Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
15. okt 2009

vidis ivka - presne o tom hovorim, ze malemu aj tak nepomoze. uz som kludnejsia, som muzovi napisala v noci 7 stranovy list ( 😀 😎 ), a bol v poho, konecne to zobral vazne, aj som sa z toho vypisala, tak terapia, uz to nevidim tak cierno, proste poviem razne, ze nie, nemam problem, a myslim, ze aj muz bude riesit!!!!! no a keby ma mala este poucovat, amen!!!!! moja mam uz zacala, ja hovorim, ze sak ja neni som nejaka 20 tka, co neviem ,co s dietatom, nejak si uz len poradim, ako ona vedela, co so mnou, ked bola mladsia ako ja, sama v blave ...no a tu som. ale uz ma vsetci okolo poznaju, ze si vzdy urobim po svojom, aj vypocujem, ale komandovat sa nenecham, ako sa mi to teraz zide!!!!!!!!! uz sa ani nepokusia, ze ako robis toto, a hento, a nerob to tak, to vedia, ze by bolo zle!!!!!!!! tak sa snad budu drzat stranou. a nechcem dospiet do stadia, ako ta moja sesterka, ze malu iba na rukach, inak reve, tak ani svokre ani mame ju nebudem davat na pol dna na ruky, potom raz nedojdu, a mna porazi!!!!!!!
capy - uplne s tebou suhlasim, ja mam uz teraz takeho psika blazninka, + aj ja som 😀 , tak ked budu deti po mne... 😎 iba muz bol taky kludas, ze sa hodiny sam hral, a este sa hneval, ked uz mal ist - domov, spat, cosi, ze ho vyrusuju ... no takych deti asi neni vela ... uvidim, co risko!!!!!!!§ inak, fakt pocasie parada, a to som musela ist do roboty, obiehat vystupny list, bola som tam 2 hodiny, len ma posielali od dveri k dveram, nastastie mam vsetko zdarne za sebou, od vcera som na materskej!!!!!!!!!! jej, vidis, my sme este gumy neprezuvali ... ivka, neni to s tou vodou, ze skusaju, co zaberie? su babatka, co jedia ako maju, aj vodu dobru, aj mamy nejedia nic naduvacie, a kolika aj tak je, tak neviem, ci je to tou vodou ... este si to premyslim ... kocky drzte sa mi!!!!!!!!!!

alexandrah
15. okt 2009

jej, este mam dobru spravu, mame uz aj postielku, cez vikend dokupujeme veci a skladame postielku a prebalovak, a predstavte si, ze jedna baba mi cez IP poslala mobil na toho lekara, co ho chcem, aj sa u neho za mna prihovorila, a dnes som mu volala, a vezme ma!!!!!!!!!§ pritom ani tu babu, ani toho lekara - porodnika nepoznam, proste stastie!!!!!!!§§ nejak sa nado mnou zlutovala, strasne sa vytesujem!!!!!!§§ uz som si vravela, ze ked nie on, tak nikto, kaslem na to, lebo oni vraj ani nemaju pevne hodiny, kedy tam je kto na poradni, kto ma proste cas, a on povedal, ze mi da presny termin, huráááááááááááááá!!!!!!!!!!!
capy - ja si myslim, ze si uzasna matka, normalne si moj vzor v tomto, ze furt niekam chodite, a vselico vymyslate, ako z ucebnice!!!!!!!! nie take skostnatele matky, co nikam nejdu, nedovolia detom, alebo ani sa zaspinit a podobne!!!!!!!

ivkaivka
15. okt 2009

alex, neviem ako tie vsetky nove veci vplyvaju na zdravie. My sme mali obycajnu vodu a sme tu, urcite ani vsakovake olejceky neboli a v pohode. Proste co ma byt bude. Ja jej to radsej prevarim, aspon pre pokoj duse. Daj potom vediet, ako na Teba zaposobil porodnik. Kedy k nemu ides? Uz sa Ti to krati, ja som porodila v 39.tyzdni a to uz mas o chvilu a mozes aj skor-ale len tyzden.
Aj u vas je tak skaredo? Uplne pocasie na chripku. Ja malu kocikujem po dome, no dnes dlho nepospala. Teraz sme dokupali a zaspinkala, tak ja idem zehlit, caka ma neuveritelna kopa plienok a dupaciek 😖

desszi
15. okt 2009

ahojky,
tak aj u nas je strasne pocasie, uz by mohol vietor ustat, nech mozme ist na prechadzku. dnes sme mali tazsi den, Davidko vobec nespal, s vynimkou niekolkych 15 minutovych mikrospankov,zopar kuskov som zehlila tri hodiny, stale som k nemu odbehovala, uz som si ho zobrala vo vanicke od kocika do kuchyne, nech viem nieco navarit, potom som ho mala v obyvacke pri zehleni, stale som mu rozpravala, moj drahy sa asi vytesuje, lebo ho teraz vecer nezatazujem rozpravanim, som totiz vyrozpravana 😀 a Dadusko mi pred chvilou konecne zaspinkal.
alex nerozculuj sa, ale faktom je ze treba povedat hned na zaciatku co a ako ohladne svokrovcov, nech si je kazdy na cistom, lebo potom to bude tazsie a ty budes len nervozna a risko tiez.
je pravda ze volakedy bolo vsetko ine - teraz nam zakazu pomaly aj dychat - ja som ani nechcela strasit ani nic take, jasne ked je voda overena v pohode, ja som sa vsak pre istotu rozhodla pre mineralky 🙂
ivka aj ja mam rovnaky pocit ako ty - dokolecka dokola to iste a to mame este len dva mesiace 🙂 😵

ivkaivka
15. okt 2009

dessi, ako Davidkove licka? Oliva sa opat osypala, uz som zufala.

capy
15. okt 2009

alex dakujem ti velmi pekne 🙂 🙂 🙂 a super ze sa ti takto zadarilo s porodnikom. a inak som citala ze bratislava ma jednu z najlepsich vod 😉

alexandrah
16. okt 2009

baby, tak dneska to vyzeralo s mojim spankom nadejne, bola som strasne unavena uz od 8, boli sme na nakupe, potom som si chvilu citala, ale uz od cca 11 som sa prevalovala na posteli, a som tu zas!!!!!!!!! 😕
ivus - u nas je uplne priserne pocasie, muz ani nechce, aby som chodila von, lebo rychlo prechladnem, ale dneska som musela do robot,y potom este s havom von (obehnut 2 baraky), a k tomu este aj prsalo, vietor, zima, no pekne!!!!!!!!! na poslednu kontrolu k svojmu idem 27.10, a hned ten den volam tomu porodnikovi, to budem v 35 tt, a dohodnem sa s nim na 36 tt. inak, ja ked som to pocitala, ked mam termin 9.12 - to je 41 tt, nie 40!! teda, 40t+3dni. tak snad to bude nejak okolo, aj skorej o ten tyzden, len nie velmi neskor. to som ani nevedela, ze ty si rodila v 39, to asi tie schody + tonik!!!!!! na to vzivote nezabudnem, ked si to pisla, som sa strasne smiala (ale asi zabralo, nie?). veru, sa mi to krati, a mam pocit, ze cas nejak leti, musim este toho tolko postiha,t a 2.11 zacinam chodit na kurz, trva mesiac, snad ho stihnem, fakt na poslednu chvilu. a to som ho obhanala uz cca 3 mesiace, ale otvorili ho az teraz. ale mam to pri dome, a je poobede, o 1, cize akurat pre mna!!!!! ivka - ty ked balis nasiroko, tak asi aj peries normalne plienky, ze, precura aj tie, aj cez tie 2 jednorazove? ozaj, kolko mate postoliek, nestacia jedni? precura aj tie? ivka - ako sa olivka osypala? skusila si calciovu mast? ja som kupila veci od welledy, vraj je to velmi dobra prirodna kozmetika, a vraj pomaha velmi na plet, ma tam vytazky z nechtika. alebo biodermu z lekarne, tiez vraj velmi pomaha ...
desszi - presne ako vravis, ja im aj poviem, ale sak clovek ma nejaku kulturu prejavu, nepoviem ze, NEMOZTE DOJST, NECHCEM!!!!!!!! ale vravim, no uvidim, ci vas budem potrebovat, keby daco, zavolam, ale prve tyzdne asi nie, musim si zvykat na rezim ... podla mna by uz aj hotentot pochopil, ale kto nechce, nepochopi ... tak asi budem musiet natvrdo byt ta zla ... asi ... inak, s tym babatkom, ja uz teraz mam takeho psika na vyrozpravanie sa, muz sa strasne tesi, lebo ja som inak dost ukecana, ze ked dojde domov, a cosi sa deje, tak si on vypocuje uz len skratenu verziu, lebo ja uz vsetko vyrozpravam psovi 😀 😎 tak s riskom to bude asi podobne ... ale sak na deti sa ma rozpravat, takze dobre, nie??
baby, jasne ze vodu na cajik budem prevarat, sak to aj sebe, skusim anjprv normalnu, a keby bolo zle, tak pokupim mineralku ... sak keby bolo fakt zle, skusam vselico, len aby to prestalo. masirujete babatka? ja mam takeho masera, co aj male deti masiruje, velmi jemne, je faktskvely, a od 2 tyzdnov sa moze, tak planujeme aj u riska ... vraj su babatka kludnejsie a lepsie rastu ... on vie aj presne tie reflexne body, vychodne rozne masaze, je fakt dobry, tak snad cosi zaberie!!!!!!

alexandrah
16. okt 2009

zeby som sla spat??? 😒 skusim ... 😖 😔 🙄 😨 🤐

desszi
16. okt 2009

ahojky,
alx samozrejme o treba pekne ale razne povedat svokre - "mamicka, nechajte ma robit si po svojom, ja viem ze mi chcete pomahat, som vam zato nesmierne vdacna, ale musim sa to aj ja naucit a chcem to robit takto!" no mne sa hovori, ked mam super svokru 🙂 najlepsie by bolo keby jej manzel dohovoril. a tu kozmetiku si dobre vybrala podla mna, weledu si chvalia, a nechtik je velmi dobry na pokozku 🙂
aj mne minule Petko hovoril, ze zeny su strasne ukecane, tak som mu vysvetlila, ze to ma svoju logiku a v prirode to tak musi byt, pretoze keby sme neboli ukecane, tak sa ani nenaucia rozpravat - ved to babatko na teba cely cas pozera ako melies svoje a uci sa, nie je to tak? 😀
masaze uznavam, aj ja som chcela robit, zatial sa mi to nedari resp. dari len semtam velmi rychlo po kupkani, ked Dado nie je velmi hladny, ale on je vacsinou velmi netrpezlivy a hned po kupani chce ist papat - uz to pozna - po vodicke ide papanie.
ivka my sme boli u mamy na tych par dni, tam sa mu vyrazky zase viac vyhodili, ale hned som dala repik rano vecer a teraz uz davam niveu sos sensitive a odchadzaju. aj telicko mu riadne hrubo natieram, lebo predstavte si, asi dvakrat sme ho okupali u mamy a uz sa mi zacal doslova supat, tak sa vysusila pokozka (je tam velmi chlorova voda). Ale kremik zabera, len musime byt trpezlivi, trva to dlhsie.
ivka a ma take iste vyrazky ako predtym?

vlnka
16. okt 2009

Baby to pocasie sa mi vobec nepaci,s malou som nebola na prechadzke uz tyzden...odkedy ma seklo.Do tej zimy s tymi krizami nemozem.A manzel stale v robote,tak nema kto kocikovat.Chuda moje.Ale krize uz lepsie,tak snad dnes sa na chvilku von dostaneme.Ivka na tu perinku si Olivinka nakoniec zvykne,ani mojej malej uz nevadi...ozaj ako balis?Davas okrem pampersky pod perinku aj latkovu plienku?Ja nie,ale podla mna ma nozky sirsie akju balim s ortoped.nohavickami a 2 balnenymi plienkami a pamperskou.Ta perinka nedrzi tak ako ma.O tyzden ideme na kontrolu,az sa bojim.Pevne dufam,ze my sa hospitalizacii vyhneme.
Alex super,ze mas dobreho porodnika...je upokojujuce vediet,ze si v dobrych rukach...
Co sa tyka svokry,moja je hotovy anjel,len skoda,ze byva o 50 km dalej. 🙂 Inak je dost tazke povedat niektore veci rodine narovinu...ja som nechcela prijimat navstevy prve dva tyzdne a vsetci sa pozyvali samy.Raz som povedala razne a striktne,ze si navstevy neprajem kvoli malej....ked este nema odolnost vybudovanu a normalne sa urazili...aj napriek tomu,ze som ich chcela pozvat neskor.To je ta ludska jesitnost...takze alex so svokrou opatrne.
Desszi,Ivka vy uz mate po sestonedeli...boli ste uz na kontrolu?Ja ani neviem kedy mam ist.Uz sice nekrvacam,ale stale mam nejaky vytok.Ani neviem,kedy mozem obnovit zas svoj sexualny zivot.Vy ste na tom ako? 🙂

ivkaivka
16. okt 2009

Alex, jasne, po 38.tt behaj po schodoch,ale bokom. Tonik nemusis, hlavne vela, vela chodit, ja som si aj sem tam zabehala-ale to sa ani na beh velmi nepodobalo-bol to len pokus. Plienky neprecura, ved ma pampersku, tusim len raz mala precuranu, ale to curala nejako bokom, alebo ja som jej tu plienku zle zalozila. Pouzivam plienky od 4-9kg a tie su take super velke, ze nema to kade pretiect, aspon ma brusko v teple a uz ani tak neboli, len vzdy rano troska sa puci. Ja mam plno postoliek (podedene), ale pouzivala som len tie jedny, boli najlepsie. Nemaj strach, ked plienku spravne zalozis a trafis dobru velkost a znacku, babo nema sancu to precurat. To osypanie, ja neviem ci to su potnicky, ci ky fras. Zatial to cistim peroxidom a davam surdocrem na vysusenie. Calciovku este nechcem davat, predsa obsahuje nejake lekarske blbosti. Uvidim, pockam do nedele a ked neustupi, tak pristupim k holtovemu kremu a kalciovke.
Ja velmi nemasirujem, len brusko ked boli a po kupani sa snazim rychlo ponatierat, aby neprechladla, uz sa obavam kazdej choroby. A koniec-koncov neznasa kupanie, ani mastenie, neskutocne pri tom vresti a to nehovorim, ze je strasne hladna, pretoze papa az po kupani.
Dessi, ja mam pocit, ze su to asi potnicky. Vtedy to bol taky velky flak, sem-tam vystupoval a boli v nom take cudne kruhy a aj drobne vyrazky-mne to pripominalo mapu. Teraz je to taky vysev drobnych cervenych vyrazok a sem -tam fliacik.
Neviete mi poradit? Malej davam Pamycon, je to lokalne antibiotikum do nosteka a neviem ci mozem s nou ist von. Uz sa ziada aj mne.
Vlnka, ja davam len pamersku, ved to by ako mala nozky siroko. Aj tak sa bojim, ci ju to neboli a ci to dobre zakladam, tiez mam pocit, ze tie remene ju tlacia na plieckach. My mame kontrolu az 6.10. To aj hospitalizuju? To co robia s tym v nemocnici? Vlnka, ja uz som bola na kontrole. Olivia mala v sobotu 6 tyzdnov a ja som hned v pondelok isla. Mala som strach, ci to nebude boliet, no od porodu som nejaka roztiahnuta, tak som vobec nic necitila. Samozrejme, ze mozes obnovit sexualny zivot, teda ak lekar skonstatuje ze je vsetko o.k. My uz sme obnovili, no nejako sa do toho nehrniem, zatial to dost boli.

alexandrah
16. okt 2009

desszi - sak to, ze moja svokra je moc mila a fajn, fakt dobra, ale az moc ... ale poviem jej, inak sa zblaznim ... a ani ju nevolam mama, jedna mi boooooooooooohate stacila na cely zivot, my sa volame pekne po mene, aj so svokrom 😀 inak si to pekne povedala, ze keby sme neboli udrdlane, tak sa chlapi ani rozpravat nenaucia ... no ale moj muz, ked sa stretne s bratrancom, bratom a tak, keca viac ako ja, tak sme si v tomto kvit ... aky bude risko chudacik 😠 hehe, takze po kupeli budem furt mazat, aby sa mu nevysusila pokozka?? mam olej welledu, snad to zaberie ...
vlnka - fakt, kebyze im poviem, sa aj urazia, oni si uz riska aj prisvojuju, to s nim budu robit, a ono, a najhorsie je, ako vravis, ze sa proste pozvu sami, ideme, sme dole, otvarajte dvere a hotovo. proste chcu vidiet vnuka, ale ze ty si na prasky, to je jedno... co ked vnuk bude v kuse revat, a navsteva o nicom??? budu budu mudri, to rob, hento rob, alebo im snad trkne. chcem sa tomu vyhnut, po 1/ hlavne ja si chcem riska uzit, je to moje tiez dlho vytuzene babatko, a sorry, ale nechcem sa o neho s nikym delit na zaciatku, iba s muzom a psikom - najblizsia rodinka 😎, kludne na neho budem aj hodinu pozerat, a drzat ho, ako sa na neho tesim, a po 2/ prakticka stranka, risko si najprv musi zvyknut na nas, potom na inych, vela ludi ho moze vystrasit, nehovoriac o tom, ze musim zistit, kedy spi, papa, aby nedosli nevhod, proste potrebujeme cas, kym dojdu prve navstevy. tak fakt, kaslat na to, ze sa urazia, ked su blbi a nechapu!!!!!!! sak normalni ludia sa opytaju, kedy mozu dojst, my sme sli ku kamoske cca v 3. mesiaci babatka, dovtedy tam bola iba jej mama.
jezis, ivka - fakt, sak ty si behala SIKMO po schodoch, uz si pamatam 😀 inak, tu kalciovku poradila jedna baba na koniku, je zdravotna sestra a ma mesacne babo, tak sa mozno moze, neviem ... vraj jej to pomohlo, tak uvidis 😅
baby, kupila som vcera 4 balenia huggies newborn (3-6 kg) za 450 sk jeden kus - tie megapack, + v tom boli aj vlhcene obrusky v kazdom huggies - s aloe. to je dobra cena, ze? som kukala, ze pampersky su aj (u nas) za 770 sk, skoro ma piclo!!!!!!!!

desszi
16. okt 2009

alex, to si kupila za velmi dobru cenu, ja som tiez presla z pampersiek na huggies - som s nimi spokojna a cenovo su ovela vyhodnejsie a obrusky pouzivam wickies sensitive z kauflandu, uplne super aj cenovo. Ja som inak dostala od jednej z navstev 3 megapaky huggiesiek plus 4 baly vlhcenych obruskov huggies, takze mame na chvilu postarano 🙂 velmi som sa tomu potesila, uplne skvely dar, lepsie ako nejake oblecko co sa ti nepaci a lezi ti v skrini.
ivka podla toho co pises vyzera to na potnicky, nechaj den - dva, ci sa to rozsiruje alebo mizne a uvidis. podla mna mozes na prechadzku,na nejaku polhodku, cerstvy vzduch neuskodi malej.
vlnka ja som este na kontrole nebola, chystam sa objednat, ale chcela by som ist az za taky tyzden-dva, este sa necitim na to aby mi tam smatrala doktorka. uz nemam ani vytok, ale ja som mala velmi tazky porod a dlho sa mi to hojilo. a u nas este ziadne vazne tutu-mutu, len mojkanie. nastastie ma drahy chape, bol pri porode, takze vie ake to bolo a ze sa este bojim 😕

alexandrah
16. okt 2009

diky, tak to sa tesim, ze som dobre kupila, nasi ani svokrovci neviedia, co kupit, oni neni su velmi nakupovy, este nekupili riskovi skoro nic (asi po 2 veciach), oni su skor setrivi, ale neva, sak my nakupime, no a inu rodinu tu velmi nemame, takze asi sa nebudeme spolihat na darceky od navstev, a ak kamosky, tak to sa u nas kupuje ze 1 ponozky a dost. neva, nastastie nejake peniaze mame, ked uz ta materska ... inak, jak som bola vcera v robote zaniest papiere, tak pani z osobneho mi vravela, ze sa ma tak slusne zvysovat rodicovska, neviete nahodou? este som nekukala, ci sa nejak zmenili zakony, ale keby, tak by to bola dobra sprava, aj tak je to malo, ale aspon daco potesi. esteze neni som na to odkazana, neviem si predstavit, ako by som z toho vyzila aj s babom!!!!!!! 😖 😲

capy
16. okt 2009

alex materska je prvych sest mesiacov a to je vypocitane z platu a potom rodicovska by mala byt od januara podobna minimalnej mzde ale len do dvoch rokov dietata, ak mamina predtym robila a tak.

nas to skoro vsetko obyslo. pri vikinovi este ten 30 000-ovy prispevok nebol. ked sa narodil tomino tak bol len na prvorodene a potom to zmenili na prve tri a teraz ked by mohla byt rodicovska vyssia tak to budeme mat len na tri mesiace 😠 😠 😠

desszi
16. okt 2009

ooo to by bolo skvele, keby zvysili rodicovsky, aspon nieco pozitivne by pre maminky urobili
capy tak to je riadna smola 😖
alex niekedy je lepsie si sama pokupit a potom urcite budes mat kamosky s o nieco starsim babatkom, tak potom za dobru cenu kupis od nich vecicky.
idem kuk panelak, opatrujte sa vsetky a pa zajtra.

alexandrah
16. okt 2009

capy - prave som sa pytala manzela, viem, ze co je materska a rodicovska, a ta rodicovska bola cca 5000 sk, +-, a teraz by to malo byt okolo 9000 sk, este enviem, ci uz je ucinny a platny zakon, ale zistim 😀 muz vravel, ze by asi mal byt 😎 ten prispevok na dieta je tusim teraz 25000 sk. aspn cosi, potesi, na kocik 😀
desszi - sak takto kupujem od kamosky veci po jej synovi, ten bude cca o pol roka starsi ako risko, a je dot velky, tak mam od nej za babku 😎 jej aj podonasali veci, takze mala aj kopec novych, co nenosili, tak som usetrila 😀 😵

alexandrah
16. okt 2009

no ti moji svokrovci uz vraj aj mojim rodicom vraveli plany, co vsetko budu robit s riskom, a ako budu vytazeni, kocikovat, bravat na chalupu a podobne ... tak som riesila s manzelom, najprv sme sa skoro pohadali, potom ok, nejaky kompromis snad najdeme ...tak uvidime, keby boli aspon trochu diplomaticki, ze pockaju, sak mi to bude na hlavu padat, este pomoc uvitam, ale nie ze tlacit na pilu, oni nemaju ani kusok empatie bohuzial ... ale co uz. to nasi su v tomto v poho, poznaju ma 😀 muz siel spat, mu zavidim!!!!!!!!§ skusim aj ja!!!!!!!
baby, co cez vikend?? my ideme skladat postielku a prebalovak, trochu prerobit izbu riskovi, a este podonakupovat veci, a tak. je tu strasna kosa v blave, este aj prsi, no hrozne!!!!!!!!

capy
17. okt 2009

deszi co uz. ale nasralo ma to 😒

alex vsak aspon tie zakladne veci za to kupis. kocik a pripadne aj postielku 🙂

my ideme zajtra o poschodie vyssie gratulovat synovcovi k prvemu rocku a potom asi pojdeme k nasim. este uvidime.

dobruuu noc 😔 😔 😔

alexandrah
17. okt 2009

no dneska som strasne ubolena, 6 hodin sme behali po obchodoch, nastastie cez vikend, a muz siel so mnou, aspon ponosil, + keby som mala vsetko obiehat sama, teraz so svagrom montuju postielku, ja idem na superstar ... kupili sme celu dmku, lekaren, ikeu, kiku a tak. este 2 knizky. som mrtva, spala som iba 5 hodin, zaspala som o 5 rano!!!!!!!!! ☹ 😨 😢

ivkaivka
17. okt 2009

caffte, dnes perny den. Ste sa tu pekne rozbehli. Ja som mala upratovaciu maniu, no aj tak som nestihla upratat pracovnu, hadam cez tyzden sa mi zochce. Neviem, ale mam pocit, ze jeden den utriem prach a o hodinku uz je znova 😠 .
Alex, aj my sme boli na nakupoch. Oliviu sme nechali s babkou (jak naschval cely cas spala) Konecne som si kupila sterilizator na flasky, uz ma nebavilo ich stale zlievat vriacou vodou a to nehovorim ako som si takmer stale poliala aj ruky 😠 , kupili sme aj digitalny teplomer a knizku - bylinky pre babatka, tak som ju prelistovala a oni tam odporucaju takmer na vsetko olivovy olej, dokonca aj na zapchu, kasel... proste lyzicku do cajiku.
Ten prebalovaci pult je dost siroky? Ja na prebalovanie pouzivam stol, mame taky starsi, tak som ho dala do kuchyne je to super aj na kupanie, prebalvoanie, kremovanie... a mam na nom aj sklad masticiek, liekov...proste vsetko po ruke.

alexandrah
17. okt 2009

ivka - to je dovod, preco moj manzel - velmi logicky - odmieta utierat prach, sak je tam zase ... no takze ho bohuzial utieram ja!!!!!§§§§ prebalovak je fakt siroky, aj sme kukali, sme si nechali poradit, aby bol co najväcsi, co sme kukali v obchodoch, su väcsinou male, fakt, tento mame cez internet, take velke u nas stali cca 7-8 tis., to som nechcela dat, a lacne boli male, tak sme cez internet ten najväcsi aky bol, a za dobru cenu!! aj postielku sme takto riesili. my mame starsi stol v jedalni, potrebujeme ho na jedenie 😀 inak, ako nam robili kniznicu, tak take kniznice skrinove sme si nechali zatial, a tiez ich vyuzivam ako skrinky pre masticky, kremiky, olejceky, mam to vedla prebalovaku, tiez je vsetko po ruke, plienky, podlozky, velmi vyhodne!!!
my sme kupili elektricky odsavac na hlieny, mame moc silny vysavac, tak by sa nedal pouzit (4500 sacia sila). a kupili sme aj 2 knizky, velka kniha o dietati, a nieco ako domaca lekaren pre babo ... ten olivovy olej je dobry napad, vyskusam ... este som chcela kojacie podprsenky, len boli sialene drahe, ze 30 eur jedna ... pokukam este inde ... inak, super, kazda mame inu knizku, budeme si vymienat rozumy, ked sa tam nieco mudre docitame!!!!!!!! kukala si superstar???? (nechcem provokovat, mozno si lietala okolo malej.. 😉 ). ja by som chcela dneska spááááááááááááát!!!!!!!!!!!!
inak, svagor je este tu, postielku uz zmontovali (nejaka ma z nej chytila dovina nalada, akoby to bolo coraz realnejsie, risko ..), ale este montuju chudaci ten prebalovak ... aspon chleba vo vajicku som im spravila 😅

vlnka
18. okt 2009

Ajooj,alex vidim,ze sa uz vazne doma pripravujete na prichod prirastku,ale to su pekne starosti.Ja som sa v tom hrozne vyzivala.Moja mala sa rozhodla ponocovat,asi aj ju prihlasim do tejto temy 😀
Tak ako krasne zo zaciatku spinkala,teraz mi nechce zaspat skor ako o 12-1v noci.Vcera bola sice zlata a neplakala,ale nedokazala som ju uspat.Stale sa len puci.V noci som jej musela dat Sabsimplex a nakojit ju,az tak sa nam o 1.00hod.podarilo zaspat a o 3.30 uz bola hore.Tak by som aj ja chcela pochodit po nakupoch,lebo okrem tehotenskych veci na seba nic ine nenatiahnem.Ale mala pyta jest kazde 2 alebo 2,5 hod. a to sa mi ani z domu neoplati vyjst.Ale buduci vikend planujem ist konecne ku kadernicke,aspon nejaky ten melir dat a ostrihat,nech nevyzeram ako smatľa 🙂 Baby co myslite?Melir by nemal skodit,ked kojim?Uz sa bojim vsetkeho,ze sa to cez pokozku vstrebe do mliecka.

ivkaivka
18. okt 2009

no najnovsie u nas uprtujem len ja. Manzel pomahl, kym som bola tehu a teraz odmieta pracovat dnu, vraj on ma pracu okolo domu-drevo, poupratovat po dvore,...tie rozumy si urcite budeme vymienat. Ja mam od sesterky 2 kojace podprsenky-v porodnici som ich nevyuzila vobec,pod pyzamu som si davala len platenu plienku a teraz ich davam len na noc a pod ne tiez plienku. cez den davam normalnu, pretoze tie kojace su dost volne a ja uz mam prsia take vytahane, ze ich radsej spevnujem kosticovymi podprsenkami. Superstar pozeram, ked mam cas, vcera sme boli na nakupoch, ale ja sa radsej divam, ked spievaju holky, tie sa mi zdaju ovela lepsie.
Vlnka moja skor ako pred 23.00 nespi a som rada, ked sa podari pred polnocou. Proste rezim veskery-zadny a to som mala take plany na prisny rezim, ona s nami cvici ako chce. No najnovsie cez den spi velmi malo v noci zaspi po pol noci a budi sa az o 05.30 napapa sa a niekedy pospi aj do 09.30-a to zasnem, inac vstava okkolo 07.00.
V tej novej mudrej knihe som citala, ze dojciace mamicky si nemaju farbit vlay,tak neviem ten melir-vraj mamicka potom zmeni vonu a moze sa stat, ze babatko ju bude odmietat-aspon tak to tam pisali.

capy
18. okt 2009

ahojte konecne som sa dostala k pc. mam strasne noci za sebou.

pozeram superstar. baby su fakt super 🙂 🙂 🙂

alexandrah
18. okt 2009

ahojte, ja som teda nic o melire necitala, ale aj v tehu sa vravelo, ze ani farbit si vlasy, ani lakovat nechty, podla mna ked kadernicke povies, su aj take setrnejsie pripravky, bez amoniaku, ze mozes skusit ...jak sa vravi, ze v tehu super vlasy aj plet - ja mam plet dobru aj normalne, ale z vlasov som vzdy bola zufala, tak neviem, ci je to tym samponom (som sa nasrala, a kupila si najdrahsi - kerastase - alebo tym tehu, ale posl. mesiac mam uzasne leskle vlasy huste, rychlo rastu, dlhe, no parada!!!!! (dufam, ze je to tym samponom, ten sa lepsie zhana, ako byt furt tehotna 😀 😀 ). ale vraj pri kojeni mi to prejde, budu mi aj padat a tak... 😖
vlnka - radi dianku privitame, pokecam si 😉 aspon neplace, ze? ja som desna, kupovala som si veci, ked uz budem mat svoju postavu, co po porode este asi nie, tak uvidim, co obleciem ja ... 😝
ivka - a to stihas upratovat? ja sa desim, ze budeme v spine a o hlade, aby som stihala riska ... ked este do toho ten moj uzasny spanok ... vcera som sa vytesovala, zaspala som už!!!!!!!§ o 2 v noci, ale hore som bola o 5!!!!!!!§ a potom az o 8 rano, a to som sa prestahovala do detskej, muz fucal, tak som lahla na postel, pri mne spik, zaspala som jak babo (spave babo 😀 ), a spali sme aj s muzom a so psom kazdy v inej izbe do pol 3 poobede!!!!!!!!!!!!!! zajtra idem finalizovat, na masaz, zdravotnicke potreby, dm dokupit a uz sa pomaly budem aj balit asi ... ivka - ako si mala v nemocnici plienku pod pyzamom, ako ti drzala? ozaj, a mala si pyzamo? lebo ja nosim furt pyzama, ale vsetci ze kosele, tak som na trhu kupila nejake, ale snad obleciem aj pyzamo, ci??
kukali ste superstar?????? ta posledna, dominika, aj ta ceska leona, uzasne!!!!!!!!! a vcera aj ten maly cech bendig, genialny!!!!!!!
capy - ake hrozne noci si prezila? nespavost, ci chlapci??

capy
18. okt 2009

ahoj alex

tak ja mam za sebou strasny vikend. tomino sa v noci zobudil s placom tak som myslela ze sa mu nieco sniva. tak som mu povedala ze nech si lazka a hajka a ked si lazkal tak sa mu z pusinky valila krvicka. tak som s nim letela do kupelne a ked som mu to pozrela tak sa mu hybala jednotka vedla tej dvojky co si vyrazil minuly tyzden. tak teraz trpnem co bude dalej. a vikino sa mi od soboty nad ranom stazuje ze ho boli brusko. tak som s nim bola na pohotovosti a tam mi dokyna povedala ze to moze byt neaka viroza. a ze ked ssa to nezlepsi alebo zhorsi tak mame ist na chirurgiu. a teraz sa zasa zobudil ze ho boli brusko a ked sme sa ho zasa pytali co sa mu stalo ci sa niekde nebuchol alebo nieco tak z neho vyliezlo ze ho v skolke buchol spoluziak niekolko krat do bruska. ☹ ☹ ☹ tak mam na rano program. letim na kramare na chirurgiu a hned potom do skolky a niekomu tam strasne ale strasne vynadam 😠 😠 😠

a baby nemali chybu 🙂 🙂 🙂

alexandrah
18. okt 2009

jezis maria!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak toto uz neni sranda!!!!!!!! drzim ti palce zajtra!!!!!!!!!§ tiez sa toho desim, bitky v skolke, skole, asi by som tiez bola od zlosti cela bez seba!!!!!!!!!!!!!!!§ najprv to decko, rodicia, potom aj ucitelky, ze si nevedia ustrazit (je mi jedno, ze vela deti!!!!!!!!) no naozaj sa drz, snad to nebude nic vazne!!!!!!!!! esteze ti to maly povedal, su aj take, ze maly ani nepovie doma, a potom je to vazne, no snad je to len udrete, ale brusna dutina je citliva ...
baby boli fakt skvele!!!!!!!!!
ja uz rozmaslam, ze v dnesnom svete prihlasim svoje deti na sebaobranu, alebo na nejake bojove umenie, asi to inak nejde!!!!!!!! taketo veci!!!!!!!!

vlnka
19. okt 2009

Krasny den,vsetkym..dnes som sa normalne nadherne a do ruzova vyspala.Malinka zaspala o 22.00 a spala do 5.00 rana a potom zas rychlo zaspala.Ivka tiez som chcela vela veci robit podla knizky,ale bohuzial to v praxi funguje uplne inak.Malu som chcela naucit ist po kupkani a kojei spinkat,takze cca. o tej 20.00 hod.,ale to sa neda.Keby mala taky gombicek na nosteku,ze ju vypnes a spi...mozno by to bolo mozne 😀
Tak s nami vzdy v obyvacke pozera telku-obrazne povedane samozrejme a tam podriemkava.Bud zaspi alebo sa trapime do rana.
Ten melir asi ozeliem,dam sa len ostrihat.Alex melir asi bez amoniaku neexistuje...su take len farby.Co sa tyka spanku...uvidis alex,ako budes bubat ked sa maly narodi.Len co lahnes budes tvrda 😀
Ale potom je zas opacny problem,aj by si spala,ale nemozes 🙂
Capy to je hrozne,ked deticky maju stale nejake problemy.Ale o tom je asi cele detstvo.

evazvarikova
19. okt 2009

ahoj alex ja som už konečne od dnes na materskej!! Ja som dnes spala velmi málo a to som zaspala až o 7. 00hod azobudila som sa o 9.30 hod. tak žiaadna sláva. V noci ani nič poriadne v telke nebolo inkedy je tam filmov a filmov. tak nie si sama čo riadne nespí potom je človek ako po preflamovanej noci. ako čítam prípravy máš pod kontrolou ja som ešte nezačala ešte nemám postielku, musím objednať cez internet ja chcem tu prenosnú aj s prebalovacím pultom a potom začnem tiež velké prípravy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre