Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

jajka71
23. jan 2015

@lalanka mne velmi pomohlo ked som si kupila ten tehotensky vankus v tvare velkeho pismena C, na jednom rohu mam hlavu, obluk je pod bruskom a druhy roh mam medzi nohami, lepsie sa mi takto spi, nepouzivam klasicky vankus, inak by som mala hlavu v neprirozdenej polohe, hoci teraz zacinam castejsie chodit na wc, ale to pri cakani dvojiciek nie je nic nenormalne🙂

lalanka
23. jan 2015
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

@jajka71 jeeej dvojicky 🙂 ja este takyto problem nemam brusko je este malicke 🙂 ale sestra trpela nespavostou a ked si kupila vyssi vankus a lahsi paplon spalo sa jej lepsie 🙂

luciferus1984
26. jan 2015

ahojte,asi to sem nepatri (ale pripajam sa aj ja,tiez nemozem spavat v noci a rano sa ledva o 9 hod vymotam z postele) som v 24 tt,mam zapal oci,ocar ma moze zobrat az zajtra...neni to nebezpecne pre malinke? dakujem za odpoved 🙂

vierka74
28. jan 2015
Používateľ vierka74 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vierka74.

@veronikazadana moja svagrina trplela nespavostou preto ze jej bola raz zima a raz teplo hlavne v poslednom trimestri a kupila si taky zvlastny paplon s carbonovymi vlaknami a spalo sa jej ovela lepsie

anitta41
30. jan 2015
Používateľ anitta41 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anitta41.

@vierka74 specialny bol cim? tymi carbonovymi vlaknami? Moja svagrina uz do 5 mesiaca nespi a teraz ju cakaju posledne dva mesiace a nemoze spat tak hladame nieco co by jej aspon trosku pomohlo

vierka74
3. feb 2015
Používateľ vierka74 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vierka74.

@anitta41 ona spala vo svojej polohe (no boku) a musela mat 2 paplony jeden medzi kolenami bez toho skratka nezaspala a jeden s ktorym sa zakryla ale ako brusko rastlo paplon zavadzal a potom niekde uvidela reklamu na paplon s dierou tak ho kupila a vyspala sa v pohode 🙂 a tym ze je vhodny pre alergikou tak to pre nu bolo este vacsie +

veronikazadana
4. feb 2015
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

@vierka74 aj ja tak spávam a musím mať 2 paplóny inak kradnem paplon drahemu 🙂 Kde by sa to dalo pozrieť ako to vyzerá ten paplon s dierou??

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evicka547
9. feb 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@veronikazadana paplon s dierou mi kupil moj manzel este ked som bola tehotna 🙂 lebo som bola v takej divnej polohe a ked ze mi bolo raz teplo a raz zima musela som mat nohu vystrcenu von 🙂 je to pohodova vec mna by to nenapadlo kupit 🙂

anitta41
10. feb 2015
Používateľ anitta41 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anitta41.

@vierka74 no to som videla zatial len tu na koniku ten paplon a zapojila som sa aj do sutaze 🙂

ivankaberrynka
10. feb 2015

@aussiegirl Ahoj. Mam rovnaky problem. Je to vraj bezne, takze aspon nic nenormalne. Ja som dnes uz od 4 rana hore. Mojou vyhodou je, ze nepracujem (nieze by som nechcela, ale nemozem) a nemam este ani deti, takze si pospim aspon poobede. Ikeď len na hodinku, ale pomoze to. Tebe teda vobec nezavidim...

@all Vidim, ze niektore sem chodite aj v noci, ked nemozete spat. Dobre vediet. Mozno sa pridam aj ja niekedy. Mna nespavost zacala trapit asi v 2 mesiaci myslim. Ale stupnuje sa to. Na zaciatku to bolo len ze som sa v noci budila. Teraz uz neviem vecer zaspat a v noci sa budim a opät nie a nie zaspat. Boze, nikdy som nemala taketo problemy. Vzdy som tak dobre spavala. Aj burka mohla byt neviem aka vonku, cely dom sa budil a ja som si spinkala.

flipflopi
14. feb 2015
Používateľ flipflopi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od flipflopi.

@evicka547 a to kde kupil? moja dobra kamaratka ma problem so spanim potrebuje si vylizit nohu ale s klasickym paplin sa jej to neda lebo sa vzdy odokryje

veronikazadana
17. feb 2015
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

@evicka547 ja som ta zatial videla len na obrazku ale mna to odraza hlavne kvoli tomu ze to nema obliecku :/ co mi dost vadi

moniciatko9
17. feb 2015
Používateľ moniciatko9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moniciatko9.

@veronikazadana ale to má obliečku dá sa kúpit aj obliecka a ked nechceš mať tam tu dieru tak to jednoducho zazipsujes a máš klasický paplón 🙂

veronikazadana
24. feb 2015
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

no už som si to našla a už nad tým zacinam velmi uvazovat ze to objednam tá moja nespavost ma uz vycerpava

moniciatko9
25. feb 2015
Používateľ moniciatko9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moniciatko9.

@veronikazadana je to zaujímavý výmysel veru a aj pre deti vela deti spi na boku s paplonom medzi nozickami a s holým chrbtom 🙂

ali223
27. feb 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

@veronikazadana mne pri nespavosti pomohol medovkovy caj a dobrý vankus s paplonom 🙂

veronikazadana
3. mar 2015
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

@moniciatko9 a ty máš doma ten paplon s dierou ci?

veselamirka2
4. mar 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

Baby naouaj vam pomohol ten paplon s nespavostou v tehotenstve? ja zacinam zit netopieri zivot :/

evicka547
10. mar 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@veselamirka2 mne veru pomohol a velmi tym ze som nebola zvyknuta spávať na boku mi to dost ulahcil a spávam na boku doteraz 🙂 predtým som inak ako na bruchu nezaspala 🙂 a ten paplon odporúca aj ortoped

ali223
13. mar 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

@evicka547 o akom paplone je rec? mne sa to už kráti a už nespím ani cez den pred tym som spala aspon cez den ale neviem si nájst dobru polohu

moniciatko9
17. mar 2015
Používateľ moniciatko9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moniciatko9.

@ali223 o paplone s dierou ja som ho objednala pre seba a musim povedat ze sa pod nim dobre spi je lahucky a makucky a vankus tiez 🙂

veselamirka2
20. mar 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@moniciatko9 asi budem za blbu ale co to je? ja to nepoznam

evicka547
23. mar 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@ali223 @veselamirka2 o paplone s dierou 🙂 nepoznáš to? je to dobrý výmysel pre ľudi čo spávajú na boku a aj pre tehotné baby 🙂 dokonca som čítala že to odporúca aj ortoped 🙂 sú aj na FB 🙂

moniciatko9
25. mar 2015
Používateľ moniciatko9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moniciatko9.

@evicka547 aj ja som čitala o tom ortopedovi alebo mi to niekto hovoril uz neviem ale mne sa pácia aj tie ich reklamy a vies o tom ze to ziskalo cenu nápad roka? 🙂

veselamirka2
26. mar 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@evicka547 už viem co to je videla som reklamu a dobre som sa zasmiala uvazujem nad tym lebo som citala ze je to vhodne aj pre tehotne a ja sa uz chodim ako ziva mrtvola mozno mi to pomoze sa lepsie vyspat 🙂

ali223
27. mar 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

@evicka547 už viem videla som ich reklamu na internete 🙂 a zapacilo sa mi to moja polovicka mi vzdy kradne paplon lebo svoj si obmota okolo okolien a je mu zima na chrbat 🙂 asi mu ho objednam 😀

evicka547
2. apr 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@ali223 vies co ja som to najprv pokladala za hlupost a zybtocnost ale ked som to vyskusala tak mi to sadlo a neviem ci by som si zvykla uz na obycajny paplon 🙂 @veselamirka2 myslim ze ano za vyskusat sa to oplati

veselamirka2
13. apr 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@evicka547 dnes som si ho objednala aj s oblieckami dokonca sdvomi aby sme mali v posteli rovnake obliecky tak som zvedava ked ma drahy videl aka som unavena povedal nech si ho okamzite objednam tak som posluchla 🙂

sylviaaa
14. apr 2015

Ahojte zienky som v 23 tt ja mam zase taky problem ze saspat zaspim aj vez den ale ked vstanem tak som ako keby ma presiel parny valec cela bolava strasne ma bolia cele chodidla a to a to priserne od zadku az po paty strasna bolest snazim sa to rozchodit a ked nepomoze tak si lahnem ale potom ma zacne boliet cely zadok a trpnu mi aj ruky aj nohy proste ma boli celi clovek magnezium sa bojim brat lebo sa vzdy vyhadzem poradte ak mate skusenosti prosim dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre