Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
30. júl 2009

capy, suhlasim s Tebou, doktora by som si ani ja nezaplatila. Ved ked odrodia hociaku romku-a to sa trasu, aby sa jej nieco nestalo, pretoze by skoncili niekde az v Strasburgu, tak musi odrodit aj mna. A s tymi sestrickami je tiez pravda-oni su tam cely cas a doktor pride az na finale. No stalo sa uz aj teke, ze si si zaplatila lekara a on ani neprisiel, bud spal, alebo bol odcestovany 😠 a chod si potom vymahat peniaze. A co korupcia, ved my ju tymto sposobom len podporujeme...

alexandrah
30. júl 2009

ahojte, no ja budem pracovat, iba ak sa bude dat, ale lepsie, ako ist do roboty ... ty mas zaujimavu robotu, to by ma asi bavilo, take hrozne kreativne a citlive. no ked ten lekar dostane za 5 min. 7000, tak urcite pride, je na to zvyknuty, ja som pocula aj o vselijakych zlych lekaroch, a ja radsej zaplatim legalne, ako niekomu do vrecka, to neviem robit. inak, ked nedojde, u nas ti peniaze automaticky vratia. zatial mam vytipovaneho jedneho, pojdem k nemu ten mesiac, dva pred porodom, a ked ho uz budem poznat ... on ta dojde pozriet aj po porode, co ini nerobia ... ale zase mate pravdu aj v tom, ze poznam baby, co si nezaplatili, a aj tak natrafili na dobrych.

ivkaivka
30. júl 2009

No odrodit ma musia tak, ci tak. Budem tam mat manzela, takze som si ista, ze ak nieco, tak sa maju na co tesit. Niekedy vie byt fakt neprijemny, az sa hanbim. Teraz som citala na konikovi - porodnice v Presove a tam si chvalia personal od upratovaciek az po lekarov, tak dufam, ze aj ja budem mat taky pozitivny zazitok. A lekarovi fakt nemienim platit, to radsej kupim nieco malej 😀

alexandrah
30. júl 2009

no ja este ani neviem, do ktorej nemocnice pojdem, a lekara nemam ziadneho znameho, tak tiez neviem ...ty mas toho muza vojaka, ze? je dobre tam mat niekoho, na koho sa mozes fakt spolahnut, aj moj muz snad taky bude. co planujete robit dnes v noci?

ivkaivka
30. júl 2009

manzel zaspal pri telke, ja sedim pri pocitaci a masirujem si krize-nejako ma bolia od popoludnia, dufam, ze nic zle - a budem cakat, kym mi otazeju viecka. Vy mate aky program?

alexandrah
30. júl 2009

no ja som dorobila, co som chcela, manzel zaspal uz o pol 10, bol fakt unaveny, asi sa k nemu pridam, nejak na mna lezie unava, co je len dobre, snad to zaberie ...inak by som asi citala, kukala telku, chatovala ...uvidim, ci zaspim ... inak, ma nejak zacina boliet chrbat, ale uplne dole, pod krizami, niekedy ked sa postavim, mam pocit, ze sa ani nevystriem, to je take najnovsie, snad to prejde, lebo masirovat ma dole nemoze, aby som nedostala kontrakcie ...

ivkaivka
30. júl 2009

no ja ich nemasirujem, len tak sucham-hladkam 😀 Tie bolesti su normalne, rozsirujes sa, alebo si dlho sedela v jednej polohe, len davaj na seba pozorak Ta chyta unava, rychlo chod spat, nech to neprejde. Ja asi tiez pojdem, dnes bolo dost horuco a cely den som taka vselijaka nervozna 😒 . Dufam, ze sa nebudem vela prevalovat a hned zaspim-aj v spalni mame neskutocne horuco 😝

ivkaivka
30. júl 2009

alex, este, ved pravnik pri porode to je super a este k tomu dvaja... ked s manzelom vytiahnete na doktora vseliake zakony, tak bude okolo Teba nie behat, ale lietat a popritom Ta ovievat, ofukovat, obskakovat.... vsetko pozitivne... 😀 😀 😀 Dobru nocku

capy
30. júl 2009

no len on z tych 7 tisic dostane len 2 a 5 ide nemocnici. kedysi to bolo opacne 😒

ja kuk telku. facebook a tak 😉 a este mi tu stona vikino ze ho bolia nohy. dneska si zodral v bazene kozu na palcoch na nohach ☹ ☹ ☹

alexandrah
31. júl 2009

no som tu zas, ja som pocula, ze celych 7000 dostane ten lekar. no neviem, ci zaberie pravnik pri porode, hlavne ja az taky hrdina nebudem, ale snad ich spacifikuje, ak by mali nejake muchy 🙂 jak som bola taka cela rozrozmyslana z roboty, tak som sa akurat prevalovala na posteli, este vselijak spekulovala, no a som tu zas. 😢
cap,y tvoj syn je tak dlho hore? to je ten 4 rocny - vikino?
no neviem, snad do hodiny zaspim, prip. si kuknem telku ... ☹

capy
31. júl 2009

nie on spi len sa budi na to ze ho to boli ☹ ☹ ☹ hej 4 rocny 😉

teraz som zistila ze som mangelovi neozehlila kosele. tak idem este zehlit 😠

alexandrah
31. júl 2009

jezis, fakt? no jedno pozitivum to ma, ze neni tak teplo, ako cez den. ja zehlim tak, ze periem a periem, a sa mi to pekne nakopi, a potom som zehlila tento tyzden asi 4 dni dokopy takych 7-8 hodin ... ☹ , aj som chcela, nech si aj manzel pekne ozehli, ale tentokrat nestihal, inak ho zapriahnem 😉

capy
31. júl 2009

tak som mu aspon dve ozehlila 😒 a zajtra budem musiet zehlit ostatne. aj mne sa to tu tak kopi 😅

moj si zehlil len raz ked som bola s vikinom v nemocnici a to si ho hned majitel zavolal a spytal sa ho ci ma neake rodinne problemy 😀 tak mu kazal ist za babami ze mu ju prezehlia 😉

alexandrah
31. júl 2009

aha, to bola tak zle ozehlena? a tiez je cudny nazor, ze ked si chlap sam zehli, tak ma mat rodinne problemy? 😠 fiha. no je pravda, ze väcsinou zehlim ja, lebo ja mam neporovnatelne viac casu, najmä teraz, a jemu tie kosele trvaju 3 krat tak dlho, ale ked moze, ostatne ozehli on. 🙂 inak som si zapla telku, ide jeden taky hororovy film, ktory som videla vzdy iba po kuskoch, tak dnes pridam dalsi kusok, inak nic nejde ...

capy
31. júl 2009

neviem ale asi ano 😅 😅 😅 on nezehli a vzdy ich ma pekne vyzehlene. tak mu asi bolo cudne ze je ta kosela neaka divna 😅 😅 😅

alexandrah
31. júl 2009

😎 😎 😀 to je sranda ... to musela byt riadne divna, ked sa nad tym sef pozastavil, inak by si mal vsimat robotu, nie koselu 😀 😅 , no skusim ist spat, este pozriem psika, aj ten spi, a nerobi mi spolocnost, film skoncil, po asi 5 razoch, co som ho videla viem, ako skoncil, snad si raz pozriem aj cely stred 🙂

capy
31. júl 2009

alex dobruuu nocku 😔 😔 😔 aj ja asi idem uz haji. 😉

alexandrah
31. júl 2009

dobruuu, snad obe pekne zaspime!!! nieze budeme buntosit do rana. tak zase zajtra 🙂

vlnka
31. júl 2009

Fiiha,tak tu to v noci poriadne zije..ja som tiez bola hore a stahovala si nejake filmy do pc.Ked uz hovorite o tom zehleni,akurat ma tu caka neuveritelna kopa veci a treba mi dnes cosi aj navarit,tak neviem ako to stihnem 😒
To je fakt pomoc ked manzel vie robit aj domace prace,ten moj by asi podpalil barak kym by ozehlil.Teraz trochu pomaha s upratovanim,ked ja uz nevladzem a uz place,ze sa citi zženštilo...no ale na jeho obranu zas musim povedat,ze je sikovny v inych veciach.Ked treba nieco zmontovat,namontovat,opravit...mam doma hotoveho kutila 🙂

alexandrah
31. júl 2009

ahoj vlnka, ja som zaspala az okolo 4 rano, a zobudila som sa cca pred pol hod .. 😒 inak, radsej ozehli dnes, ma byt trochu chladnejsie (aj ked to tak nevyzera), na vikend ma byt zase teplo, to ani nezehlim, ani nevarim (az vecer, ked uz), nic, co by este zvysovalo teplo v byte. no moj muz robi ako ja doma, lebo sak ja v robote robim ako on, mame to podelene, je to v poho. akurat nevie varit, iba podla PRESNEHO navodu, ale zase osupe zemiaky, pokraja cibulu, maso, co sa zase mne nechce robit. ale kutil nie je ziaden, to skor ja 😎 😀 , ked uz cosi treba, on by ani video nezapojil 😀 😝 . ja dufam, ze dneska niekam pojdeme si sadnut, alebo tak, ked je piatok, manzel je hore uz od 6 a pracuje, ja zase do 4 ... no snad to dneska bude lepsie, vravel, ze skonci skorej ... ale u neho je to tak, ako ini koncia normalne, sak to poznas, nezriedka aj piatok do 8 vecer ...

capy
31. júl 2009

ja som odkvecla nieco po pol stvrtej a o osmej som mala budicek. deti teraz hajaju tak idem spratat kuchynu.

moj mangel zasa pomoze v domacnosti. navari ked mu poviem, poupratuje. len zehlenie mu nejde. skoda 😅 😀 a kutil som tiez skor ja aj ked sa uz dost naucil. 😀 😀 😀 teraz som mu napr. montovala do auta repraky 😵

alexandrah
31. júl 2009

hehe, no je to tak, kazdy je na nieco ine 🙂 boze, to si spala len 4 hodiny? ako to vydrzis?

vlnka
31. júl 2009

Baby vy ste teda sikovne,ja sa musim priznat,ze som technicky antitalent ☹
Keby som doma chlapa nemala,neviem,co by som robila.Aspon na nieco su dobri.Veru capy,to ani ja nechapem,ved organizmus potrebuje oddychovat.Za chvilku sa zrutis...

capy
31. júl 2009

presne kazdy je na nieco.

baby ja ani neviem vobec niesom unavena. ja praveze ked spim dlho tak to je este horsie. potom cely den chodim ako matoha 😅

alexandrah
31. júl 2009

no niekto musi byt doma technicky talent, lebo by to bola hruuza ... raz odpojil kabel, a tak sa z toho vystrasil, ze nevie, kam ho ma dat, ze som ho musela 10 min. prehovarat, aby ho pustil 😀 😀 , capy, tak to si potom jedna z tych, co im staci spat tak malo? to potom kopec postihas ... ja spim niekedy tak malo, ale uz po obede som mrtva, a neurobim nic, ten den je zabity ... ja musim dost spat, aby som nejak fungovala.

ivkaivka
31. júl 2009

caffte, dnes mam zhon, alex jeeeej, Tvoj mazel zehli??? Ja som teraz chystala vybavicku- t.j. vsetko prala, zehlila, skladala... moj manzel pozera, pozera, tak si zobral jednu malu kosielku a zehlicku, prezehlil 2 rukavceky a odisiel so slovami: "to nie je praca pre mna". Ale inac je fajn, sem-tam navari, len mu netreba dat do ruky sol, pretoze ma tendenciu vsetko presolit 😝 Technicky talent ma on, len ja ho musim dokopat k tomu, aby doma nieco opravil, proste bude robit vsetko mozne, okrem toho co treba- velku palicu na tych chlapov 😀 😀 😀

alexandrah
31. júl 2009

ahoj ivka, no ja neni som ziadna feministka ani nic podobne, kazdy mame to svoje, ale fakt je peklo, ked chlap povie reci, ako to je zenska praca a podobne. to by som ich nakopala do zadku. dnes sa to tak miesa, ze baby su managerky a riaditelky, a chlapi vedia varit ... takze ja robim jasne domace prace, ale keby to moj muz odo mna vyzadoval, tak neurobim naschval nic. takto to robim aj pre seba. a ked ma cas, tak fakt vzdy urobi aj on, dost casto. a napr. ja paradoxne nerada zehlim nohavice, tak to zehli on (on sice zehli pomaly, ale ked mu to nevadi, neberiem mu to z ruky 😀 ). ja by som tiez mohla povedat, ze to neni praca pre mna, mam rada poriadok, ale keby poupratoval niekto iny, bolo by to ok ... no len niekto to urobit musi. tak sa striedame. uz je piatok, tesim sa koli muzovi, snad dojde coskoro domov, a niekam vyrazime, co vy vsetky, ake plany na vikend?

ivkaivka
31. júl 2009

my dnes vecer zaciname grilovackou, zajtra rano vyrazame na navstevu do Lipovskeho Mikulasa a v nedelu sa este uvidi, kiezby som bola taka unavena, ze budem spat od nedele popoludnia do pondelka rana 😀, no to asi nehrozi. Ja mam taku velku chut ist na kupalisko, skoda, ze sa nemozem, ale vrazdila by som pre kusok zaplavania si... 😀

alexandrah
31. júl 2009

mnam, grilovacka!!!!!!!! to ti zavidim!!!!!! my ideme zajtra do madarska nakupit nejake veci pre babo, a v nedelu by som sla niekde k vode ... ja sa ale nekupem, jednak som zimomrava, a ked som v tieni, sa mi neziada, a jednak kolin nejakym infekciam, radsej si dam pozor .. ale dneska skocime k jazeru na nejaky langos a kofolu 😅

kwetinnka
31. júl 2009

ze vam do toho skocim...alex,tak ste sa odhodlali do toho madarska ist? tak dufam ze nakupite dobre..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre