Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

celin
23. júl 2009

Ahoj vlnka,
super ze si spala celu noc. Ja to uz ani neskusam, chodim spat o 5 rano a spim do 10 tej.
Ja nemam skusenosti s candidozou, ale moja kamaratka mala problemy skoro stale a kazali jej obmedzit sladkosti co najviac a brala nejake probiotika alebo lacto bacillus a to je myslim neskodne pre babatko. Skus sa spytat v lekarni.

vlnka
23. júl 2009

Celin,sladkosti su moja jedina nerest...to je jedine,coho sa nedokazem zbavit. ☹
Tu kandidozu mam po vybrati antibiotik a brala som popri nich aj probiotika..nezabrali.Dokonca kazdy den pijem ACTIMEL-aj to su vlastne probiotika...tak ja uz neviem.Ja to prezijem,len aby sa ta infekcia nedostala k babatku.
Uz by som chcela mat po porode,aby som vedela,ze moja malinka je zdrava.

celin
23. júl 2009

Vlnka, ja sa v tom velmi nevyznam, ale kym sa neotvaras tak asi babatku riziko nehrozi a potom ta musia preliecit. Uz to nemas az tak daleko, to ti rychlo ubehne. Len keby sa nam trocha ochladilo. Nie velmi, ale take prijemne leto by sme mohli mat.
Ja by som tiez najradsej porodila v 38 tt, nech uz to mam za sebou, lebo tie prebdene noci ma niekedy stresuju a nechcem stresovat maleho. Zatial mi hovoria,ze prenasat asi nebudem, dufam ze nekecaju 😀

vlnka
23. júl 2009

No ved to Celin,ako zistim,ci sa neotvaram?Moja obvodacka mala 3 tyz.dovolenku a ked som u nej bola naposledy mala tolko ludi,ze ma ani nevysetrila,len mi vypisala papiere na matersku.A moj porodnik cerpa dovolenku od tohto tyzdna,takze uz som 3 tyz. nebola na utz,ani ziadne vysetrenie.Katastrofa tie dovolenky. ☹
To ochladenie ma prist zasa cez vikend...takze huraa,hoci ma aj prsat a to ja nemusim,mam potom stale depky a bolia ma klby,ako starenku.

capy
24. júl 2009

ahoj vlnka, super ze si spala celu noc. neboj neako prezijes tie dovolenky Dianka bude v poriadku 😉

capy
24. júl 2009

nikde nikto tak idem asi haji. dobruuu nocku 😔 😔 😔

vlnka
24. júl 2009

capy to dufam,ze bude mala o.k.Tato noc bola horsia,straasne teplo,ale co uz prezili sme to a este to nejaku dobu vydrzime.Caka ma hrozny vikend,nasi idu na dovcu,manzel bude pracovne prec a ja ostanem sama,samucicka doma. ☹
..este ze mame konika 🙂

alexandrah
24. júl 2009

ahojte vsetky, vlnka, vy ste mali horucu noc? my sme tu mali totalnu vichricu, sklo na stole, co sme mali na balkone nam rozbilo, popadali tu stlpy vysokeho napatia, proste hroza!!!! ale rano som super vyvetrala. v noci sa nedalo. to je blbe, s tym zapalom, ked ti nezabrali probiotika, tak asi neviem. skus ich este brat, to je asi jedine - pi acidko a podobne. mna vytocila vcera sestra, ako to len ona dokaze, ale uz som si zakazala na nu mysliet, aby som neohrozila riska, ked som tak mimo. dneska pojdem niekde k vode na gofry alebo na langos, sice pod stromy, ale aspon budem vonku. to bude super. v noci teraz spavam tak 5 hod., potom som 3 hod. hore, a potom nastastie, aj tym ze som doma zase zaspim na par hodin. aspon nie ssom uplne rozbita.

misskkaa
24. júl 2009

ahojte babenky,aj mne je straaaasne,priatel mava dvanastky v BA,takze tri dni je doma a tri dni zas v BA. a ked som sama a je neskutocne teplo tak nemozem spat a mavam depky ze vsetci naokolo spia a ja nie. aj u nas dnes v noci prsalo ale dusno bolo stale 😢 . neviem ale ked je priatel doma spim jak babatko. a dnes som zistila dalsiu strasnu skutocnost-i ked mam rada ked prsi nenavidim to bubnovanie o parapetnu dosku-ide ma porazit ☹ ☹ ☹ . musim sa prestahovat do druhej izby kde je nad nami balkon. Neviem si predstavit ked sa narodi syncek co budemrobit-to sa mam snim prestahovat do druhej izby ked bude prsat??? 😒 😒 . pokym bude priatel doma tak ho postrazi on,ale ked nie bude to zaujimave 😖 😖

misskkaa
24. júl 2009

mozno po porode to nebudem ani vnimat a zas budem spinkat ako babatko,teraz ma fakt vsetko vyrusuje-predvcerom som bola hore dovtedy pokym som nezabila muchu co ma stale otravovala.nahanala som ju skoro hodinu 😅 😅

alexandrah
24. júl 2009

ahoj misskkaa - pozname sa z temy pohlavie ... ja som ta, co asi "jedinaô chcela chlapceka. vitaj v nasej teme 😎 inak, ja si davam stuple do usi, ked ma nieco rusi, napr. susedia, alebo hlasne dychanie manzela ...mozno skus ... ja spim na pauzy - 5 hod. spim, 3 hod. hore, a potom zase spim, tak snad dnes zaspim!!

vlnka
24. júl 2009

Ahojte,alex ake boli gofry?Robis chutky...ja mam cele tehotenstvo chut na sladke,ale nenormalnu a musim sa krotit,lebo pri kandidozach sa odporuca obmedzit sladkosti. ☹
Dnes som si na tvoje odporucanie kupila acidofilne mlieko,ale to prave,neochutene.Dobra drcka to bola 😝
Ked dnes v noci budem casto na zachode tak urcite nie pre caste mocenie 😀
Misskkaa,ja mam v izbe,v ktorej spim balkon a na balkone mame namontovanu plechovu striesku,aby mi susedia zhora nehadzali vsetko svinstvo na hlavu.A si nevies prestavit aky randal to robi,kej prsi,takze viem o com hovoris.Mne to tiez riadne lezie na nervy..uz sa tesim na vikend,u nas slubuju aj krupobitie...len dufam,ze nie v noci 😉

eternity009
24. júl 2009

Ahojte, akurát som si prečítala túto tému 🙂. Vlnka, skús vyskúšať niečo z prírodnej bylinkárne, čo neublíži ani tebe, ani babätku. Konkrétne sa to volá Klášterní officína a z nej levanduľový a chmeľový sirup. Sú to sirupy od benediktínskych mníchov podľa starodávnych tradičných receptúr. Väčšina týchto sirupov sa môže aj v tehotenstve a sú perfektné aj pre malé detičky od 3 rokov. Máme ich odskúšané a sú super.

vlnka
24. júl 2009

Eternity dakujem za radu,ale viem,ze nie vsetky bylinky tehotne smu a teraz sa bojim experimentovat.Ale urcite to skusim po tehotenstve,ak by som s tym mala i nadalej problemy. 🙂

misskkaa
25. júl 2009

😵 alexandrah 😵 ahojky, stuple na usi pouzivam uz asi 5rokov,odkedy ked som este byvala u nasich stavali novy cinziak.takze bez nich ani nezaspim. citam ze aj ty ich pouzivas-no mam otazku,ked sa maly narodi aj vtedy ich budes pouzivat? lebo ja uz bez nich ani nezaspim 😒 a bojim sa ze ked bude maly plakat tak ho prepocujem.... 😒

vlnka-ja byvam na prizemi a pred rokom robily plastove dvere a pred vchod namontovali strechu takze viem o com pises. Mam chut vziat sekeru a rozmlatit to.. 😠 😠

alexandrah
25. júl 2009

cafte baby, ja som dnes v noci spala ako dvno nie, s pauzami na wc, od 00.00 hod do cca 10, a potom ked som vstala, este unavena jak slak, od 12 do 4 po obede!!!!!! no normalne som si nadspala na dalsi tyzeden. boli sme kupovat riskovi nejake veci, som sa vytesovala.
vlnka - mne to acidko neochutene na pocudovanie chuti, ja ho zapijam s rozkom, a je to lepsie, mozno pomoze, skus. napokon sme na gofry neboli, boli sme u nasich na chalupe, ale ideme zajtra, mnam!!!!!!! aj ja jem teraz v teh. dost sladkeho, predtym som skoro nejedla. ale nejak mi je po tych antibiotikach blbo, tak som teraz uz 2 tyzdne vobec nepribrala, aj sa tesim, aj mi lekar asi vynada, lebo malo vazim. ale to nejak dobehnem v poslednom trimestri. u nas bola burka pred 2 dnami, a dneska pekne teplo, nie jak slubovali.
misskkaa - ja tie stuple budem pouzivat furt, predsa len si myslim, ze to babatko budem pocut, mam dost citlivy sluch, a aj ked ho budem hojdat, ze bude plakat, aby mi z toho zvuku "nesvihlo", tak si to mozno dam. ja budem mat riska prve mesiace v postielke v spalni, budem hned pri nom, tak to ho urcite budem pocut, a ked nie ja, vstane manzel 🙂 😉 😎 😀

vlnka
25. júl 2009

Baby vy ste odvazne,stuple do usi...ja by som sa bala...pri malom babatku,ja osobne asi ani spat nebudem,aby som ho pocula dychat a na toto by som urcite aspon v prvych mesiacoch zabudla.Ale ja som taky bojko,prehnane bojazlivy ☹
Dnes som si v restike dala kuracie penne so syrovou omackou a az ked mi doniesli tanier som zistila,ze je z plesnoveho syru.Ten by tehulky vobec nemali jest,kvoli lysterii.Takze som zas nespokojna,aby sa nahodou nieco zleho neprihodilo.Tehotne zeny su vraj najviac ohrozene.

alexandrah
25. júl 2009

ahoj vlnka, neboj sa vsetkeho 😀 , ja si kupim aj to pipatko na dychanie do postielky pre babatko, ja mam taky sluch, ze pocujem, aj ked si len niekto z ioneho poschodia pusti vodu, ja sa vobec nebojim, ze by som nepocula babatko ..., aj ten syr bude ok, uvidis, furt lepsie, ako lieky a podobne ... babo si s tym uz poradi ... ja sa zase az tak moc nebojim nicoho, myslim si ze cele teh. je prirodzena vec, a priroda je najsilnejsia ... aspon moc nestresujem, zatial sa mi to osvedcilo, po tolkych problemoch s otehotnenim uz fakt som v klude, ako ma byt, tak bude. 😎
inak, este nespim, ale uz asi aj pojdem, zase jycham, co sa mi nepaci ... akurat stresujem koli porodniciam, ale ani nie koli porodu, ako koli pristupu lekarov a sestier, nemam dobre skusenosti z nemocnic ... najradsej by som rodila v nejakej sukromnej, ale ziadna neni ... no co uz!!

vlnka
26. júl 2009

Alex velke chvaly som pocula o porodnici v BB.Vraj tam maju velmi

vlnka
26. júl 2009

Sorry nejako som to nechtiac odpalila... 🙂
Vraj tam maju velmi pozorny personal k poziadavkam rodiciek.Chodia tam rodit maminy z celeho Slovenska.Dokonca aj vychodniarky 🙂
Tak si skus ziskat o nej nejake info a uvidis.A mam dojem,ze to je sukromna porodnica,nie statna...

eternity009
26. júl 2009

Ahoj Vlnka, naozaj by nebolo dobré experimentovať ak nechceš 😉 . Inak z tých sirupov čo som spomínala je jeden aj na podporu tvorby mlieka a miminká aj lepšie spinkajú, lebo obsahuje bylinky na spokojné bruško.

eternity009
26. júl 2009

Našla som ho. Volá sa laktofyt a pridávam aj link 😉 http://www.zdravysvet.sk/kategoria/prirodna-byl...

alexandrah
26. júl 2009

ahoj vlnka, to by bolo super, ale je to trochu dost daleko, ked ma to chyti, tak neviem ..-. no este budem zbierat info, ale toto je asi jedina vec, z ktorej stresujem. inak, som sa vytesovala, risko vcera prvy krat kopkal - teda bolo to take slabe, akoby robil v brusku bublink,y, o v noci, inak by som uz spala, ale takto som si ho uzivala. na tom jazere sme boli dneska, ale gofry nemali, dali sme si klobasku a langos 😀 😅

ivkaivka
26. júl 2009

Mozem sa pridat? Mna nespavost trapi uz asi tyzden. Skor ako o druhej rano nezaspim a cez den sa mi tiez nechce. Neskusali ste nejake caje, alebo nieco? Je to otravne vidiet ako moj manzel vedla mna odfukuje a pozeram na plafon.

vlnka
27. júl 2009

Dakujem za radu eternity,tie sirupy vyzeraju dobre a su celkom cenovo dostupne,takze po porode uvidime...ja dufam,ze s dojcenim problemnebude,aj ked straasne vela mamiciek ho ma.
Alex ja som pohyby citila uz v 18tt,na to,ze som prvorodicka dost skoro,ale zo zaciatku som si nebola ista.Potom ked uz mala kopla poriadne som z toho bola vytesena ako ty a neskor bola taka hyperaktivna,ze som si priala aby az tolko netancovala 😀
a nerob stale nejake chutky..klobasku som nemala ani nepamatam,davam si vacsinou pozor na to co zjem.Od vcera ma ale trapia crevne tazkosti,vobec neviem,co ich moze sposobovat.Su spojene so strasne castym nutkanim na mocenie az ma boli cele podbrusko a stipe vsetko zospodu.A moc mam vporiadku.ch,ja som ale galiba,stale sa nieco lepi ☹
Ivkaivka vitaj,mozes skusit teple mlieko,medovkovy caj alebo cierne pivo,ale maloktorej z nas to zabralo,preto v tejto teme zurujeme po nociach 😀
Nic si z toho nerob,babatko ta pripravuje na maly spaci rezim,ked nemas popritom ine problemy,citaj si knizky,lusti krizovky,alebo pozeraj tv.Ono ten spanok po case pride.A ked nie tak kazdu noc tu buntosi nejaka tehulka 🙂

capy
27. júl 2009

aj ja tu buntosim a ani tehulka niesom 😀 😀 😀

vlnka dufam ze problemy pomynu ☹

eternity ten syrup vyzera dobre 😉 asi ho vyskusam na tu moju nespavost 😅

vlnka
27. júl 2009

ahoj capy,preco ty nemozes spat?Tomasko sa casto budi?Este ho dojcis?Keby si chcelamat pravdu capy,s tymi zdravotnymi problemamiuz nevladzem bojovat.Stale nieco a potom sa strachujem,kvoli malej.Tehotenstvo mi pripada nekonecne,uz nech mame september.

capy
27. júl 2009

ani neviem. jednoducho mi spanok akosi nechyba 😅 tomina este kojim ale ten tu vedla mna pekne hajka 🙂

aj mne sa prve tehotenstvo zdalo nekonecne 😒 od 16tt som musela lezat a to bolo pre mna utrpenie. ja totizto moc neobsedim 😅 a neboj dobre to dopadne a ani nebudes vediet a Dianku budes mat pri sebe 🙂

eternity009
27. júl 2009

Ahoj capy, tie sirupy sú super a sú 100 % prírodne a sú sladené fruktózou, takže nezaťažujú ani slinivku. A keď ešte kojíš, tak vyskúšaj aj ten laktofyt aj pre malého bude dobrý, mám to odskúšané.

alexandrah
27. júl 2009

ahoj vlnka - to it uz mozno posledne mesiace pripadaju, ze sa nekonecne vlecu, ale september pride rychlo, ja uz koncim piaty mesiac, a od buduceho pondelka som v siestom, pripada mi to, ze to rychlo uletelo!! hm, je skoda, ze nevies, co ti skodi, napr. kamoska nejedla cesnak, tazky na zaludok, a nemohla po nom zaspat ... ja som sa uz bala, co je s malym, ked som ho necitila, ale mozno aj, len som nevedela, ze je to ono, ked je to take slabucke, a vnimam to az ked sa na to sustredim, vcera to "pocul" aj manzel, prilozil si ucho k bruchu ... uz vyhlasil, ze to bude futbalista FC Liverpool, a kukal na internete, aky maju stadion, hehe (on amatersky dost vela a dobre hraval ...).
inak, vsetci novi ste tu vitani, nie ze by som bola rada, ked nas tolko nespi, ale clovek je rad, ze v tom neni sam.
mne bolo vcera strasne zle od zaludka, uz som asi dlho brala tie kvapky, jak som bola chora, hned jak som si ich dala ... dnes som spala do 13.00 hod od 12 v noci - rekord!!! asi sa telo musi zotavovat po chorobe. vecer ale asi zase tak skoro nezaspim ... no uz musim vydrzat nejak - vlnka - ja az do decembra ☹ 😒
capy, presne viem, o com hovoris, ja som nespala, aj ked som nebola tehotna, zavidela som manzelovi, jak vedel dobre spat, je to nespravodliveee. inak, babskych receptov je kopec, jak ti napisala vlnka, ale este som nepocula, ze by zabrali ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre