na prst, a potieram, aj homeo, na hryzatka este kasle, len ich oblizuje ... no boze, dufam, ze cosi zaberie ... a to sa este neprerezavaju., len svrbia !!! panabeka!!!
kweti - ahojj!!! veru, zanedbavam ine temy, ale asi vas dojdem pozriet, pravdou je, ze mam casu kopec!!! risulko spinka v noci aj cez den, aj sa sam zahra na hracej deke, proste vyborne babo, mam vynahradene tie nespave noci v tehotenstve asi, hehe"!!
kocky, vidim, ze vo velkom prikrmujete, tak sa drzte!!§ ja zbieram rozumy, a o take 2 mesiace to caka aj nas!!! inak, ani ja by som nevypila neochuteny caj, a risulko v poho!!!
capy, kade chodievate s malymi? daj nejake tipy!!! ja som bola na hradzi, a na strkovci - to mam 5 min. od domu, uz je vonku krasne, tak je to super!!!
vlnka - ty sa tiez drz!!
no my ideme zajtra na kontrolu k neurologicke a k ortopedovi, ale asi len pro forma, lebo mal vsetko v poriadku!! inak, uz meriame asi 64-65 cm!!! neviem, kam ten stuplik porastie!!! (a hlavne ja som prtata, ale muz je vysoky).

desszi
24. mar 2010

alex ja som davala Dadkovi gelik Dologel - on je prirodny, obsahuje tusim vytazok z harmanceka, valeriany a propolis a je taky prijemne sladucky, nepomoze nadlho, lebo ho deticky zlizu, ale ja som vacsinou davala pred spanim, trosku sa mu dasienka ukludnili a lahsie zaspal. veru moze byt ze budu vychadzat aj niekolko mesiacov - nam isli asi 3 mesiace - kym sa prerezal prvy a tyzden nato bol vonku aj druhy zubok.
alex ani neprisladzuj cajik, tiez davam cajik bez cukru alebo cistu vodicku, hoci teraz to bojkotuje, len mamine mlieko je naj 🙂

uz sme skusili zemiacik a vecer rozne kasicky. cez vikend chcem skusit dalsiu zeleninu. bala som sa ze zemiak nebude chutit po ovoci, ale papal uplne bez problemov. ale zemiacik som varila vo vode s troskou soli, nech to nie je take plane.

ivka ved spenat je celkom fajn - ja ho mam veeelmi rada 😀

vlnka este mate tie vlakienka? ako sa vam dari?

dnes sme boli na poradni, Dado ma 8140g, celkom pekne zavazie 🙂 zajtra ideme do Blavy k homeopatovi s tym ekzemom, som zvedava....

zatial pa dievcence 🙂

mirka907
24. mar 2010

Deszi moja mala buchticka vazila na poslednej poradni 8150...na to ze je to baba, riadnu vahu ma...ale tak ked ona je strasna hladoska...Napr na desiatu je schopna zjest dve vyzivy(to jej ale tolko nedavam), obed zbodne celu misku len sa tak zaprasi...
Alex nam sli zuby tiez nejake 3-4 mesiace. Prve podozrenie som mala ked mala Viki 3 aj daco...

ivkaivka
25. mar 2010

no vy krasne vazite, moja ma 6500g (lekarka vravela, ze je to ideal) a pritom prikrmy papa jedna radost a je este leniva, tak by mala vazit 2x tolko co vase deturence 😀 . Mirka, davas aj desiatu? Ja nestiham, rano mlieko, obed zelenina, resp.masko a olovrant vyziva. My zubky nemame, zato mame super nadchu, robili jej aj crp, vraj je to ukazkove, ale dala nam Pamycon, ono nam totiz ine uz ani nezabera.
Mirka, napis mi, ako papate cez den, skusim aj ja nejako zaviest desiatu- teda napis cas a aj kojenie.
skusali ste davat dynu? Teta my poslala a neiviem, ci uz mame vek na dynu

kwetinnka
28. mar 2010

Myslis tekvicu??sak to mas ako cukinu..a ta sa moze...alebo si myslela nieco ine?

capy
28. mar 2010

ahojte ja vas trosku zanedbavam. citat vas citam ale nepisala som. vcera som mala dve stretavky zo skoly tak som isla spat o piatej, teda po novom o stvrtej, tak som sa tesila ze si pospim, ze deti su u babiek a o siedmej som mala aj tak budicek. mm ma zobudil ze zaspal ci ho nehodim do prace. no neporazi ma 😅 tak idem aspon poupratovat ked uz som hore 😅 😅 😅

alex my to mame tak rozne z nasimi prechadzkami. ked je skaredo tak sme vacsinou v hyperke a ked je pekne tak teraz uz na ihrisku, v stredu chceme ist na zeleznu a tak

alexandrah
28. mar 2010

desszi - ja nic nesladim, ale najnovsie tiez ak cajik, tak 10 ml, a inak mlieko!! a tiez davam dologel, zatial je ok ...
boli sme na kontrole u neurologicky aj u ortopeda, tak baby, risko meria 65 cm!!!!!!!!!! vraj ako polrocne dieta!!! a ma uz vytvorene jadierka v klbikoch, takze s ortopedom sme nateraz uplne skoncili ... vraj nmame dojst ked bude mat tak rok, aby pozrel, ako sa drzi rovno, a tak, len prevencia ... ako stoji, sedi ...
capy, by som muza zabila, alebo poslala do teplych krajin, nech ide taxikom!!! alebo sam autom, preco si ho mala zaviezt?, potrebujes auto? a kde ste ked je skaredo? v hypernove? avion? tam je nejaky detsky kutik? my sme chceli ist dneska na hradzu, ale asi neni tak pekne, tak ideme len k jazeru na strkovec!!
baby, tak zuby (vdaka dologelu??) zatial sa nehlasia, ale uvidim, na ako dlho... ozaj, desszi - a neurobili v tom dologele cosi, aby to ostalo aj po posobeni slin? ja mam taky gelik na aftu ... lebo toto je jasne, ze si to deticky zlizu ... risko sa tiez tvari, ze mnam mnam, co sladke som mu to dala do pusinky ...

ivkaivka
28. mar 2010

kweti, ano tekvicu. Moja sladke odmieta, zbasti akukolvek zeleninu, masko, no ked nastruham jablcko, az ju trasie. Cize ovocie, jedine vo forme vyziv.

kwetinnka
29. mar 2010

tak ale ak mylis tu tekvicu co aj ja..a asi nie melon v marci 😀 tak ja jeje to davam k zelenine...mne sa to velmi sladke nezda.A ked jej to jablcko udusis napr s hruskou..nasa este aj cmuka alebo mlaska ked jej to davam ako jej to chuti

ivkaivka
29. mar 2010

minule som jej nastruhala este aj s mrkvou,,no sladke to bolo jak slak a Olivijku az triaslo a napinalo, skusala som aj dusit, no nema to zmysel - nechuti jej, asi bude zeleninovo-masova. Hovorila som aj lekarke, tak vravela, ze ma skusenost skor naopak, vraj maminky daju ovocie ako prve a deti uz zeleninu nechcu.
Ta dyna, to na vychode sa tak hovori - teda aj na tekvicu, sak dyna, ta dyna

capy
29. mar 2010

alex hej v avione je jedno detske ihrisko s gulickami a druhe s takymi akoby keramickymi preliezkami. je tam super 😵 😵 😵

hej auto som potrebovala a on nema kde v centre parkovat 😅

desszi
30. mar 2010

Ahojte dievcence,
tak v Blave sme pochodili dobre, Dadulo bez problemov zvladol cestu, doktor nam dal dva druhy kvapiek na ekzem - musim ich brat aj ja, aj Davidko, len v inych davkach - ale co je najdolezitejsie, kym kojim, musim sa vzdat cukru a vsetkeho sladkeho, co je pre mna veeeelmi tazke, uz skoro tyzden som bez cukru a cez vikend sa u mna prejavil abstak - v sobotu by som bola vrazdila, taka som bola nervozna a v nedelu od rana som bola stekava - baf, baf
Teraz je to uz lepsie, hladam si nejake nahrady, hlavne susene ovocie, lebo ovocny cukor mozem. To mi aj celkom chuti, takze nie je s tym problem. Aspon konecne ozdravim svoju vyzivu. Uz som sa nato chystala, ale nic ma nedonutilo, az teraz Dadov stav. Tak dufam ze to pomoze. Hoci na vcera sa mu ekzem na tvari trosku zhorsil, ale to vraj u homeopatik byva, v podstate mozu sposobit na zaciatku zhorsenie stavu.

David posledne dva dni strajkuje s papanim, neviem ci mu idu dalsie zubky,ale nechcel velmi ani materske mlieko a vcera bol vyslovene zly - vsetko mu vadilo resp. nevyhovovalo, ani na rukach sa mu nepacilo.

Mirka mas doma teda riadnu buchticku 🙂

a Alex ma doma tiez maleho velikana 🙂

ivka ty si co musela vsetko vysadit pri tej ekzemovej dietke?

ivkaivka
30. mar 2010

desszi, drz sa, ja som tiez nesmela cukor a vrazdila by som za sladkost, ja som normlane si davala hroznovy cukor na lyzicku a jedla, no tak som nasla v komore kompoty, tak tom to vsetko zozrala a teraz musim malej kupovat 😅
No ja som musela vynechat aj mliecne, mucne, vsetko kde je vajce, cokolada, korenie, cukor...pana-beka, ja som ficala na ryzi, zemiakoch, zeleninovych polievkach. No je to boj a netreba ho vzdat. Drz sa - o, a nevedela som sa dojest susenych sliviek. Mala je cista, jem uz vsetko, akruat nekorenim-ja si myslim, ze to mala z korenia, alebo z obycajnej vegety, tak pre istotu to nejem.
Mala zatial papa, no odmieta ovocie, nech je akokolvek sladke. Ja ju nechapem, je mi to cudne, ze spenat, ci maso zbasti jedna radost o ostatnej zelenine ani nehovorim- srotuje vsetko 😀 no ovocie ani za svet, teda len vo forme vyzivy.

capy
31. mar 2010

ahojte

desszi drzim palceky 😉

ivka ani kamoskyna mala nechcela sladke. vlastne este stale nechce a to ma uz dva roky. teda ovocie uz ano ale sladkosti nie 😀

alexandrah
1. apr 2010

🙂 kocky, aj ja drzim palce, desszi - no risko je veliky, ale je slizik stihly, ale uz pevnejsi, ako ked sa narodil 😎
ivus - hlavne, ze ste na to kápli, sak ste sa trapili uz dlho!!! to je sranda, ze nechce ovocie ... ja som tusim ako decko tiez nejedla sladkosti ... ale ovocie som milovala ...
capy, tak vyskusam, ked bude risko väcsi, ked bude skaredo, aspon sa bude dat kam ist ...
my sme boli s risulkom v madarsku, na nakupoch, a okrem par prebaleni v aute, a napapani v aute to zvladol, boli sme dost dlho, od cca 1 pm do 8 vecer ...uz mi zacal hovorit B a P, a vie aj kyvat, ked niekto na neho mava ... minule v elektricke, som s nim isla vcera ku kamoske, a nemala som auto, peklo, s kocikom, som sla tam 2 hodiny (ani som nevedela, aka je blava velka, ale som zle prestupila ...), a spät hodinu ...(do dubravky na koniec), a spät uz risko nechcel byt v kociku, tak na ruky, a kukal von oknom, a vysklbal mi pol kozusinky z kapuce, taki chalani sa smiali, on na nich, a potom im zacal mavat, no mali sou!!! umelec!!! 😎 😀 😅

capy
1. apr 2010

ahojte ja vas trosku zanedbavam, ale neviem kde mi hlaha stoji. moja mami mala vcera rano uraz. nevie sa sama postavit a neciti si poriadne lavu stranu ☹ ☹ ☹ tak som z toho trosku mimo ☹

ivkaivka
2. apr 2010

capy, pozeram, ze mate opat rusno, no nech sa mamina da dokopy cim skor. Deturence su zdrave? Vonku zacina byt krasne, tak sa asi pripravujete na nove modriny, ze? Ale nie, ja len, ze mas strasne zive deturence a pozerala som fotky, no stelesnena rozkosnost.

capy
3. apr 2010

ivka dakujem za maminu. chalani su zatial ok, len mame trosku sopliky.no zivi su niekedy az moc 😀 ale nevadi mi to, pokial nemame neaky hrozny uraz 😒

capy
4. apr 2010

vsetkym vam prajeme veselu velku noc

desszi
5. apr 2010

joj capy, a ako sa to mamine stalo? to je neprijemne, nech sa rychlo zotavi.

a VESELU VELKU NOC, KVALITNE VAJCIA, VELA VODY A MENEJ KONVALINKOVYCH VELKONOCNYCH PARFEMOV!!! 😀

ja som uz svoju davku schytala 🙂

alexandrah
5. apr 2010

ahojte, aj ja prejem krasne sviatky, u nas nastastie uz teraz ziadne oblievacky, alebo daco, capy, nech sa mamina rychle zotavi!!!

capy
5. apr 2010

tak mamine nieje vobec lepsie, ale nastastie ani horsie. zajtra ide na kontrolu na chirurgiu aj k obvodnemu, tak uvidime co povedia ☹

desszi mamina vystupovala z eliny a smykla sa jej noha a padla krizami na hranu tych ostrych shodov a nevedela sa postavit. cez cele krize ma velikansku modrinu. sanitka ju zobrala na kramare na urazovu chirurgiu, kde jej dali infuziu s utisujucimi liekmi a asi pol hodinu bola na sone. tak ma prasknute medzistavcove platnicky, ale ze to nieje ani na operaciu ani na korzet. doma sa nevie ani sama postavit, tatino je s nou na OCR-ke. neciti si lavu stranu.tak uvidime. chirurg jej povedal ze po troch dnoch by sa to malo zlepsovat, ale je to uz pat dni a ziadne zmeny

katarina.banska
6. apr 2010

ahojte. tak ja som tehotna prvy krat 🙂 , a trpim nespavostou... ☹ ☹
som v 34 tt a uz take dobre 3 tyzdne neviem spavat. dovtedy vsetko v pohode, ani unavena nebyvam ani som nebyvala.
vecer v pohode zaspim, aj ked predtym navstivim wc asi 5 krat 🙂 , no potom sa zobudim idem na wc a nie a nie zaspat, ked konecne zaspim, tak o dve hodky sa to opakuje.... ☹
neviete mi poradit co by pomohlo?
ide ma z toho trafit... a to este minimalne 5 tyzdnov. ach jaj. no moja malicka bude asi akcne dieta v noci 🙂
dakujem

desszi
6. apr 2010

capy krasna fotka 🙂 ach, tak mamina mala velmi neprijemny uraz - mozno to len neskor reaguje a za par dni uz pride zlepsenie, treba dufat. hlavne opatrne so vsetkymi pohybmi.

katka ahoj, myslim ze vela mamiciek ma podobny problem ako ty, a niektorym to pretrva aj po porode (vid.capy, ze ano? 😉 ), ale neboj, to ze v noci nespis, neznamena ze babatko ti v noci nebude spat. Ja som nevedela spavat hlavne preto ze mi bolo velmi teplo, kurila som ako radiator a potom tie nocne navstevy wc....

capy
6. apr 2010

desszi dakujem za fotecku

mami dnes bola na kontrole. nic dobre jej nepovedali. vlastne hej. ze mala vlastne stastie 😅 keby padla este trosku silnejsie tak mohla ostat na invalidnom ☹ ☹ ☹ tak okrem tych prasknutych medzistavcovych platniciek, jej dnes povedali ze ma narazene ci opucnute aj vnutornosti ako pecen, ladviny a oblicky a ja uz ani neviem co este. este jej brali moč a mala tam krv tak musi ist vo stvrtok na urologiu ☹ a este bola u obvodneho pre lieky lebo jej uz dochadzaju.

katka ja to mam stale ako pise desszi 😵 😵 😵 ale uz som si zvykla 😀 😀 😀

alexandrah
7. apr 2010

ahoj capy, to je hroza, dufam, ze sa mamka co najlepsie vystrabi!!! hlavne, ze jej ten prvy lekar povedal, ze za 3 dni ok!!! boze!!!!
katka - posledny mesiac je najtazsi, bud rada, ze sa to ozvalo az takto neskoro, skus take babska, ako mlieko, alebo pivo, alebo je jedno homeopatikum v lekarni, alebo je taky detsky sirup sedalia, to sa moze, to homeo som zabudla, jak sa vola, ale v lekarni ti povedia ... a ked nie, tak uz vydrz, a veru, neni to tym, ze ked nespis, ani babo nebude, ja som nespala cele tehu, a risko prespi celu noc!!! tak drzim palec, hlavne na porod, nech vsetko dobre dopadne!!!

katarina.banska
7. apr 2010

dakujem baby.
uz to musim nejako vydrzat. a potom prezit porod 🙂
a mozme sa vytesovat z miminka 🙂

alexandrah
7. apr 2010

kati, tak vydrz!!!porod urcite zvladnes, a babatko budes mat co nevidiet pri sebe, je to uuuzasneee!!! 😀

capy
8. apr 2010

alex dakujem za maminku ☹

kati neboj o chvilu mas laurinku pri sebe 😵 😵 😵

my ideme zajtra do bojnic na konikovske stretko. strasne sa tesime 😵

ivkaivka
15. apr 2010

kocky, kde ste?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre