Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
12. okt 2010

ivka - psychologicka ma pravdu .-.... hm, a pamatam sa, ze auto kupil TEBE ZA MALICKU?? a teraz je jeho?? no pekne ... a ani by som mu nedala neobmedzeny styk ... treba si urcite hranice, ale to uz bude na sude ... a malu predbezkom zveria samozrejme tebe ... skoda, ze je on tak pod vpyvom rodicov, taky velky chlap, ze sa nehanbi, to ja takto svojho syna nevychovam, aby bol nesamostatny cely zivot!!! hm, a ked sa vrati z afganistanu, tak to asi bude este horsie, uz takto bol prec "na misii"?? pocula som, ze aj ked su to "mierove sily", aj tak je to brutal, a na psychiku riadne svinstvo ...no moc je mi ta luto ...

my uz mame druhy zub, a ten druhy bol teda zaberak, celu noc takmer nespal, ja tehotna, vyceprana ... cosi na mna leze, furt som nachladnuta, unavena jak slak, a zacinaju ma boliet svaly, staci, ze teraz chvilu pisem na PC, a uz ma bolia ruky, jak keby som cvicila s cinkami ... to som mala aj pri riskovi, ale tam som mohla oddychovat ... nastastie len ten zub, ine noci spinka, aj ked mu idu dalsie dva, horne, uz teraz sa desim ...

desszi - moc drzim palce, aby sa nocky upravili, clovek sa potrebuje vyspat, kde tie male deti beru tolko energie??

holky, my sme zacali s riskom chodit cvicit, s detickami, ale je to taky cas ze o 12.15, a to by risuldo akurat obed, a o 13. 00 hod zalahne ...takze minule tam bol taaky unaveny, navyse on sa nerad predvadza, takze aj to co doma urobi asi 1000 krat, tak len kuka, a kuka .-.ale prvy krat to bolo super, si zalozil s detickami, obchytkavali sa, smiali ... tak snad to nejak ukocirujeme ... mse chceli aj chodit plavat, ale je to taak drahe, na mesiac 150 eur, a my setrime kazdu korunu, koli druhemu babatku ...

ivkaivka
12. okt 2010

no zatiaľ to riešim neobmedzeným stykom, ak sa bude správať zle, určime dni a hod.
Myslím, ze by nemal byť problém a malú zveria mne, kedže sa o nu stále staram a on u rodičov nemá podmienky.
to auto čo kúpil za malú, už dávno predal, aby vyplatil aspon jeden dlh. Ostal nam Renault, ten sme kúpili na polovicu,este za slobodna. Je vedeny na neho, cize mi ho nechce dat, aj ked ho stale splacam 😒
Na misii uz bol, ale pred manzelstvom, bol v Kosove. Teraz by mal ist do Afganistanu a to je uz iné caffé, z toho nemam dobry pocit.Stale sa bojim, ze sa mu tam nieco môze stat a ja to potom psychicky neunesiem. Nech urobil cokolvek, stale ho mam rada, je otcom môjho dietata. Aj keby som ho najradsej niekedy uskrtila...ale tejto misie sa fakt bojim. No mozno sa vrati a bude este horsi, lebo bude mat peniaze a mozno mu ten cas a prostredie pomôzu dozriet. Uvidime, ako to nakoniec dopadne.
my uz mame 8 zubov. Mala uz kuse ako drak.

a cvicit chodite kazdy den? Ak nie, tak jeden den zvladne v poho, troska sa prispôsobite. Ak je to každý den, tak mu narušíš režim, ale časom prejdete na novy.

alexandrah
12. okt 2010

ahoj ivus, cvicit iba jeden den, je to v pohode, ale on je taak unaveny ... a to bude vzdy, lebo vzdy vstava v zhruba rovnakom case, tak potom ide papat, a spat ... no ked ste ten renault kupili spolocne, a aj ho spolocne splacate, tak je vas spolu, on ti ho nema co NECHIET DAT!!! to predsa neni jeho ... a na sude ta bud z neho vyplati, alebo ho predate, a prachy si rozdelite napoly, co vyšiluje??!!!

ivkaivka
12. okt 2010

no uvidime, ako to ešte bude. Doklad o tom, ze som na auto dala mam. Cize nejako sa to poriesi.

Tak jeden den cvicenia nejako zvladnete a to ze je unaveny, je normalne. Moja po plavani zaspavala, uz pri obliekani.

alexandrah
12. okt 2010

ivus, ja dufam, ze sa to vyriesi ... no len to cvicenie je potom o nicom, ked on je uz na zaciatku taky unaveny, ze ani necvici, place, a tuli sa ku mne ... lebo uz by spal ... ale snad to nejak prekona -- holky, risko zaspal az pred chvilou, muz neni este doma ... je mi na milu jarmilu ... ☹ 😖 😢

capy
15. okt 2010

ivka snad sa vsetko vyriesi. drzim palceky.
tak ja som od vcera rana spala dve hodinky a o chvilu idem do prace 😀 😀 😀 to bude ale sranda

ivkaivka
15. okt 2010

capy, ja skaldam pred Tebou klobuk, ja by som zdochla, keby som spala tak malo. mam co robit, ked musim 3x v noci vstavat k malej. rano sa citim, akoby som bola na zemiakovej brigade. Teraz ma sopliky, tak noci su este horsie. Dnes som si snou musela poobede lahnut, pretoze by som to nevydrzala. Vstala som a vyliala do seba 2 kavy a uz sa mi opat chce spat. Citala som, ze ked clovek vypije kavu a je este stale unaveny, tak si ma lahnut, lebo ta unava je ozajstna, nie je to len take nic...no mne to hrozi stale. Mozno to bude aj tym, ze mavam strasne nizky tlak, tak sa mi chce stale spat.

alexandrah
15. okt 2010

ivuska, ja to mam s tou kavou stale tiez ... ja ked si dam kavu, takmer vzdy mi nezaberie, a som straasne unavena aj dalej, alebo snad este viac ... lenze lahnut si nemozem, bohuzial ... hm, jedine ak si dam kavu ze este neni som unavena ... tak som fungovala aj na VS, kad uz som bola unavena, uz mi kava nepomohla ... jaj, ale prve tehu som spala menej, a bola cerstvejsia, spala som max. 4-6 hodin, teraz ani kebyze spim 10 mi nestaci, je to na figu ... 😖
capy, vydrz, ale ty snad ani neni si clovek, ale mimozemstan!! 😎

capy
16. okt 2010

baby dakujem ale bolo to v pohode 😵 dnes som si pospala do desiatej. az je to neuveritelne 😀
ivka ja mam tlak 90/60 a spavat nemozem 😅
alex dik za mimozemstana 😀 😀 😀
dnes bol super dnik,ktory som cely stravila s mangelom a tomaskom. fotky z vecera

alexandrah
17. okt 2010

caf capy. kde bol viki? inak, aj ja mam tlak 90/60 ... krasne fotky, krasny chlapcek, ako vzdy!!

capy
17. okt 2010

alex dakujem. viki u babky ako vzdy 😀 😀 😀

ivkaivka
17. okt 2010

jéééj, krásny tigrík. Fešáčisko veľký, akurát pre moju Rozitu.
Tu je pár fotičiek z posledných -slnečných dní.

ivkaivka
17. okt 2010

dokelu stisla som odoslať, tak fotky:

kwetinnka
18. okt 2010

jeeej ten zupanik.aj nosite..tak to sa velmi tesim:o)

ivkaivka
18. okt 2010

áno, nosíme, veľmi sa z neho tešíme. Supla som fotky aj na FB a napisala, ze od tetušky Silvinky.
CD poslem bud. týzden. Tento uz budu napalene, tak hned ako ich budem mat posielam, nech sa môzete vytancovať.

alexandrah
18. okt 2010

cafte, ahoj ivi, krasna malicka, boze, sak len teraz sme boli tehotne, a uz to chodi!!

capy
18. okt 2010

ivka dakujem za tominka. mala olivka je tiez podarena 😵 😵 😵

alexandrah
18. okt 2010

pocujte, ja si myslim, ze cim deticky rastu, tym su krajsie, furt sa mi to potvrdzuje 😀 😀 aj u vas na fotkach, krasne deticky, vsetky!! hehe, a co ked risko je krasny uz teraz, hehehehheheheh???? 🙂 🙂 🙂

desszi
20. okt 2010

ahojky ahojky,
@ivkaivka mala je prenadherna!!! buchticka 🙂 ach, mas ty ale muza!!! 😠 drzim palce, nech sa veci riesia bez zbytocnych komplikacii a natahovaciek
@capy suhlasim s Alex, ty musis byt z inej planety, ja by som pri takom mnozstve spanku (to sa neda nazvat mnozstvom) uz davno vyprdla - pardon za vyraz. A co to mas doma za selmu? 😀 a oci ma synator krasne - po mamine 😉
@alexandrah a ty sa uz aj gulatis?

Inak s tou kavou, ja som volakedy vobec nepila, teraz pijem 2x denne, ale som na tom podobne, hlavne pri tej poobednej kave, to je uz ako malinovka, velakrat nepomaha, ale mozno ma aspon ten psychologicky - placebo efekt, to si asi nahovaram 😅

Dadov ekzem sa zlepsil, uz sme pridali do stravy morcacie masko, samozrejme domace, bolo nacase, lebo babkine kraliky uz padli za obet a zacala som mat obavy co mu budem davat, lebo zatial cervene masa a kuracie nemoze. Nastastie je to bez reakcie, takze sa nam rozsiril jedalny listok. A mame 12 zubov - vysli nam 4 stolicky - Dado ohryza dokola vsetko ako pes, povedala by som, ze je to este horsie - pes zlikviduje jednu - dve papuce - Dado likviduje vsetko, ale aj tak ho lubikam 🙂

My sme mali cez vikend jarmok, bol tu aj jeden znamy madarsky humorista, spisovatel, tak mam neskutocny zazitok, mam od neho dve knihy aj s venovanim a samozrejme fotky.

alexandrah
20. okt 2010

desszi, to si ty? uplne inak vyzeras, ako na profilovej fotke, strasne ti sekne cop a okuliare!!! a dado aky fesak!!!! pocuj, no je to cudne, o 2 dni som v 19 tt, ale brucho ziadne, a ked poviem ziadne, tak plosina!! fakt nic ... ale babo oki ... no zato ja sa mozno trochu gulatim, uz som pribrala 3 kila!! takze tuku pribuda!! blee ... a strasne moc sa tesim s tebou, ze sa dadkov stav zlepsuje!!!

holky, ja sa mozem zobudit aj o 10 am, a som unavenaa, zunavenaa, ale zato, tak si myslim, ja vlastne vstavam 5 krat za noc na wc, alebo mam sucho v nose, dam si kvapky, tak to mam ako kojenie, sa poriadne nevyspim, niekedy ked takto vstanem zaspim az o 1-2 hodiny, to je peklo ... vlastne som v kuse celu noc neprespala uz cca 15 rokov, iba s liekmi, ale to som zase cely den otapena, takze ziadna vyhra ... blbe, blbe ... no risuldo sa plazi ku mne, idem!! pa!! 😀

ivkaivka
20. okt 2010

desszi, vdaka. No super, ze uz mate sirsi jedalnicek. my papame vsetko - teda okrem citrusov, cokolady a paradajok a sladkosti-teda ktore ustrazim. Inac je to fajn, ekzemik nemame, sem-tam sa nieco vyhodi na lakti, ale ako som pisala neriesim, resp. maznem sudo-cremom.
Dadko je iny fesacisko a tie krasne okale - babo na spapanie.
Ja s malou takmer nikam nechodim, sme z dediny, nemame teraz auto a od nasich nechcem stale zobrat, tak si zatial vystacujeme so zvieratkami,ktore maju susedia. Hadam ked o inom nevie,tak jej to nechyba, len u mna uz asi zacina ponorkova choroba.

alexandrah
20. okt 2010

ahoj, ivi, risulko uz paradajky mal, a v pohode, aj jahody ... teda v jogurte ... asi po roku mu skusim aj citrusy asi, kedy skusis ty? samozrejme mu nedam sol, cukor, ani cokoladu, a take ...to skusim co najmenej tak do 3 rokov, uvidim, hehe!! 😀 a ymslim, ze detom je na dedine najlepsie, sak su furt vonku, na vzduchu, a tak, tam maju kopec podnetov, za chvilu ti bude aj s bandou preskumavat okolie!! 😉 😉

ivkaivka
20. okt 2010

no ja paradajky a jahody nedavam, patria medzi najsilnejsie alergeny, cize to pocka este aspon rok. Citrusy...no uvidime, ako to bude cez zimu, velmi by som tiez nechcela, vraj az po tretom roku, no ale ja viem co si potvorka mala uchmatne cez sviaky zo stola...
ako na dedinu sa nestazujem, je to supe...ale ...

kwetinnka
20. okt 2010

Ivi sak citrusy su už od roka....teda neviem ci u exemovych deti je v tom rozdiel.My sme jedli už aj jahody a paradajky...vsetko domace..a vseetko jej velmi chutilo...bez reakcie...bohuzial mandarinky vypestovat neviem...ale chutia jej

desszi
20. okt 2010

@alexandrah diky, okuliare nosim od 9. rokov, ale niekedy sa fotim bez nich - a odkedy je Dado, tak mam vlasy permanentne v cope, az ma z toho uz niekedy boli hlava, chcelo by to zmenu, ale aj ked sa dam trosku podstrihnut, vzdy si to zviazem, lebo Dado ma velmi rad taha za vlasy 😝

Dedina - mesto - vsetko ma za aj proti - ja som geneticky mestsky clovek - zivot na dedine si neviem predstavit, ale pre deti kym su male, je to jednoznacne lepsie. Najidealnejsie kombinacia je ticha cast maleho mesta 😉

Ja tiez postupne davam ochutnavat Dadkovi aj z nasich veci, ale napriklad chlebik mu este nemozem - ten mu peciem bezlepkovy, ale minule som jedla lipanka (nieco ako pribinacik ale bez zahustovadiel a zelatiny) a dala som mu po troske na malinkej lyzicke - zalizoval sa betar, ale musim byt este velmi opatrna.

alexandrah
20. okt 2010

ivka, ja suhlasim s kwetinnkou, paradajky aj jahody sa od roka mozu, predsa len maju aj kopu vitaminov, a ked nezbadas ziadnu alergicku reakciu, tak v pohode, a citrusy od 3 rokov mi pride velmi neskoro, su predsa velmi zdrave ... rocne dieta uz moze takmer vsetko ... naozaj 😀 😀

desszi, viem, o com hovoris, aj ja mam dlhsie vlasy, a ked ich nedam do copu, tak som o par vlasov kratsia, hehe!! inak aj ja som uplne mestsky clovek, nevedela by som zit inde, ale take prazdniny u babiek, dobre na to spominam, a deticky su na dedine zdrave, v pohode, maju viac kde lietat ...balicek som prevzala!! 😀

inak, risko a papo, uz ked ja jem jablko, tak kuka, jak najhladnejsi chlapcek, tak mu dam, a on ho oblizuje, odkusuje si z neho ... ked mu nedam, tak neplace, ale kuka, a kuka, maminka, co to mas, aj ja chcem ...

ivkaivka
20. okt 2010

no neviem, hadam skusim. A ci su zdrave, no ked pozriem ako ich pestuju...sama chemia, najlepsie domace a niekde som citala, ze najzdravsie jedenie je to, co rastie v nasom pasme, teda pre kazdeho to jeho. Cize u nas klasika: jablko, hruska, slivka, malina, hrozno.... ale hadam nieco skusime. Ale okrem citrusov uz jeme vsetko.

desszi
21. okt 2010

@ivkaivka spravne, treba jest sezonne a to co u nas rastie - to ma najlepsi vplyv na nase zdravie - ja sa trosku zaoberam alternativou a tropicke ovocie ma chladivy efekt na organizmus, preto by sa v zime nemalo vobec konzumovat, navyse nie je az takym uzasnym zdrojom vitaminov ako sa tvrdi, tam kde rastie a odtrhne sa zo stromu, tak samozrejme ano, ale u nas je to skor mala chemicka tovaren ☹

ivkaivka
21. okt 2010

jeeej, vdaka za podporu a info. Ja mam citrusy rada, hlavne pomarance. Ale malej to dám, az ked sa nebude dat zabránit. Predsa domácemu ovociu sa nic nevyrovná. Môj otec má v tom zálubu, my na záhrade pestujeme: slivky, viničky, marhule, hrozno, maliny dokonca aj černice. A čo nemáme my, tak má moja babka, alebo kmotra. Cize ja som zástancom nášho ovocia a zeleniny.

alexandrah
21. okt 2010

hm, ale je to skoda ... odopierat to, ked netreba ... urcite na to nebude mat alergiu ... desszi ma pravdu, ze sezonne je naj, ale treba pestro ... aj nasim obaja rodicia maju velke zahrady, vsetko mame od nich, ovocie aj zelenińu ... cize bio 😀 ale v zime aj tak treba kupovat, a zo zahranicia, to nedopestujeme nic, tak mu nebudem pol roka nic davat?? po roku urcite skusim ...chemicka tovaren je uz potom tamer vsetko ... a aj tak to bude jest, v skole , a tak, v skolke, tak ked dovtedy vobec, mozno prave preto sa jej vyhodi alergia ... ja zase neni som za to, vychovavat babo ako v skleniku, nech sa aj zaspini, vsetko ....ale zase ked papa vsetko ostatne ... no ako myslis 😀 😀 ja ta nepresviedcam, len ma to prekvapilo, toto som este od nikoho nepocula, ze by az od 3 rokov ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre