Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
19. okt 2009

ahojte tak uz sme doma z chirurgie a sona. nastastie mame vsetko v poriadku. ale ludi tam bolo pozehnane ☹ ☹ ☹ idem im dat obed a ulozit spat 😉

alexandrah
19. okt 2009

vlnka - ja dufam, ze to bude ten prvy variant, lahne maly, a aj ja. inak, psik na mna posobi upokojujuco, minule, ked som spala pri nom v "jeho" a riskovej izbe, tak som sa nechcela ani pohnut, aby som ho od seba neodplasila, tak som zaspala hned. tak snad aj s riskom 😀 ja som sa vcera nastvala, a dala si 2 diazepamy, a spala som od 2 do cca pol 1 po obede. super, ani som sa moc nebudila, uz som to potrebovala. zajtra idem k neurologicke, dala mi najmänsiu davku diazeopamu, tak vravela, ze aj 2, lebo je to ta najmänsia gramaz. ale aj tak som za 1 mesiac minula asi len 4 tabletky. asi uz proste spat nebudem. dneska som sla na masaz, a nakupila si rozne kupelove mliecka, olejceky na telo - strasne som teraz na vone, aj vy?? hrozne som citliva, ked nieco smrdi, alebo vonia. idem sa po tom zabit. tak som si sprivola radost. uz som v 34tt!!!!!!! v pondelok buduci mame s muzom vyrocie - 8!!! (my oslavujeme ked sme spolu zacali chodit, potom sme spolu dost rychlo uz byvali, takze na svadbu casto aj zabudneme, to bolo skor koli detom, taka mala). tak som kupila muzickovi mojmu milovanemu darcek 😎 😀
vlnka - je super, ze aspon kukate s malou telku, kolko deti len place, a super, ze si sa vyspinkala, len tak dalej!!!!!!§ chorobky uz ustupuju? co ten jej klb??
capy - a ako, bola si aj v skolke?? taka som rada, ze malickemu nic neni, sak to bolo fakt hrozne!!!!!!! clovek sa moze snazit, kolko chce, aj tak tie deticky uplne neochrani, tak snad sa budu vediet nejak ochranit aj sami.
eva - vitaj na materskej!!!!!! zaspala si o 7 rano?? to si skoro ako ja v 1. trimestri, nic moc, co, co si v noci robila? ja bud citam, alebo telka alebo internet. (koli nespavosti sme si dali TV orande, digital, premium program, je tam 102 kanalov 😎 ). aj ja chcem aj prenosnu postielku,l planujem ju dat do obyvacky, ked bude väcsi, bude sa v nej aj hrat, a tak. ja uz som zahajila posledne nakupy, este tento tyzden, a uz idem asi balit, seba, prat, zehlit, ukladat ... docela sa tesim (na to ukladanie, nie to pranie a zehlenie 😀 ).

capy
19. okt 2009

alex skolku som uz nestihala lebo tomino bol zrely do postele ale rano si to vychutnam 😠 😠 😠

aky darcek si mu kupila? my sme mali pred dvoma tyzdnami 😉

alexandrah
20. okt 2009

no kupila som mu tu tasticku pansku, ciernu, a potom este taky specialny sampon od welledy. muz ma potom este narodky, a to som mu kupila kozeny diar, hoodne drahy, tak som bola mimo z penazi.
dneska som sa vytesovala, som normalne zaspala o 12, ale od cca 2-pol 3 som hore ... tak snad este zaspim ... 🙄 😕 potom daj vediet, ako si zajtra dopadla. 🙂

capy
20. okt 2009

no tak v skolke som si podala pani ucitelku. tak sa mi strasne ospravedlnovala a ze ten chlapec je strasny bitkar. a este nebol v skolke ze dnes pride neskor, tak si poobede pockam este na jeho rodicov a este si podam aj ich.

super darceky 😉

ivkaivka
20. okt 2009

alex, upratujem tak, ze manzel zobral malu na prechadzku, povedala som mu, ze take 3hod.ich nechcem vidiet. Potom sa prisli napapat a isli k svokre. No aj tak som nestihla vsetko co som chcela. V porodnici som mala nocnu koselu, vacsinu dna lezis, tak plienka drzi, ked prisla navsteva dala som na plienku podprsenku.
Capy, pana beka, vy si to teda riadne uzivate. Dufam, ze si vynadala poriadne a hlavne ucitelkam, ze to neustriehli.
Vlnka, mi uz druhu noc tahame do rana do jednej. Vcera, ked vstala o tretej poobede, zaspala az o jednej rano. Ja som uz padala na hubu. Plakala Olivia, plakala som ja.... uz som fakt nevladala. O jednej zapala a vstala az o 08.30-tak som si aspon fajne pospala. Teraz sa napapala a uz hodinku spi. Neviem, asi to ma prevratene -den-noc.
Alex, mne v tehotenstve smrdela kozena gaucovka, proste do obyvacky som ani necuchla nejakych 7 mesiacov (vies si predstavit, ako to tam vyzeralo, manzel "upratoval") a po porode som este ten smrad citila asi mesiac, no teraz uz je to o.k. My mame jednu postielku v spalni - novu a druhu pri nasich dole v obyvacke - tam je taka 20 rocna , este zelezna, ako maju v nemocniciach, no baldachyn urobil svoje a hore v obyvacke mame na zemi takeho velkeho motyla s hrackami-ta taka edukacna hracka.
Capy, super, drzim palce, no mala by si si troska podat aj toho drobneho bitkara, no bez rodicov, mu pekne vysvetlit co a ako...az potom rodicov.
Inac, licka ciste, tak pre zmenu ma Olivijka cervene viecko a mam pocit, ze aj trocha napuchnute. Cistim borovou vodou, manzel vcera doniesol nejake kvapky tak davam, no uvidim, ci nebudem volat ocne, pretoze obvodna nam opat da len ocny framykoin a ten nezabera. Ja sa uz z toho idem zblaznit. V nosteku chrci stale, opat ma hlieny. Vcera som si z portalu kupila asi 5 knih a v jednej som sa docitala, ze ak ideme s babatkom vonku, tak treba dbat na to aby bolo ciapockou zakryte celo, aby sa neprechladili dutiny-fasa, Oliviji sme davali taku vykrojenu ciapocku, ze cele cielko mala hole, isla by som sa nakopat do zadku, keby sa dalo. A v druhej knihe - hry pre deti, som nasla cvicenie na fit lopte, je to vhodne pre babatka od narodenia. Dali sme na fitloptu plienku a polozili sme na nu Oliviu - na brusko a gulali do predu-opatrnejsie a do zadu, potom doprava a dolava. Bolo to super, malej sa to velmi pacilo, dokonca krasne dvihala hlavicku a dolezite je aj to, ze mala pritlacene brusko co je dobre proti kolikam. Dnes ideme vyskusat hru, kde sa prikryvaju hracky, tak sa tesim. Skoda, ze slovaci nepisu take knihy, vsetko je po cesky. ☹

bibione
20. okt 2009

vlnka: vidim,ze uz mas porod uspesne za sebou...az ti zavidim...som sa chcela opytat ako ti bolo pri porode s tetaniou?? ja mam neurogennu aj hyperventilacnu ☹ ...hoci som mala pokoj cca 4 roky,tak pred tyzdnom sa mi ta potvora riadne pripomenula 😖 ...ako si rodila???...mojmu gyn je to uplne jedno 😠

vlnka
20. okt 2009

Ahojte kocky,bibione rodila som sice cisarskym rezom,ale najprv mi vyvolavali porod asi 17 hodin.Kedze mala nezostupovala do porodneho kanalu ukoncili to sekciou.Aj ja som sa toho bala,ci tetania nebude mat vplyv na porod,ale neurologicka ma uistila,ze nie.Ja mam len neurogennu.Prejavovalo sa mi to castym mocenim kvoli drazdivemu mocovemu mechuru a v tehotenstve som mala strasne krce noh a ruk.Pri porode ale u mna vznikol problem,ked mi do mocovej rury zaviedli kateter.Asi mi podrazdili mocovy mechur a mala som pri tom strasne bolesti...horsie ako kontrakcie.Ked mi pichli spinalnu anesteziu preslo to-chvalabohu.Inak alex ma to iste co ty...tak si potom mozte vymenit skusenosti a pocity pri hyperventilacnej tetanii.
Alex na kontrolu s klbikmi ideme vo stvrtok,tak uvidime co bude dalej.
Ivka ja codim s malou von kazdy den takna hodinku,kvoli tej zime.Mozno mala by to vydrzala aj dlhsie,ale ja som alergik na chlad tak v takom chladnom pocasi prezivam muky.Ty mas fakt super manzela ked sa dokaze s Oliviou prechadzat tak dlho.Mojho som vyhodila len raz,aj to za polhodku bol doma....
Ivus ty mas aj knizku ako sa hrat s babatkami?To by som aj ja chcela.Popis tu hru s prikryvanim hraciek.Zahram sa aj ja s Diankou.Ja jej teraz len ukazujem hracicky a ona ich sleduje.A ma rada hudbu,tak mi cely den huci telka alebo radio.Sem tam jej spievam.Ale to je tak vsetko ako rozvyjam jej motoriku a psychiku.

capy
20. okt 2009

ivka rano si podam krpca a poobede rodicov. dnes som ich nestihla, lebo sme spali do pol stvrtej 😒 ale zajtra si ich pockam

ivkaivka
20. okt 2009

Vlnka, popisem priamo z knihy, nic zlozite, urcite to robis: vezmes niekolko hraciek a das ich do krabice, kde ich babo neuvidi. Posadis si ju oproti sebe. Vezmes jednu hracku z krabice a ukazes ju babatku. Drz ju blizko tvare a hovor s tou tak, aby si uputala pozornost. Ked sa mala pozrie na hracku, prikryjes ju kusom latky a povies: Nie je!!! Pockas niekolko sekund a potom latku odkryjes a poviej: Tu je!!! Opakujes s roznymi hrackami.
Sledujes reakciu babatka ked sa bude snazit zistit co sa stalo. Ak je babo smutne zo zmiznutia hracky, zakryvas ju pomaly, aby videlo co robis. Nenechavj hracku zakrytu velmi dlho.
Ja som to dnes skusala, ked som jej hracku ukazala, tak nic len pozerala, ked som ju zakryla zacala sa smiat-no nechapem, asi sa jej nepacila 😀 😀 😀
Kniha sa vola 160 her a cviceni pro prvni tri roky zivota ditete- mozes ju objednat cez portal. Ja som si tam este objednala Domaci lekar pro rodice - fakt super, odporucam, Vytvarne hratky pro deti, Napady pro maminky na materske dovolene a Zdrava vyziva malych deti.
No najlepsie je na fitlopte, tak sa vytesuje, ked sa po nej gula-je to fakt super na brusko, mala ma take prdiky 😀 , no stolica nikde a to uz piaty den ☹ , zajtra ideme na ocne, tak sa stavim, ze sa mi tam tak skaka, ze az 😉
Ozaj neviete, od kedy sa zacina s tuhou stravou??? Niekde odporucaju po 3 mes, inde po 5mes..., neviem...
Capy, ako si dopadla??? Uz som zvedava...

ivkaivka
20. okt 2009

Vlnka, este k manzelovym vychadzkam, to bola prva taka dlhsia, inac chodim len ja. A bola taka dlha len preto, ze isiel k mame kopat kanal, tak predpokladam, ze ju kocikovala svokra a svagrinne 🙂

alexandrah
20. okt 2009

bibione - aj ja mam neurogennu tetaniu!!!!!!!!! a vlastne aj hyperventilacnu - to je blbe dychanie, ze, toho som sa ja aj neurologicka bala najviac, lebo ako uz len budem dychat?? vlnka bola tusim v poho cez porod co sa tetanie tyka. inak, som sa na to pytala neurologicky, lebo moj gyn. ci to nebude na cisara, ale ona ze v poho, ze treba ich na to upozornit, a maju tam vselico - magne do zily, kyslik a podobne, tak sa toho nebojim, snad to podchytia, vzdy sa da cisar, keby bolo zle. ze stvrdnem.
ivka - super knizky, fakt dobre napady, lebo ako uz clovek len zabavi male dieta, okrem ze ho hojdas, a robis na neho "ksichtiky" a tak. aj ja som kupila tknizku ze domaci lekar, ta s tymi hrami je super, kuknem cez internet!!!!!! dobry napad. ja som pocula, citala, videla, ze tuhu stravu od 5-6 mesiaca. teda "tuhu" - rozmixovanu a tak. takze este mas zrejme cas, aj som citala, ze mala nemusi kakat kazdy den, ze je to v poho. hlavne, ze ta fit lopta zabera na prdiky, musim kupit, my doma nemame.
inak - vlnka - aj mne teraz ku koncu tehu trpnu ruky kazdu noc, vyslovene mam az pocit opuchutych prstov, ale neni su opuchnute, a niekedy, ked idem rychlo ,alebo sa prudko postavim, tak mi sialene trpne a boli prava noha (lava nie, sranda 😠 ), ale zatial to drzim v norme. beriem stale magne. daj vediet, ako si pochodila s klbikmi. inak, ja tiez alergik, aj imunita slaba, tiez v zime nebudem moc kocikovat.
inak, ja planujem kupit taky maly cd prehravac, a aby maly spal, pustat jej nejaku hudbu potichu (nas vysavac moc huci, to je jak zbijacka, to by asi nezaspal).
capy - suhlasim s ivkou - treba aj malemu povedat, sa zlakne aspon, ze mu to neprejde len tak, mozno furt bude bitkar, ale aspon nebude mlatit tvojho. potom daj vediet, ako to prebehlo!!!!!!!!! a dobre tak tym ucitelkam, sakra, toto si maju ustriehnut. my mame pod oknami skolku, a ked su decka vonku, tak ucky sedia jak kvargle na lavicke, vsetky 4, a decka lietaju, a tie kozy len hucia - von z piesku, ty toto, ty hento, ale aby sa postavili ... to len aby dali po zadku (aj take som videla, skoro ma vystrelo, jak male 3 rocne dievcatko vyvliekla z pieskoviska - asi sa jej ju potom nechcela prezliekat, ale sak mne ako matke nebude vadit, ze sa decko zaspini, hlavne ze sa vonku vyblbne, od toho tam to pieskovisko je, a potom tej malej 3 rocnej prask 2 riadne po riti, no keby to urobila mojmu, tak ju asi najprv zabijem, a potom zazalujem!!!!!!!).
no baby, ja som bola dneska u neurologicky, lebo uz bolo vazne ze zle, boli sme objednani, ale dnesna noc - po tom, co posl. 2 tyzdne zaspim tak o 5 rano, na 4 hod., som tuto noc ze od 12 do 2 v noci, potom od 8 rano do 10, a potom od 2 do 4 po obede. cize des. uz mi bolo tak zle, ze sa mi triasli svaly, na vracanie, slaba som bola, zla, unavena, proste uz zrela na infuzky, tym padom poriadne nejem, a schudla som za tyzden 2 kila - cize mam 54, co neni moc. tak mi dala neurologicka silnejsi diazepam, o trochu, lebo predvcerom som si dala tu silnejsiu davku - 10 mg, a spala som uzasne (na moje pomery). tak som rada, vyskusam hned dneska, kupila som si aj take ihlicnanove mliko do kupela, ma navodit uvolnenie, spanok a tak. uz skusam certa diabla, bylinky, olejceky a vsetko. tak drzte palce, aby som dneska dobre zaspala. inak to vidim, ze sa maly narodi, ja nekojim, idem na lieky, a v noci vstava muz, a potom je 15 hod. v praci (najväcsi horor, a potom si to vsetci hodime, a starat sa bude asi pes 😨 ☹ ).

capy
20. okt 2009

ivka, alex uz som z toho na nervy. stale sa nieco deje. mame skratka hrozne obdobie. len kedy sa uz skonci ☹ ☹ ☹

ucitelky sa vyhovaraju ze nikto nic nevidel a ze im nic nepovedal tak to nemohli riesit a podobne hovadiny 😠 a este pridem do satne a vikinove veci na skrinkach a v jeho skrinke cudzie veci. tak som ich vylozila a do skrinky som dala naspat vikinove veci. a ked som prisla poobede tak zasa to iste 😠 . a vikino mi povedal ze maju noveho spoluziaka a on chce mat jeho skrinku tak ho vysackovali. ani by mi to mozno tak nevadilo ale dali mu skrinku uplne v rohu kde sa krizuje s dalsou radou skriniek a ledva sa do nej dostane. tak to pekne zajtra poriesim 😠

alexandrah
20. okt 2009

jasne, ze nikto nic nevidel, ked nekukali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sak o to ide, ze maju davat pozor, aby videli, kravy!!!!!!!!!! (ked uz sa musim takto vyjadrit!!!!!!!!). fiha, vyzera to na sikanu, uz v skolke?? preboha, co je to za chalana? co to ma za rodicov? asi vidi tu agresivitu doma, a tak niet divu!!!!!!!!!! no ziadne take, ze chce jeho skrinku, to je fakt vrchol!!!!!!!!!!!§ boze moja, zelam ti pevne nervy, hlavne sa nedaj, aby si nemysleli, ked na nich nahucis, skor si budu davat pozor, nechcu problemy, chudatko moje!!!!!!!!!! aby sa clovek este aj takto rozculoval, das dieta do skolky, a pride ti zmlatene, a ucitelky klapky na ociach, vysachovane zo skrinky, od spoluziakov, no pekne!!!!!!!!§ taka som nas ... rataáááááááá!!!!!!!!!!!!!!! dufam, ze im to tam pekne osladis!!!!!!!! sak preboha su to 4 rocne deti, co bude robit, ked pojde do skoly, deti vedia byt fakt hnusne!!!

alexandrah
21. okt 2009

capy - som zvedava, ako si dneska dopadla!!!!!!
baby, poslusne hlasim, ze som spala od pol 4 (ale do vtedy som citala knihu 🙂 ) do cca 13.00 hod, s drobnymi pauzami, ale som zaspala. tak sa tesim. akurat som z toho diazepamu - asi - trochu oplestena, a neoplyvam zrovna kopcom energie, ale mozno je to proste tehotenstvom, dneska som si toho na seba navalala vela, nakupyk, upratovanie, varenie, este mam zehlit, ale na to sa asi vykaslem, tesim sa na kupel!!!!!!!! /kupila som si od welledy take mlieko do kupela s vonou ihlicnateho lesa, ma vraj uvolnovat a tak, tak sa tesim!!!!!!!).

capy
21. okt 2009

ahojte tak v skolke bola svojim sposobom aj sranda, ale aj tlak mi stupal

pridem do skolky tak mila pani ucitelka mi hned pomaly vybehla naproti tak som jej medzi dverami povedala ze vikino nepride do skolky ani tento ani nabuduci tyzden, ze si ho nechavam doma kym sa neda uplne do poriadku (este stale ho boli brusko) a ona mi povedala aky je vikinko strasne zlaty a ako dnes pekne papal a podobne. ze uz vyzeral celkom v poriadku. tak som jej povedala este raz ze vikino ostava doma a hotovo a isli sme do satne sa prezliect. prideme do satne a cuduj sa svete vikinko mal veci vo svojej skrinke. tak uz sa to dalo aj inak vyriesit. staci si len stat za svojim. pri odchode si ma este zavolala a sa mi strasne ospravedlnovala, ze jej je to luto, ze je jej az do placu, ze vie ako sa citim, ze aj ona ma deti. a dokonca mi zavolala aj toho maleho smrada aby sa mi ospravedlnil. asi sa boji ze ich zazalujem. a podobne hluposti. tak som ju v tom nechala a odisla som domov. tak som zvedava co bude ked prideme do skolky. ale aj tak ju chcem zmenit a uz som na tom aj zacala pracovat. tak dufam ze mi to vyjde. drzte mi palce. tak to je asi v skratke co sa dnes udialo 😅

capy
22. okt 2009

vidim ze dnes sa tu asi spinka

mna by to mozno ani tak nesralo keby mi povedali ze co sa stalo. viem ze niekedy su to sekundy a hocico sa moze stat. ja to vidim na nasom tominovi. mozem stat vedla neho a aj tak si vyrazi zuby. viem ze je tazke ustriehnut tolko deti, ale ked vidim ako sa oni na dvore vykecavaju a deti si tam robia co chcu tak mi stupa potom tlak. 😠 😠 😠

idem uz asi do postele nech na chvilku vypnem. dobruuu nocku 😔 😔 😔

desszi
22. okt 2009

ahojte maminky,
davnejsie som tu nebola, citam....
tak capy ta udalost by aj mna riadne nasrala 😠 drzim palce nech sa ti podari najst skolku s normalnejsim obsadenim.
alex ako dopadol kupel? ucinkoval tak ako mal?
ivka ako olinkine ocko, este opuchnute?
u nas viac menej vse po starom, Davidko poslednu dobu nejako tazsie zaspava, ako keby sa niecoho bal, musim ist k nemu dva-tri krat do izbicky zobrat na ruky, pohladit a az potom zaspinka. robila som to aj predtym, ale stacilo raz a spokojne zaspal.
vcera sme mali poradnu, pribral, mame 4940 g. mna bolia vsetky klby a kosti, pomaly sa uz neviem ani postavit, hlavne ked si k niecomu cupnem, musim zacat brat nejake pripravky, uz som si objednala z netu. musim ist Dadusko mrnci. pa neskor.

alexandrah
22. okt 2009

sak prave capy, jak som pisala, kvargle sedia na zadku, a decka sa idu pozabijat!!!!!!!! sama to vidim z balkona rovno pod barakom!!!!!!! uz sa desim, do akej skolky maleho neskor dam ... dobre si urobila, ze si stala na svojom, hned sa vsetko vyriesilo!!!!! keby si ich chcela zalovat, rada ti poradim 😀 😀 do buducna 😎 to by si zalovala nielen skolku, ale aj rodicov, lebo oni su podla zakona zodpovedni za krpca!!!!!!! (tam by som to videla hlavne asi na tych rodicoch, bud to maly vidi doma, alebo kuka telku s krvakmi, alebo si ho doma nevsimaju, tak si robi co chce, proste cosi tam ocividne zlyhava ... peklo, rodicia ...). a veru uplne schvalujem zmenu skolky!!
DESSZI - AHOJ, kupel super, som sa pekne vyvonala, prehriala ... no neviem, ci ucinkoval, aj som bola unavena, citala som uiba chvilu, sla som spat cca o pol 1, s tym ze urcite zaspim, na mna ma postel asi uplne opacny ucinok, ja si lahnem, lezim hodinu, a som cerstva a prebrata ... takze som zase o 2 vstala, a zapla si telku ... potom som zaspala o 4, a budika rano na 11 (isli MS v gymnastike, som musela vidiet finale 😀 - kedysi som gyminu robila vrcholovo, tak je to moja srdcovka). skusim si teraz tak na hodku lahnut, ale urcite nezaspim, len aspon oddychnem. normalne sa poslende dni budim, ze mam total cervene oci, ako ta laboratorna biela mys!!!!!!!
desszi - davidko uz spava sam v izbicke? neviem, kedy dam riska do izby, my mame detsku sice hned pri spalni, dokonca ked su otvorene dvere, tak na neho aj uvidim, a bude tam s nim psik, lebo tam zatial spava on, ale neviem, myslela som, ze najskor v 3-4 mesiaci ho tam dam, uvidim ...lebo inak muz bude asi musiet spat v pracovni, ked ho nechcem v noci budit ...
inak - ja som si kupila od welledy taky trnkovy sirup, je to na posilnenie psychiky aj fyzicky, imunity, pri vycerpani, aj pre tehotne a kojacie matky, tak uvidim, ci zaberie ...
ivka, vlnka - vsetko ok?
a evka nikde?

desszi
22. okt 2009

alex Davidko spi s nami v spalni, vo svojej postielke, este je malicky, nechcem ho davat sameho do izbicky. az ked bude vacsi potom. a je to aj pre mna lepsie, ked sa v noci mrvi alebo mrnka, vidim ci je hore alebo je to len zo sna. ale ked ty ne neho budes vidiet tak to mas v pohode a psik da tiez pozor 🙂 zvieratka vedia vela pomoct

capy
22. okt 2009

baby dakujem za podporu a rady. tu skolku co som chcela, tak tam by mohol nastupit az od septembra alebo ak by niekto vypadol. lebo su uplne plny. ale aspon ze o mne vedia 😒

alexandrah
22. okt 2009

desszi - ja tiez chcem, abz risko bol u nas v spalni, ale som myslela, ze tak od cca 4 mesiacov ho dam do detskej, fakt spravim 3 kroky, a som pri nom, a tiez myslim, ze psik pomoze, lebo on je take ukludnovadlo, a nebude tam risko sam, psikovia vycitia, ze ich potrebuju, a ten moj, ked mi je zle vydrzi pri mne byt aj hodinu, a nehybe sa, dost sa na neho spolieham, ze bude pomahat, ako starsi bracek 😀 , uz sa s nim aj o tom bavim (s havom). 😎
capy, neboj, vsetko sa na dobre obrati, proste sa cosi stane, a budes mat stastie, a zoberu ho, uvidis!!!!!!! mne sa casto stava, ze cosi velmi chcem, tlacim na pilu, jak sa vravi, a nejde to, potom polavim, zmierim sa s tym, ze no co uz, aj ked sa nepodari, a zrazu!!!!!!!!§ tak verim na osud a stastie!!!!!! 😎
no idem si chvilu citat, a snad ... dneska som bola taka mrtva, ze som o pol 4 zalomila, a do pol 7 som spala, aj tak som sa zobudila, akoby ma presiel parny valec, zvysena teplota, cervena (a to som ja bledula), napuchnuta tvar, no des ...

capy
22. okt 2009

alex snad mas pravdu. ale uz toho bolo dost a uz by sa to mohlo trochu ukludnit 😒

alexandrah
22. okt 2009

to mas veru pravdu, snad toto zle obdobie uz prejde, snad si si to vybrala vsetko naraz, a potom uz bude pokoj!!!!!!!! (relativny aspon 😎 ). drzim vsetky palceky!!!!!!!

capy
22. okt 2009

alex bodaj by to tak bolo. uz toho bolo na mna akurat dost 😒 😒 😒

dnes som odviezla vikina k nasim a o 23-tej mi mamina volala ze vikino zasa place ze ho boli brusko. a to som si myslela ze uz je vsetko ok ☹ ☹ ☹

alexandrah
22. okt 2009

chudatko male, boze, snad tam fakt nic neni, ked nic nenasli ... keby ho to nepreslo, chodte aj k inemu lekarovi ... ale veru neviem kam, k obvodakovi, a ten nech vas niekam posle, chirurgia?? alebo ... aspon nieco povedali ti lekari? ze to ma silno udrete? alebo preco ho to boli?? snad ziadne vnutorne organy, ked sono ok, ani asi nema nic zlomene - rebro, ked tio nebolo na rentgene, ale mozno iba svaly na brusku ...fakt neviem ... chudacik malicky... zabila by som toho krpateho spratka!!!!!!!!!

capy
23. okt 2009

alex na chirurgii sme boli a mame tam dokonca znameho a nema nastastie ziadne vnutorne zranenia, len to ma silno narazene. uvidim co rano ked budem volat s mamou. som jej povedala ze keby nieco nech mi vola, ale uz nevolala. tak ho to snad uz preslo ☹ ☹ ☹

capy
23. okt 2009

idem do perin nech sa aspon trochu vyspim. dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
23. okt 2009

dobru nocku!!!!!!!!!! ja som este citala, este som celkom cerstva, ale uz trochu unavenejsia, skusim aj ja ist, nechce sa mi byt hore do 4-5 v noci je hrozna nuda, a nechcem si dat zase lieky, lebo potom som cely den na nic a mrtva ... tak skusim aj ja, bruu noc!!!!!!!

vlnka
23. okt 2009

Dobre ranko...alex ja by som psika sameho s dietatkom nenechavala.Zvieratka posobia na deticky dobre,ale nikdy nenechavaj maleho bez dozoru so psikom.Aj ked je psik dobrucky,je nepredvidatelny.Moja Kora je tiez zlata,ale ked Dianka place je uplne vystrasena,ze co sa deje.A mali sme tu v Ke jeden pripad,ze manzelia naucili svojho psika hombikat babatko ked place,odisli do kina ci kde a spolahli sa na psa,ze pohombika,ked bude babo nespokojne.Babatko plakalo,psik hombikal,ale ked neprestavalo,asi bol v strese a dieta roztrhal.Ked sa vratili rodicia domov muz zastrelil seba aj manzelku.Neviem co je to za nezodpovednost nechat dieta same doma,ale pisali o tom v tlaci.Tak asi je to pravda.Inak my sme boli vcera na ortopedii s klbikmi.Vraj sa to trosku zlepsilo,ale je to kratky cas na nejake zavery,takze nosime perinku dalej.Akurat,ze nam doktor predpisal iny typ perinky-za tu sa uz doplaca nejakych 6eur.Ivka vy nosite Karinku,ci Zuzanu.Zuzana je taka pevnejsia.Ale ja som dostala vacsiu o 3 cm,takze ju zacneme davat az o tyzden,dva.Okrem toho mi Dianka ochorela,ma uplne zahlienene hrdielko a chrci,nevie dychat.ostek jej vytieram morskou vodou a dostali sme protialergicke kvapky Fenistil,tak vecer som jej dala a spinkala mi celu noc.To ma ucinok ako Dithiaden.Ale teraz ked sa zobudila mam pocit,ze je zachripnuta este viac.Neviem kde sme tu chorobu mohli chytit.Ze by to bolo tym,ze sme chodili von v takej zime? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre