Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

olalka
14. júl 2009

mam to uz asi od 20 tt ☹ mna zasa tv ani nenapadne, ani pc, pri tom som cely den. ja sa potrebujem trosku unavit, obcas citam knihu, ta ma tiez obcas uspi

alexandrah
15. júl 2009

aha, ja nie som pri pc ani tv cely den, tak aspon v noci kuknem nejake serialy, ale v poslednej dobe sa mi nejak darilo zaspat, nechcem zakriknut, j potom ale spim divne, ze 2 noci 4-5 hodin, a 1 noc aj 12 hodin, dnes som zaspala o 01 cca, ale hore som bola o 05.

olalka
15. júl 2009

no tak to sme na tom rovnako- o jednej som este nespala a o piatej uz bolo dospane 😢
a este to teplo do toho..... uz aby som mala porode

vlnka
15. júl 2009

Jeeej,zas sa rozprudila debata.Ja v poslednu dobu spim,sice prerusovane a tiez casto vstavam na wc,ale potom lahnem a zaspim.Casto ale menim polohy,lebo to brusko uz poriadne zavadzia,takze som celu noc v takom polospanku.Ale je to lepsie ako pred mesiacom.Mozno sa to aj vam napravi.
Olka ja uz by som tiez najradsej mala po porode...tieto horucavy su na skapanie 😝
Alexandrah kocik mam sice vyhliadnuty,ale kupit sme ho este nekupili.Buduci tyzden sa chystame zakupit vybavicku,ale kocik si asi necham zarezervovat a vezmem ho az po porode.V tomto som poverciva. 🙂

celin
15. júl 2009

Ahojte,
moja nespavost je uplne hrozna. Nespim uz asi mesiac a uz ked sa blizi vecer tak mam z toho stresy. Obcas sa mi podari zaspat tak od 2 do 4 , ale vacsinou zaspim tak okol 5 rano a potom spim asi do 9. Je super ze sa mozem vyspat aspon rano,ale v noci som taka zufala ze mi je dp placu. Navyse sa mi niekedy zle dycha a v noci ked nemozem spat tak sa to zhorsuje, hlavne ked som sama. Obcas byvam doma sama, lebo manzel odchadza kvoli praci na 3 dni. Uz som skusala medovkovy caj, cierne pivo asi deci som zvladla, teple mlieko a teraz mi lekarka predpisala ditihiaden a to tiez nepomaha. Uz mam toho plne zuby , snazim sa nestresovat kvoli malemu, ale nie vzdy sa to da. ☹ Ak to takto pojde az do porodu tak tie cca 4 tyzdne sa mi budu zdat ako 4 roky

olalka
15. júl 2009

vlnka, ty este nemas vybavicku? ja uz mam skoro vsetko, ja som mala strach, ze ak porodim predcasne, nebudem mat nic kupene. kocik som sice tiez chcela az po porode, ale nejako to vyslo inak.
ja uz mam tiez hrozu, ked sa blizi vecer, ze co zasa bude, dufam, ze dneska sa vyspim

alexandrah
15. júl 2009

baby, caute, ja som dnes bola na morfologickom, a cakame chlapceka!!!!!!!!!§ bola som strasne stastna, strasne sme si priali prveho chlapceka, a uplne som revala od radosti!!!!!!!§ tolko novinka. a meno - uz mame vybrate - Richard.
no ja som to mala tiez, ze som sa desila vecera, hlavne ja som nespala paradoxne prvy trimester, zaspala som cca o 7-9 rano!!! ta nuda v noci, sialena unava, ale spanok nikde, no hroza. dnes, jak som spala iba 3-4 hod. v noci - vy ste uz aspon v poslendom, ale ja som len v polke - tak som zaspala este rano, o 9, jak som bola unavena.
a aky kocik si kupujete? aku znacku? ja neni som poverciva vobec, takze ja sice este nic nemam, ale kupovat budem, aspon uz viem konkretne pre koho.
z oblecenia este tiez nic nemam, ale uz mi cosi nosia, ale chcem si aj sama kupit a vybrat, takze pojdem okuknut. snad sa nam dneska podari zaspat!!!!!!!!!!

alexandrah
15. júl 2009

ahojte, nikto tu nie je? ja som nejak rozrusena z dneska, tak nespim ...

celin
15. júl 2009

alexandrah gratulujem k chlapcekovi. ja nespavam kazdy den, ale malokedy som pri pocitaci. uz absolutne neviem co mam po nociach robit. uz som precitala snad celu kniznicu.

alexandrah
16. júl 2009

ahoj celin, diky moc, ja som tiez citavala, potom som kukala telku (na tu prilezitost som si dala zaviest 102 kanalov, to sa uz len nieco najde), potom internet, a potom som uz asi vsetko vycerpala. jedna baba tu pisala, ze upratuje, ale to sa mi v noci fakt nechce.

vlnka
16. júl 2009

Krasne rano vsetkym....dnes to mam nejak prevratene.Bolo tak horuco,ze asi do polnoci som vobec nespala,len sa prehadzovala a teraz som uz zas hore,aj ked je vcelku prijemne.Mame to tazke,my tehulky. 😉
Olalka vybavicku este nemam,bala som sa cosi uponahlat a keby sa aj stalo,ze sa mala vypyta na svet skor,manzel s mamkou by tie zakladne veci nejako zvladli kupit,aj keby som bola v porodnici.Nejake vecicky sme tiez podostavali,takze uplne bez nicoho nie som.
Aex gratulujem k chlapcekovi,ja som si zas priala dievcatko a tiez sa splnilo. 🙂
Co sa tyka kociara,povodne som chcela nieco kvalitnejsie,ale potom ma manzel trosku uzemnil a tak si kupime obycajny polsky kociarik,ale ked som citala nenarocne mamicky boli spokojne a velmi si ho chvalia,kvoli velkym kolieskam,hlavne v zime.Posielam link.
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

vlnka
16. júl 2009

Celin nejako to musis vydrzat,ved uz o chvilku bude tvoje babatko na svete.Ta nespavost asi ostane,ale babatko uz nebude tlacit na pluca a s dychanim sa to zlepsi,pokial nie si astmaticka 🙂
Vsetci prechadzame nejakymi problemami,ale asi to treba brat s nadhladom a nejako sa nad to povzniest....inak ja tiez zacinam mat problem s dychanim,hlavne ked je vonku takto teplo ako tento tyzden,cez den vychadzam von co najmenej a v noci ked je dusno sa tiez trapim.Ale vzdy si poviem,ze panbozko nam hadze na plecia tolko,co kazdy znesie a je to asi preto,aby ten pocit stastia a ulavy,ked je to lepsie,bol o to intenzivnejsi.
Fuuha,to su tazke uvahy co? 😀

alexandrah
16. júl 2009

ahoj vlnka, chvalim ta za optimizmus!!! ja sa tesim, ze budem rodit v zime, ked v najhorsom obdobi nebude tak teplo. inak, kamoska mi tiez poradila na zimu velke kolesa. ja som vcera po tej sprave tiez spala ze od 03 do 08, a od vtedy som zase hore. tak sa tesim syncekovi. mama to uz predychala (chcela dievca), ale zase ona miluje mojho manzela, tak si asi povie, ze geny ... s tym teplom sa to u nas da, sme sa prestahovali do velkeho bytu, dobra izolacia, da sa urobit super prievan, ale predtym sme byvali v jednoizbovom, kde poobede svietilo slnko, ked je najhorsie, to sme mali 33 a viac stupnov, no peklo. sedela som doslova pod ventilatorom a kazdu chvilu studena sprcha (aj pes dostal, lebo mu bolo teplo, aj ked moc neoblubuje vodu) 😎

celin
16. júl 2009

Ahojte, ja mam aspon tu vyhodu ze mne teplo nevadi. Horsie je to ked je dusno a prsi. V tom vlhku sa mi tazko dycha. Aj v dome mame zatial prijemne, aj ked kazdym dnom teplejsie. Alexandrah tych 33 stupnov v byte si viem predstavit. Predtym sme byvali v garsonke kam svietilo cely den slnko a este aj pod strechou a to bolo hrozne. Traz tam byva sestra ktora caka babatko v septembri a uprimne ju lutujem v tom teple. Ja si cez den zoberiem psov a ideme sa prejst ku potoku. Oni sa chladia v potoku a ja sedim v tieni pod stromami a to je fajn.
Alexandrah to je super ze sa tesis na synceka. My tiez budeme mat chlapceka. Manzel to chvilu predychaval, chcel dievcatko, ale uz sa tesi na Jakubka.
Vlnka ja dufam ze ta nespavost mi neostane. Chystam sa ze budem spavat zaroven s Jakubkom a tak to nejak dozeniem tie prebdene noci 🙂

olalka
16. júl 2009

ahojte, tak ja som sa dnes tak vyspala, ze sama nechapem. minulu noc som nespala skoro vobec, tak som bola uplne dobita, zalahla som uz o desiatej, akurat zacinala burka, tak som dala stuple do usi a spala som do rana do deviatej, samozrejme som medzitym bola x-krat na wc, ale vzdy som hned zasa zaspala. joj, keby kazda noc bola takato

celin
16. júl 2009

jeej to mas super ze si spala. ja dufam ze moja dnesna noc bude podobna, lebo obvykle zaspavam okolo 5tej rano a zajtra idem k lekarovi a bus mi ide uz 6.13 😒 takze zrovna ked obycajne zaspavam tak budem vstavat.

alexandrah
16. júl 2009

ahojte, ja som dnes moc nespala, som sialene unavena, a musim ist prec za chvilu, jedine dobre bude dufam to ze zaspim vecer, ak ... ale zvycajne sa po 8 preberiem, a aj tak nespim ...no uvidim ...
celin - my sme s muzom obaja chceli chlapceka, strasne, ale muz by chcel aj dievcatko, ja menej (ale keby bolo, tak by som ho lubila), dneska som mu kupila prve dupacky a ciapocku, bude v tom naadherny, drahe jak slak, ale prva vec, som sa vytesovala!!!

vlnka
17. júl 2009

Ahoj,ahoj.Povinne hlasim,ze ja svojej nespavosti ostavam verna a drzim straz od 1.rana 🙂
Alex viem si predstavit tu radost ked kupujes malemu vecicky,ja sa uz neviem dockat soboty,lebo sme sa rozhodli,ze pojdeme nakupit vsetko potrebne.
Celin hovori sa,ze ak zena trpi nespavostou v tehotenstve,tak do takej miery ju babatko pripravuje na to,aku pozornost bude v noci vyzadovat.Ale mozno budes mat babo,co spi celu noc.
Ja som dnes trosku nespokojna,lebo som to vcera prehnala s pracou v domacnosti.Montovali nam vstavanu skrinu a tak trebalo poumyvat,poprekladat veci zo starej a pomimo toho nakupy,varenie,upratovanie,vencenie a vecer ma uz tak bolel chrbat a nohy,ze hroza.Dufam,ze predcasny porod mi nehrozi

alexandrah
17. júl 2009

ahoj vlnka, ja som furt rozrusena zo synceka, tak vstavam po par hodinach, dufam ze ma zo vzruuso prejde ...
no aspon budes mat peknu novu skrinu, dneska sa uz setri ... ja inak tiez upratujem a varim, az ma bolelo brucho, tak som vcera nerobila nic - sla som do mesta na nakupy, a potom sa stretnut s kamoskami, a muz ze a riad z umyvacky?? tak som ho poslala kade lahsie, a zasmial sa 😉 😀 😀
ja si inak nemyslim, ze cokolvek ovplyvnuje, ake bude babo po narodeni, teda sa neda vediet, ze ked napr. bol clovek nervozny v tehotenstve, bude nervozne a placlive aj dieta, je to tak individualne, snad si vsetky oddychneme, a budeme mat uplne kludne a pokojne babatko 😀 😅 😉
manzelovi sa dupacky strasne pacili, ze uz si ho v tom uplne predstavoval, bol z toho namäkko 🙂
nejak som zaspala az o 01, a zobudilo ma slnko, blby sen a trochu nadcha ... 😒

celin
17. júl 2009

Ja som dnes v noci celkom dobre spala, teda v ramci moznosti 🙂 Dnes som bola v poradni a ze maly sa pomaly chysta, nebude to hned ale asi pred terminom, ktory mam o 4 tyzdne, takze uz sa na neho tesim a dufam ze potom sa moje spanie zlepsi a budem spavat zaroven s malym. Idem zacat prat a zehlit vybavicku.

labradorik
17. júl 2009

celin ahoj,mne tiez presne ako tebe povedal doky v 36tt ze budem rodit predcasne,a v cera na poradni mi povedal ze budem podla vsetkeho prenasat,mam termin teraz v nedelu tj.19.7, ale povedal mi ze sa mozno este mozno 23.7.uvidime 2v1.tak ja neviem.ja sa na porod osobne vobec necitim aj ked rada by som....

celin
17. júl 2009

labradorik, to si ma nepotesila, dufam ze nebudem po tebe opakovat 🙂

alexandrah
17. júl 2009

no ja sa prave obavam, ze moja nespavost nezmizne, a ze ked maly zaspi, ja budem jak vykuk, a ked sa ulozim, tak sa prave zobudi, to bude na porazenie ...

vlnka
17. júl 2009

Ej dievcence,ale vam zavidim,ja by som uz tiez najradsej rodila...ale samozrejme nie predcasne.V takom teple sa tehotna zena citi ako slon,nic nevadzem,tazko sa dycha a to mi este ostava 6 tyzdnov. 😝

lucijja
17. júl 2009

ja ked som bola tehotna tak som niekedy nespala celu noc!!! 🙄 Potom dalsiu noc tak dve hodky a dalsiu zase nic...Bolo to hrozne a navyse som bola sama doma, lebo muz pracoval mimo a to boli riaaaadne pomale dni. Cele noci som lustila malovane krizovky - mozem odporucat - strasne rychlo pri nich uteka cas... 😀

celin
17. júl 2009

lucijja ja som na tom podobne ako ty. casto som sama , tiez manzel pracuje mimo. a okrem toho aj rodinu mam daleko takze som sama. este ked som pracovala tak to islo, teraz je to horsie. ja cele noci citam knihy ale asi skusim tie krizovky 🙂

alexandrah
17. júl 2009

jaj, baby, to je mi luo, uz len nejak vydrzte, ked sa malicke narodia, budete mat o zabavu postarane ... ale je to blbe aj potom ,byt na vsetko sama. to teplo je des. ja idem zapinat ventilator, a to som trochu chora, ale co uz. vlnka, vydrz este, venuj sa zatial psikom 😉 akych mas?

vlnka
18. júl 2009

Ja mam sice manzela v noci doma vacsinou 🙂 ,ak nie je na sluzobnych cestach,ale v noci z neho vela nemam.Ma chudacisko 2 zamestnania,ktore musi stihat cez den a v noci zareze tak,ze ani bomba by ho nezobudila 😀
Alex ten ventilator ti k zdraviu velmi nedopomoze.Co sa tyka psika,mam len jedneho..je to 11-rocna fenka anglickeho kokerspaniela.Uz nie je najmladsia,ale stale hrava a je to moj pokladik 🙂

alexandrah
18. júl 2009

moj muz ma sice len 1 pracu, ale aj tak chodi domov neskoro, lebo je toho vela. no ventilator sice neni zdravy, ale super pomaha proti zosaleniu z tepla. a vcera som uz mala namale. teraz fuka sialeny vietor, aspon tu v blave, hlasili krupy, a ja sa nenormalne vytesujem!!!!!!!!!

celin
18. júl 2009

vlnka, alex to mate tazke ked ste cele dni sami. moj muz robi sice mimo, ale na zmeny a tak ked ma volno je doma. ale zas ked robi tak som cele 3 dni sama aj v noci. este ze mam aspon psov, lebo teraz ked uz nepracujem tak mi je dlho.
musim sa pochvalit,ze tuto noc som asi po 4 tyzdnoch konecne spala 🙂
a teraz sa tesim ze prsi a ochladilo sa trochu. doteraz bolo 30 stupnov a teraz leje a je 20 stupnov. takze mozem ist zehlit vybavicku. vcera sa mi nechcelo v tom teple. ale aspon ze som oprala , dnes by to schlo dlho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre