Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
24. dec 2009

ahojte, pisem rychlo, jak sa da, v 1. rade, gratulujem evka ku malej lianke!!!!!!!!!!!§ je super, ze si mala rychly porod, a nie ako ja!!!§§ uzi si ju, ked spinka, a je dobra, este sa k nej navstavas... aj ja som strasne stastna, ked na riska pozeram, je to zazrak, ze sa nam podaril, po dlhsej dobe!!!!!!!! strasne sa z neho tesim, aj keby uz dalsie nevyslo, aspon mame jeho!!!!!
ivka - no veru, ja mam od kamosky avent, a tam je vsetko ok, ale je tam take umelohmotne koliesko, a to stale vypadava, no shit, asi sa nastvem, a kupim este nejaku inu.... inak, risko pije jak drak, on vypije kazde 2 hodiny aj 120 ml, to mi jedna sestricka pisala, ze je ako 3 mesiacne dieta, ja mam kopec mlieka, ale ani to mu nestaci ... a pritom pijem, jem, aby sa mi tvorilo, aj mam vela, ale on je fakt enormne ,... som zvedava, kolko pribral, ale podla mna za 2 tyzdne min. kilo, normalne citim, ze je tazsi ... tak neviem, ako to pojde dalej ...
ivus - to ma mrzi s tymi ekzemami, ja mazem jak drak, a uz ma pokozku lepsiu, len na rukach a nohach, priamo dole ma take supinky, ale sa to snad lepsi ...boze, bohvie, z coho to olivka ma ... snad jej to rychlo prejde ...
no my dneska sme upratovali, varili, robili stromcek, pracovali, jedli sme teraz, na 2. razy, lebo risko sa zobudil ... no pekne, ideme si snad nejaky film pozriet, a asi spat ... 😲 VSETKYM KRASNE SVIATKY!!!!!!!!!!! evi, obcas sem zajdi, budeme si radit navzajom, pa!!!!!!!

desszi
24. dec 2009

Stastne a vesele!!!!!!
evka gratulujem, zelam vela zdravia dievcatku aj maminke 🙂
alex, aj ja mam avent odsavacku, nemam s nou ziadny problem, mne naopak neslo nic s tou rucnou, co ma ivka (babynova), ja mam male prsia mozno preto, neviem.
idem hajat, mali sme krasne vianoce 🙂

ivkaivka
25. dec 2009

alex, nevadi, ze pije vela, aj keby si musela dokrmit UM, hlavne je, ze pribera, rastie a ma spokojne brusko, nic ine nie je dolezite.
Vianoce krasne, darcekov kopec, ani sme si tolko nezasluzili. No tesim sa na buduce sviatky, to uz deturence budu tomu viac rozumiet a uz hadam budu aj same rozbalovat-ach to bude nadherny pohlad na tie iskricky v ockach 😅

vlnka
25. dec 2009

Ahojte,ja sice po funuse,ale aj tak kazdemu zelam krasne sviatky plne radosti a detskeho smiechu.U nas tiez nadherne vianoce...vela darcekov a hlavne rodinna pohodicka. 🙂
Alex dik za fotku,ty si fakt take utlucke ziena,klobuk dole,ze si rodila normalne.Posli aj nejaku s manzelom.
Ivka nejde tvoj manzel zajtra na hokej?Moj sa chysta,tak sa mozno stretnu.

vlnka
25. dec 2009

Evka aj ja sa pripajam ku gratulaciam. 🙂

ivkaivka
26. dec 2009

Vlnka, neide, ze v pondelok asi pojdu. Este stale som Ti nenapisala mail, uz bezim. Mala dostala babysiter, normalne sa nam tam napaja nejake ine babatko a place, ja skacem jak diva a mala spi. Neviete,ako to mam zrusit? Najprv ma bolel zaludok, pretoze to strasne sustalo, normalne som si predstavovala,ze co to okolo nej lieta (sledujem na AXN posla stratenych dusi-tak mi uz z toho hrabe). No tak,ci tak, je to neprijemne, ked mala spi, nejake babo zacne plakat a ja skacem ci to nie je nasa mala.

alexandrah
26. dec 2009

jaj, ivka, takze duchovia?? hehe 😀 no zrusit to asi nejde, to sme aj my kupili, a vraveli nam, ze keby sme chclik tak je aj taky za 5 litrov, kde sa to nerusi, no sme vraveli, ze nehrozi ...
vlnka - a to je foto spred roka, potom som zacala korculovat, tak som bola este o par kilo chudsia!!! inak, mas super fotky, velmi sa mi na nich pacis, a ty si vravela, ze neni si stihla?? sak si!!!!!!!! baby, vsetky sme kocky, jak tak na nas pozeram!!!!!!!! no nie??? poslem, ked najdem aj muza 😀 (on je fcul este chudsi ako ja 😎 ).
no risko, odkedy je muz doma - vianoce - tak skoro nespi, vcera cely den hore, aj sme tu mali svokrovcov a svagra s priatelkou, aspon ho videli v bdelom stave, a svokra cicikala, som mala chvilu klud, ale teraz sa budi po pol hodine, ach jaj, a v noci 4 krat!!!!!!! no hruza, nejak sa nam zhorsil ... a veru papa jak slak ...aj musim dokrmovat, az tolko toho nemam ... 😒 baby, ake boli darceky???

vlnka
26. dec 2009

Ivus aj tebe som uz poslala fotky,len nejako blbne stranka,tak dufam,ze prejdu.Daj vediet.Este ma napadlo,ze sa ta chcem opytat...ty ucis prvy stupen?Mam sesterku,je tiez ucitelka v PO-mozno sa poznate.Co sa tyka babysiter podla mna je zbytocny,ved ked si doma,urcite mas malu niekde nablizku.Mozno to ma zmysel,ked ju vylozis niekde na dvor,alebo verandu a ty si doma,aby si pocula ked mala place.Alex ma pravdu tomu,ze chytas iny signal nezabranis,iba ak by si si kupila fakt kvalitne vysielacky.
Alex fakt je Risko taky papkac?A kedy mu davas UM?Po nom by malo babatko vydrzat aj 4 hodinky.Tak mu ho daj na noc,aby si aspon trosku pospala.A darceky tento rok poskromne...pred vianocami sme mali dost vela inych vydavkov...ale dostala som parfem od manzela a ten som si vlastne priala takze super.Mala podostavala same hracky a fusak.Manzelovi som kupila encyklopediu Vesmir...on to zerie,takze sme boli vsetci spokojni. 🙂

ivkaivka
26. dec 2009

vlnka, dosli. Krasne fotky, si niekde pisala,ze nie si chuda? Co si, sak si stihlunka. Niekoho mi pripominas,ale neviem si vybavit koho. Mala je nadherna, ma krasne modre ocka. MOja ma hnede.
Alex, no 5 litrov by som nedala. My mame dvor, tak mne sa to prida + ked niekedy dam do verandy, tak nechavam otvorene vchodove dvere,aby mala cerstvy vzduch a doteraz som musela otvorit aj dvere dnu, no uz nemusim. No ja som dostala novy fen, digitalnu vahu a este kozmetika a oblecko. Manzel chcel ziarovky do auta + kozmetika, mala dostala babiku, oblecenie, spaci vak... no dost toho, sranda je, ze nic od nas ale od babky a krstnej, od nas dostava priebezne 😀 spokojnost na kazdej strane.
ALex,ja som musela tiez zo zaciatku dokrmovat, ono sa to postupne ustali. Snaz sa castejsie odsavat. Ja som niekedy aj mala odsate,ale dala som UM, cize som mala aj trojitu davku do druheho dna, + odsala som nove, tak som si nadbehla a nemusela dokrmit. Skus...

ivkaivka
26. dec 2009

Vlnka, ucim 1-4 roc., + v specialnej triede. Kde uci, ja som na dedine.

mirka907
27. dec 2009

Vlnka, my tiez nemame babysiter...ja som ho povodne aj chcela ale pred porodom som ho nekupovala a teraz nemam pocit ze ho treba, tak ku kupe ani nedoslo..Urcite si ale myslim ze ked niekto byva v dome tak je to potrebna vec...Ivka ale dost na nervy to druhe placuce babatko...
Co sa Vianoc tyka tak mala dostala krasne veci...ja som sa straaasne tesila z jej darcekov..moje ma pravdu povediac az tak velmi nezaujimali ako tie jej🙂))...Mala dostala Macko Pu hraciu deku, detsky CD prehravac na hranie od FP..kopec oblecenia, peniazky na knizku a od krsnych stolicku na papanie..Ja som od nasich na moje zelanie dostala robot, takze mi uz sme pripraveny na prikrmy🙂)))Od nas mala dostala Nike supravicku,Adidas ciapku (my tak nejak ficime na tychto sportovych veciach a ja ked nieco na malu zbadam tak sa neviem ovladnut...ale ved to asi poznate🙂)), hraciu kocku a zupan (ten je az od jedneho roku ale v obchode som sa do neho zalubila )...Baby ja tak strasne rada kupujem malej veci...je to ako mania🙂))
Inac my budeme mat este jedny oneskorene vianoce, lebo si na Vianoce s polovickou davame vstavanu skrinu a ta je este len v stadiu priprav🙂))..Takze s manzelom sme sa dohodli ze si kupime na Vianoce navzajom jednu vec aby pod stromcekom nieco bolo a inac si dame tu skrinu...takze som dostala sportovu supravu, ktoru som mu presne povedala kde ma kupit🙂)))hehe..Takze viac menej ziadne prekvapko!!!!
Mala je strasne rozhodena z tychto sviatkov...Furt chodime po navstevach...teraz sme este k tomu u nasich...ma uplne rozhodeny den...furt spi inac a je z toho dost mrzuta...nechce spat len v kociariku tak ju musim davat zrevat...nechat vyplakat je sice vraj vhodne od 6 mesiacov ale uz to inac neslo...na rukach ju neuspim , cumel pri spani uz nechce, takze katastrofa..teraz rano revala 40 minut ale potiahla v postielke hodinu aj tristvrt, co je uplne ze zazrak!!!!

vlnka
27. dec 2009

Ivka mas IP.
Mirka ja sa tiez tesim z veciciek,ale uz nekupujem,mame toho tolko,co podostavala a nevynosi to,lebo rychlo rastie.My sme tiez boli na sviatky na navsteve a moja mala to tiez zle znasa...neviem,ci je to cudzim prostredim,ale doma je ako anjelik a ked sme u niekoho,tak cely den je mrzuta a place.Deticky asi maju radi stereotyp. 🙂

capy
27. dec 2009

ahojte pridala som fotky z vianoc https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

alexandrah
28. dec 2009

ahojte, veru, vlnka, maly je riadny papkacik, dneska sme skusali davat ten nutriton na zahustenie mlieka, proti refluxu, ale je to take huste, ze to maly nevytiahol cez dudel, aj sme sa snazili rozsirit tu dierku, a nic ... tak je hore od pol 11, a teraz som do neho dostala dalsiu davku, a zasoal ... inak dnes v noci pospal 2 krat po 6 hodin, to je uplne super!!!!!! ked je prebaleny a napapany, tak je asi spokojny ... a uz ho asi ani to brusko neboli, davam trochu toho sab simplexu ...
no my sme si s muzom dali tiez malo veci, lebo pred porodom pre riska sme minuli aj viac ako 100 tisic, + sme kupovali fotak, a dorabali byt ... ale jak tu bola svokra, vcera a minule, tak sme vybehli podokupovat nejake veci, a boli uz vypredaje, a ja budem mat meniny 2.1, tak mi muz kupil nejake veci ... no inak nasi nam tiez dali robota, ako mirka, tak aspon mam, lebo ja som doma nemala ani mixer ... 😲 😖 a svokrovci zaplatili jednorazove aj normalne plienky, sestra nejake oblecenie pre maleho ...
inak, my baby sitter mame, ale zatial ho nepouzivame, to tak napr. ked niekam pojdeme, a bude väcsi, a nechame maleho napr. niekde na izbe, a budeme inde, tak vtedy vyuzijeme ...nasi znami takto bravali do hotela, alebo tak ...no my sme na sviatky neboli nikde, ale u nas boli navstevy, ale maly spinkal, uplne v pohode, vcera sme ho museli budit na kupel, lebo uz mrncal, tak sme robili vodu, a potom zaspal, a voda chladla ...capy, hned kuknem ...
a veru ivka, vlnka pisala sem tusim, ze je baculka, proti tomu sa teda ohradzujem, vyzera uzasne!!!!!!!
inak, risko bol malinky, ale uz pomaly aj tie 56 su mu akurat, a to mal pred 3 tyzdnami 50 cm ... je fakt ovela väcsi ... uvidim toho 8.1 na poradni ...

alexandrah
28. dec 2009

capy, nadherne fotky!!!!!!!!!§§ mas uplne naaaaaaaaaaaaaaaaadhernych chlapcekov, v tej kravate je bozsky!!!!!!!!!! uz sa tesim, ked bude risko viac vnimat, komunikovat a tak, aky bude!!!!!!!!!

capy
28. dec 2009

alex gatulujeme riskovi k trom tyzdnom 🙂 🙂 🙂

dakujem za fotky. inak mohli by sme sa niekedy stretnut a pokocikovat 😉 risko pekne spinka 🙂

alexandrah
29. dec 2009

capy, dakujem!!!! no my sme este s riskom ani neboli vonku, muz stale nema cas ... 😖 a kazdy den ho volam ... ale snad najblizsie dni pojdeme, potom by sme veru aj my mohli 😎 risko dneska jedol zatial 13 krat zA DEN, ako to pisem, a vzdy tak po 30 ml, a zaspal, peklo ... muz isiel o 8 spat, ze staraj sa ...a tritom bol cely den prec, a risko bol na mne ... 😒 no snad vstane v noci, pritom ja som hore od 7 rano, a muz az od 11 ... nemam slov!!!!!! 🙄

capy
29. dec 2009

alex ani moj este ikdy nevstal k malym. teda raz musel, ked som bola v porodnici s tominom, tak bol sam s vikinom. a to je tak vsetko 😒 takze nieje tvoj ani prvy, ani posledny. a prebaloval ich prvy krat asi ked mali skoro dva roky 😅

mirka907
30. dec 2009

No moj manzel prebaluje a kupe, ale v noci nevstava ani nahodou!!!!Prvy mesiac sa aj snazil este o vecerne uspavanie ale potom to vzdal, kedze mala nas mala uplne na haku... a ostalo to plne na mne...Kolkokrat bolo ze som uz padala vecer na hubu a on otocka a siel spat...
Alex tak chod vonku s malym sama, ja chodim dost casto sama, lebo chcem dodrziavat priblizny cas a manzel robi na smeny, takze bud robi alebo spi po nocnej...No ale aby som manzelovi nekrivdila, ked ma volno tak s nami ide...

ivkaivka
30. dec 2009

mirk, kobz si pi. sala o mojej polovicke, uz sa ani nevyjadrujem. Dnes isiel do sluzby,dojde az zajtra, mala vecer nechcela spat, tak bolo peklo.
Capy,nadhera.
Vlnka, mam IP.
Alex, preco neides von sama. Ja chodim skoro vzdy sama. Neskusala si dat Riskovi menej casto papat? On totiz asi nie je hladny, to by vypil viac, skus ho zabavit a dat mu az o hodinu, lebo je to trapenie,takto po 30ml.

alexandrah
30. dec 2009

baby, ja som chcela aspon prvy krat ist von, na prechadzku, ako rodina, ked mame vsetci volno ... no ale dneska sa muz polepsil, v noci vstaval iba on, skoro som z noh spadla, vcera proste zalomil o 8, ale vstal o 24.00 hod, a ze chod sa vyspat, ja som pred tym rychlo este so psom isla, a dufala som, ze sa maly nezobudi na tych 5 minut, chudak nas pes, ide len 2 krat denne, na chvilu, ani nie ze ked vstaneme, ale ked prebalime, nakrmime ... tak havo caka poslusne ... a treba mu statocne ... no ale ja som bola nejaka sialene unavena, aj kycham, dufam, ze na mna nic neleze, tak muz uspaval do pol 2, potom vstal o 5, potom o 10, potom o 11, ja som vyliezla az o tej 11 ... nechapala som ...teraz cez den sa snazime do riska nacpat tych 100 ml, potom pospi aj 2-3 hodinky, ale cez den nejak uz nechce spat, a v noci tiez uspavame 3 hodiny, sila ...
capy, to vazne, ze prebaloval, ked mal 2 roky? to je sila, moj muz prebalovat tak na 2. den, potom nevedel davat odgrgnut, a najviac sa bal kupania, to tak az po 2 tyzdnoch ho kupal, ked sme aj s jeho mamou do neho nahucali, a teraz sa vytesuje, ze uz vie robit vsetko...

mirka907
30. dec 2009

Alex mne moja mala spavala asi len tak do jedneho mesiaca, mozno menej a potom nechcela spat vobec...neustale len revala, revala a revala...ked som bola doma sama tak som ani na zachod ist nemohla....dost nam pomohlo lehatko, tam som zapla vibracie, dala cumel a mala ked uz bola velmi unavena, tak zalomila aspon na pol hodinku.. A taktiez sa jej v nom postupne zapacilo a zacala byt kludna aj inde ako na rukach..Noci boli dost hrozne, ale najdlhsie bola mala hore myslim tak 2,5 hodiny...vzdy ked som v noci vstavala, tak som zapla len male svetlo, vobec s nou nerozpravala a postupne zacala rozlisovat noc a den...Ale bolo to dost brutalne musim povedat....

vlnka
30. dec 2009

Ja som to s malou mala podobne ako Mirka,cez den mi nespala vobec,max 2x po polhodinky.Tiez som sa nemohla ani na sekundu vzdialit,hned bolo placu.A v noci som vstavala iba raz az 2x,najprv som ju zakazdym prebalovala a ona sa potom prebrala a hodinu som ju musela uspavat.Teraz uz vobec nezapalujem svetlo,neprebalujem,iba prilozim k prsniku,ona sa napapa a hned spinka.Tak sa super vyspim.ono to chce cas,aby si babatko zvyklo na urcity rezim a pochopilo,ze v noci s spinka.Mirka to hojdacie kresielko od FP Dianka dostala pod stromcek.Ty zapinas aj vibracie?Nie je to skoro?Ja sa bojim,ze to nie je velmi dobre este na chrbatik.

mirka907
30. dec 2009

Mala je stale v tej nultej polohe, nedavam ju vobec sediet, zatial viac menej len lezi. Vibracie uz teraz nezapinam, malu uz prestali bavit🙂))..Ja som predtym v noci vstavala priemerne dvakrat. Teraz je to 2 az 4krat...no co uz mala pochopila ako jej je na prsniku dobre🙂))..A Alex k tomu spanku, Viki poklada spanok aj teraz za zbytocne mrhanie casu..ved som to uz viackrat spominala na prvorodickach🙂..Vlnka vy ako cez den spite???
A inac ja uz mam peknu depku z tej ortopedickej perinky...Vraj sa nosi do 6 mesiacov a potom sa uz tie klbiky liecia inac...Zacinam sa bat, ze co ak sa to malej za ten mesiac a pol neupravi...

capy
30. dec 2009

alex mangel kupal vikina ked mal asi tri tyzdne a to ho skoro utopil 😅 venoval sa umyvaniu noziciek a hlava sa mu ponorila ☹

ivka dakujem

vlnka
30. dec 2009

Mirka nestras,Huk spominal,ze liecba spravidla trva 3x tolko ako zacala.Moja mala mesiac ked sme perinku dostali,takze 3 mesiace by sme ju mali nosit...co je vlastne do buduceho tyzdna.Ale tiez si myslim,ze to budeme mat do 6 mesiacov.Ja si trosku vycitam,ze som nevzala od neho recept na 24-ku.Zda sa mi,ze 22 je nam uz mala a nerada by som liecbu predlzila tym,ze nema dostatocne siroko nozicky.Kontrolu mame az 13.1.
Pocas dna spinkame malo,asi 3x po polhodinke,ale ked ju vezmem von asi ju unavi cerstvy vzduch a obcas prespi aj 2-3 hodiny.U vas to je ako?
Ivka vy ste na tom ako s perinkou?
Baby blizi sa nam Silvester,trochu sa bojim ako bude mala reagovat,ci nebude prilis vylakana.Mate nejaky recept ako by mali prezit deticky ten rachot? 😒

capy
30. dec 2009

vlnka nasi ked boli taky malinky tak sa na ten rachot ani nezobudili 😉

mirka907
31. dec 2009

No takze podla Hukovej teorie by sme mali mat perinku do 20teho tyzdna. Na kontrolu ideme 11.1 co mala bude tahat 21 tyzden...tak nech sa jeho teorie naplnia!!!!ale velmi tomu teda neverim...
My spime rovnako ako vy...V kociariku aj 2-3 hodinky, v postielke vzdy tak polhodinku.
No u nas bude Silvester zaujimavy...ideme k svokrovcom, mala tam este nikdy nespala a furt ked sme u nich na navsteve tak place...plus ten rachot...no tesim sa!!!

vlnka
31. dec 2009

Mirka aj my ideme dnes k svokrovcom mimo Ke.Presne tak isto reaguje aj moja mala...takze uvidime aka dnes bude a podla toho sa zariadime,ci ostaneme na noc alebo nie.Tak isto sme tam este nespali,tak neviem ci to bude dobra kombinacia cudzie prostredie a delobuchy.Uvidime. 🙂
Capy kiez by to bolo aj u nas tak.

desszi
31. dec 2009

ahojte,
my sme v Zamkoch, prisli sme predvcerom, chceli sme ist dnes na par hodin von, na disku, a vratili by sme sa pred prvym nocnym papanim, ale nakonie sme to zrusili, lebo vcera v noci Dado vyvadzal, reval ako o zivot, neviem chudatko co ho chytilo, nakoniec sa napapal a zaspal. Keby sa to zopakovalo, tak mamina s nim nevie nic robit, lebo ho nevladze dvihnut kvoli bolestia chrbtice. Ale vobec nam to nevadi, pozrieme nieco v telke.
capy pozrela som fotky, krasne 🙂
len tak rychlo som vas precitala, aj nas spi cez den len po polhodinkach, ked sme vnutri - ma take mikrospanky 😀 - ale v kociku vonku potiahne aj dve hodiny. v postielke spinka jedine vecer, cez den nehrozi, aby tam zaspal.
teraz sa mu na rukach objavili take zaujimave ukazy - ani neviem co to je - vyzera to ako lisaj, je to take ohranicene, okruhle, priemer cca 0,5 cm a vlastne len na obvode je ta kozicka sucha a cervensia, vnutri je akoby normalna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre