Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
25. aug 2010

Alex, fíííha, to je super novina, BLAHOZELAM, jupi, nech sa mate len super, nech babatko je zdrave a krasne rastie. Joj, az mi vyhrkli slzy, parada...
Capy, tak to by ma nastvalo, neda sa to nejako riesit, myslim sudnou cestou, teda aspon postrasit...
co sa tyka mien, to zalezi na vas. Mne sa pacia mena,ktore zacinaju na samohlásky: pr. Oliver, Antonia, Emília, Oskar, Adam, aj Edko sa mi páči... ale kazdy ma iný vkus. Kazdopadne urcite vyberies spravne. Kocky, ja by som tiez chcela babo, ale keby som mala normálneho muza...co uz, asi ostanem len pri jednom... ☹

desszi
25. aug 2010

@ivkaivka a coze? v com je problem s mm? aj ja mam uz niekedy take babatkovske myslienky, ale minuly tyzden sme sa o tom prave s drahym rozpravali, my by sme chceli vacsi vekovy rozdiel - cca 4-5 rokov.

alexandrah
25. aug 2010

ahojte kocky, tak som dosla od lekara, drobec ma 18 mm, hehe, aky rozdiel, risko ma cca 76 cm!! 😀 😀 no ale je v poriadku, tak dufam, ze to tak aj bude ..
ivus, pamatam si, furt je taky?? aj ta jeho family?? aj ked na nu by si sa mohla vykaslat, keby bol on v pohode ... nestara s o malu?? ci??

desszi, ty si asi aj "mladaska", ze?? no my aj koli veku, ja mam 35, aj aby sa spolu zahrali, a hlavne to moje tehu nebola prechadzka ruzovou zahradou, a porod uz vobec nie, tak by som na to po par rokoch uz asi nenabrala odvahu, tot asi hlavny dovod ... len to prezit ... ale potom budem mat doma dalsieho naseho krasneho drobceka, ako je risko, a to sa moc tesiiiim!!! 😀

ivkaivka
25. aug 2010

no to je na...on už s nami nebýva, odišiel, čiže sme samé,je to na dlhé písanie ☹
Alex, moja teta tiez rodila v takom veku a v poho, a ked je to teraz druhe, tak porod bude urcite lahsi... . Este ma napadlo a čo ku Riškovi ešte Miška? Vieš Riško, Miško 😅

desszi
25. aug 2010

@ivkaivka Ivi to nemyslis vazne 😕 tak vy ste same? Och to mi je luto, ale zase lepsie je byt sama ako v zlom vztahu, hoci je to tazke, ked si bez opory, ale menej nervov, teda aspon ja mam tu skusenost. Tiez si pamatam, ze uz na zaciatku bol zaujem nijaky, tak sa to takto vykrystalizovalo......

@alexandrah ja som takmer tvoj rocnik, mam 34 rokov, ale diky, citim sa na mladasku 🙂 . realne by sme sa asi nemohli naplno venovat malemu, kedze trpi na ekzem, tak je to okolo toho vela behaciek, hoci mozno by sa to dalo zvladnut,druha vec je, ze mozno sa budeme stahovat do ineho mesta, zatial to, ale nie je iste a tato neistota nam tiez nepridava....ale cielene sa nebranime, ak sa tak stane, tak budeme stastni.

ivkaivka
26. aug 2010

@desszi, no same ako same, byvam u mojich rodicov, tak oporu mam super, len zo strany z ktorej by mala prist... 😒 ja viem, ze lepsie sama ako s debilom, len ono je to teraz cerstve a strasne to boli...
cize mozno o nejaky tyzden nam aj Ty napises super spravu, ze cakas babo, kedze sa nebranite 😅

alexandrah
26. aug 2010

ivuska, ani si nevies predstavit, ako ma to mrziiii!!!!! ale desszi ma pravdu, lepsie byt sama, ako s debilom, a hlavne ked mas aj oporu doma ... moja kamoska sa rozvadzala, ked mali deti 10 a 3 roky, to uz je peklo aj pre tie deti ... a mozno sa najde nejaky pan uzasny, este si mlada, krasna!! 😀 hlavne si teraz uzivaj olivinku!!

inak, mne sa aj paci meno Michal, ale pozname jedneho, hm, vlastne 2 debilov michalov, takze asi ne ... muz nechce ...

ale je to sila, ze odisiel, urcite zapracovali aj *"ti jeho",. ze?? tak sa tesil, ze ma male babo ... no strasne ... aki su niektori ludia ... ☹

desszi, tak ty si skoro moj rocnik?? nevyzeras, ale ani ja!! a mas pravdu, keby Riško nebol taky bezproblemovy (az na to, ze mi dneska vyrazal lyzicku z ruky, hehe, a nedal sa navecerat... 😀 😀 ), tak si asi netrufneme na druhe babo ...aj to, ze mi spinka, nema ziadne zdravotne problemy ... staci, ze mne je blbo, a som unavena ... ale prcek je oki, uz ma skoro 2 centimetre!! 😎

alexandrah
26. aug 2010

jej, a porod ... no, aj moj porodnik, ze druhy bude urcite lepsi, len ja som mala velmi velmi zly porod, bola u mna cela porodnica, asi 5-6 lekarov, a vsetci vraveli, ze take este nevideli ... nebolo mi vsetko jedno, trvalo to dlho, risko nezostupoval, mal pupocnik omotany okolo krku, museli pouzit vakuovy extraktor, porod samotny trval 2 hodiny!! a to som mala cca 10-14 hodin kontrakcie po minute, potom po pol minute ... epidural druhy nezabral, dali mi 2 vyvolavacky, cize o to väcsi bolesti ... no strasne!!! ☹ brr, tak na to sa moc netesim ... aj som cakala horsi porod, lebo som krpec, a uzka, no ale druhy ... mozno ich ukecam na cisarak, hehe!! ja som sa hojila viac a dlhsie ako baby po cisarskom, 3 tyzdne som nemohla sediet vobec, jedla som po stojacky, ani lezat na chrbte, mala som velke bolesti, opuchy, s problemami som chodila ... a este 2 mesiace som sa davala dokopy ... ach, ani na to nechcem mysliet ...!!! 😕

ivkaivka
26. aug 2010

alex, neviem kto zapracoval, urcite si vsetko sposobil sam, no jeho ho v tom podporuju. Podla mojho nazoru,ked od nas odisiel, jeho otec mu mal vylepit 4 po papuli a vyhodit ho spat k rodine, je dospely a ma hadam nejaku zodpovednost za svoju rodinu. No oni nic, toleruju mu to, cize mu to schvaluju. Proste ja som ta zla a hotovo a ich synacik dobracisko....mrchu si vzal...

Hlavne nemysli na to,ze si mala tazky porod, 2. bude urcite super, ved to bude len nieco vyse roka od prveho. mame v rodine holku a ta rodila s takym odstupom a vravela, ze to bolo uplne o inom Predsa telo este uz nie je take ako pred 1. porodom, tak sa neboj a tes sa

desszi
26. aug 2010

@ivkaivka suhlasim s alex, casom sa najde urcite nejaky muz, ktory bude stat za to a bude vam opatovat to, co mu davate. nemusi byt uzasny, staci ked bude normalny 😀 😉 ale to chce cas, aby to prebolelo. a je uplne normalne, ze zena je ta zla - to plati vzdy a vsade a za kazdych okolnosti.

@alexandrah joj alex, tak si si riadne vytrpela, ja som mala tiez tazky porod, rodila som viac ako hodinu, tiez nechcel ist von, tak si styri-patkrat na mna lahli porodne asistentky, tak to som myslela, ze vyjde zo mna aj to co vo mne nie je. Ale tak nastastie to nebolo az take zle ako tvoj pripad. Napriek tomu by som na tvojom mieste este pouvazovala o cisarskom. Ja ked som pocula ako tie zeny stonu od bolesti po odozneni ucinku oblbovakov, tak som povedala ze Chvala Bohu, ze som drobca rodila normalne. Malej fazulke v brusku posielame cmukacika, nech len pekne rastie do zdravia a krasy a Riskovi takisto, ze tak poslucha maminku.

capy
27. aug 2010

ahojte tak ja stale hladam neaku pracu. prvu vypoved som dostala preto ze som bola namiesto kolegyne ktora bola na md a uz sa vracala a ja som sla na md. a druhu som dostala preto ze ked som nastupila tak teraz je zo zakona rok doba urcita a potom sa meni na dobu neurcitu. a ja som ostala tehu este v dobe urcitej a tak mi ju nepredlzili. nevadi neako bolo neako bude 😅 inak ja som grafik, ale uz zvazujem aj inu pracu. neviete o neakej 😅

ivka tak sa drzkajte a neboj urcite najdete lepsieho tatinka 😵

alex neboj druhy porod bude uplne iny 😵

alexandrah
27. aug 2010

jaj, kocky, ste zlate, ja dufam tiez, ale pripravujem sa na vsetko, predsa len, je to 1 -2 dni, prezijem nejak ...co uz ... ale tie bolesti ... by som aj zelezo prekusla ... aj na mna si lahli lekari, az 3 ja, teda postupne 😎 , jeden blbec mi zle lahol na zaludok, ze pri porodnych bolestiach som vykrikla, ze mi vyrazil dych, a zaludok!! tak ho odvolali, dosiel druhy, nic, proste ani jednemu sa nepodarilo, museli pouzit ten extraktor ... 😒 no hruuza, ... to uz som bola skoro v bezvedomi, nepoznavala som tvare okolo seba, nic som nevnimala ...ked mi nieco vraveli, som nereagovala ... ale dufam, ze do druheho maju uz fakt otvorit tu sukromnu porodnicu, tak ak ju otvoria, urcite chcem rodit tam, aj moj gynekolog tam rodi ... som sa ho pytala, ze to by uz mali ... slubovali toho roku v marci, tak snad buduci rok v marci to uz bude ,,, 🙂

ivus, ked su debili vsetci, a ze ti jeho boli, tak je jasne, ze ty si bola ta zla, ale ked som na neho kukla, no vojak, asi moc rozumu nepobral, a ked ho doma rozmaznavali, no co z takeho chlapa vyrastie ...ale si mlada, mas krasnu nadhernu dcerku, tak este sa ti niekto pripletie pod nohy!! 😀 😀 veru, ani ja by som nechcela nesamostatneho, zbabeleho chlapa, to je hotove nestastie!! kazdy ma problemy, a treba ich riesit, a nie zdrhat!!

capy, urcite sa ti postasti si mala smolu s tymi MD + dobou urcitou, no teraz uz mas odrodene, vsetky deti pokope, uz to bude len dobre, drzim palce!!

ivus, pamatas, jak sme chalovali minuly rok kukuricu? teraz v tomto tehu mi nejak vobec nechuti ... ☹

kwetinnka
27. aug 2010

Alex ako tu tak citam vy cakate babo...to je uzasna spraava...veelmi vam gratulujeme...porod sa neboj..urcite bude vsetko v poriadku..hlavne na seba davaj pozor.
Ivi baby maju pravdu..ono vsetko ma svoje pohlady..ale urcite je lepsie byt kludna a spokojna ako sa nervovat s chlapom...hlavne ked niekmu ani nedochadzaju veci...ked sa niekto sprava ako pan boh....drzte sa...bojujte.
A co sa týka mien...Ivi ma s tým Misko Risko pravdu...mne sa paci Adanko,Samko,Lukasko..a dievcenske neviem...Simonka...

ivkaivka
27. aug 2010

no ja o inom neuvazujem. Ja som asi ina...s mojim muzom sme spolu chodili 10 rokov, ja som asi zena jedneho muza. Mne ine netreba, mam pre koho zit, mala je pre mna vsetkym... 🙂
alex, no jeho familia - no coment, staci ked sa ma svokor opytal, ze ako si dovolim pytat od muza peniaze, ze nemam na ne narok,lebo on ich zarobil...tak uz vtedy som pochopila, ze z ich strany podporu nedostanem. Ale co uz, vsetko preboli a bude fajn. Ja len som vzdy chcela velku rodinu, ja som jedinacik a nechcem aby aj mala bola sama...som sa smiala, ze si zavolam muza a zneuzijem ho, nech Lilka ma súrodenca 😀 😀 😀
A kukurica? Teraz ju basti Olivia, vcera som jej navyberala jadierka a hodinu som o nej nevedela. Sedela na stolicke, pustala si zvieraciu farmu (dookola Stary Donald farmu mal, alebo mu, be, hav, kač...až mi išlo hlavu roztrnut) a popri tom papala kukuricu. Zjedla cely cutok. Asi co som jedla ja, teraz zboznuje ona, tak je to aj s uhorkami a melonom, ten som jedla na kila.

alexandrah
27. aug 2010

ahojte, kweti, to je pravda, dufam, ze vsetko dobre dopadne!! 🙂 a ten Miško nebude urcite, hm ... ale ak to bude chlapcek, tak to bude urcite Robert 😎 😎

ivi, ja ta chapem, aj ked po 10 rokoch chodenia, potom zitie, babo, no to by uz malo byt jasne, ale bohuzial ... ale ja som tiez zena jedneho muza, len ten moj je oki, keby som zistila, ze je blbec, tak neviem ... ale keby napr. boze, ani nechcem pomysliet, ze umrel, asi by som sa znovu nevydala, proste je to laska mojho zivota, moja druha polovica duse!! ale je pravda, ze aj moju celu bytostku opantal Rišulko, takze naozaj mas komu venovat vseztku svoju lasku a cas nehu!! 😀 a s tymi prachami ma rozosmial, sak to su pre malu, nie pre teba, asi je aj on blbec, co si to nevie zratat? za malu ma stale zodpovednost, nikdy sa jej nezbavi ... hm, a olivka mu fakt nechyba?? on sa odstahoval k rodicom?? no to je ale "zrely muz", len co je pravda!!

jej, a uhorky su tiez moje!! teraz chrumem kopec ovocia, take nektarinky, mnam!§ a jablka milujem vzdy uz od mala!! 😀 no co budem len pisat, idem si rovno jedno dat!! 😉

ivkaivka
28. aug 2010

alex, za malou chodi, každy den. SO mnou sa vobec nebavi, len ju vezme a o hodinu dovezie. Za ten cas ju berie k nim domov- cize sa je venuje na "100%" 😖 Ci chodi preto, ze chce jeho mama, alebo aby ho videla cela dedina, ze sa stara, to uz neviem. Najsmutnejsie je, ked dovezie malu a ta je cela nestastna, ze odchadza...

alexandrah
29. aug 2010

o je bohuzial tak, predtym videla tatina furt, a teraz nie, taky maly drobcek nechape, je to pre nu strasne ... ta moja kamoska, ten muz postvaval jej 10 rocneho syna proti nej, aby chcel byt iba u neho, aby aj na sude povedal ... s milenkou cakal dieta, hlavne, ze chcel striedavu starostlivost o 2 deti s kamoskou ... a potom ich k sebe vzal, pozical 10 dvdciek, a cely den im pustal, starostlivy tatino!!! mala nevedela, kde poamly byva, 3 rocna, kde bude v ten den spat, a maly nastvany na cely svet, kladol vinu mame, ze tatinko odisiel, pomaly rok s nim chodila ku psychologicke, vravel jej strasne veci ... no hroza!!

vlnka
4. sep 2010

Ahojte dievcence.Tak som sem zabludila po dlhom case a som rada,ze ste stale ostali v teme.Ach jaj co to tu citam Ivuska.To je nieco neuveritelne,ze sa chlap vykasle na matku jeho dietata...a este ktomu tak maleho.Neviem ake mal dovody,ale v tomto ho asi nic neospravedlni.Predovsetkym mal mysliet na malu a uz len kvoli nej najst riesenie problemu tak,aby netrpelo to dietatko. Velmi ma to mrzi,ale urcite sa to este na dobre obrati.Mozno si uvedomi,ze to takto byt nema a vrati sa k vam.Inak po narodeni Dianky sa aj nam s manzelom o dost zhorsil vztah,ale viem,ze sa lubime a ked sa nam podari prekonat problemy...budem najstastnejsi clovek na zemi.
Alex ty si ma veeelmi potesila.Az mam od stastia zimomriavky.Gratulujem ti k babatku.Je to pozehnanie,obzvlast preto ako tazko sme sa dopracovavali k prvemu.Tak dufam,ze to 2.tehotenstvo bude bezproblemovejsie.Inak na tu kukuricu si spominam..haha...
Co sa tyka nas,mala Dianka je uzasne dieta,ale dost hyperaktivne a svojhlave.Uz teraz si s nami robi co chce a domaha sa svojho aj cez mrtvoly.Mam to s nou tazke.Ale na druhej strane,je to moj jediny poklad a nedala by som ju za nic na svete,ked sa usmieva a je spokojna.Zdravotne sa vcelku drzime,akurat,ze sme sa vratili z Bulharska a mala dostala anginu,tak teraz sa liecime.Boli ste niekde na dovolenke akoste planovali?

ivkaivka
5. sep 2010

ahoj vlnka, ja padnem na rit...super, ze si sa ukazala. No deticky v 1 roku su asi vsetky svojhlave, niekedy sa az bojim,ze stratim nervy, ked mala zacne vzdorovat a za kazdu cenu chce presadit svoje. Co sa tyka muza, u nas sa to neoupravi, podla mna to ma v genoch a ked debilni ludia vychovavaju, tak to aj tak vyzera...co uz, ja to nezmenim. Ale zvykneme si same a bude fajn.
My sme na dovolenke neboli, rada by som isla s malou bud. rok. Verim, ze Dianka sa rychlo dostane z choroby a opat bude vystrajat. Dufam,ze ked si sa ukazala, ze zajdes castejsie.

vlnka
8. sep 2010

Ivka ja pri malej nervy stracam dost casto.Niekedy tak zdvihnem na nu hlas,ze sa az zlakne.Potom si to vycitam,ze ako mozem po tak malom dietatku takto kricat.Ale som na nu sama,preto ma opusta trpezlivost.Dnesnym dnom som s manzelom rozhadana tak,ze uz aj my riesime rozvod.Ja pevne verim,ze sa to utrasie,ale to by musel nastat kompromis,co u mojho manzela neprichadza do uvahy.Takze vyzera to,ze sme na rovnakej lodi. ☹
Ty si aspon u rodicov,ale ja medzi 4 praznymi stenami,lebo moja polovicka sa venuje vsetkemu moznemu len nie rodine.Jedinym pozitivom je,ze dobre zarobi.Bez jeho podpory sme stratene.Tak co teraz?
Asi sa teraz ukazem castejsie,von sa uz tak casto neda a vecery bez manzela budu dlhe. 😉

ivkaivka
8. sep 2010

Boze môj, to nemyslíš vážne? Čo sa tí chlapi načisto zbláznili? No môj mal, teda stále ma milion konickov, žena a dieťa-to je vlastne to čo chcel, o to sa už starať nemusí. No Tvoj aspon zarobí a Ti dá, moj zarobí super, len má predstavu, že jeho plat je jeho a moja materská je jeho + mu z nej splácam auto, ktoré mi vzal, ze nemám nan právny nárok....je to na dlho, ak zochces môzeme popisat aj v IP.
Nemôžeš sa aspon na čas uchýliť k rodičom, kým sa to utrasie? Je to smutné, ale asi je lepšie byť samej, ako sa trápiť...aj keď mňa stále strašne bolí čo sa stalo, ale určite ho nebudem prosiť, musí si sám uvedomiť čo je pre neho dôležite, ale na druhej strane sa už učím žiť sama a pripravujem sa postupne aj na to, že si život zariadim len s malou a trénujem to, že keby náhodou došiel, že chce byť s nami, tak poviem nie...je toho proste veľa, strašne mi ubížil, klamal, zavádzal.... ak zochceš, tak radšej cez IP.

alexandrah
9. sep 2010

boze kocky, ja vas docitam potom, len co som kukla vlnku a ivku, vlnka, ja som na tom podobne, rozvod sice neriesim, ale som na riska stale sama, on odchadza, ked risko este spi, prichadza ked uz spi, a pracuje celu sobotu nedelu, sice doma, ale zavrety v pracovni, domov chodi najskor o 8 vecer, cez viekndy tiez pracuje aj do 10 vecer, aj dlhsie, nejake ze spolocne ist von nehrozi, risko je nastastie zlate babo, ja hulakam po manzelovi, ako si to predstavuje, uz mi ani neberie telefon ... no nic, idem si lahnut, risko zaspal, rychlo idem aj ja, potom vas docitam, zatial papa!!! 😎

alexandrah
9. sep 2010

jej, a to iste, zaraba dobre, nebyt jeho, ani byt nemame ...

alexandrah
9. sep 2010

tak som vas precitala hned holky moje, ked tak, dajte do toho IP aj mna, aspon sa budeme navzajom podporovat, presne ako pises vlnka, vecer, ked si sama, babo ti uz spi, volas manzelovi jak blbec, az ti uz nedviha telefon, lebo ten "blbec" si ty, ze chces, aby aspon o 8 bol doma, ale co z toho, ked sadne k internetu, naje sa, prip. k futbalu, a ziaden rozhovor, alebo tak ... inak, sa ale velmi lubime, velmi nas to trapi, aj jeho, ako vravel, len to musi nejak prehodnotit, najat si koncipientov, ale aj ked zaraba dobre, aj tak nemame peniaze, lebo mame velmi vysoku hypoteku, a splacame peniaze aj rodine, a + druhe babo ... setrime na auto, a pritom by sme ho mohli mat z jeho 3 platov ...ale nevieme mesacne usetrit pomaly ani 300 eur ... jak vsetko ide von kominom ... no ja sa nerozvediem urcite, aj keby sme sa rozisli, co nesmieme, moc ho lubim, a ineho chlapa by som nechcela ... nikdy ... len som nestastna niekedy ... vymyslam si katastroficke scenare, asi to poznate ...k rodicom nikdy, od nich som zdrhala, aj ked s mamou mam teraz u dobry vztah, ja by som vobec nemala kam ist ...

a inak risulko je fakt uzasny, vela spi, pekne papa, hra sa sam, je velmi samostatny, zahucala som na neho raz, nie velmi, ale mala som sialenu migrenu, muz v robote, a risko sa priplazil s miskou v ruke k televiznemu stoliku, a s celou silou udietal tou mirkou o drevo, a do toho hucal, tak som zvysila hlas, teda kukól na mna velmi vyburane!! a potom sa usmial!! lebo odo mna pocuje len dobre, tak sa proste na maminku usmial, a ja som sa mohla s migrenou trapit dalej ...no ale s 2 detmi ake to bude ... a najviac ma stve, ked mi posiela svokru, ze on nemoze, tak pomoze ona, ona milerada, ale ma pomahat manzel, a nie svokra, a mat svokru doma 4 dni v tyzdni je vela aj na vola ...tak uz nechodi ,... uz take 3 mesiace ... iba obcas, na navstevu ...jaj kocky, ja moc dufam, ze sa vsetko vyriesi utrasie ... a ze bude dobre!!

ivkaivka
11. sep 2010

kočky,kde ste 😕 😕 😕

desszi
11. sep 2010

no babulky, tak co tu citam.... 😕 vsetky mate vztahove problemy....niekedy tie peniaze nestoja zato, ale ked bez nich sa tiez neda.... inak u nas sa to tiez malinko pohorsilo, ale nie vztahovo, len sa menej vidame, takisto je viacej prace, mm robi v stavebnictve a po krize sa toto leto stavby rozbehli navyse investoval do malej kaviarnicky s dvomi kamaratmi, takze vecere a vikendy travi tam, lebo to cele prerabaju a coskoro by mali otvorit, ale tiez mi uz parkrat praskli nervy, lebo cele leto som doma ako taky puk, len raz sme boli s malym pri vode a aj pocas dovolenky bol na telefone a robil. Ale ja si nestazujem, lubime sa ako kone a vzdy ked sa da, tak mi pomoze, ci uz uspat alebo okupat alebo nakupit. Takze ja ho mozem len chvalit.
Daduso zacina blabotat nejake vety, len tak cumim, samozrejme prd rozumiem, ale strasne vie vysvetlovat 😀 a uz sa pomaly pusta, za jednu rucicku je uz celkom ok, a sam urobi dva-tri kroky.... 🙂
A inak nic nove, len tusim mame po lete ☹

zabkatt
11. sep 2010

ahojte babule práve som zistila že som tehotná a neviem čo zo sebou 😀 doma mám dvoj ročného chlapčeka Patrika a chcem sa spýtať či sa ku vám môžem pridať, lebo ako čítam tak máme vela spoločneho

desszi
11. sep 2010

@zabkatt urcite sa mozes pridat, budeme radi, len sem tam sa stava, ze to tu na par dni zamrzne, ale inak pohoda 🙂
gratulujem k tehulkovaniu a k fazulke 😉

zabkatt
11. sep 2010

dakujem pekne dess ešte sa z toho šoku spametávam, lebo som nemala menzes a zas mi to blblo ako pri malom a tri roky sme čakali kym sa podarilo, tak teraz som to čakala podobne že to blbne a budem musieť isť zase na liečbu, lebo pred tyždnom som si pre istotu robila test a nič, a teraz sme mali isť na jednu akciu tak som to len tak skusila znova dnes že ved mam ešte jeden test a skoro ma vykotilo 😀

desszi
11. sep 2010

@zabkatt jaaaj to je mile, len sa moc nevykacuj a dufam, ze ty nemas az take problemy doma ako babule vyssie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre