Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
27. júl 2009

alexandrah, to je fajn ze Ti to tak leti, uvidis posledny mesiac-teda aspon mne sa to tak vlecie, ze uz by som chcela rodit aj dnes. Ja na mojho manzela v noci nemozem ani pozerat, mam neskutocne nervy ako on odfukuje a ja neviem co so sebou, este mam aj take nekludne nohy, ze neviem kde by som ich vopchala. No nejak to musime vydrzat, pre tych nasich drobcov,ved to je najkrajsia odmena-teraz sa mi to hovori, ale pride 23.00 a mna chytaju hystericke zachvaty z nespavosti...

alexandrah
27. júl 2009

ahoj ivkaivka - a to celu noc nespis? ja vam zase zavidim, ze uz ste tak blizko, ja si ksusam vzdy urobit nejaky program, a to som doma na pn, potom to ubehne rychlejsie ... noa ale za mesiac to uz mate za sebou 😉 🙂

ivkaivka
27. júl 2009

Spim, no zaspim az tak o 03.00 a potom pravidelne kazdu hodinu beham na zachod, a normalne sa zobudim o 8.00 a zacinam den. Samozrejme, ze cez den spat sa mi nechce. Snazim sa nieco robit aby som sa unavila no uz velmi ani nevladzem, bolia ma lonove kosti pri kazdom pohybe, tak sa snazim si dopriat aspon vecernu prechadzku. Neboj aj Tebe to zbehne a budes v poslednom mesiaci. Tak si to zatial uzivaj. Mne uz tehotenstvo ide pomalicky na nervy.

celin
27. júl 2009

ahojte, aj ja by som to uz mala najradsej za sebou, nic mi nevadi, len ta strasna nespavost. ja uz sa ani nesnazim chodit spat pred piatou rano. zaspim az ked svita a potom spim priblizne do desiatej. tak sa aspon trochu vyspim.
ale tie noci su nekonecne dlhe.

alexandrah
27. júl 2009

ahojte baby, to je fakt malo, spat 5 hodin, ze? ja tiez v zlych nociach spim 3-5 hod. max., potom to niekedy raz za 2 tyzdne dospim na 10 alebo tak. no ale tak sa spat neda. kazdy mi vravi, ze nech si to nadspim teraz, aôe kled sa neda. aj ked ini v prvom 3 mestri boli unaveni, a furt len spali, mne bolo vtedy najhorsie, zaspala som az rano cca o 7 alebo aj o 10, ked bolo zle ... tiez to uz chcem mat za sebou. ja by som chcela kopec deti, ale to tehotenstvo ... keby netrvalo 9 mesiacov, ale povedzme 4, to by sa este dalo. ale takto, cely rok mimo, to je peklo!!

capy
27. júl 2009

no u mna je to tak ze okolo jedenastej na mna pride utlm, ale este nejdem spat, lebo bud zehlim, alebo este varim a tak a potom sa mi uz akosi nechce a tak buntosim do tej tretej pol stvrtej a budicek mam okolo osmej.

alex tych devet mesiacov nieje vela len ten posledny je nekonecnyyy 😅

celin
27. júl 2009

ja mam tiez utlm okolo jedenastej, ale hned ako si lahnem do postele a zhasnem tak utlm je prec. snazim sa zaspat asi tak hodinu a potom to vzdam a zapnem si telku, alebo idem citat. nechapem to. unavena som ,ale zaspat ani za svet

lul
27. júl 2009

ahojte krasky 🙂

tak som zvedava, co dnes v noci zase bude. v piatok som bola taka unavena z celodenneho behania, ze som spala od 22:30 - 12:30 😀 no sranda, mala som prestavku aj na ranajky a po nich ma znova hodilo do postele 😀 ale aspon som sa konecne vyspala 😀

kocky, co mate teutoniu, kde ste kupovali? viem, ze jedna v polsku (pardon, tehu demencia funguje - vypadlo mi meno 😅 ), v ktorom meste konkretne? a mate aj 3 rocnu zaruku?

lul
27. júl 2009

mna moj risko okopava od 17 tt, ale my sme taki urychlovaci, my vsetko tak skor (aj ked kopanie je asi v norme na prvorodicku), aj to, ze to bude Risko vieme asi od 12 tt 😀

capy
27. júl 2009

lul si si pekne pospala 🙂 🙂 🙂

alexandrah
27. júl 2009

ahoj lul, aj ty cakas riska? ja som chcela teutoniu, ale do polska mam daleko, tak asi kupim peg perego, je tu o 12 tis. lacnejsi, a taky isty dobry ... na mna dochadza utlm okolo 7 pm, ale preberam sa o 8-10 vecer. capy, skus teda vecer nezehlit alebo nevarit, len lezat, citat si ... no viem, ze to asi aj tak nejde, ja si idem skusit lahnut, uvidim, ci sa sem dneska nevratim, dufam ze nie, pa, cafte 🙂

capy
27. júl 2009

alex papa. ale ked ja cakam na mangela kym pride z prace 😒 aby sme aspon trosku boli spolu 😅

capy
27. júl 2009

vyzera to ze vsetky pekne hajkate. tak dobruuu nocku 😔 😔 😔

vlnka
28. júl 2009

Ahojky vsetci,alex s tou porodnicou som sa trosku pomylila...je v Banskej Stiavnici 😅
Nie je sice sukromna,ale ma titul BFH(BabyFriendlyHospital) a vraj je tam trosku iny pristup personalu ako obycajne v nemockach byva.
Ivkaivka mam podobne pocity ako ty,uz je to dlho a uz by som najradsej drzala v ruchach moju malicku,tiez mam bolesti v lone...zeby sa pomaly panva roztahovala a pripravovala na porod? 🙂
Celin,ty uz mas do porodnice zbalene?Ja sa dnes chystam zehlit vsetky babatkovske vecicky a pomalicky balit tasku,aby som uz bola pripravena 🙂
Lul vitaj,aj mne zacali pohyby tak skoro,ale to,ze cakame dievcatko,viem az od 19tt.Tisko zavidim,ze dokazes spat aj pocas dna...mne to nejde,ani keby som prebdela celu noc.Pospim tak max.hodku a pol.Byvam v panelaku a vacsina susedov okolo mna nechodi do prace..takze v nasej kralikarni pocut aj bezny rozhovor,ci susedov televizor a pod. 😠
Capy my zeny sme vecne cakatelky na tych nasich chlapov,ja som svojho vcera videla po tyzdni,nebol odcestovany,ale ma tolko prace,ze domov chodi len spat,aj to nie vzdy.

leri
28. júl 2009

helou vlnka,
uz som tu dlho nebola, ale nejako sa mi zase poruuchal spanok 😀 tvrdne mi brucho ako svina, a spanok nikde

vlnka
28. júl 2009

Ahoj leri,vies,ze som na teba myslela?To je fajn,ze sa ti ta nespavost vytratila...aspon na chvilku si si od nas oddychla 🙂
Uz to nejako vydrz,ved uz iba 3tyz.Brusko tvrdne obcas aj mne,ale vacsinou ked sa mala vzpiera.Ja na to beriem Magne B6.To sa uz maternica chysta na porod,takze asi je to normalne.Velmi to neprehanaj s pracou v domacnosti a uz len vyloz nohy a oddychuj.

leri
28. júl 2009

no s pracou to neprehanam nikdy......teda v domacnosti 😀 ja viem ze je to normlane, krpec sa cely den vrtel ako sisi, teraz asi spi, a to brucho uz mavam skoro stale, ale dnes akosi vaic..........uz neberiem magnezko ........ked sa to da vydrzat, nerada by som prenasala
obcas mavam taku noc, ze nemozem zaspat, ale snazim sa to ustat v posteli, cez den to potom nedospim, lebo sa mi neda.....a zajtra ako na protiven idem do roboty rano, takze zakon schvalnosti funguje

capy
28. júl 2009

vlnka mas pravdu. sme cakatelky 😅

vlnka
28. júl 2009

Ty este stale pracujes?Tak to ta obdivujem,ze to zvladas,mne uz robi problem nieco urobit aj doma.Pol dna sa musim do toho nutit a ked sa nakoniec odhodlam,trva mi to dvojnasobok casu ako za normalnych okolnosti.A ake mas zamestnanie?

vlnka
28. júl 2009

Capy zasa nespis?Ved manzel je uz doma nie? 🙂

capy
28. júl 2009

hej uz je doma prisiel o pol dvanastej. do jednej bol so mnou hore a potom isiel haji. rano vstava zasa do prace 😒

leri
28. júl 2009

nie, mam obchod a jedna predavacka je nova, a zajtra maju skolenie na matrace, tak tam chcem byt, aby som mohla do nich potom hucat ze to nepredavaju tak ako sme ich to naucili 😀 ja som taka mrcha, mam svoju predstavu a neznasam ked si zacnu vymyslat hovadiny a trepu dve na tri ........takze tam o desiatej mam byt, hadam im to za hodinu vysvetli a palim domov naspat......... 😀 a zvalim sa na gauc a budem cakat zase 😀

capy
28. júl 2009

no idem asi do postele. dobruuu nocku a nebudte dlho ☹ ☹ ☹

vlnka
28. júl 2009

Capy,tvoj manzel to ma tiez narocne,ked uz rano musi zas vstavat do prace....to velmi neoddychne.Mne je obcas luto toho mojho,ze sa takmer neroztrha a aj tak to nie je platovo to,co by sme chceli...
Leri to je normalne,ze si prisna sefka...ked robis na svojom chces,aby bolo vsetko podla tvojich predstav...

vlnka
28. júl 2009

Dobru capy,aj ja o chvilku pojdem...dala som si teple mliecko a zacina sa mi zivat 😔

leri
28. júl 2009

vlnka, ty si tu stalica takto po nociach.........mavas aj take ze zaspis skor? ja som si inak vsimla, ze ked su take brutalne horucavy, tak sa mi skor podari zaspat, akonahle nastane ochladenie, tak sa tesim, ze sa bude dobre spat a je to vies kde.........

vlnka
28. júl 2009

To ano,u mna to funguje tak,ze sice zaspim okolo 22.00,ale pravidelne sa okolo polnoci a neskor zobudim na taku hodku,niekedy viac a potom ked lahnem tak spim do tej pol siedmej.Nastastie bolesti noh ma presli,tak uz sa tak netrapim.Mam ich fakt len zriedkavo,ked pocas dna vela chodim,alebo stojim.
Ja to mam opacne,ked je teplo a dusno nedokazem spat a budim sa casto,ked je chladnejsie sa mi spi lepsie.

leri
28. júl 2009

no ved tak by to malo byt, len ja to mam nejake obratene, ..........ja uz ked zaspim tak vacsinou spim, ale su noci ked sa takto prehadzujem do druhej a nic.....a ked si uvedomim ze ani nedriemem, ze mam oci vyplestene a kukam do blba, tak vstanem a zapnem pc..........idem si teraz skusit lahnut, mozno druhy pokus vyjde 😀

vlnka
28. júl 2009

Leri uz mas vybavicku nachystanu,do porodnice zabalene?Ja pomaly chystam,vcera som poprala,dnes pozehlim a zbalim si tasku,uz sa mi o porode aj sniva.
Pomaly ma taha spat,tak asi pojdem...a zasa zakon schvalnosti,do teraz mala spala a ked sa mi ziva,vtedy zacne kopat o stosest 🙂

vlnka
28. júl 2009

Tak dobruuu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre