Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
22. sep 2010

ahojte, diky desszi, inak, aj risko robi presne rake ksichtiky, tak krci nostek, je to zlate!!! no ja si myslim, ze uz dalsie 3 zuby vidim pod dasnami, je to otazka par dni asi ... hm, no skoda ze sa tak budi ...risko mi tiez nechcel pit nic, ale kupujem mu tie stavicky bez cukru, su napr. hami, alebo vraj aj babylove, a zmiesam, ze 20 ml stavy, a 100 ml vody lucka, a to mi vypije, skus ... inak, ani vodu, ani caj ... nic ... vodu par krat na lyzicke zjedol ...hlavne v lete som sa bala, ked boli take horucavy ... 😲

ivkaivka
22. sep 2010

desszi, aly je rozkosny.
No my vecer papame kasu, ale len asi 100 ml a na to si supne takych 220 ml mlieka niekedy aj 300 a potom o 3 hodky 200 a tak dalej...kazde 2-3 hodinky. Tiez som skusala dat namiesto mlieka caj, no skoncilo to asi 2 hodinovym buntosenim, tak som to radsej vzdala. Cez den problem s vodou nemame (Olivia chce len cistu vodu, alebo nesladeny caj. Sladke odmieta 😀 ), dala som jej poharik-ten s dierkami tak sa nalieva jedna radost a vo flasi ma cajik, tak ten si da tiez. Ma to na vidietelnom mieste a lahko sa k tomu dostane, tak si chodi pit sama, samozrejme, ze niekedy musim utierat zem, lebo ma z toho srandu, ale hlavne ze pije. Dnes sme skusali pit z normalneho poharika darilo sa, tak dufam, ze do Vianoc sa nauci.
Alex, blahozelam k zubku. My uz mame 7. Hlavne nech tie dalsie vyjdu bez problemov.

ivkaivka
22. sep 2010

a este supnem najnovsie fotky. Robil ich môj bratranec, ked u nich bola mala- oni mi ju sem- tam na take 2 hodky vezmu, tak to je supeeer.

desszi
22. sep 2010

@ivkaivka jeeeej, ta so zajkom je uplna pecka 😀

alexandrah
23. sep 2010

ivka, fotky krasne, na tej prvej je fakt bomba!! neskusala si dat viac kase?, predsa len, ked este vypije tolko mlieka, je asi hladna, kasa urcite zasyti viac... richardica, ked sa vecer napapa, uz sa nevladze ani napit, taky je napratany ...

holky, u nas des bes, zubky bolia, asi ide aj vrchny, risko nespi, huka, reve, moja hlava, inokedy spal 2 krat denne, a teraz ... aspon v noci spi, ale dni su hoodne narocnee, aj hnacku trochu chytil, nie moc, ale kaka 3 krat denne ...boze, nech uz aspon vyjde co najviac tych zubov blbych ... ☹

ivkaivka
23. sep 2010

kočky vďaka.
No Alex, viac do nej nenatrepem. Ona kašičky nezje viac. Napr. dnes spraskala rozok nadrobeny v mlieku,vypila 150 ml a uz o 22.00 chcela dalsie. To asi neporiesim, mozno vekom.
a zubky, tak to len pretrpiet...davat gelik a niekde som citala,ze je dobre dat aj paralenovy cipok od bolesti, ale to si radsej over u lekarky.

alexandrah
24. sep 2010

ahoj ivuska, dakujem moc za rady!! gelik davam, a vcera vecer uz bolo moc zle, tak som dala homeo cipok viburcol, a 1 ml nurofenoveho sirupu (denna davka je 6 ml), lebo uz mal aj teplotu, a ta k... paralenovy cipok sa tiez moze, ale tieto analgetika davam iba v krajnom pripade .. len vcera chytil horucku, cely den mi nespal, a ani vecer nevedel zaspat, ulozila som ho o 7, a on zaspal az na muzovych rukach o pol 9... ale spinka aspon celu noc, no teraz je hore, a inokedy by uz dopo davno chrnel, ale teraz to veru nevyzera ... proste mu idu 4 naraz, chudacik ... snad potom bude chvilku pokoj ...

ozaj, kocky, som sa chcela opytat, vy ste uz vsetky "zubate", cim umyvate zubky?? kefka, a su aj nejake pasty, ci len s vodou?? toto fakt neviem, ci mozem babatku kupit nejaku pastu ... som pytala, a dali mi zase gelik ...niekto vravi, ze treba fluor ... tak neviem ... co davate??

ivus, no skoda, fakt, mozno poskusaj vsetko mozne, jogurt, ovocnu dren, to lubi risko, toho zje aj keby bol plny, to je istota ... niekedy som mu aj vecer dala mäsko so zelenikou, ked mal napr. na obed kasu ... no ale ked to nejde, tak sa neda silit, casom to urcite prejde, a bude poriadne spinkat, malicka!! 😀

ivkaivka
24. sep 2010

alex, nech tie zubale cim skôr vylezu.
Ja mam kamosku robi sestricku na zubnom, zhodou okolnosti ma rovnako stare dievcatko a kecali sme o umyvani zubkov. Tak staci kefku namocit do vody, aby aspon kusala do nej a raz za tyzden dat trosilinka pasty. Ja som dala raz za tyzden pastu, mala ju pooblizovala a teraz bez pasty ani neotvori usta. Minule som ju chcela prekabatit, vzala do ust a zacala sa zlostit. Cize davam fakt minimu, len nech sa pasta dotkne kefky.

Olivijka jogurty neznasa, max. spapa Dracika, ale velmi ho nechcem davat lebo je sladky. Cisty nechce, skusala som jej don aj jablcko nastruhat...ale nic.

alexandrah
24. sep 2010

hm, mozno biely s ovocnou drenou ... alebo ja kupujem ovocne danone, aktivia, ale tie, kde je ze menej cukru, viac ovocia, je tam minimum, inde mu nedavam, a moc ich lubi ... tak skusim aj tu pastu 🙂 to bude cumakovat 😀 😀

capy
26. sep 2010

ahojte vidim ze te mate temu o zubkoch 😵 aj nas prave trapia posledne stolicky. uz nam chyba len jeden a pol 😀 ale trapia nas poriadne, dokonca co mu vysla teraz stolicka tak ma az sedem vycnelkov 😨 to som este nevydela. mame zo zubkov sopliky a pri tomto sme mali aj teplotu.

inak gratulujem k zubacikom 😵 😵 😵

a k nocnemu mlieku. to je iba zvyk. oni niesu hladni, len su nauceni, ze vtedy sa budili ked boli mali. aspon tak mi to hovorila dokina.

capy
26. sep 2010

a zabudla som krasne fotecky 😵 😵 😵

ivkaivka
26. sep 2010

capy a co Ti hovorila, ako oducit od zvyku. Vcera jedla 3x po 300 ml. Ja o chvilu zbankrotujem. Jedna krabica vydrzi 5 dni a to v tedy ak menej pije. Uz som z nej zufala.

alexandrah
27. sep 2010

ahojte kocky!!!

capy, to s tym zvykom docela verim ... a ako oducat??? kamoska raz "nahodou" odignorovala maleho, ked sa v noci zobudil na mlieko, ona nejak zle kukla na budik, a videlo sa jej to moc skoro, ine dni sa budieval aspon neskor, tak ho nechala tak, on zaspal, a pritom uz bol jeho cas ... tak mozno takto skus?? u nas risuldo fakt spi celu noc, uz dlho, lebo tiez v noci, on zacal aj okolo takej 3 tej eekat, ale my ze kym sa nezobudi uplne a nebude rev, nevstavame, a on nic, eekal az do 07, ked sa zobudil, a vtedy dostal mlieko ... a toto sme praktizovali furt, jasne, keby zacal plakat, tak mu asi dam ...ale takto sa asi oducil ... neviem ...

ivkaivka
30. sep 2010

😕 😕 😕

capy
30. sep 2010

ivka povedala mi ze mame dat babke alebo nech s nim spi tatinko. a hovorili sme mu ze uz nieje ze musime kupit. a ked sme ho oducali od mm, tak sme mu hovorili ze mm piju len babatka a on je uz predsa velky chlap. u nas to zabralo 😵

alexandrah
30. sep 2010

este ma napadlo, ze mojmu muzovi, teda jeho mame detska lekarka radila davat v noci iba nesladeny caj, nic ine, ani keby co bolo, a ze to neni take sladke, ako mlieko, tak ze uz to po case nebude chciet ... no ja neviem ... mali sme asi stastie, dufam, ze aj s druhym babenkom to bude oki ... s mojimi spankovymi problemami sa mi stavalo, ze som si nedala lieky na spanie, ked som kojila, tak som zaspala o 7.00 rano!! a risuldo vstal o 7.15 - fakt nekecam, ja som skoro revala od vycerpania!! a ked som si uz potom liek dala, 1/3, tak som len dufala, ze sa nezobudi o 3 hodiny, ale az napr. o 6-7 hodin ...on ma len take nepokojne nocky, furt sa prehadzuje ... ozaj, olivka spi sama, ci s vami?? kamoska mi vravela, ze takto jej syn zacal prespavat celu noc, ked spal sam, ze ked sa zobudil, ze je smädny, dala mu rovno do postielky flasku, sa napil, a po case sa uz ani nebudil, flasku mu vzala ... fuu, uz neviem, co by ma ine napadlo ...

riskovi stale idu tie zubiska blbe, boli sme u lekarky, risko ma 8.600 g, musime ho este zmerat, inak je v poriadku, a horne dasienka ma vraj uplne navrete, kazdu chvilu z nich vylezu zuby ... to som uz aj ja citila ... tak je teraz moc nepokojny, nechce zaspavat, place, no je to tazsie, do toho moja unava, tehotenstvo, malo zeleza ... nastastie tu bola svokra, zobrala riska von ... 🙂

alexandrah
30. sep 2010

hm, k mojmu predchadzajucemu prispevku, eekanie bolo take pretacanie sa zo strany na stranu, a take ochkanie, ale v spanku, nie ze by plakal, alebo daco, a my sme na neho kaslali!! 😀 😀

ivkaivka
2. okt 2010

ahojte, no mojej asi nevysvetlim, ze doslo mliecko. vcera som nedala a buntoslila od 2-4 a tak revala, tahala cumel ako zdiveta, nemohla zaspat, kym som mlieko nedala.
Olivia spi so mou v izbe, este nema urobenu svoju. Najskôr tak o 2 roky v nasej financnej situácii. Ale ja by som ju asi ani od seba nedala vedla do izby.

capy
2. okt 2010

ahojte my spavame od malinka v detskej izbe. a teraz mava niekedy take, ze sa v noci zobudi a sam pride do spalne a potom spime spolu 😵 😵 😵
my sme dnes cely den upratovali a varili. boze konecne mame cisto.
no dopozeram zelenu milu a pojdem haji. dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
3. okt 2010

ivus, prave mi kamoska napisala, ze tiez, oni to mali hrozne v noci, proste sa maly budil aj 7 krat, a odkedy je sam v izbicke, sa nebudi ... cosi na tom je ... tak bud ju das vedla, a vyspite sa obe, sak si ju cez den aj tak dost uzijes, alebo sa holt nevyspite ... ☹

alexandrah
3. okt 2010

capy, ja zasnem!! ale aj ja mam toto v plane, ziadne take ze je to babska robota, uz som s tym svokra poslala do kelu!!!

capy
3. okt 2010

alex to on sam mi chce vzdy pomahat 😵 😵 😵 a najlepsie na tom bolo, ze ked som si chystala trojobal, tak maly si namocil prst do muky a olyzal. myslel si ze je to cukor 😀 😀 😀

alexandrah
3. okt 2010

🙂 🙂 uz sa tesim na mojich vymyselnikov!! 😀

capy
3. okt 2010

tes sa 😵 😵 😵

ivkaivka
3. okt 2010

ahojte, no ja nemam kam malu dat, teda este nema svoju izbu, cize normalny spánok nehrozí aj 2 roky 😕

desszi
4. okt 2010

ahojky, akosi ma vyhnal do kuchyne hlad 😵
@ivkaivka aj Dado spi s nami v posteli, to kvoli ekzemu, aj teraz sa skriabal hodinu, konecne zaspal. my sme sa tiez bavili o tom spanku zvlast, ja si myslim, ze Dada budime aj my, lebo pravidelne vstava vtedy, ked my ideme spat, predsa len clovek sucha s paplonmi, sem-tam o nieco zakopne atd. ale kym jeho stav nebude ako-tak ok, tak ho ani nedame - neviem si predstavit, ze by som mala za nim chodit do druhej izby, on totiz pri kazdom silnejsom svrbeni zaplace a velakrat staci, ked mu chytim rucicku a to sa da aj v polospanku, takze takto ako tak spim, keby som mala chodit vedla, tak sa nevyspim vobec. Inak posledne dve noci papal len raz. To je celkom dobre.
@capy no ty mas teda fesneho asistenta - este spravne drzat klepacik na masko a bude priam dokonaly 😉 aj mne Dado uz teraz pomaha, kazdu plienocku si pekne v saciku odnesie do kosa, potom sa samozrejme presvedci, ci je naozaj v kosi a keby som mu dovolila, tak sa aj riadne prehrabe. no na uvod to nie je zle. 🙂
@alexandrah ja som uz skusala v noci maleho oklamat - cajom, vodou, zriedenym mliekom - mala si vidiet ako letela flasa!!

alexandrah
4. okt 2010

😀 ivus, tak to ma mrzi, tak len nejako vydrzat!!
desszi - to je jasne, ak je takyto problem, je to o inom, ja aj capy mame ok chlapcekov, tak sa to da ... jej, a s tym dadkom je to uzasne, uz je fakt taky velky?? to je fakt fantasticke!!! 😀 u nas to zatial znie ako sci fi, risko este nechodi, ale ma este cas, bude mat 10 mesiacikov, ale uz sa tesim!! uz mi lozi pocelom byte, a ze ho mame velky!!! inak, s tym budenim to bolo aj u nas, riska sme zobudili, ked sme dosli, ma lahky spanok, + ja si v noci fukam nos, davam si mineralku, idem na wc, vrznu parkety, dvere ... proste vsetko zle, ked je sam, ma od nas pokoj!! 😀 😀 lepsie sa mu buva...

desszi
12. okt 2010

Hi everyone, ja som uz na prasky 🙄
Dado ma neskutocne noci, tak sa prevaluje, ze spat je prakticky nemozne, vcera som po dlhom case konecne zalahla o 22.00 hod, ako kazdy slusny clovek, ze sa trosku lepsie vyspim. Nato Dado mi o polnoci tuka na hlavu a smeje sa a hura mama podme sa hrat, ja som myslela, ze snivam. Takze cca do 2 v noci kolega liezol, cital, vymyslal, stihol nalozit plienku.....no groteska, akurat ze dnes rano som ako zbity pes. O siestej uz bol hore, nastastie o siedmej zaspal naspat, ja som si trosku este pospala s nim, ale to uz nepomohlo ☹ ale na parapete nam cvirikala sykorka, tak to ma trosku rozveselilo 🙂
Co nove s vami? Kde ste? Halooooo!!!!

capy
12. okt 2010

desszi drzim palceky nech ma dadko cim skor dobry spanok. ja teraz chodim do prace, dnes idem poobede. deti su zdrave, tomino v skolke uplne v pohodicke 😉
drzkaj sa 🙂

ivkaivka
12. okt 2010

ahojte, no my spanok podobne. Mala sa budi, lozi po postielke, ale uz 2 neci papame po 2x. dufafam, ze to vydrzi,alebo sa znizi.
Vcera sme boli na gastre, tak nam brali krv z ruky, vyzeralo to biedne, sestricka nemohla najst zilu, uz stracala trpezlivost, no s usmevom na tvari som jej povedala, nech este hlada a nakoniec nasla, tak bolo super. Vysledky budu vo stvrtok tak som zvedava + musim este zberat stolicu a nosit do labaku,ale to uz aspon nejako zatazim mojho muza.
Ozaj kocky, podala som ziadost na zverenie malej do mojej vychovy s neobmedzenym stykom pre otca. Normalne mam zaludocne krce, ked to pride môjmu muzovi, co to bude za cirkus. Ale ine vychodisko nevidim, toto uz je aspo moje posledne bu-bu-bu pred rozvodom. Ked sa nespamata, asi uz pristupim k ukonceniu manzelstva. Teraz bol mesiac prec, vraj na vycviku, nic mi neoznamil, svokrovci tiez nie, pisal kazdy druhy den ako sa mame, ze nas lubi a zrazu dojde domov a vsetko je po starom. hadka, lebo nechce mi dat auto, vraj pôjde s nami,ked treba,ale mna za volant nepusti.... a vraj ide do Afganistanu o mesiac, tak mam vycitky,ze keby sa mu tam nieco stalo, ako budem zit s vedomi, ze sme sa k sebe takto spravali???
Uz som mu cacrtla, ze podam na rozvod, vraj mam robit co chcem a o 15 min. sms, ci je mozne zmenit moje rozhodnutie, ze nas lubi a rano znova ten isty kolotoc, auto Ti nedam je moje...... fakt mam pocit, ze by sa mal dat vysetrit.... neviem co robit, ale na sud som uz poslala. psychologicka mi radila, nech to urobim, vraj niekedy takyto krok vie poriesti kopec veci, ze ked nepociva mna, mozno zacne pocuvat instituciu a aj budem mat pokoj od svokrovcov, ked bude na misii- ved som vam pisala, ze svokra si uz robila narok na moju dceru...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre